Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veoma cudan problem sa povezivanjem na internet  (Pročitano 1041 puta)
08. Apr 2007, 21:06:16
Ucesnik diskusija


No leaf clover

Zodijak
Pol
Poruke 183
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
E pa ovako. Probam juce da se povezem na internet da skinem postu, kliknem na konekciju, modem odradi svoje i poveze se. Startujem Outlook ali nece da skine mailove. Startujem Firefox - ne otvara nijedan sajt. Internet Explorer isto. Windows Live Messanger nece da se poveze na server. Diskonektujem se i probam ponovo i opet isto. Modem se poveze, ali posle toga nista. Evo sta sam sve probao. Deinstalirao modem i ponovo ga instalirao. NISTA. Fizicki uklonim modem i instaliram modem sestrinog racunara (koji 100% radi, jer sam sad povezujem sa njenog kompjutera) u istu PCI. NISTA. Instaliram u drugu slobodnu PCI uticnicu i opet isto. Znaci nije do modema. Da probam sa softverom. Jedini program koji sam instalirao tog dana je Avast 4.7 Professional. Pre toga nisam dugo instalirao nijedan. Ne verujem da je on promenio nesto. Live Messanger mi javlja da je greska kod DNS i kod Key port. Pogledao sam podesavanja konekcije (koristim PTT). Sva TCP/IP podesavanja su na Automatic. Povezem se ponovo preko PTT i pingujem DNS servere 212.62.32.1 i 212.62.32.5 i sve to lepo odradi. Kada pingujem www.yahoo.com ili 64.147.114.210 (IP za Yahoo) dobijem Request time out. Napravim novu konekciju za Bits postpaid i isto se desi (poveze se, ali dalje nista). Startujem Network Diagnostic iz Network conections posle povezivanja i preko PTTa i preko Bitsa. Izvestaje u htm formatu imate u ZIP fajlu koji saljem uz poruku. Kliknite na + da prikaze podstavke. I tu sve prodje (i DNS i Gateways...), sem NEWS servera. Pogledam u Event Viewer i tu ima nekoliko gresaka, tacnije 4. One se javljaju svaki put kad podignem sistem. I njih imate u txt formatu u zip fajlu. Snimio sam i sve dogadjaje koji se javljaju u fajlu start.evt Njega cete otvoriti tako sto startujete Event Viewer (Control Panel -> Administrative Tools) i u njemu imate opciju Open Events ili tako nesto, nemogu tacno sad da se setim. Od sih gresaka meni je najsugestivnija ona koja se javlja prva (error 1.txt) jer je adresa 127.0.0.1 neka lokalna adresa (ne razumem se bas toliko u mreze), a Event Sourse: ipnathlp je u stvari ipnathlp.dll i on je u sistemskom direktorijumu. E vi sad pomagajte, jer ja ne znam sta vise da pokusavam. Hvala unapred.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Greske.zip (60.58 KB)
« Poslednja izmena: 08. Apr 2007, 21:16:58 od wlada13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No leaf clover

Zodijak
Pol
Poruke 183
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Resio sam problem. Nasao sam program WinsockXpFix 1.2 koji vraca sva podesavanja u registry bazi na podrazumevane vrednosti. Program mozete skinuti sa http://restek.wwu.edu/files/winsockxpfix.exe pa ako vam ikad zatreba... Pozdrav svima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.