Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Velja Ilić transformer: od raspalog "juga" do "mercedesa"  (Pročitano 2191 puta)
20. Mar 2011, 12:07:30
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Apple iPhone SE 2020
Ima se, može se
VELJA ILIĆ TRANSFORMER: OD RASPALOG "JUGA" DO "MERCEDESA"
(3)    Nedelja, 20. Mart, 2011.| Autor: Ekipa Kurira
Pre ulaska u politiku lider NS vozio raspali „jugo“ i „keca“ čija vrata sa vozačeve strane nisu mogla da se otvore. Posle 5. oktobra 2000. transformisao se u strastvenog skupljača luksuznih džipova

BEOGRAD - Da je ostao veran „jugu“, ne bi upao u „džip aferu“!
Lideru Nove Srbije mr Velimiru Iliću, koji je 2007. godine, prilikom nabavke luksuznog džipa marke „mercedes“, obmanuo Upravu carina prikazavši manju vrednost vozila, s rastom funkcije porasli su i apetiti za luksuznim automobilima.

- Pre nego što je postao predsednik opštine Čačak, Velja je vozio neki raspali „jugo“. Imao je i „zastavu 101“, u koju je ulazio sa suvozačeve strane jer su mu druga vrata bila pokvarena - priča dobro obavešten Veljin zemljak. On ističe da je posle 2000. godine lider NS dobio na korišćenje džip Vlade Republike Srpske, a kad je postao ministar za kapitalne investicije, 2004. godine, u svom dvorištu je imao nekoliko luksuznih automobila.

- Kako prva ljubav zaborava nema, Velja je sačuvao raspalog „keca“, ali je ostale automobile često menjao. Džipove „rangler“ i „grand čiroki“, „škode oktavije“, „opel omegu“... Danas mu maltene svi članovi porodice imaju po jednu „škodu“. Ćerki je za 18. rođendan poklonio „oktaviju“, ali to nije jedini automobil koji je dobila - tvrdi izvor Kurira.

Kurir je u proteklih nekoliko dana pisao o tome kako je Velimir Ilić 2007. godine, dok je bio ministar za infrastrukturu, kupio džip „mercedes GL 420 CDI 4 matik“ u vrednosti od 124.398 evra sa PDV. Međutim, na Veljinoj fakturi navedena je vrednost od 64.475 evra. Ukoliko je to tačno, država je na ime poreza oštećena za skoro 8.500 evra.

Ilić: Udarila kriza!

Lider NS je u oktobru prošle godine Kuriru potvrdio da je džip „mercedes“ morao da proda.
- Žao mi je što sam to učinio, ali kriza je, morao sam. Gradim nešto, pa mi trebaju pare. Trenutno nemam nijedan auto niti planiram da ga kupim. Vozim se stranačkim kolima - rekao je tada Ilić. Na pitanje za koliki je iznos prodao auto, lider NS je odgovorio da ne može da se seti.


Izvale magistra

2007. godina: Ja sam ovima na autoputu objasnio pre 15 dana. Ljudi, mnogo kradete, da kraduckate pomalo, pa da vas tolerišemo...
2010. godina: Ja sam odgajivač velikih rasnih pasa i, koga kuče namiriše da ga ujede... znate.. Teško njemu!

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
HTC Tattoo
Ljigavac. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Citat
priča dobro obavešten Veljin zemljak

 Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
To sam hteo ja da postavim, ali pretece me Anea  Smile



Inace Kurir je i prekjuce pisao o tom Veljinom mercedes dzipu, proces nabavke je prilicno zanimljiv, kao u seriji Bela Ladja kad Stojkovic objasnjava u polilciji da je dzip dobio od Sojica, koji ga je opet dobio od Stanimirovica preko Budimirovica:

EKSKLUZIVNO: KENE KUPIO DŽIP VELJI ILIĆU

Petak, 18. Mart, 2011.| Autor: Ekipa Kurira

Bivši ministar infrastrukture Velimir Ilić 2007. kupio luksuzan džip "mercedes" vredan 124.398 evra uz posredovanje Radosava Savatijevića Keneta, aktera afere "Kolubara"



BEOGRAD - Izvozao je sve!
Kurir je došao do ekskluzivnih dokumenata iz Austrije i Uprave carina iz kojih se vidi kako je Velimir Ilić 2007. godine, dok je još bio ministar infrastrukture, došao do skupocenog džipa „mercedes GL 420 CDI 4 matik“.

Prema dokumentaciji, limuzina je kupljena 20. jula 2007. godine od auto-kuće „Georg Papas automobili“ iz Austrije, po ceni od 124.398 evra s porezom. Samo dva dana kasnije, taj auto se uvozi na ime lidera Nove Srbije. Vozilo se šalje na carinsku ispostavu Dobanovci, gde se fakturiše po dvostruko nižoj ceni, tačnije 64.475 evra!

Ali, to nije sve. Posle četiri dana, džip i papiri se „sele“ na carinsku ispostavu na Vilinim vodama, ali ovoga puta se kao vlasnik vozila upisuje firma „Pam-ek“, koja je u vlasništvu Radosava Savatijevića Keneta, poznatog iz afere „Kolubara“.

Zanimljivo je da u prvoj fakturi piše da je adresa Velimira Ilića ulica Vuka Karadžića 4, na kojoj je inače registrovana firma „Pam-ek“. I na tom dokumentu je uknjižena vrednost džipa 64.475 evra.

Izvor Kurira sa carine tvrdi da je, po zakonu, moguća promena vlasnika na fakturi, ali uz pisanu izjavu.
- Po zakonu o spoljnoj trgovini, moguće je da se uradi prenos vlasništva, ali uz dostavljanje nove fakture i pisane izjave da je reč o grešci - kaže naš izvor i dodaje da se iz papira nedvosmisleno može zaključiti da je Velja napravio grešku kad se pojavio pod svojim imenom, a da je to posle ispravljeno ili sakriveno tako što se pojavila druga firma.

Velja Ilić: Sve je čisto

Velimir Ilić kaže da je s kupovinom džipa sve čisto i da ima dokumentaciju.
- Ja sam to uzeo po principu staro za novo, i to na lizing. A ko je učestvovao u toj nabavci, ko je vozio auto do te kuće od koje sam kupio, to me uopšte ne zanima - rekao nam je Ilić.


Kene: Prodao sam džip Koletu

Radosav Savatijević Kene rekao je za Kurir da je tačno da je njegova firma uvezla taj džip, ali da ga je posle prodala auto-kući Čačak, koja je u vlasništvu Milenka Kostića Koleta.
- Ja ne znam da li je to bio Veljin džip, jer tada nisam ni bio vlasnik firme - tvrdi on.


Kostić: Velja mi duguje 30.000 €

Vlasnik Auto-kuće „Čačak“ Milenko Kostić potvrdio je za Kurir da je Velimir Ilić od njega kupio „mercedes“ koji je prethodno uvezao Radoslav Savatijević Kene.
- Velja je hteo da kupi džip od mene, a kako se ja ne bavim prodajom „mercedesa“, Kene se ponudio da uveze kola, jer je našao neku vezu na carini. Kad je automobil prešao granicu, ja sam ga kupio od Keneta, a onda prodao Velji na kredit, za šta imam sve papire. Mislim da i dalje nije isplatio čitav iznos, ostalo mu je nekih 30.000 evra. On je kasnije prodao taj džip mom poznaniku za nekih 40.000 evra i ta transakcija je išla preko Auto-kuće „Čačak“ - rekao je Kostić.


Šta je Velja pričao (Kurir 8.12.2008.)

Uzeo sam ga na lizing

Lider NS Velimir Ilić trenutno vozi „mercedes“, koji ne namerava uskoro da menja jer ga je pre nešto više od godinu dana kupio na lizing.
- Za to vreme prešao sam skoro 100.000 kilometara i izuzetno sam zadovoljan njime. Meni je potreban kvalitetan auto jer sam predsednik stranke, vozim sam i stalno putujem na relaciji Čačak-Beograd, kao i po celoj Srbiji. Pre toga sam promenio tri džipa. Kad god mi se ukazala prilika, koristio sam mogućnost zamene staro za novo - objašnjava Ilić.


Kako je džip putovao

1. 20. 6. 2007. kupljen od kompanije „Georg Papas“ iz Austrije
2. 22. 6. 2007 uvozi ga Velimir Ilić
3. 26. 6. 2007 uvozi ga firma „Pam-ek“
4. Oni ga potom prodaju firmi „Auto-kuća Čačak“
5. „Auto-kuća Čačak“ ga daje Velimiru Iliću na kredit


GL 420 CDI 4 MATIK

Srebrna boja
5 vrata
7 kožnih sedišta
3. 996 kubika
225 KW
306 konjskih snaga
Cena osnovnog modela 69.000 evra
Cena Veljinog modela 124.398 s porezom

« Poslednja izmena: 20. Mar 2011, 15:44:18 od Shape-Shifter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
kao on je jedini koji je seo sa magarca na konja.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
e, ali je u opoziciji koja "preti" da uzme vlast.
a novine su vlasnistvo uticajnog coveka iz vlasti.

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Како ми ово вуче на Блиц а не на Курир ... мислим по избору теме. Курир обично више циља на Чеду и екипу
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
To sam hteo ja da postavim, ali pretece me Anea  Smile



Inace Kurir je i prekjuce pisao o tom Veljinom mercedes dzipu, proces nabavke je prilicno zanimljiv, kao u seriji Bela Ladja kad Stojkovic objasnjava u polilciji da je dzip dobio od Sojica, koji ga je opet dobio od Stanimirovica preko Budimirovica:

EKSKLUZIVNO: KENE KUPIO DŽIP VELJI ILIĆU

Petak, 18. Mart, 2011.| Autor: Ekipa Kurira

Bivši ministar infrastrukture Velimir Ilić 2007. kupio luksuzan džip "mercedes" vredan 124.398 evra uz posredovanje Radosava Savatijevića Keneta, aktera afere "Kolubara"



BEOGRAD - Izvozao je sve!
Kurir je došao do ekskluzivnih dokumenata iz Austrije i Uprave carina iz kojih se vidi kako je Velimir Ilić 2007. godine, dok je još bio ministar infrastrukture, došao do skupocenog džipa „mercedes GL 420 CDI 4 matik“.

Prema dokumentaciji, limuzina je kupljena 20. jula 2007. godine od auto-kuće „Georg Papas automobili“ iz Austrije, po ceni od 124.398 evra s porezom. Samo dva dana kasnije, taj auto se uvozi na ime lidera Nove Srbije. Vozilo se šalje na carinsku ispostavu Dobanovci, gde se fakturiše po dvostruko nižoj ceni, tačnije 64.475 evra!

Ali, to nije sve. Posle četiri dana, džip i papiri se „sele“ na carinsku ispostavu na Vilinim vodama, ali ovoga puta se kao vlasnik vozila upisuje firma „Pam-ek“, koja je u vlasništvu Radosava Savatijevića Keneta, poznatog iz afere „Kolubara“.

Zanimljivo je da u prvoj fakturi piše da je adresa Velimira Ilića ulica Vuka Karadžića 4, na kojoj je inače registrovana firma „Pam-ek“. I na tom dokumentu je uknjižena vrednost džipa 64.475 evra.

Izvor Kurira sa carine tvrdi da je, po zakonu, moguća promena vlasnika na fakturi, ali uz pisanu izjavu.
- Po zakonu o spoljnoj trgovini, moguće je da se uradi prenos vlasništva, ali uz dostavljanje nove fakture i pisane izjave da je reč o grešci - kaže naš izvor i dodaje da se iz papira nedvosmisleno može zaključiti da je Velja napravio grešku kad se pojavio pod svojim imenom, a da je to posle ispravljeno ili sakriveno tako što se pojavila druga firma.

Velja Ilić: Sve je čisto

Velimir Ilić kaže da je s kupovinom džipa sve čisto i da ima dokumentaciju.
- Ja sam to uzeo po principu staro za novo, i to na lizing. A ko je učestvovao u toj nabavci, ko je vozio auto do te kuće od koje sam kupio, to me uopšte ne zanima - rekao nam je Ilić.


Kene: Prodao sam džip Koletu

Radosav Savatijević Kene rekao je za Kurir da je tačno da je njegova firma uvezla taj džip, ali da ga je posle prodala auto-kući Čačak, koja je u vlasništvu Milenka Kostića Koleta.
- Ja ne znam da li je to bio Veljin džip, jer tada nisam ni bio vlasnik firme - tvrdi on.


Kostić: Velja mi duguje 30.000 €

Vlasnik Auto-kuće „Čačak“ Milenko Kostić potvrdio je za Kurir da je Velimir Ilić od njega kupio „mercedes“ koji je prethodno uvezao Radoslav Savatijević Kene.
- Velja je hteo da kupi džip od mene, a kako se ja ne bavim prodajom „mercedesa“, Kene se ponudio da uveze kola, jer je našao neku vezu na carini. Kad je automobil prešao granicu, ja sam ga kupio od Keneta, a onda prodao Velji na kredit, za šta imam sve papire. Mislim da i dalje nije isplatio čitav iznos, ostalo mu je nekih 30.000 evra. On je kasnije prodao taj džip mom poznaniku za nekih 40.000 evra i ta transakcija je išla preko Auto-kuće „Čačak“ - rekao je Kostić.


Šta je Velja pričao (Kurir 8.12.2008.)

Uzeo sam ga na lizing

Lider NS Velimir Ilić trenutno vozi „mercedes“, koji ne namerava uskoro da menja jer ga je pre nešto više od godinu dana kupio na lizing.
- Za to vreme prešao sam skoro 100.000 kilometara i izuzetno sam zadovoljan njime. Meni je potreban kvalitetan auto jer sam predsednik stranke, vozim sam i stalno putujem na relaciji Čačak-Beograd, kao i po celoj Srbiji. Pre toga sam promenio tri džipa. Kad god mi se ukazala prilika, koristio sam mogućnost zamene staro za novo - objašnjava Ilić.


Kako je džip putovao

1. 20. 6. 2007. kupljen od kompanije „Georg Papas“ iz Austrije
2. 22. 6. 2007 uvozi ga Velimir Ilić
3. 26. 6. 2007 uvozi ga firma „Pam-ek“
4. Oni ga potom prodaju firmi „Auto-kuća Čačak“
5. „Auto-kuća Čačak“ ga daje Velimiru Iliću na kredit


GL 420 CDI 4 MATIK

Srebrna boja
5 vrata
7 kožnih sedišta
3. 996 kubika
225 KW
306 konjskih snaga
Cena osnovnog modela 69.000 evra
Cena Veljinog modela 124.398 s porezom




Vrhunska fotka  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 141
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
velja matora legenda Smile Smile Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia 6230
Samo se vi zajebavajte sa Veljom. Velja ima svoje ministarsko mesto, hteli ne hteli.On za sebe kaze da je najbolji srpski ministar.Jes da ni bacio atomsku bombu na puteve sto je on sagradio, ne bi se toliko krunili, ali sagradio covek. Kilometraza se racuna, ne krunjenje.
Uz to ako mu pripadne isto ministarstvo sad je obogaceno Enegetikom.
Nece vise onaj Bahati da bude prvi energeticar u Srba, nego Radisa Urosevic.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.