Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:37:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 103
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veliki prasak-teorija koja je podbacila  (Pročitano 79372 puta)
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Pa odgovorio sam ti.

Niko to ne zna.

Galaxije se razmiču. To je činjenica. Sve ostalo je nagađanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Pa odgovorio sam ti.

Niko to ne zna.

Galaxije se razmiču. To je činjenica. Sve ostalo je nagađanje.

Pa ok, logično je da se imaju kamo razmicati, ali to nije apsolutni dokaz da je sve nastalo iz neke točke, neke singularnosti, o kojoj nitko ništa konkretno ne zna, pa se sada širi u beskraj, jer je isto tako moguće da neka Inteligentna Sila iz jedne točke gradi svemir koji postaje sve veći i veći (slično kako mi širimo gradove recimo),  opažanja bi bila ista, da se svemir širi, e da!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Pa odgovorio sam ti.

Niko to ne zna.

Galaxije se razmiču. To je činjenica. Sve ostalo je nagađanje.

Pa ok, logično je da se imaju kamo razmicati, ali to nije apsolutni dokaz da je sve nastalo iz neke točke, neke singularnosti, o kojoj nitko ništa konkretno ne zna, pa se sada širi u beskraj, jer je isto tako moguće da neka Inteligentna Sila iz jedne točke gradi svemir koji postaje sve veći i veći (slično kako mi širimo gradove recimo),  opažanja bi bila ista, da se svemir širi, e da!

Ne znam da li je moguće da uopšte postoji takva sila, pogotovo ne znam da li je moguće da ima takvu moć i energiju da širi svemir.

Činjenice su da postoji neka tamna energija za koju ne postoje obzervacioni dokazi, ali postoji posredni uticaj na galaktičke klastere pa je tako to nazvano.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Jedini, ali bukvalno jedini način da dokažeš da je nešto moguće je da to sam uradiš ili da pronađeš primer u prirodi koja nas okružuje.

Neko kaže:

Moguće je da postoje mikroskopska bića koja mogu da izazovu smrt kod živih bića. Pošto je smrt mrtvog bića oksimoron.

Ok, evo mikroskop, evo dokaza, evo kako izgleda telo neke životinje kad je napadne ta i ta bakterija. Ceo proces. Do smrti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Pa odgovorio sam ti.

Niko to ne zna.

Galaxije se razmiču. To je činjenica. Sve ostalo je nagađanje.

Pa ok, logično je da se imaju kamo razmicati, ali to nije apsolutni dokaz da je sve nastalo iz neke točke, neke singularnosti, o kojoj nitko ništa konkretno ne zna, pa se sada širi u beskraj, jer je isto tako moguće da neka Inteligentna Sila iz jedne točke gradi svemir koji postaje sve veći i veći (slično kako mi širimo gradove recimo),  opažanja bi bila ista, da se svemir širi, e da!

Ne znam da li je moguće da uopšte postoji takva sila, pogotovo ne znam da li je moguće da ima takvu moć i energiju da širi svemir.

Činjenice su da postoji neka tamna energija za koju ne postoje obzervacioni dokazi, ali postoji posredni uticaj na galaktičke klastere pa je tako to nazvano.

Ovako, ako POSTOJI Inteligentna Sila koja ne samo da je svemir napravila, nego ga još uvijek ŠIRI, dakle povećava, razlog ZAŠTO ju mi ljudi nismo vidjeli, ili sada ne vidimo može biti dvojaki:

1.Ili je tako velika da je mi iz svemira ne možemo vidjeti.

2. Ili je tako mala (dakle daleko manja od Planckove duljine), da je mi današnjom tehnologijom ne možemo vidjeti.

U oba slučaja ako bi jedno od toga bila istina, mi bi vidjeli samo POSLJEDICE, a to da se svemir ŠIRI, eto, kratko i jasno, e da!
« Poslednja izmena: 26. Nov 2021, 21:14:51 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Pa odgovorio sam ti.

Niko to ne zna.

Galaxije se razmiču. To je činjenica. Sve ostalo je nagađanje.

Pa ok, logično je da se imaju kamo razmicati, ali to nije apsolutni dokaz da je sve nastalo iz neke točke, neke singularnosti, o kojoj nitko ništa konkretno ne zna, pa se sada širi u beskraj, jer je isto tako moguće da neka Inteligentna Sila iz jedne točke gradi svemir koji postaje sve veći i veći (slično kako mi širimo gradove recimo),  opažanja bi bila ista, da se svemir širi, e da!

Ne znam da li je moguće da uopšte postoji takva sila, pogotovo ne znam da li je moguće da ima takvu moć i energiju da širi svemir.

Činjenice su da postoji neka tamna energija za koju ne postoje obzervacioni dokazi, ali postoji posredni uticaj na galaktičke klastere pa je tako to nazvano.

Ovako, ako POSTOJI Inteligentna Sila koja ne samo da je svemir napravila, nego ga još uvijek ŠIRI, dakle povećava, razlog ZAŠTO ju mi ljudi nismo vidjeli, ili sada ne vidimo može biti dvojaki:

1.Ili je tako velika da je mi iz svemira ne možemo vidjeti.

2. Ili je tako mala (dakle daleko manja od Planckove duljine), da je mi današnjom tehnologijom ne možemo vidjeti.

U oba slučaja ako bi jedno od toga bila istina, mi bi vidjeli samo POSLJEDICE, a to da se svemir ŠIRI, eto, kratko i jasno, e da!

Nisu to jedine dve opcije. Treća opcija bi bila da se sastoje od čestica koje ne interaktuju sa fotonima. Niti sa bilo kojom poznatom silom u univerzumu a ima ih 4. Čak i gravitacija može da zaustavi fotone.

Takođe imaš 4 premise za koje moraju da postoje neki pokazatelji. A nema ih.

1. AKO postoji neka sila

2. Inteligentna je

3. Ima energiju i moć da širi ceo univerzum

4. Namera, razlog




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
mob
Nokia E90

- "Ništa" ne "zavisi" u nauci od toga šta je uzrok. Mi recimo ne znamo ni šta je uzrok tome što struja ide kroz provodnik. Niko nikada nije "snimio" male elektrončiće koje trče kroz atome provodnika


Mala ispravka kolega G. Slavicu

Elektroni se ne kreću kroz bakarnu žicu.



Nema potrebe za "ispravkom" to je bio vishe sarkazam / banalizacija nego tvrdnja .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Pa odgovorio sam ti.

Niko to ne zna.

Galaxije se razmiču. To je činjenica. Sve ostalo je nagađanje.

Pa ok, logično je da se imaju kamo razmicati, ali to nije apsolutni dokaz da je sve nastalo iz neke točke, neke singularnosti, o kojoj nitko ništa konkretno ne zna, pa se sada širi u beskraj, jer je isto tako moguće da neka Inteligentna Sila iz jedne točke gradi svemir koji postaje sve veći i veći (slično kako mi širimo gradove recimo),  opažanja bi bila ista, da se svemir širi, e da!

Ne znam da li je moguće da uopšte postoji takva sila, pogotovo ne znam da li je moguće da ima takvu moć i energiju da širi svemir.

Činjenice su da postoji neka tamna energija za koju ne postoje obzervacioni dokazi, ali postoji posredni uticaj na galaktičke klastere pa je tako to nazvano.

Ovako, ako POSTOJI Inteligentna Sila koja ne samo da je svemir napravila, nego ga još uvijek ŠIRI, dakle povećava, razlog ZAŠTO ju mi ljudi nismo vidjeli, ili sada ne vidimo može biti dvojaki:

1.Ili je tako velika da je mi iz svemira ne možemo vidjeti.

2. Ili je tako mala (dakle daleko manja od Planckove duljine), da je mi današnjom tehnologijom ne možemo vidjeti.

U oba slučaja ako bi jedno od toga bila istina, mi bi vidjeli samo POSLJEDICE, a to da se svemir ŠIRI, eto, kratko i jasno, e da!

Nisu to jedine dve opcije. Treća opcija bi bila da se sastoje od čestica koje ne interaktuju sa fotonima. Niti sa bilo kojom poznatom silom u univerzumu a ima ih 4. Čak i gravitacija može da zaustavi fotone.

Takođe imaš 4 premise za koje moraju da postoje neki pokazatelji. A nema ih.

1. AKO postoji neka sila

2. Inteligentna je

3. Ima energiju i moć da širi ceo univerzum

4. Namera, razlog





Inteligencija koja bi napravila svemir ne može se od čestica sastojati, i isto tako gravitacija na nju ne može utjecati, upravo je suprotno, sve što materijalno postoji OVISILO bi o toj nematerijalnoj Sili.

Jasno da bi morala imati da tako kažem "materijala" da širi svemir, a to nije problem jer materijal za to postoji u samoj osnovi prostor-vremena, samo kažem.

A zašto bi se uopće svemir napravio, pa zato da se može živjeti u njemu, proučavati, diviti mu se, i tak dalje, isto ko što mi ljudi radimo neka remek djela sa svrhom i razlogom, e da!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
mob
Nokia E90
Inteligencija koja bi napravila svemir ne može se od čestica sastojati, i isto tako gravitacija na nju ne može utjecati, upravo je suprotno, sve što materijalno postoji OVISILO bi o toj nematerijalnoj Sili.

Jasno da bi morala imati da tako kažem "materijala" da širi svemir, a to nije problem jer materijal za to postoji u samoj osnovi prostor-vremena, samo kažem.

A zašto bi se uopće svemir napravio, pa zato da se može živjeti u njemu, proučavati, diviti mu se, i tak dalje, isto ko što mi ljudi radimo neka remek djela sa svrhom i razlogom, e da!

Evo ti jedno od objashnjenja ... savrsheno validno za tvoje potrebe i jedino koje zavređuješ sobzirom na tvoju motivaciju u ovoj diskusiji.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

our-entire-universe-is-probably-in-a-tiny-glass-jar-somewhere-placed-on-a-shelf-in-an-alien-childs-room-as-a-science-fair-project-that-gota-c-lzC48.jpg
(48.01 KB, 640x640)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Inteligencija koja bi napravila svemir ne može se od čestica sastojati, i isto tako gravitacija na nju ne može utjecati, upravo je suprotno, sve što materijalno postoji OVISILO bi o toj nematerijalnoj Sili.

Jasno da bi morala imati da tako kažem "materijala" da širi svemir, a to nije problem jer materijal za to postoji u samoj osnovi prostor-vremena, samo kažem.

A zašto bi se uopće svemir napravio, pa zato da se može živjeti u njemu, proučavati, diviti mu se, i tak dalje, isto ko što mi ljudi radimo neka remek djela sa svrhom i razlogom, e da!

Evo ti jedno od objashnjenja ... savrsheno validno za tvoje potrebe i jedino koje zavređuješ sobzirom na tvoju motivaciju u ovoj diskusiji.

Nije tu problem motivacije nego istine o nečemu, ako se nešto ne zna neka se to javno kaže, a ne da ljudi krivo vjeruju, i to milijuni ljudi, e da!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 103
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:37:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.