Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vegetarijanska kuhinja  (Pročitano 62345 puta)
13. Jun 2014, 14:50:36
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Vegetarijanske lazanje



POTREBNO JE
500 g kora za lazanje
ZA BEŠAMEL: 1/2 l mleka, 40 g maslaca, 40 g oštrog brašna, kesica parmezana, so, malo belog bibera, malo muskatnog oraščića, jedno jaje
ZA SOS OD POVRĆA: 2 struka praziluka, 1 šargarepa, 1 tikvica, malo celera, 4 oljuštena paradajza, 300 g brokolija, malo maslinovog ulja, 250 ml slatke pavlake, so, biber, suvi bosiljak

PRIPREMA
Skuvajte bešamel kao i obično, začinite ga i na kraju dodajte umućeno jaje uz brzo mešanje. Za nadev od povrća iseckajte praziluk i šargarepu na kolutiće, tikvice i celer na kockice, brokoli podelite na manje cvetove, pa sve propržite na maslinovom ulju. Uz dolivanje vode dinstajte dok povrće ne omekša, a pred kraj dodajte paradajz isečen na kolutove. Začinite solju i biberom, dodajte slatku pavlaku i osušeni bosiljak.

Na dno posude stavite sloj bešamela, pa lazanje, pola nadeva od povrća, opet lazanje i tako ređajte, pa završite bešamelom. Pecite na 200 stepeni oko pola sata.

link
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Sufle od tikvica i parmezana



Za 6 osoba: 4 tikvice srednje veličine, 75 g maslaca, 75 g brašna, 0,5 l vode u kojoj su se kuvale tikvice, kesica struganog parmezana, 4 jaja, prstohvat muskatnog oraščića, so i biber.
Unutrašnjost šest keramičkih vatrostalnih posuda obilato premažite maslacem i u svaku sipajte kašiku parmezana, pomerajući posudu ukrug da se parmezan zalepi i na zidove posuda, pa ih ostavite da odstoje u frižideru. Tikvice isecite na kolutiće i blanširajte tri minuta u ključaloj slanoj vodi, dobro ih ocedite i izgnječite viljuškom, a vodu u kojoj su se kuvale sačuvajte. Maslac otopite, šerpu sklonite s ringle, dodajte brašno, promešajte da se sjedini s maslacem, da ne stvore grudvice, pa sve vratite na ringlu. Ne prestajući da mešate sipajte vodu u kojoj su se kuvale tikvice, promešajte još nekoliko puta, sklonite s ringle i dodajte jedno po jedno žumance, zgnječene tikvice, preostali parmezan i sve snažno promešajte. Od belanaca umutite čvrst sneg i lagano ga umešajte u smesu od tikvica. Posolite, pobiberite i dodajte prstohvat muskatnog oraščića. Ohlađene keramičke posude napunite ovom masom, ali ne sasvim do vrha, poređajte ih u pleh i pecite 20 minuta u rerni zagrejanoj na 180 stepeni. Tokom pečenja ne otvarajte rernu! Servirajte toplo.

link
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Ratatuli



Sastojci: 250g tikvica, 500g plavog patlidžana, 200g crvene paprike, 200g zelene paprike, 200g žute paprike, 150g luka, 2 čena belog luka, 550g paradajza, maslinovo ulje, svež bosiljak (po želji)
Tikvice i patlidžan iseći na krupnije komade, utrljati so i ostaviti pola sata da odstoji. Kasnije isprati vodom i prosušiti ubrusom. Paprike iseći na krupnije komade. Propržiti beli i crni luk zajedno u većoj šerpi dok ne porumene.
Dodati povrće sledećim redom: paprike, patlidžan, tikvice i na kraju paradajz. Kuvati svako povrće dok ne omekša, pre nego što dodamo naredno. Kuvati na tihoj vatri. Treba da dopustimo da ispari višak tečnosti tako da bude guste konzistencije. Dodati na kraju začine: so, biber, bosiljak.
Ovo jelo dobro ide uz kus-kus.

link
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.