Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Večitim studentima još godina i po za diplomiranje  (Pročitano 6106 puta)
10. Jan 2014, 12:41:09
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Večitim studentima još godina i po za diplomiranje

M. Leskovac    | 10. 01. 2014. - 06:19h | Foto: R. Getel    |
Budućim akademcima koji su upisali fakultete najkasnije 2005. rok za diplomiranje verovatno će biti produžen za još godinu, nezvanično saznaje "Blic". U suprotnom, ispiti im neće biti poništavani i moći će da nastave studije uz polaganje razlike ispita koje je donela Bolonja.

Nikola Popović (29) iz Beograda jedan je od 5.000 večitih studenata, koliko se procenjuje da ih ima samo u Beogradu.

- Upisao sam ETF 2003. godine. U početku sam bio odličan student, davao sam sve u roku s finim prosekom, a onda sam ispao iz koloseka. Kad se jednom ispadne, teško je vratiti se. To mi je pošlo za rukom posle mnogo rada na sebi. Međutim, rokovi i pretnje o poništavanju ispita nimalo me ne stimulišu - priča Nikola.

Prema aktuelnom Zakonu o visokom obrazovanju, večiti studenti imaju rok da završe studije do 30. septembra ove godine. Međutim, kako „Blic“ saznaje, najverovatnije će izmenama zakona taj rok biti produžen na još godinu ili dve, a čak i da ne bude, u ministarstvu kažu da će izaći u susret večitim akademcima.

- U slučaju da prekrše rok, nikome od njih neće biti poništen nijedan ispit. Samo bi polagali razliku ispita koje je donela Bolonja i prešli bi u status samofinansirajućih studenata. Još je rano govoriti da li će rok biti produžen, ali svakako ćemo pomoći večitim studentima - kaže za „Blic“ prof. dr Slobodan Stupar, pomoćnik ministra za visoko obrazovanje.

Ministar prosvete Tomislav Jovanović potvrđuje za naš list da je spreman za pregovore s večitim akademcima oko produženja roka za završetak studija.
- U opciji je nekoliko rešenja. Ili ćemo produžiti rok ili ćemo im olakšati da studije privedu kraju nakon isteka postojećeg roka. Nikome nije cilj da ti studenti ostanu bez diplome, naprotiv - kaže ministar za „Blic“.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Nexus 5
- Upisao sam ETF 2003. godine. U početku sam bio odličan student, davao sam sve u roku s finim prosekom, a onda sam ispao iz koloseka. Kad se jednom ispadne, teško je vratiti se. To mi je pošlo za rukom posle mnogo rada na sebi. Međutim, rokovi i pretnje o poništavanju ispita nimalo me ne stimulišu - priča Nikola.


E drzavo jadna li si kada nase mozgove ne zelis da stimulises.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
studiranje 20 godina i doskolovavanje je na zapadu normalna stvar, ljudi studiraju, pa prekinu i rade i stvaraju porodice, onda posle 15 godina nastave gde su stali kad im deca odu na koledz ili se zivot stabilizuje.. pritom mozes da slusas samo jedan predmet po semestru i njega da polozis, pa tako redom ako imas vremena.. sve u dogovoru sa profesorom

pritom se i zapravo zaposlis nakon svega toga.. jer imas gde i nisi djubre za otpad sa 40 godina  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
U suprotnom, ispiti im neće biti poništavani i moći će da nastave studije uz polaganje razlike ispita koje je donela Bolonja.
Haha... Bolonja...  Smile Smile Smile
A sta ako Bolonja nije donela nista novo!? Jedino ne upisujes godine, nego semestre i prijavljujes ispite koje hoces da slusas na neki idiotski nacin.
A ono, sve ostalo isto... predmeti, plan i program, nacin polaganja...
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung 111111
Brate ne razumem sto bi vecito studiranje bilo zabranjeno ?!
Pa to nije srednja skola..pa sad ajde da ih jurimo da zavrse  Smile

Fakuletet nije obavezan niti je nesto previse bitan.Ko hoce da studira 47 godina i ima uslova,para i volje za to ..zasto bi to koji kurac bilo zabranjeno ?!

Inace ljudi nadju posao,imaju zdravstvene probleme,odu u vojsku,dobiju sansu da putuju,naprave pauzu,imaju porodicne probleme..Postoje milion razloga sto neko oduzava studije.
Nekom to nije u prvom planu.Znam dosta njih koji rade ..i spremaju po jedan ispit ili dva u semestru.
A znam i one kojima se zuri da zavrse.
Razlike nema,ko polozi ispite zavrsio fakuletet ko ne ne i gotovo,sta ga tupe koji kurac..kao da je jebem li ga sta u pitanju.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Qtek 666
Citat
Brate ne razumem sto bi vecito studiranje bilo zabranjeno ?!
Не треба да буде забрањено, нити ће бити. Треба да им се узме дебела кинта, а не да студирају о потпуном или делимичном трошку државе сто година. И тако ће бити. А Болоња код нас јесте смешна, пресмешна.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Posle 26. godine zivota, nikako ne mozes da studiras o trosku drzave, tako da ne vidim problem.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Qtek 666
Posle 26. godine zivota, nikako ne mozes da studiras o trosku drzave, tako da ne vidim problem.
Па није баш тако... на многим факултетима, нпр. на мом, тј. нишком Филозофском не дајеш паре за обнову године, ако си нпр. апсолвент доживотни, ко поменути студенти, не плаћаш ништа што идеш на консултације и што можда смараш професоре, плаћаш само пријаву испита, која је, мислим, 1000 динара по испиту, тако да можеш 20 година да студираш, нико ти ништа не може.
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung SGH-E590
U jee koji problem je smaranje profesora. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Pare se i uzimaju na ispitima (prijava, odlaganje, promena), a ne na skolarini...
Skolarina je nista prema parama koje se obrcu ovako... plus... profesori su i tu da ih smaras...
Doduse, samo ako ih nahvatas, posto uglavnom nisu na fakultetu.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.