Opera 9.02
Samsung
20. mart 2007. | Izvor: B92 | Miloš Šaranović
SP: Prva pobeda vaterpolista Srbije

Vaterpolisti Srbije 'otvorili' su Prvenstvo sveta koje se igra u Melburnu pobedom. Prvaci Evrope i sveta i prvi favoriti na šampionatu savladali su selekciju Nemačke sa 11:7 (3:0, 4:2, 2:3, 2:2).

Strelci za selekciju Srbije bili su Šapić (4), Ćirić (2), Udovičić, Nikić, Vujasinović i Ikodinović. Golove za Nemačku postigli su Šertvitis (2), Police (2), Nosek, Krojcman i Kiloh.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno ko će osvojiti prve bodove. Posle dva minuta bez pogodaka Šapić je postigao prvi gol na šampionatu, a Ćirić i Udovičić su povećali prednost. Nemci nisu uspevali da savladaju raspoloženog Denisa Šefika ni u situacijama kada su imali igrača više u bazenu.

U drugom periodu precizni su bili Nikić i Ćirić, da bi pri rezultatu 5:0 za naš tim Šertvitis postigao prvi gol za Nemce.

Do poluvremena rezultat je bio 7:2, a u trećoj četvrini došlo je do opuštanja. Police je postigao svoj prvi gol, a Šapić i Ikodinović su doneli prednost od 9:3. Još dva gola Nemaca za 9:5 pred poslednjih osam minuta igre.

U poslednjoj deoniici nije bilo golova do trećeg minuta. Krojcman je smanjio prednost reprezentacije Srbije na 9:6, a ni taj gol nije prenuo naše igrače. Čigir je branio veoma dobro, a naši igrači bili dekoncentrisani.

Posle skoro devet minuta bez pogotka Aleksandar Šapić je postigao deseti gol za naš tim minut i devet sekundi pre kraja utakmice, 10:7. U poslednjem napadu Nemci su imali peterac ali je Šefik odbranio, a Šapić je meč 'zaključio' osam sekundi pre kraja svojim petim pogotkom.

U drugoj utakmici prvog kola u grupi 'A' Italijani su lako savladali selekciju Japana, 20:6 (4:1, 4:0, 6:3, 6:2).

Sreda je dan kada se igraju mečevi na turniru žena, a u drugom kolu takmičenja u našoj grupi igra se derbi, Srbija - Italija. Utakmica počinje u 13 časova po lokalnom (tri posle ponoći po srednjeevropskom vremenu).

U drugom meču grupe sastaju se selekcije Nemačke i Japana.

Izvor: B92-Sport
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.

VATERPOLO (SP): Prva pobeda "delfina"

Dva dana su ostali gladni zbog nemarnosti hotelskog osoblja, a onda su ušli u bazen i "pojel"“ Nemce na otvaranju Svetskog vaterpolo prvenstva u Melburnu!

Evropski i svetski prvaci, vaterpolisti Srbije pobedili su Nemačku 11:7 (3:0, 4:2, 2:3, 2:2) u igri koja je na momente bila blistava, a na momente bleda.

Iako je već posle desetak minuta igre Srbija napravila prednost od 5:0, Nemci su na kraju izborili častan poraz. Bilo je odličnih perioda u igri reprezentacije Srbije, bilo je i padova, ali je najvažnije da je prvi meč dobijen bez većih problema.

Prve dve četvrtine Srbija je odigrala odlično, ali selektora Dejana Udovičića mora da brine drugi deo meča u kojem su vidjene slabosti srpskog tima, nepotrebna opuštenost i još nepotrebnija nervoza, neprecizna dodavanja, neefikasnost..

U prvih 10 minuta Srbija je postigla pet golova, a u poslednjih 10 samo dva!!??.

Prvi gol na Svetskom prvenstvu postigao je naravno Aleksandar Šapić, na fenomenalnu asistenciju Vladimira Vujasinovića. Drugi gol je delo Aleksandra Ćirića (sa igračem više), a potom mrežu Čigira "cepa" i Vanja Udovičić.

Na početku druge četvrtine Vujasinović je dobio udarac u lice, ali se brzo oporavio, a već u sledećem napadu Slobodan Nikić postiže četvrti gol za Srbiju. Usledila je potom sjajna akcija Ćirića, koji se potpuno sam poigrao sa golmanom Nemačke Čigirom i već je 5:0.

Prvi gol na meču Nemci su postigli posle 12 minuta preko Tomasa Šertvitisa. Vladimir Vujasinović u svom stilu povećava na 6:1, potom Mark Police smanjuje na 6:2, a Šapić drugim golom "vraća" na pet golova razlike - 7:2.

Treća četvretina donela je nepotrebnu nervozu u srpskom timu i isključenje Dejana Savića bez prava zamene, a taj period igre Nemci su dobili 3:2.

Mark Police je početkom treće četvrtine postigao sjajan gol, uhvativši Denisa Šefika "na spavanju", ali se potom jedan od najboljih svetskih golmana iskupio fenomenalnim odbranama u napadu u kojem su Nemci imali igrača više.

Svojim trećim golom, Aleksandar Šapić je "umirio" Nemce, održavajući pet golova prednosti za svetske prvake - 8:3.

Otac tek rodjene Hane, Danilo Ikodinović odmarao se u prve dve četvrtine, a onda je u trećoj realizovao sjajnu kontru za najveću prednost Srbije na meču - 9:3.

Hajko Nosek je potom smanjio na 9:4, a Nemci potom kažnjavaju opuštenost naših vaterpolista i smanjuju na 9:5, drugim golom Šertvitisa.

Poslednju četvrtinu Srbija je odigrala vrlo loše, dekoncentrisano, nešto nije štimalo u napadu, loše su šutirali..Nemci su na minut i po pre kraja utakmice došli na 9:7, ali je Aleksandar Šapić četvrtim golom, bolje reći projektilom, "ubio" nade Nemaca u čudo.

Šefik je potom odbranio peterac, a Udovičić na 13 sekundi pre kraja traži tajm-aut. Imao je šta da kaže...

Tačku na meč stavio je Šapić. Naravno.

Golove za Srbiju postigli su Aleksandar Šapić (5), Aleksandar Ćirić (2), a po jedan Vanja Udovičić, Slobodan Nikić, Vladimir Vujasinović, Danilo Ikodinović

Za Nemačku strelci su bili Tomas Šertvitis i Mark Police po dva i Hajko Nosek, Kloh i Tobijas Krojcman (po jedan).

Igrač više: Srbija 6/4: Nemačka 9/3

Peterci: Nemačka 1/0

Drugi meč Srbija igra protiv Italije, opet u sitne sate, u tri sata ujutro u noći izmedju srede I četvrtka (po sredenjevropskom vremenu). To će biti najvažniji meč prve faze Svetskog prvenstva, pogotovo jer sun as Italijani namučili na pripremnom turniru na Novom Zelandu kada su izborili remi 11:11.

“To će biti najvažniji meč u prvom delu. Nama je najbitnije da mi odigramo kako treba. Ako u meč udjemo teške glave, onda teško možemo da izgubimo“, izjavio je Denis Šefik.

Bez obzira na to što se meč igra u "gluvo doba noći" ostanite budni i bodrite "delfine".

Udovičić: Greškama vratili Nemce u život

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Udovičić rekao je nakon pobede nad Nemačkom (11:7) u prvom kolu Svetskog prvenstva u Melburnu, da može samo delimično da bude zadovoljan partijom koju su pružili njegovi igrači.

"Serijom grešaka u drugom poluvremenu vratili smo Nemce u život. Tvrdim da sve od nas zavisi i tako će biti ubuduće. Neću da se bavim sudjenjem, jer ako smo velika ekipa moramo da dobijamo i sa lošim deljenjem pravde", istakao je strateg aktuelnog svetskog i evropskog prvaka.

Kapiten srpskog tima Vlada Vujasinović rekao je da njegova ekipa mora da ispravi neke greške u igri ukoliko želi da bude kandidat za zlatnu medalju.

"Znamo gde grešimo, ima dosta razloga. Ako ih ispravimo bićemo kandidati za zlato. U suprotnom ne znam gde ćemo da stignemo.Moramo da dignemo formu", izjavio je Vujasinović.

Petostruki strelac na meču sa Nemačkom Aleksandar Šapić takodje je bio nezadovoljan igrom u završne dve četvrtine.

"Dobar početak a poslednje dve četvrtine moramo da zaboravimo", kratko je prokomentarisao Šapić.

Pored najboljeg strelca na planeti, najzapaženiji partiju u taboru Srbije pružio je golman Denis Šefik, koji je istakao da je prvi meč na šampionatu uvek najteži.

"Uvek je teška utakmica na startu prvenstva. Pali smo bez razloga, neverovatan broj grešaka za ovakvu utakmicu. Moramo da ponovimo početak utakmice protiv Italijana i da u istom ritmu odigramo do kraja. Nadam se da ćemo u tome uspeti", izjavio je Šefik.

Mladi Vanja Udovičić naveo je da je Srbija primila dosta "jeftinih" golova, ali i dodao da u daljem takmičenju sve zavisi samo od našeg tima.

"Dosta grešaka u pozicionoj odbrani, sa jeftinim golovima. Umesto da dotučemo protivnika mi smo mu vratili nadu. Problem je u našoj igri i to moramo sami da rešimo", rekao je Udovičić.

Aleksandar Ćirić smatra da su sudije značajno uticale na konačan rezultat.

"Videli ste da Rumun nije sudio ništa. Kao da nas probaju i moramo da budemo jači od svega. Zalaganje nije bilo loše i treba da nastavimo sa igrom iz prve dve četvrtine", istakao je Ćirić.

Sledeći meč na SP reprezentacija Srbije igra sa Italijom u tri sata ujutro u noći izmedju srede i četvrtka (po srednjevropskom vremenu).

Kanadjani napravili iznenadjenje

Prvo kolo Svetskog prvenstva u vaterpolu u Melburnu proteklo je u znaku pobeda favorita, a jedino iznenadjenje priredila je reprezentacija Kanade koja je savladala Rumuniju sa 9:8 u meču D grupe.

Kanadska reprezentacija, koju trenira bivši golman Jugoslavije Dragan Jovanović, do velikog uspeha došla je pre svega zahvaljujući sjajnim odbranama Rendala, koji je očigledno naučio mnogo od selektora.

U drugoj utakmici ove grupe, aktuelni vicešampion sveta i olimpijski pobednik, reprezentacija Madjarske održala je čas vaterpola ekipi Novog Zelanda i slavila sa 21:5.

Selekcija Hrvatske koja je sa velikim ambicijama doputovala u Melburnu, bez mnogo muke pobedila je Južnu Afriku sa 13:5 u B grupi, a zanimljivo je da afričku selekciju takodje vodi bivši golman POŠK-a Vlada Trninić.

Jedan od favorita iz senke, selekcija Grčke pobedila je reprezentaciju Rusije sa 10:7 u grupi C, dok je Španija deklasirala Kinu rezultatom 15:4.

Izvor : MTS Mondo

"I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid... you're afraid of us. You're afraid of change. I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see. I'm going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice...I leave to you..."

Poruke 1631
VATERPOLO (SP): Protiv Italijana za broj jedan

Posle pobede protiv Nemačke 11:7 u prvom meču Grupe A Svetskog vaterpolo prvenstva u Melburnu reprezentativci Srbije se pripremaju za susret sa selekcijom Italije, koji će odlučiti o prvom mestu u grupi.

Pobednik derbija dobija dva slobodna dana i mogućnost da izbegne Madjare do samog finala.

"Neće nam biti lako,znaju da igraju, da prave incidentnu situaciju. Moramo da ispravimo greške iz duela sa Nemcima. Početak je bio dobar ali kasnije...Videli smo Italijane na Novom Zelandu, znamo šta nas čeka", rekao je centar Slobodan Nikić.

Denis Šefik je blistao u meču protiv Nemačke. Skinuo je nekoliko "zicera", odbranio peterac, uz Aleksandra Šapića najbolji u srpskom timu.

Šefika za Italiju vežu loše uspomene. U polufinalu 2003. godine slomio je prst a u meču punom varnica SCG je poražena 6:5.

"Moramo da budemo maksimalno koncentrisani i mirni. Ukoliko ponovimo ulazak u igru kao u meču sa Nemačkom mislim da smo bliži pobedi. Ne treba da razmišljamo o dogadjanjima van bazena, sve sami rešavamo", rekao je Šefik, aludirajući na sudjenje i poznate italijanske "igre van terena", jer su najmoćniji u svetskoj i evropskoj vaterpolo organizaciji.

"Tražim hladnu glavu, koncentraciju i mirnoću bez obzira šta se dogadjalo u bazenu i oko njega. Ako u tome uspemo tada ćemo materijalizovati kvalitet koji je na našoj strani. Igraju bolje nego ranije, imaju iskusnog Postiljonea kao vodju. Dobro je što smo igrali na Novom Zelandu, videli smo šta nas očekuje. Prilaz igri mora da bude kao protiv Nemačke ali pada ne sme da bude", rekao je Udovičić.

Italijani priznaju kvalitet srpskom sastavu ali vaterpolista Mauricio Felugo ističe: "Ranije smo znali da odigramo dobro protiv Srbije i verujem da tako može da bude i sada. Optimista sam iako je rival zaista snažan".

U prvom meču Italijani su očekivano lako savladali Japan 20:6. Protiv Srbije neće biti tako. Znaju Italijani na koga su se nameračili.

"Utakmica protiv Japana je išla onako kako smo i predvideli. Znali smo da če ovo biti trening za nas, ali tražio sam od igrača maksimalnu koncetraciju tokom cele utakmice. Protiv Srba neće biti tako. Biće to potpuno drugačiji meč. Srbija je favorit, ali smo na pripremama na Novom Zelandu odigrali nerešeno 11:11. To nam uliva samopouzdanje", izjavio je selektor Malara.

Meč se igra u četvrtak u 13 časova po lokalnom vremenu odnosno tri ujutru po srednjioevropskom.

Moderator

Opera 9.02
Samsung
Ma ovo su još uvek utakmice u grupi, tu su kiksevi dozvoljeni, kasnije, u eliminacijonoj fazi svaka greška znači kraj.

Protiv Nemaca smo odigrali onoliko koliko je potrebno, onakvi padovi u igri su prihvatljivi, ipak ni Nemci nisu toliko loši da bi ih preslišali sa 15-2.

Golman Šefik i Šapić  su odradili najveći deo posla. Ono što me zabrinjava su greške prilikom dodavanja i onda kontra i go...

Ostalo, igrač manje   postavljen napad to je prihvatljivije...

Вера у радост готово је иста као и сама радост.