Dva ovdašnja lista objavila intervju s našim vaterpolistom. – Drugi vraćaju otpisane igrače, a mi podmlađujemo tim. – Neočekivani ishodi već na početku šampionata

Melburn, 21. mart – Aleksandar Šapić je izuzetno privlačan za australijske medije, pa su juče tri ovdašnje redakcije poslale novinare da naprave intervju s našim vaterpolistom.
U „Australijenu“ i „Ejdžu“ su objavljeni tekstovi s dosta podataka iz njegovog sportskog i privatnog života.
Istaknuto je da se radi o izuzetno popularnoj ličnosti u Srbiji i jednoj od najmarkantnijih figura danas u vaterpolu.

– Mnogi taktiku protiv Srbije grade na tome da zaustave Šapića. Ali, on uvek pogađa, – komentar je Rasela Mekinona, zaduženog u Svetskoj plivačkoj federaciji (Fina) za vaterpolo i odnose s medijima.

Naša reprezentacija se vrlo ozbiljno pripremala za utakmicu s Italijom, gde su u obzir uzete i greške iz druge polovine utakmice s Nemačkom (11:7). Nervoza, odstupanje od utvrđenog sistema igre, nepotrebni prekršaji pre svega Savića, isključenog s pravom zamene, uticali su da selektor Udovičić na sastancima s igračima zahteva mirnu igru:

– Kvalitet je tu, želja takođe, tražimo samo još hladnu glavu. Ne samo zbog Italijana, već zbog svega što nam još predstoji.

Naša reprezentacija, koja u Melburnu brani ugled svetskog prvaka, veoma želi da bude na prestolu, a osnovni zadatak joj je da osvoji medalju i tako obezbedi olimpijsku vizu za Peking iduće godine.

Međutim, ne treba da se zaboravi da u odnosu na ekipu koja je u septembru u Beogradu postala evropski nedostaju Trbojević i D. Pijetlovića i da je umesto Pekovića u reprezentaciji Korolija. Dok su drugi vratili već otpisane, ali proverene igrače, Udovičić je odlučio da počne s podmlađivanjem ekipe. Zbog toga zaslužuje podršku bez obzira na ishod u Melburnu.

Već prvo kolo je pokazalo da će biti iznenađenja. Rumuni su izgubili s 9:8 od Kanađana, čiji je selektor bivši golman naše reprezentacije Dragan Jovanović. Australijanci su u šoku posle poraza (9:3) od svog najvećeg rivala SAD, dok je Grčka pobedom protiv Rusije (10:7) pokazala da na nju treba itekako da se računa. Za Hrvate su Južnoafrikanci (13:5), a za Mađare Novozelanđani (21:5) bili nedorasli protivnici.

Srbija mora da bude svesna svoje snage, ali i trenutnih slabosti. Odlika naše reprezentacije minulih godina je bilo umeće da se uvek pronađe pravi ritam. Na turniru u Oklendu (Novi Zeland) početak je pripadao rivalu, a onda naši igrači kao da su se budili i postavljili stvari na svoje mesto. Ovde, u Melburnu, protiv Nemaca prve dve četvrtine su nam bile odlične, a kada je trebalo da se završi posao nastale su nevolje, srećom bez posledica. Taj meč je idealan za analizu i nije čudo što se do noćašnje utakmice s Italijom razgovaralo kako da se taj problem ne ponavlja.

Ovdašnji mediji su uvereni da će naša reprezentacija bez problema proći dalje i skreću pažnju na mogući susret s Hrvatskom. Domaćin bi voleo da ne dođe do te utakmice zbog mogućih nereda. Hrvatski reprezentativac Damir Burić je rekao da nikakvih problema u igri sa Srbima nema, jer je reč o pravim profesionalcima. A na organizatoru šampionata je da umiri tribine.

Vaterpolisti Srbije dobili Italiju

Vaterpolo reprezentacija Srbije obezbedila je prvo mesto u grupi 'A' na Svetskom prvenstvu u Melburnu i slobodne dane do četvrtfinala. Naša selekcija bila je bolja od Italije, 6:3 (3:2, 1:0, 2:1, 0:0).

Najefikasniji igrač utakmice bio je Aleksandar Šapić, strelac tri gola, po jedan pogodak za naš tim postigli su Filipović, Prlainović i Ikodinović. Strelci za Italiju bili su Rico, Felugo i Di Konstanco.

Utakmica je bila 'tvrda', uz puno prekršaja u napadu i isključenja, a naš tim vodio je od prvog do poslednjeg minuta.

Posle samo 19 sekundi igre Šapić je postigao prvi gol na utakmici, a na početku šestog minuta isti igrač povećao je prednost našeg tima. Italijani su pogrešili u napadu, a Filipović, 35 sekundi posle drugog gola, povećao prednost na 3:0.

Šefik je sedam minuta 'skidao' sve šuteve italijanskih vaterpolista, a onda su Rico i Felugo (dve desetinke pre kraja četvrtine) iskoristili prednost igrača više za 3:2. Golman Srbije bio je sjajan tokom celog meča.

U drugoj četvrtini odbrane su bile jače, za osam minuta viđen je samo jedan gol, kada je Prlainović isplivao brzu kontru i savladao Tempestija.

Posle skoro 12 minuta bez pogotka za tim Italije Di Konstanco je lobovao Šefika, a minut kasnije Šapić koristi 'igrača više' za 5:3. Posle isključenja Vujasinovića i Kalkatere, 12 sekundi pre kraja treće deonice, Ikodinović je postigao gol. Do kraja četvrtine ostala je jedna sekunda. Posle toga isključenje sa pravom zamene 'zaradio' je Rico.

U poslednjoj četvrtini Italijani su prvih pet napada igrali sa čovekom više u bazenu, ali nisu postigli gol. Osam minuta odigrano je bez pogodaka pa je selekcija Srbije drugom pobedom u grupi obezbedila prvo mesto i direktan plasman u četvrtfinale.

U drugoj utakmici u našoj grupi Nemačka je bila bolja od Japana, 17:7 (4:2, 3:0, 6:2, 4:3).

U poslednjem kolu Italijani i Nemci igraće za drugo mesto u grupi a selekcija Srbije će sa Japancima (petak, 23.00 po srednjeevropskom vremenu) imati laku utakmicu pred pauzu do četvrtfinala.

Izvor: B92-Sport

Вера у радост готово је иста као и сама радост.

Cetvrtak, 22. mart 2007. 04:11

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Italiju 6:3 (3:2, 1:0, 2:1, 0:0) u derbi meču Grupe A na Svetskom prvenstvu u Melburnu i praktično je obezbedila prvo mesto u toj grupi, što znači dva dana odmora i mogućnost da se izbegnu Madjari do samog finala.

U poslednjem kolu Srbija igra protiv Japana u petak (od 23 sata) i sve osim pucačkog treninga bilo bi iznenadjenje. Srbija je dakle u četvrtfinalu Svetskog prvenstva i mirno može da čeka protivnika.

Očekivao se težak meč protiv Italijana, ali i neravnopravan sudijski tretman. Sve se to i ostvarilo.

Srbija je odlično počela meč i povela 3:0, ali su u poslednjem minutu prvog dela Italijani postigli dva gola i to jedan u bukvalno poslednjoj sekundi.

Uvukla se potom nervoza u srpski tim, nerezonska dodavanja, "začinjena" konstantnim odlukama sudijskog para iz Madjarske i Španije, koji je izludjivao naše vaterpoliste ali i sve nas sviranjem faulova u napadu i oduzimanjem lopti srpskim vaterpolistima.

Medjutim, kada je teško, kada se odlučuje tu je Aleksandar Šapić. Italijani su propustili nekoliko napada za izjednačenje, ali najbolji srpski strelac u pravom trenutku postiže gol za 4:2.

Ponovo je na golu blistao Denis Šefik, koji je ulivao samopouzdanje saigračima u prelomnim trenucima. Odbrana je, za razliku od napada, funkcionisala gotovo besprekorno i još jednom se pokazalo da je to najjači adut srpskog vaterpolo tima.

U trećoj četvrtini najpre Andrija Prlainović podiže na 5:2, da bi Italijani smanjili na 5:3, ali Danilo Ikodinović vraća razliku na tri gola 6:3.

Koliko je bio sudijski kriterijum bio neujednačen govori i podatak da su Italijani u poslednjoj četvrtini imali četiri napada sa igračem više, a Srbija samo jedan. Naravno, i u poslednjoj čletvrtini svirano je nekoliko faulova srpskim centrima u napadu.

Sve u svemu očekivan rezultat za koji je ponovo najzaslužniji "duet Š" - Šefik i Šapić, koji je postigao tri gola (ukupno osam na šampionatu do sada). Golove za Srbiju postigli su i Filip Filipović, Andrija Prlainović i Ikodinović.

Strelci za Italiju bili su Valerio Rico , Mauriucio Felugo i Luidji di Konstanca.

Igrač više: Srbija 8/3; Italija 11/2.

U drugoj utakmici 2. kola Grupe A Nemačka je pobedila Japan 17:7.

(MONDO)

Smile
Усамљеност није у томе што смо сами, него у томе што не постоји ништа за чим чезнемо.

Nemoj traziti ljubav. Trazi i razbi sve barijere u sebi koje si izgradio protiv nje.

Не показујемо своју величину кад се нађемо у једној крајности, него кад одједном додирнемо две.

У великим стварима људи се показују онаквима какви би хтели да буду, а у малим онаквим какви јесу.

Poznata licnost

Poruke 4306
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Kad sa sudijama na protivnikovoj strani dobiješ tekmu 6:3 zamislite šta bi bilo da su sudije na našoj strani!!  Smile
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James