Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: VANREDNO STANJE U SAD – OPŠTI HAOS NA ULICAMA: Sukob nacionalista i protestanata  (Pročitano 9446 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
to znaci sve spomenike da uklone...

osim obame... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
"МОЈА СЛИКА НИЈЕ МРЖЊА, ВЕЋ ХРАБРОСТ" Хрват је постао лице РАСИСТИЧКОГ МАРША, а сада му ПРЕТЕ СМРЋУ
Јутарњи лист , И.З.К. , | 15. 08. 2017 - 22:18х
| Коментара: 1

Хрват Питер Цвјетановић (20), чије су слике са расистичког марша у Шарлоствилу обишле цео свет, жали се да му прете смрћу.
Питер Цвјетановић
Фото: Анадолија Питер Цвјетановић

Овај студент из Неваде је покушао да објасни да он није расиста, већ бели националиста.

- Нисам очекивао да ће фотографија бити толико дељена. Схватио сам да има врло негативно значење. Али надам се да су људи спремни да чују да нисам љутити расиста каквог виде на фотографији. Ми сви заслужујемо будућност за нашу децу и нашу културу. Бели националисти нису мрзитељи, ми само желимо да сачувамо оно што је наше - рекао је он, преноси "Јутарњи лист".

    И ам дефендинг мyселф оф тхе усе оф тхе пхото то прове ит'с нот усед фор хатред, бут а сyмбол оф браверy! #смх
    — Петер Цвјетановиц (@петерцвјетанов) Аугуст 13, 2017

Универзитет у Невади потврдио је да је особа с фотографије њихов студент, али нису објавили његово име. Управа универзитета осудила је расизам и идеје о белачкој надмоћи, које стоје иза скупа у Шарлотсвилу.

    Тхис ангрy yоунг ман ис Петер Цвјетановиц, а студент ат @уневадарено пиц.тwиттер.цом/7рЛГЈкцТ3о
    — Yес, Yоу'ре Рацист (@YесYоуреРацист) Аугуст 12, 2017

- Такви покрети не представљају вредности нашег универзитета. Осуђујемо сваки напад на појединце с обзиром на њихову боју коже, верско или политичко опредељење, сексуалну оријентацију, инвалидитет или порекло - поручио је Универзитет у Невади.

У међувремену су покренуте бар две петиције са захтевом да се Цвјетановић избаци с Универзитета. Једна од њих је на сајту "Цханге".

Прочитајте још:

    ВАНРЕДНО СТАЊЕ Гувернер Вирџиније прогласио мере опреза због ВЕЛИКОГ СКУПА БЕЛИХ НАЦИОНАЛИСТА
    ХАОС У ВИРЏИНИЈИ Сукобили се расисти и демонстранти, ПАО ХЕЛИКОПТЕР, аутомобил улетео међу људе (ВИДЕО)
    ХРВАТ главно лице РАСИСТИЧКОГ МАРША у Америци

- Не мислим да имају право да ме избаце с јавног универзитета. Отишао сам на легални политички скуп да искористим своју слободу говора. Нисам починио никакво дело насиља - одговара он онима који га нападају.

- Нисам учинио ништа незаконито, имам право изразити своја политичка уверења, и ако ме Универзитет у Невади избаци, то је јасно кршење мојих права - поручио је Цвјетановић медијима.

    Аннннд хере'с а пхото оф Петер Цвјетановиц (ангрy торцх гуy) wитх У.С. Сен. @ДеанХеллер (виа @БаттлеБорнПрог) #ГоодНигхтАлтРигхт пиц.тwиттер.цом/фзт7рИОqве
    — Yес, Yоу'ре Рацист (@YесYоуреРацист) Аугуст 13, 2017

Младић се пожалио да су се ствари отеле контроли откако је идентификован као лице с фотографије с протеста. Примио је претње смрћу и боји се физичког напада.

- Зубима и ноктима ћу се борити за моје ставове белог националисте. Волим моју културу и борићу се за њу, али никад насилно - истиче Цвјетановић који се оградио од насиља које се десило на скупу у Шарлоствилу.

    Тханк yоу фор тхе хате. И хаве протецтед мyселф фром алл yоур хате. Цалл ме wхат yоу wант..yоу јуст мад yоу цан'т цалл ме 😂
    — Петер Цвјетановиц (@петерцвјетанов) Аугуст 15, 2017

Он је отворио твитер налог само да би се одбранио од напада критичара и тврди да он није тај који мрзи друге, већ да је мржња уперена ка њему.

Такође је рекао да његова фотографија не треба да буде симбол мржње већ "симбол храбрости".

Иначе, занимљиво је да су се Цвјетановић и остали на скупу појавили са бакљама какве користе полинежански народи.

http://www.blic.rs/vesti/svet/moja-slika-nije-mrznja-vec-hrabrost-hrvat-je-postao-lice-rasistickog-marsa-a-sada-mu/kwzvjxq
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
to znaci sve spomenike da uklone...

osim obame... Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.