Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:22:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Valter [2012]  (Pročitano 5534 puta)
23. Okt 2012, 20:12:08
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
Browser
Opera 12.50
mob
HTC Diamond 2
VALTER je film o istinskim vrednostima i zaboravljenim herojima, posvećen doajenu jugoslovenskog glumišta Velimiru Bati Živojinoviću.



http://www.imdb.com/title/tt2334964/

https://www.facebook.com/FilmWalter



DUGOMETRAŽNI dokumentarac "Valter - Mit. Legenda. Heroj", u režiji Andreja Aćina, koji sa Vukom Ršumovićem potpisuje i scenario, premijerno će biti prikazan 4. novembra u Sava centru.

Povod za ovaj dokumentarac je legendarni partizanski film "Valter brani Sarajevo", u režiji Hajrudina Krvavca, po scenariju Đorđa Lebovića, sa Velimirom Batom Živojinovićem u naslovnoj ulozi. Po rečima Andreja Aćina, reč je o priči koja se bavi odnosom mita i stvarnosti - samim fenomenom Valtera, filmskog junaka koji je nastao po istinitom liku Vladimira Perića Valtera, heroja tokom oslobođenja Sarajeva u Drugom svetskom ratu. Film je, prema procenama, videlo više od 13 milijardi bioskopskih i TV gledalaca širom sveta. Lebovićev film, koji se danas smatra ozbiljnim blokbasterom u preko 40 zemalja širom sveta, pogotovo u Kini, gde ima status kultnog dela, Bati Živojinoviću doneo je svetsku slavu i ogromnu popularnost.



U dokumentarcu, koji ćemo uskoro premijerno videti, Bata svedoči o tome kako je postao "Valter", kako se on odnosio prema liku koji je toliko uticao na njegov profesionalni život, zašto u Kini još predstavlja svojevrsnu ikonu, kakva su njegova današnja razmišljanja o tome šta je bio mit u kontekstu režima u kom smo živeli...

Film će pokušati i da odgovori zašto je Valter predmet ovakvog kulta, kakav je kontekst u kome je proizveden film "Valter brani Sarajevo", šta ga je to učinilo drugačijim od desetina sličnih filmova, šta je značio Valter kao simbol slobode grada Sarajeva do 1992, a šta danas znači ljudima iz bivše Jugoslavije...

O fenomenu Valtera govore i Emir Kusturica, Petar Janjatović, Dragan Radenović, Feti Dautović, Predrag Marković, Aleksandar S. Janković, Ilinka Golubović... Priča filma počinje 1945, kada je Vladimir Perić Valter ubijen dok je branio okupirano Sarajevo. Ostao je zaboravljen sve do 1972, kada je, zahvaljujući Krvavcu, Leboviću i glumačkoj bravuri Bate Živojinovića ponovo oživeo. Baveći se mitom o Valteru, ovaj dokumentarac otvara i druge zanimljive teme, koje ispituju da li je tadašnja Jugoslavija zaista bila najveći potrošač, ali i proizvođač pop-kulture u istočnom bloku i da li je filmski podžanr nazvan "partizanski film" zaista bio samo srce te jugoslovenske pop-kulture...

izvor: Novosti
FilmWalter
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Mac OS X v: 10.7.2
Browser
Safari 534.52.7
mob
HTC Diamond 2
Premijera u novembru: Bata Živojinović i Kusta o fenomenu "Valtera"

Legendarni film "Valter Brani Sarajevo", izrodio još jedno filmsko ostvarenje koje se bavi fenomenom ovog junaka. Premijera 4. novembra u Centru "Sava". U filmu govore doajen jugoslovenskog glumišta Velimir Bata Živojinović, reditelj Emir Kusturica i mnogi drugi.



Film "Valter", koji se bavi fenomenom glavnog junaka filma "Valter brani Sarajevo", biće premijerno prikazan u Centru "Sava" 4.novembra.

Legendarni partizanski film "Valter brani Sarajevo" reditelja Hajrudina Krvavca i scenariste Djordja Lebovića bio je inspirisan istinitim junakom Vladimirom Perićem Valterom, koji je bio heroj oslobođenja Sarajeva u Drugom svetskom ratu.
Bati Živojinoviću sve bolje
Lula Živojinović: Batino stanje je zadovoljavajuće, oporavlja se
Procene su da više milijardi ljudi širom sveta opčinio mit o Valteru u tumačenju jednog od najvećih jugoslovenskih glumaca ikada, Velimira Bate Živojinovića.

U filmu "Valter", Bata svedoči o tome kako je postao "Valter" i zašto još uvek u Kini predstavlja svojevrsnu ikonu.

Film "Valter brani Sarajevo" veoma brzo postaje ozbiljan blokbaster u preko 40 zemalja širom sveta, i stiče status kulta u Kini.

Ovo je priča o vremenima kada su pravi heroji postojali i kada se legenda o njima prenosila sa kolena na koleno.

Izvor: Smedia
 
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Mac OS X v: 10.7.5
Browser
Safari 534.57.7
mob
HTC Diamond 2
Andrej Aćin: Samo legende ostaju


KULTNI partizanski film "Valter brani Sarajevo", u režiji Hajrudina Krvavca, po scenariju Đorđa Lebovića, snimljen 1972. sa Velimirom Batom Živojinovićem u naslovnoj ulozi, postao je povod dugometražnog dokumentarca "Valter - Mit. Legenda. Heroj", koji će premijerno biti prikazan 4. novembra u Sava centru.

Reditelj Andrej Aćin, koji zajedno sa Vukom Ršumovićem potpisuje i scenario, u ovoj priči bavi se samim fenomenom Valtera, filmskog junaka koji je nastao po istinitom liku Vladimira Perića Valtera koga je, prema procenama, do danas videlo više od 13 milijardi bioskopskih i TV gledalaca širom sveta. Ideja za ovaj film, kako za "Novosti" kaže Andrej Aćin, došla je od producenata, Jakova Petrovića i Andrije Sudarskog u ime kuće "Geronimo medija grup". Oni su već imali okvirni sinopsis, a on je dobio ponudu da ga upotpuni i napravi u svom rediteljskom rukopisu. Tako se od priče za kratkometražni film, veoma brzo došli do građe za dugometražni.

- Razmišljajući o načinu na koji bi trebalo ispričati priču o Valteru, došao sam do zaključka da ne možemo ignorisati postojanje Vladimira Perića Valtera, istorijskog heroja tokom oslobođenja Sarajeva u Drugom svetskom ratu. Istražujući arhive, saznao sam da je Valterova rođena sestra Ilinka Golubović još uvek bila živa, da je u Beogradu, i da je Vuk Ršumović u direktnom srodstvu sa njom. On i ja smo već sarađivali, Vuk je, doduše, i ranije planirao da napiše filmsku priču o Valteru Periću, ali se to nikada nije desilo.

 Ipak, i vi ste imali ambiciju u ovom projektu?

- Istorijska građa koja je postojala u okviru porodice bila je inicijalna kapisla za filmsku avanturu u kojoj do samoga kraja nismo znali u kom pravcu će se kretati, i kako će se zaista završiti. Sa druge strane, tu je bio i Bata Živojinović, koji u početku nije baš uzeo zdravo za gotovo ono što radimo, i siguran sam da će i za njega biti veliko iznenađenje kada bude video gotov film.

Na čemu je trebalo insistirati u toj dokumentarnoj priči o Valteru?

- Ako govorim o sebi, imao sam samo jedan imperativ: nikakve parole ne mogu i ne smeju da se provlače kroz film, nikakave nacionalne, verske ili političke konotacije. A opet, to je bilo veoma teško, ako imamo u vidu da Valter nije samo Vladimir Perić, ili Bata Živojinović, nego i sinonim za ceo jedan grad i njegov narod, i priča o Sarajevu nekada, i Sarajevu danas, ne može da se ispriča sa providnim povezom preko očiju, i sa željom da se preskoči sve ono što se, na veliku žalost, desilo onda kada se raspao san o suživotu jugoslovenskih naroda. Mislim da je film "Valter", uprkos tom teškom zadatku, uspeo do kraja da ostane objektivan, van okvira propagande, ili pogrešnog i senzacionalističkog tumačenja bilo kog istorijskog konteksta.

Šta je sve, suštinski, činilo ambijent u kome je nastao film "Valter brani Sarajevo"?

- Popularnost filmova ovde se uvek merila brojem citata koji su bili zgodni i za zabavljanje društva, i za pseudointelektualne rasprave. Iskreno, ne sećam se nijedne replike iz "Bitke na Neretvi", a iz "Valtera" mnoge žive već decenijama. Iako svojevremeno uopšte nije bio prihvaćen, "Valter brani Sarajevo" sigurno jeste naš najpopularniji partizanski film svih vremena, samim tim, i najpoznatiji jugoslovenski film. Gospođa Devleta Filipović iz sarajevske Kinoteke, nedavno mi je pokazala spisak zemalja u kojima je "Valter" bio prikazivan, i to je zaista impozantan broj. Opet, to je samo jedan u moru partizanskih filmova koji su u to vreme imali zadatak da stvore osećanje bratstva i jedinstva jugoslovenskih naroda. Dok god su se ljudi poistovećivali sa bajkovitim prikazima NOB na velikom platnu, dok god se nisu postavljala pitanja ko je odakle došao, partizanski film imao je siguran uspeh. Na kraju, kada izuzmemo "Otpisane", "Boška Buhu" ili "Sirogojna", da li iko zna kako se ijedan jedini partizan zvao u celom opusu tog segmenta JU kinematografije? Ljudi i danas pamte Valtera i Tigra, Šibine filmske pulene... i, u oba slučaja, Bata Živojinović bio je nosilac uloge.

* U kom smislu je fascinantna ta legenda o Valteru?

- Istorijski Valter i filmski Valter imaju samo jednu zajedničku tačku - Sarajevo. Na osnovu onoga što se može pročitati u par uglavnom romansiranih i prepisivanih knjiga o Valteru, zaključujem da je i taj opisani, istorijski Valter, dobrim delom bio plod nečije mašte. Zato uzimam sa rezervom sve ono što je u to vreme kreirala propagandna mašinerija kojoj su bili potrebni mitovi tih dimenzija. Kada me je najstarija ćerka pitala, sasvim logično, po čemu je istorijski Valter, zapravo, ostao upamćen, ispričao sam joj da se njegova najveća zasluga za odbranu okupiranog Sarajeva ogledala u nabavljanju mapa i preciznih podataka o svim neprijateljskih formacijama u gradu i okolini, i da je kruna svega bila spektakularna akcija uništavanja goriva koje je vozovima trebalo prebaciti u već oslabljene okupatorske garnizone. Ona me je samo pogledala i krajnje spontano rekla: I? To je to? Tada sam shvatio kako je, i zašto je nastao filmski Valter.

* Do kakvih ste sve arhivskih podataka došli?

- Đorđe Lebović, scenarista tog filma, imao je duboko ljudski motiv da kreira superheroja koji se bori protiv sila mraka. Lebović je, kao dečak, nemačkim vozovima deportovan u najstrašnije logore smrti, i ostao je živ "samo da bi nam preneo svedočanstvo o zlu koje nikada ne spava". U koncentracionim logorima imao je prilike da upozna prave heroje, ljude koji nisu žalili da žrtvuju sebe zarad drugog. To je Valter kojeg je on napisao. To je Valter kojeg je Hajrudin Šiba Krvavac režirao. To je Valter kojeg je Bata Živojinović igrao. Perić je, kao čovek koji je zaista postojao, vremenom polako odlazio u zaborav, a rođen je novi mit o nesalomivom Valteru koji je ostao da živi.

* Šta je ono novo, nepoznato, što ćemo saznati iz vašeg dokumentarca?

- Bata je ovim filmom napravio snažno zaveštanje filmskoj istoriji, a naš susret u Havani bio je uzbudljiv trenutak u kojem se sudaraju filmska priča i realnost vremena u kojem živimo. Od Bate sam čuo sve ono o čemu ranije nije govorio, da li u prošlosti nije želeo da priča na takav način, ili jednostavno nije bilo potrebe za tim, ne znam. Ovde je situacija bila specifična - Bata je bio čovek sa neispričanom pričom sa jedne strane krajnosti, ja sam bio neko ko je, sa druge strane, došao po odgovore na nikada postavljena pitanja. Jedan na jedan! Po završetku Batine ispovesti, kamera je i dalje bila uključena. Ostali smo dugo zagledani jedan u drugog, i u toj tišini kao da smo prihvatili ono što nismo glasno izgovorili - da smo svi prolazni i ranjivi, da svi plačemo, da se svi isto smejemo i isto krvarimo, i da svi odlazimo u zaborav, pre ili kasnije, samo mitovi i legende ostaju posle nas.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.50
mob
HTC Diamond 2
"Svako vreme ima svog Valtera"

Svako vreme ima Valtera kakvog zaslužuje, izjavio je reditelj Andrej Aćin, čiji će dugometražni dokumentarni film "Valter" biti premijerno prikazan 4. novembra u Sava centru.



Priča ovog filma kreće se od mita sa filmskog platna u liku najpopularnijeg jugoslovenskog glumca Velimira Bate Živojinovića, preko istorijske legende i heroja Drugog svetskog rata Vladimira Perića Valtera, do istorije jedne zemlje koja više ne postoji.

 "Ovo je film o vremenima prošlim i o vremenu sadašnjem. U njemu se preispituje šta su ta prošla vremena nosila sa sobom, odnosno šta nama danas nedostaje", rekao je Aćin u razgovoru sa novinarima posle specijalne projekcije u bioskopu "Sinepleks".

 Najavljujući ovaj dokumentarac kao "intimno putovanje kroz istoriju zemlje koje više nema", podsetio je da je sada jubilej - 40 godina od pojave igranog filma "Valter brani Sarajevo", po scenariju Ðorđa Lebovića u režiji Hajrudina Krvavca.

 "Ujedno je i meni 40 godina. Sa te vremenske distance mislim da mogu zrelo da sagledam šta je ustvari to što smo mi živeli, šta je taj san u kojem sam rastao i koji se raspršio u momentu kada sam zakoračio na staze zrelog čoveka", izjavio je Aćin.

Njegov film je složen i pokreće puno bitnih i provokativnih tema, a jedna od glavnih je pitanje ko bi ili kakav bi danas bio Valter.

"Svako vreme ima Valtera kakvog zaslužuje", odgovorio je on citarajući zapravo ono što je u filmu rekao rok kritičar Petar Janjatović.

 U filmu glavnu reč ima Živojinović koji iskreno govori o liku Valtera i svojoj karijeri uopšte, a učestvju i Emir Kusturica, Dragan Radenović, Feti Dautović, Aleksandar S. Janković, Božidar Zečević, Boriša Arnaut, Ešrefa Krvavac, Ilinka Golubović...

 Aćin je ocenio da "mi danas uopšte nemamo nekog svog Valtera".

 "Ne mislim na Batu, naravno, kao na figuru koja nosi ikonografiju onog vremena, takozvanog pop-komunizma, dakle komunizma u kojem su bili dozvoljeni rokenrol ili koka kola", dodao je on.

 Reditelj tvrdi da je "ovo definitivno vreme kojem nedostaju pravi heroji".

 "Omeđeni smo teškim materijalizmom i neokapitalizmom. Mi smo zemlja u tranziciji, a sve one boluju od ogromnog sindroma robovlasničkog društva. To je neka nova vrsta okupacije koje u ovom trenutku još kao da nismo svesni, a u kojoj jednostavno zaboravljamo na prave ljudske vrednosti", ukazao je on.

 Aćin je napomenuo da se većina ljudi vodi isključivo principima materijalnog i na tom putu zaboravlja na ono što nas je nekada činilo ljudima, te da ako bi se danas neko žrtvovao zarad drugog, svi bi mislili da je lud.

 "U nekim pređašnjim vremenima ljudi su znali da se žrtvuju. Vladimir Perić je dao život za svoje uverenje, čvrsto je verovao da narodi i narodnosti nekadašnje Jugoslavije mogu da žive zajedno. To nije bila ideologija, Perić nije bio komunista. U tome leži ključna ideja. I u ovom filmu se ne radi o ideologiji nego o stanju duha", zaključio je Aćin.

 U svom dokumentarcu on istražuje fenomen i svetski uspeh filma "Valter brani Sarajevo". Procenjuje se da ga je gledalo više milijardi ljudi, zahvaljujući ogromnoj popularnosti koju je stekao u Kini.

Filmski Valter, Živojinović svedoči kako ga je uloga sarajevskog obaveštajca promenila i proslavila, otkriva detalje prve posete Kini u kojoj je i danas ikona, a posebnu emociju nosi ispovest snimana na Kubi gde je govorio o sopstvenim životnim bitkama, u trenucima borbe sa teškom bolešću.

 Dokumentarac otkriva i široj publici nepoznate detalje iz života originalnog Valtera, Vladimira Perića koji je rođen u Prijepolju 1919. godine, a poginuo u Sarajevu 1945. godine.

 Deo Aćinovog filma posvećen je i novijoj sudbini grada Sarajeva.

 Kako je najavio distributer "Megakom", posle beogradske premijere "Valter" će od 8. novembra biti i na redovnom bioskopskom repertoaru.

Izvor: Tanjug
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.50
mob
HTC Diamond 2
Lula Živojinović: Bata je veliki borac i po tome je sličan Valteru


U susret premijeri filma Valter koja je zakazana za četvrti novembar u Sava Centru supruga legendarnog Velimira Bate Živojinovića prenela je oduševljenje poznatog glumca što je na filmu sarađivao sa mladim i uspešnim ljudima.

Od istorijske legende i heroja Drugog svetskog rata Vladimira Perića Valtera, do mita sa filmskog platna u liku najpopularnijeg jugoslovenskog glumca velimira Bate Živojinovića, kroz istoriju jednog naroda koji više ne postoji, kreće se priča o vremenima kada su heroji i zaštitnici bili potrebni, satkana u dugometražnom dokumentarnom filmu Valter, reditelja Andreja Aćina, čija je premijera zakazana za četvrti novembar u beogradskom Sava centru.

Procenjuje se da je više milijardi ljudi širom sveta upoznalo Valtera gledajući film Valter brani Sarajevo u režiji Hajrudina Krvavca. Reditelj Andrej Aćin u ovom dokumentarcu pokušava da istraži fenomen i svetski uspeh koji je imao taj film, pečat koji je Valter ostavio na život Velimira Bate Živojinovića koji ga je u filmu igrao, ali i da nam približi život Vladimira Perića, originalnog Valtera. Film Valter bavi se odnosom između mita i stvarnosti i svojevrsna je oda herojstvu stvarnih i filmskih junaka.



- Bata je bio veoma radostan što je sarađivao sa mladim ljudima na filmu Valter. On je borac, po tome je moguće sličan Valteru. I pored sve popularnosti koju je doživeo kao Valter, on se nikada nije uzneo, ostao je uvek Bata – govori Batina supruga Lula Živojinović.

Filmski Valter, Velimir Bata Živojinović svedoči u filmu kako ga je uloga sarajevskog obaveštajca promenila i proslavila. Otkriva detalje svoje prve posete Kini u kojoj je i danas ikona. Posebnu emociju nosi ispovest slavnog glumca, koja je snimana na Kubi gde Velimir Bata Živojinović govori o sopstvenim životnim bitkama, u trenucima borbe sa teškom bolešću koju je po drugi put pobedio na Kubi. Ostali sigovornici filma, među kojima su Emir Kusturica, Petar Janjatović, Dragan Radenović, Feti Dautović, Aleksandar S. Janković, Božidar Zečević, Boriša Arnaut, Ešrefa Krvavac i Ilinka Golubović govore o tome ko su istinski heroji i da li su i danas među nama.

Nakon beogradske premijere, od osmog novembra film će biti i na redovnom bioskopskom repertoaru.

Izvor: Story
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.50
mob
HTC Diamond 2
Валтер поново на великом платну


Како изгледа када се споје приче о два хероја - правом, из Другог светског рата, и филмском, одговор даје документарни филм „Валтер“ редитеља Андреја Аћина. Главни лик је Велимир Бата Живојиновић, коме је ова улога обележила живот. Премијера је 4. новембра у Центру „Сава“.

Шта је значио Валтер, као симбол слободе Сарајева, шта значи данас у бившој Југославији, како је Бата Живојиновић због улоге у култном филму Хајрудина Крвавца постао икона у Кини и како се он односи према Валтеру, одговор даје документарни филм Валтер, чија је премијера 4. новембра у Центру „Сава".


Редитељ Андреј Аћин заједно са сценаристом Вуком Ршумовићем, који је у родбинској вези са Владимиром Перићем, темељно и сликовито покушава да истражи феномен и филма и главног глумца, али и да нам приближи живот правог Валтера.

„Ово је филм у којем све генерације могу да препознају све оне елементе, који су нас некада чинили храбрим, успешним, поносним људима. Имамо причу која комуницира на свим нивоима, а ово је за мене интимно путовање", рекао је редитељ Андреј Аћин.

О Валтеру и Бати, херојству некада и сад говоре историчари, филмски ствараоци, вајари и рокери.

Драгоцена је исповест Валтерове сестре Илинке, која открива људску страну народног хероја.

„С једне стране имамо људе који апслутно величају историјску личност и који тврде да је био већи од тог мита, а са друге стране неки други учесници у филму, тврде да је тај мит превазишао реалност", рекао је сценариста Вук Ршумовић.

„Филм ствара митологију, а Валтер покрива све оно што је парафраза правог живота", рекао је историчар филма Божидар Зечевић.

Овај филм долази на крају једног лепог живота тог мита, када сам актер више није сигуран да ли је он тај који у њему игра или није.

Главни глумац на крају овог остварења седи у Хавани, негде потпуно измештен и посматра тај живот са стране.

„Мени није тешко да причам, надам се да вама није тешко да слушате, а ви увек можете да одете, ја нећу", рекао је Бата Живојиновић.

Izvor: RTS
« Poslednja izmena: 03. Nov 2012, 22:48:34 od akki »
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.50
mob
HTC Diamond 2
PREMIJERA VALTERA: Aplauzi i suze za Batu Živojinovića


Popularni glumac nije mogao da prisustvuje projekciji, ali je, preko supruge Lule, pozdravio sve gledaoce



Ovacije Valteru!
Dugometražni dokumentarni film „Valter“ Andreja Aćina u nedelju veče premijerno je prikazani u Sava centru pred mnogobrojnim gledaocima.

Priča filma kreće od legende o heroju Drugog svetskog rata Vladimiru Periću Valteru i stiže do mita s filmskog platna, koji je ovekovečio najpopularniji jugoslovenski glumac Velimir Bata Živojinović.

Živojinović je zbog bolesti bio odsutan, ali se umesto njega na premijeri pojavila njegova supruga Lula.

- Bata se bolje oseća. Žao mu je što nije mogao da prisustvuje premijeri dokumentarca, ali pozdravio je sve gledaoce i poželeo da film dobro prođe. Bata je skroman pa uloga Valtera nije mnogo uticala na njega - rekla je Lula za Kurir.

Glumica Nina Janković vodila je program i u ime ekipe filma poželela je Živojinoviću brz oporavak.

Tokom projekcije publika se smejala Batinim šalama, a mnogi su zaplakali kad je pričao o tome da mu polako dolazi kraj. Posebnu emociju nosi njegova ispovest snimana na Kubi, gde govori o sopstvenim životnim bitkama i trenucima borbe s teškom bolešću.

Velika dvorana odzvanjala je od gromoglasnih aplauza upućenih slavnom glumcu.

Mnoge javne ličnosti došle su da vide ovaj dokumentarac, među njima i Jovana Nikolić s porodicom Mišković, Nikola Lazetić sa Sonjom, Lena Bogdanović, Nedeljko Bajić, Tamara Dragićević, Jelena Trivan, Sandra Obradović, Goca Lazarević, Marija Tarlać, Gorčin Stojanović, Aleksandar Antić i drugi.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:22:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.