Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vakcina protiv gripa-kontraindikacije  (Pročitano 7858 puta)
22. Nov 2004, 19:26:24
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Vakcinisao bih se protiv gripa ovih dana,posto sam prosle zime prelezao jak grip,pa ne bih ponovo.

Interesuju me iskustva onih koji su se vakcinisali ove ili proteklih godina.Koliko ta vakcina stiti zaista,da li stiti i od obicne prehlade,i da li je imala neke kontraindikacije...to pitam zato sto sam "nacuo" od odredjenih protivnika te vakcine da kada se vakcinises mozes da se rezbolis od mnogo tezeg gripa i to u roku od 10-tak dana ili kada se vakcinises opadne ti imunitet pa te sve drugo napada ili kada se vakcinises budes 2 meseca malaksao sa glavoboljom kao da ces se svakog trenutka razboleti...e sada to su "babske" price,a mene interesuju realna iskustva onih koji su se vakcinisali
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Baš sve, pa i ova izjava, je relativno...

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1039
Zastava Cirih (CH)
Pazi ovako, Stefan1, ja sam imao sledeće iskustvo – dve godine uzastopno sam se vakcionisao (pošto mi je svakako plaćeno od firme) i obadve se i razboleo od gripa. Što je najgore zarazio i klinca i ženu i kolege. Osim toga mi je tog dana, neposredno posle vakcinacije bilo loše (muka, glavobolja). Prošle godine se nisam vakcinisao i super sam prošao. Sad neznam – ne mora da znači da je to pravilo uglavnom takvo je moje iskustvo, i ja se sigurno više neću vakcinisati. Možda i činjenica da sam jak pušač isto igra neku ulogu pošto imam koleginice iz susednog biroa koje ne puše (mislim cigare ) i redovno se vakcinišu i nikad se nisu razbolele. Jedna od njih se čak aktivno bavi maratonom, što znači da i usred zime trči po 50-tak km nedeljno i to po šumama (a ovde u Švajcarskoj je jako hladno).
Toliko od mene

Pozdrav
IP sačuvana
social share
There are two kinds of people in this world, and I am one of them.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
@Salle cekaj da li si se razboleo posle par nedelja ili posle nekog vremena(mada to i neigra bitnu ulogu posto si se u svakom slucaju razboleo),i ako se secas da li si koristio Split ili obicnu vakcinu
Reci mi jos nesto samo izvini ako je glupo pitanje,da li ti je bila ona muka od gladi(kada te pece zeludac) ili ona muka kao kad ti se povraca,i da li si povracao mozda?

Ja nisam pusac,ali cu ipak otici kod lekara na konsultacije za svaki slucaj,cisto da mi se ne bi desilo kao tebi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 1294
mob
Nokia N95
Pa prica se da su vakcine protiv gripa na ovo podrucje,podrucje Rusije,Kine i nekih muslimanskih zemalja,ubacene od strane SAD i da izazivaju teska oboljenja celija (kancerogena oboljenja).Opste su poznate namere smanjivanja populacije na zemljinoj kugli za oko 2 milijarde stanovnika...Ja nisam primila takvu vrstu vakcine nikad i ne nameravam,jer organizam sam treba da stekne imunitet i da se izbori sa svim virusima tokom zimskog perioda...
IP sačuvana
social share
- Lee -
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Baš sve, pa i ova izjava, je relativno...

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1039
Zastava Cirih (CH)
Razboleo sam se ne baš neposredno posle vakcine ali prvi simptomi gripe su počeli tako 2-3 dana kasnije. Onako »žešće« me je tek posle nedelju dana opičilo.
Povraćao nisam (mada inače vrlo lako povraćam zbog svakakvih sitnica). Muka u stomaku je bila onako kao kad pokvariš stomak, kao kad ti se nekako creva naduju posle nečeg jako masnog pa osećaš da želudac nemože da svari. Mada kad kažem muka mislim takodje i na muku u glavi, tj. onaj osećaj kad te baš ne boli ali ti nije ni bistro u glavi, spava ti se i nemaš volju nizašta.
Koju sam vakcinu tačno primio – neznam, ali sumnjam da je do toga iz sledećih razloga: živim i radim u Švajcarkoj na Ciriškom tehničkom fakultetu, i vakcine su bile najverovatnije iz univerzitetske klinike prekoputa koja je inače najbolja u Švajcarskoj. E sad može biti da i oni eksperimentišu sa novim stvarima pošto je to ipak univerzitetska klinika gde se puno toga proučava i eksperimentiše – mada sumnjam, morali bi bar da nam kažu. Ali ti kod svake vakcine moraš biti svestan činjenice da vakcina u stvari nije ništa drugo nego oslabljeni virus. E sad ako se u trenutku primanja vakcine tvoj imuni sistem već bori protiv nečega, bez da se bilo kako spolja primeti, i čovek još uz to dobije neki oslabljeni virus onda nije ni čudo da se razboli.
Ja sad nisam neki stručnjak ali to je neka moja logika pomoću koje ja razumem svu tu proceduru. Osim toga je isto poznata činjenica da i ti virusi neprestano mutiraju i da su zbog toga uvek korak ispred savremene medicine.
Jedini savet koji bih mogao da ti dam je da ako se pre vakcine ne osećaš baš fit, znači neka je to obična kijavica koju vučeš duže od dva dana, ili grebuckanje u grlu ono kao kad se dereš na utakmici pa te sutradan boli pomalo, ili možda malo povišena temperatura kao kad se posle saune istuširaš hladnom vodom ili tako nešto slično, onda radije odloži vakcinu za malo kasnije kad se budeš baš dobro osećao.

Pozdrav
IP sačuvana
social share
There are two kinds of people in this world, and I am one of them.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
upravu si potpuno,posto ja ionako vec 4-5 dana lezim nesto sam prehladjen i dok se potpuno neoporavim necu ici na vakcinaciju.

Majka mi je iz apoteke uzela informativne brosure o vakcini protiv gripa.
Tamo se kao kontraindikacije navode:
Lokalne:bol,osip,krvni podliv
Sistemske:GLavobolja,malaksalost,povisena temperatura(u trajanju 1-2 dana samo prolazi bez lecenja).

Najveci broj kontraindikacija nastaje kada je osoba alergicna na jaja,ili ako delimicno bolesna primi vakcinu(bas kao sto si ti rekao)
Za svaki slucaj konsultovacu se sa lekarom i navescu mu tvoj primer
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Baš sve, pa i ova izjava, je relativno...

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1039
Zastava Cirih (CH)
Drago mi je da sam mogao da pomognem.

Budi pozdravljen
IP sačuvana
social share
There are two kinds of people in this world, and I am one of them.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.