Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Užičanka Gordana Cvrkotić spasla na hiljade ljudi od teških opekotina  (Pročitano 3651 puta)
17. Dec 2005, 22:18:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Užičanka Gordana Cvrkotić spasla na hiljade ljudi od teških opekotina
Duva da prođe
- Ošureni i zapaljeni pacijenti posle intervencije tvrde da nema ožiljaka, a koža im je kao posle "fejsliftinga"
- Isceliteljki je otac na samrti otkrio "lekovite" reči koje obavezno izgovora nad opečenim mestom

Da nije stotina svedoka iz užičkog kraja, ali i iz pola Srbije koji su na svojoj koži osetili njenu moć, priča o Užičanki Gordani Cvrkotić bila bi sasvim neverovatna. Ova žena čudnom energijom koju ima, sa samo nekoliko intervencija koje ne traju duže od pola minuta ili minut, izleči i najteže opekotine. Posle njenih intervencija na koži ne ostaju ni tragovi vatre ni teških opekotina! Poznati Užičanin, nekada višestruki sportski šampion, priču koja sledi do sada je svojim prijateljima ponovio hiljadu puta.

- Nepažnjom sam zaradio teške opekotine na obe ruke. Bolovi su bili strašni, neizdržljivi. Prijatelj koji je znao da Gordana leči od opekotina predloži mi da hitno odemo do nje. Iako nisam u to verovao, i onako pod bolovima, pristanem. Čim mi je nešto očitala nad opekotinama i nekoliko puta dunula preko onih rana, onaj strašni bol je nestao. Sećam se i da mi je rekla da ću za četiri sata ponovo dobiti nesnosne bolove, ali, da će oni trajati samo deset minuta. Tako je i bilo. Kako mi je rekla, još dva puta otišao sam do nje, ona je ponovila svoj način lečenja i već posle četiri dana mogao sam da radim, a rane su zarasle kao da ih nije ni bilo - priča ovaj Užičanin pokazujući ruke na kojima nema ni najmanjih tragova od teških opekotina.
   
      

A plikovi od ključale smole veliki kao bubrezi

U Požegi se još prepričava slučaj kada su Gordani doveli dečaka Petra Kljajića koji je ruku do lakta gurnuo u vreo bitumen. Pet dana posle treće Gordanine intervencije, dečak je sa mosta skakao u reku. Stari Zlatiborac Sava Petrović kada smo ga pozvali do u tančine je prepričao kako mu je Gordana pre deceniju spasla obe ruke.
- Opekao sam nadlanice ključalim bitumenom, i da ruke nisam onako zapaljene gurnuo u njedra, obe bi izgorele. Po starom receptu odmah stavim stari kajmak na opekotine, sutradan odvijem ono, kad iskočili plikovi kao bubrezi na rukama. Srećom, od ranije sam preko ljudi znao za Gordanu, zovnem komšiju Mija Škodrića koji je imao slično iskustvo, zapaljenim benzinom je izgoreo celo lice i ona ga izvukla. Ona nešto očita, izhuka u one rane i veli me dođi sutra. Deset minuta posle te njene intervencije mene je strašni bol prvo uzminuo, pa nestao. Dolazio sam i sutradan, doneo joj flašu mleka, nije drugo ništa htela da uzme, i posle deset dana moje ruke su bile potpuno izlečene, one rane su zarasle i danas nema tragova, ožiljaka, kao da se nisam opekao, a ruke su mi bile gotovo ugljenisane - svedoči Sava Petrović.
      

Drugi Užičanin, automehaničar Dragan Mirosavljević svedoči takođe da ga je neobična Užičanka spasla teških opekotina i još težih posledica. Njegovo lice i vrat opekao je mlaz vrele vode kada je neoprezno odvrnuo čep pregrejanog automobilskog hladnjaka.

- S teškim opekotinama po licu, vratu, ramenu stigao sam do Gordane, i da nije bilo nje od mene ne bi bilo ništa - priča Mirosavljević, i u šali dodaje da je šteta što tog dana nije opekao celo lice, jer mu ja na polovini koja je bila opečena, koža danas mlađa i zategnutija. Iako je njen način lečenja za savremenu medicinu potpuno neshvatljiv, činjenica je da je Gordana, koja u užičkom prigradskom naselju Buar skromno živi sa mužem i sinom, verovatno - svetski fenomen. Koliko joj ljudi veruju svedoči i podatak da kroz njenu kuću ponekad prođe i tridesetak ljudi dnevno sa manjim ili većim opekotinama. Većina upravo njoj duguje zahvalnost što posle teških opekotina mogu da nastave normalan život.

Sredinom prošle nedelje i novinar Glasa bio je svedok dve Gordanine intervencije za samo pola sata. Stigla je mlađa žena sa teškom opekotinom i otvorenom ranom na stopalu leve noge. Ispričala je da se opekla pre sedam dana vrelom vodom i da joj ni posle posete lekaru nije bilo bolje. Spolja gledano, Gordanina intervencija izgledala je prosto - zamolila je ženu da sa opekotine skine gazu, zatim je na samo nekoliko centimetara iznad opečenog mesta prošaputala nekoliko reči, a onda još tridesetak sekundi duvala, pirila, kako ona kaže, u opečeno mesto. Na kraju, ženu je zamolila da joj se ne zahvaljuje na intervenciji. Moć da pomaže ljudima Gordana je, tvrdi, nasledila od oca Miljka Tošića koji joj je pred smrt preneo tajnu - nekoliko reči koje obavezno izgovori nad opečenim mestom.

- Objašnjenje koje bi se uklopilo u shvatanja lekara ne postoji. Verujem da imam energiju koju drugi nemaju. Ne mogu da objasnim, ali, ja preuzmem deo vatre na sebe, te velike energije koja je u opečenom mestu, a na to isto mesto prenesem deo svoje energije - objašnjava Gordana. Ona, dalje, tvrdi da ako dnevno nema bar nekoliko intervencija, i ako nema kome da prenese višak te čudne energije, odmah dobije nesnosne bolove u glavi.

- Ako ne bih radila, umrla bih od bola u glavi - kaže ona.
Gordana nema spisak ljudi kojima je pomogla, o pacijentima ne vodi evidenciju, niti koga kad dođe pita za ime. Pretpostavlja da je za poslednjih tridesetak godina prošlo na hiljade ljudi. Većine intervencija, sem težih slučajeva, čak se i ne seća.

- I dan-danas često mi se javi policajac iz Čajetine koji mi je doveo sina sa opekotinama po celom telu. Dete, kako mi je ispričao, vozilo je bicikl i upalo pravo u lonac sa vrelom vodom. Ošurilo se od kolena do lakata. Pomogla sam mu, i na telu deteta nije ostao ni najmanji ožiljak. Pre nekoliko godina dolazila je kod mene i bivša ministarka zdravlja u jednoj od ranijih srpskih vlada, i njoj sam pomogla. Spasla sam i jednog kaskadera iz Beograda koji se, snimajući tačku u kojoj je trebalo da proleti kroz plamen, zapalio. Kad je stigao ovde, bio je sav crven. Mnogo je lekara koji su svoju decu i rodbinu dovodili kod mene - priča Gordana. Za nju znaju i u užičkoj bolnici, mada lekari nerado javno govore o njenom načinu lečenja.

- I do mene su došle priče da je pomogla mnogima, ali, to kako deluje na opekotine za mene je - neobjašnjivo. U pitanju je verovatno neka energija, sila koju je teško razumeti - kaže jedan od lekara sa kojim je Glas kontaktirao.
Zoran Šaponjić

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.