Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: UŽASNO: U Srbiji ukradeno više od 6.000 beba!  (Pročitano 3814 puta)
29. Mar 2013, 02:06:14
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
Browser
Mozilla Firefox 19.0
http://www.kurir-info.rs/uzasno-u-srbiji-ukradeno-vise-od-6000-beba-clanak-715312

Lekari mi nisu dali da vidim sina, samo su rekli da je rođen mrtav! Ni 35 godina kasnije ne znam šta se zapravo desilo, kaže Mirjana Novokmet



BEOGRAD - Recite deci čija su!
U Srbiji je iz porodilišta ukradeno više od 6.000 beba, tvrde roditelji čija su deca nestala! Trgovina bebama traje nekoliko decenija, a najgore je to što porodice ni dan-danas ne znaju gde se njihova deca nalaze!

Mirjana Novokmet (54) iz Beograda kaže za Kurir da su joj lekari pre 35 godina ukrali tek rođenu bebu na Klinici za ginekologiju i akušerstvo u Višegradskoj.
- Rodila sam dečaka, a samo nekoliko minuta kasnije lekari su mi saopštili da je dete mrtvorođeno. Nisam mogla da verujem šta se dešava i jedino što sam želela je da vidim svoju bebu. Doktori mi to nisu dozvolili, a bebu su odneli ko zna gde. Želela sam da sahranim sina, ali su mi i to zabranili - očajna je Mirjana.

Prema njenim rečima, posle porođaja sve joj je bilo sumnjivo.
- Na sve molbe da vidim bebu odgovarali su mi da je to nemoguće, da bolnica sahranjuje dete, a da ćemo mi, kad se sve završi, moći da odemo na groblje i zapalimo sveću. Zašto su krili bebu od mene, zašto nikad nisam videla svoje dete? Kad sam otišla u JKP „Pogrebne usluge“, rekli su da oni ne poseduju podatke o smrti mog sina.

Ko stoji iza ovoga? Svim mogućim ministarstvima sam se obraćala, slala dopise, ali nikad nijedan odgovor nisam dobila. Najgore od svega je to što ja nisam sama u svemu ovome, tu je još roditelja koji pokušavaju da vrate svoju decu - kaže Mirjana.
Ona dodaje da sada ima dve ćerke.

- Sve majke koje je zadesila sudbina slična mojoj rađale su ponovo. Svoja osećanja prema izgubljenoj deci donekle smo potisnule, samo želimo da istina izađe na videlo i da se sazna ko je pokrao toliko beba u Srbiji - kaže Mirjana.
Slučajevi krađa beba 50 godina se guraju pod tepih Slučajevi krađa beba 50 godina se guraju pod tepih

Goran Filipović: Meni su ukrali ćerku

Goran Filipović tvrdi da su mu takođe ukrali tek rođenu ćerku.
- Samo su nam rekli da je dete rođeno mrtvo i nisu nam dali da ga vidimo. Na to želim da upozorim sve buduće roditelje, a oni koji su u istoj situaciji kao i ja neka mi se jave na 064/4983-778.

Ministarstvo: Reagovaćemo!

Iz Ministarstva zdravlja rekli su nam da oni odmah po zahtevu roditelja organizuju inspekcijski nadzor.
- Po prijemu svakog zahteva roditelja, organizovan je inspekcijski nadzor u toku kojeg je obavljen uvid u medicinsku dokumentaciju, a zapisnik se dostavlja podnosiocima zahteva - kažu u Ministarstvu zdravlja.

http://www.kurir-info.rs/caric-pred-sudom-u-strazburu-jos-100-tuzbi-za-kradu-beba-clanak-714881

U Skupštini Srbije rekao da je Srbija po jučerašnjoj presudi Evropskog suda za ljudska prava u slučaju Jovanović u obavezi da donese mehanizme u cilju ispitivanja nerasvetljenih slučajeva nestanaka beba

BEOGRAD - Pomoćnik ministra pravde Srbije Slavoljub Carić izjavio je danas da će se država na adekvatan način pozabaviti slučajevima nestalih beba u porodilištima i da treba pooštriti krivično zakonodavstvo u toj oblasti.

Povodom presude Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu da Srbija obezbedi naknadu roditeljima koji su pre više decenija izgubili navodno preminulu decu posle porođaja, ako se ustanovi da je bila reč o trgovini decom, Carić je rekao da u tom sudu verovatno ima oko 100 takvih tužbi.

Sud je juče u slučaju "Zorica Jovanović protiv Srbije" ustanovio da, iako je procedura u bolnicima prilikom smrti novorođenčeta poboljšana, ništa nije urađeno da se ispravi nepravda prema roditeljima iz prošlosti. Slučaj je pokrenula Zorica Jovanović, čija je zdravo rođena beba navodno preminula 1983. u državnoj bolnici u Ćupriji.

Carić je novinarima u Skupštini Srbije rekao da je Srbija po jučerašnjoj presudi Evropskog suda za ljudska prava u slučaju Jovanović u obavezi da donese mehanizme u cilju ispitivanja nerasvetljenih slučajeva nestanaka beba u porodilištima i da će te mahanizme oceniti Komitet ministara Saveta Evrope. On je kazao da u sudu u Strazburu verovatno ima oko 100 predstavki tih slučajeva i da će oni biti razmatrani kad Srbija uspostavi sve mehanizame koji su naloženi.

"To znači da ako Komitet ministara Saveta Evrope bude ocenio da su mere, odnosno doneti mehanizmi adekvatni, ti slučajevi će preći na domaći teren. Država će se na adekvatan način pozabaviti tim slučajevima", kazao je Carić. Ti mehanizmi moraju biti uspostavljeni godinu dana od pravosnažnosti jučerašnje presude u slučaju Jovanović.

Carić je naveo da mu nije trenutno poznato u kojoj fazi su ti slučajevi u Srbiji i istakao da bi trebalo da se pooštri krivično zakonodavstvo za slučajeve nestanka beba. Upitan da li je sud u Strazburu naložio da se u Srbiji formira nezavisna agencija koja bi se bavila tim problemom, Carić je kazao da Srbija može da izabere mehanizam kojim će rasvetliti te slučajeve, a da će adekvatnost donetih mera oceniti Komitet ministara Saveta Evrope.

Sud u Strazburu je juče utvrdio da je u slučaju Jovanović povređeno pravo na poštovanje porodičnog života, jer nije rasvetljen slučaj nestanka bebe, naveo je Carić i dodao da je slobodna procena suda da se za nadoknadu štete isplati 10.000 evra.

"Poenta nije u plaćanju naplate, mada to može da proističe iz presude Strazbura. Termin 'ridres' mene više asocira na neku novčanu naknadu, a ne na ustanovljenje svih okolnosti slučajeva", kazao je Carić.
On je dodao da je sud u Strazburu imao u vidu činjenicu da je država Srbija ipak preduzela neke korake u tom pravcu i da je donet zakon o evidenciji u oblasti zdravstva.
beta

Jedan od razloga zašto nam pada natalitet. Ovo je strašno kolika je ovo cifra, za koliko je generacija ova zemja uskraćena, za koliko stručnjaka iz raznih oblasti, ko zna koliko je beba živo i šta rade sad, kod koga su? zemlja je nema, ništa ona ne zna. Nije ovo prvi slučaj, bilo je ranije o ovom na b2 eki dokumntarac u "insajderu" ćini mi se, ali kao i za lekarske "greške" puj pike ne važi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
e ovo je jedna od retkih stvari na kojoj bi primenio narodnu pravdu linč nad takozvanim belim mantilima.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
sve to treba uzimati sa rezervom

verujem da se ovakve stvari desavaju, ali ne verujem da je to praksa kako histericno i senzacionalisticki mediji uvek ovo prenose
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
SonyEricsson xperia m2
6000  Smile
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 19.0
e ovo je jedna od retkih stvari na kojoj bi primenio narodnu pravdu linč nad takozvanim belim mantilima.
И то малтретирање као што раде картели-бејболком удри удри удри док га не убију од батина(буквално јел). Прво му ломе цеванице па лактове па га ударају по стопалима, све му коске изломе на екстремитетима а онда тек ударају по торзоу до смрти.
 Или Индонезија или Кенија где би овакве живе запалили претходно их унередивши од батина да мајка рођена не може да их препозна.
 Не не би ми било жао ако се ово спроведе над особама за које се са сигурношћу докаже да су продавале туђу децу.
  Остала стока кад би видела шта се десило њиховим компањонима ДОБРО би размислила да ли да ризикује и постане буктиња...Маму им свима +ебем покварену и олошку. Горите у паклу смртадови одвратни Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
колико украдених беба толико и професионалних интернетских линч мајстора...из фотеље
« Poslednja izmena: 29. Mar 2013, 10:27:53 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
To je zaista veliki problem. Broj se, naravno, ne zna... pa je sjajno tlo za bombasticne naslove.
Sasvim je sigurno da su neke od tih beba zaista umrle, posto zdravstvena nega nije uvek na vrhunskom nivou (cuveno poradjanje vakumom ili odbijanje da se porodjaj izvrsi carskim rezom)...
Ovde je najveci problem nedostatak dokaza... jer su bolnicki protokoli ili izmenjeni ili naknadno vodjeni...
Mada, mislim da je izgovor: "Ne damo vam da vidite vase dete da se ne bi potresli" zaista jedno veliko sranje...
Ta nije dete medicinski otpad da se spaljuje...

Nego, o tome je bilo par dokumentaraca tokom godina... a i pisalo se ranije:

http://forum.burek.com/ni-posle-40-godina-ne-mogu-da-nadju-svoju-decu-t514774.topicseen.html
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Qtek 666
Skoro sam upoznala jednu ženu, sticajem okolnosti, radi se o prostim ljudima, skoro nepismenim... Donela mi je dokumentaciju, sledila sam se. Početak osamdesetih, rođeno muško dete, zdravo, pravo, sutradan umrlo, to našvrljao lekar, umrlica ne postoji. Kad je napunio 18 godina došao mu je poziv za vojsku. U okolnom selu postoji čovek koji je isti kao njen mlađi sin, ona plače, ne zna šta će... Uopšte mi nije bilo dobro da je slušam. Išla je svuda, ali, svako je izbegavao. Uputila sam je na Sve za ljubav ili nešto tog tipa, al ne verujem da će stići do toga, iako sam joj zapisala telefone... Njena porodica baš i nije za to da se to istražuje, a ona je baš neuka.
I sve se to dešavalo kad smo se mi rađali.
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.28.10
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
6000  Smile
pa to ti je svega 0,1%
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.