Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:09:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Usporen rad racunara - Pomoc  (Pročitano 8043 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.712.0
Pre nego sto sam otvorio temu bas sam uradio zestoko ciscenje (nepotrebne stvari na disku i sl.), odradio skeniranje sa Malware Bites-om, odradio cisenje sa TuneUp Utilities, odradio ciscenje sa CCleaner-om, skenirao sav sistem sa ESET Smart Security.

Skinuo sam HDD Regenerator (ne znam jos kako se koristi  Smile) valda taj program ispita da li je HDD trajno ostecen.

Sada cu otici na temu sto si ti postavio da vidim ima li jos nekih saveta, pa cu se javiti da li se ista poboljsalo.


P.S. Ako se nista ne promeni odradicu ono sto sam ti pricao u provatnoj poruci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.712.0
Odradi ti za pocetak ovo.

Hehe, pre 2 meseca sam skinuo ogromnu kolekciju fontova i nabacio ih na komp, da nisam video na ovoj temi da i to trebam proveriti nikada se toga ne bih ni setio, obrisao sam ogroman broj fontova   Smile

Obrisao i sam sve suvisne programe i posle toga jos jednom sve ocistio sa CCleanerom.

Optimizovao sam i virtuelnu memoriju po tutorialu sa YouTube-a (prikaz u attachmentu)

Rezultat: Radi doooosta bolje  Smile Smile Smile

Zanima me zna li neko kako se radi sa ovim programom HDD Regenerator (nisam ga ni pokretao posto sam video screenshot da je u fazonu BIOS prozora) ili ima li neki drugi program sa kojim bih mogao proveriti stanje diska i napraviti eventualnu softversku reparaciju  Smile

------------------------------------------------------------------------------

Jos jedna vazna stvar - kako na Windows 7 iskljuciti nepotrebne servise (poput Bonjour servisa koji je meni uvek upaljen kada upalim komp)

Ovo je deo objasnjenja za XP

Citat
Services isto znacajan faktor koji moze da utice na sistem ja se u to upustati necu jer svaki sistem je za sebe i svaki user bi trebao sam za sebe da uradi taj tweak, ima jako puno preporuka na netu ovde moze da se vidi sta je sta http://members.internettrash.com/megapolon/winxptweak.html pa da svako za sebe odluci koji servis skinuti koji ne, dajem samo ovu preporuku Background Intelligent Transfer Service iskljuciti pod obavezno.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mem.jpg
(59.5 KB, 367x477)
« Poslednja izmena: 15. Apr 2011, 04:23:25 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
Imas ovde. Skroluj nize malo, imas listu servisa i listu tvikovanih pored u koloni.

Sto se tice hdd regeneratora, ja ga koristim u paketu hirens boot cd-a. Stavim u bios-u da se butuje sa cd-a, i pokrenema ga tako i pustim ga da radi.
« Poslednja izmena: 15. Apr 2011, 09:17:59 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
vidi ovako... ja to resavam jednostavno takve probleme..prije sam se i ja opterecivao sto ne radi nsto zasto.....ma ne vredi...ostavi te programe sto mere opterecenost procesa bla bla...to ti samo vuce ram i opterecuje procese...sto manje aktivnih procesa imas to ti je racunar brzi i manja je verovatnoca da zasteka...drugo vrlo vazno i korisno kreni od nule ostavi taj problem da ispravis krive drine kako kazu,instaliraj novi sistem pre napravi backup svega korisnog.kada instaliras sistem napravi sebi ghost disk sistema.i imas digotrajno resenje.kada ti nesto zastopa puknes dvd u racunar i prelepis ghost preko sistema i imas sveze dignut sistem za par minuta.kada instaliras sistem podesi ga malo,optimizuj,iskljuci nepotrebne procese,gledaj da imas novije drivere komponenti,naravno podesi i swap file ili ti virtualnu memoriju,kao sto vec neko rece.ali zakon ti je podesiti aktovne procese iskljuciti te update,ne instalirati te programe za kontrolu preopterecenosti procesora, hdd-a,sve to uzima svoj danak.a i bez njih sve radi odlicno cak i bolje..

evo kako sam ja sebi napravio sve u kuci...
imam centralni server racunar, na njemu imam antivirus i sa njega preletim ovaj racunar i ostale mrezom,ovaj mi radi za 70 MB Page file  win XP sp3,bez antivirusa firewalla i ostaloga.najmanje je 12 sati na netu ovaj racunar i nisam imao niti jedan problem sa virusima.imam ghost konfiguracije ovog racunara kao i servera,na server arhiviram sve sa ovoga racunara imam ftp na serveru,mysgl,php.....sve je uvezano i super ide....

pa ako sam ti kako pomogao.......drago mi je..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia N-shurnaest
Stavi page file na nesistemsku particiju.
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.712.0
Stavi page file na nesistemsku particiju.

Kako to da odradim, video sam na YouTube neka uputstva da se i podeli na dve particije ali cini mi se da je to malo komplikovanije  Smile
« Poslednja izmena: 16. Apr 2011, 22:44:50 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Stavi page file na nesistemsku particiju.

Kako to da odradim, video sam na YouTube neka uputstva da se i podeli na dve particije ali cini mi se da je to malo komplikovanije  Smile

 NE NE I NE .... mora da ide na sistemsku inace ... BSOD i ostale greske se javljaju pa onda .. nova tema .. ovaj program ne radi a juce je radio i tako dalje i tako dalje .... memorija mora da bude veca od rama 1.5 x i nista vise Wink msm kod mene stoji 1:1 trenutno i ne skodi Smiley ali ja imam 6gb rama tako da 6 gb pf  dodje kao NISTA ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.712.0
NE NE I NE

OK  Smile

Kod mene je trenutno ovako

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Nokia C5-00
Мишевићу, дошао би као ништа, да Мајкрософт деривати користе само RAM, па тек кад истроше, пређу тамо где се тек тада мора.. На Седмици кажу да ни не сме да се дисејблује, јер неки процеси морају да користе "page file"... Smiley

Овде је упутство за пејџ фајл ван системске паритиције, мислим детаљно, пошто то и није тешко Smiley
http://www.techrepublic.com/article/take-control-of-the-windows-xp-pagefile/1056269

Ја немам појма дал је то добро или лоше, па не бих коментарисао, на Линуксу направиш посебну партицију за то, која има другачији фајл систем, који је намењен баш за то Smiley

Иначе, и ја исто то не бих радио, али немам разлог.. Шта знам.. Нисам нигде читао о предностима тога..  Smile
« Poslednja izmena: 17. Apr 2011, 02:37:48 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia N-shurnaest
Technet (micorsoft)  preporucuje page file na nesisitemskoj particiji odnosno particiji koja ima minimalan read/write. Nije tesko skontati zasto... Linux je to naravno sjajno resio sa posebnom particijom.
Uvek kad stavljam novi sistem, prilikom prvog podizanja kao deo optimizacije racunara stavim pagefile tamo gde preporuciju. Nikad nisam imao bsodove koji bi implicirali na taj problem. Na licnom PC-u takodje.   
* Place the pagefile on a dedicated disk.
    * Do not place the pagefile on a RAID volume.
    * Do not place the pagefile on a volume that shares the same physical disk with a busy partition, such as the operating system partition.
Na C stavis custom i u polja obe vrednosti uneses 0 . Kliknes set. Na D (recimo) kliknes custom i stavis u oba polja vrednost koja stoji kao recomended, kliknes set.
Da li neki problem postoji sa menjanjem pagefile lokacije sa sistemske posle izvesnog vremena koriscenja racunara...?!
Pa ne bi trebalo da bude, jedino ako je pagefile fragmentiran gadno. Imas na linku koji je dao @gagijk sva uputstva , izmedju ostalog brisanje pagefile-a i defragmentacija diska posle kao meru predostroznosti od bsodova nakon menjanja pf lokacije. Ona fora perfmonom je dobra stvar!
PF na sistemskoj odradjuje solidan posao, ove zeze radis samo zbog dodatnog poboljsanja sistema.

Verovatno ce da ti se javi neko sa velicanstvenim iskustvima oko pf-a svakog casa.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Apr 2011, 11:55:50 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:09:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.