Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:04:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: usporen komp  (Pročitano 3866 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Ne znam da li je o ovako necemu bilo reci ranije, ne pratim bas dugo ovu temu. Zbog ovakvih slucajeva bi trebalo napraviti jednu zatvorenu temu gde bi moderatori na predlog clanova dodavali 'reputaciju' drugim clanovima koji su voljni da pomognu. Ogranizacija bi trebalo da bude mozda uradjena kao na nekim drugim temama gde postoje kao neki indeksi. Znaci u prvom postu teme bi trebalo da budu imena clanova koji su voljni da pomazu drugima i reputacija. Ime bi trebalo da bude linkovano za post u toj temi, koji bi pravio i uredjivao neki od moderatora, a u kome bi se nalazili citati 'quote-ovi' gde ljudi daju plus ili minus za konkretog clana. To bi bio spas za ovakve teme kada bi neko preko TeamViewera bacio pogled na sistem, da bi se izbeglo 1000 pitanja, 1000 predloga i 1000 provala. A sistem reputacije bi trebalo da omoguci onima koji ne znaju da TeamViewer nije virus, ne jede malu (ili veliku) decu i da moze u mnogome da pomogne i to na najlaksi moguci nacin.
lepo receno i uradjeno, ali postoji  problem sto ne moze sve da se resi preko team viwera ima i drugih kvarova  na hardveru o kojima se prica ovde na forumu a  za sad podrzavam tvoj post, da ne bude ovakvih ponavljanja kao sto je do sada Smile

Ma jasno da ne moze, ali moze da se izbegne mnogo gnjavaze Wink
Lepo neko se nakaci preko TV-a, baci pogled na procese, na startup, u device manager, control panel - u zavisnosti od situacije. I odmah takvo jedno misljenje vredi kao 100 postova pitanja i odgovora ako se covek koji trazi pomoc ne razume najbolje. A mislim da ne bi ovo bilo ni suvise tesko za modove. Malko cimanja, ne previse Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Ne znam da li je o ovako necemu bilo reci ranije, ne pratim bas dugo ovu temu. Zbog ovakvih slucajeva bi trebalo napraviti jednu zatvorenu temu gde bi moderatori na predlog clanova dodavali 'reputaciju' drugim clanovima koji su voljni da pomognu. Ogranizacija bi trebalo da bude mozda uradjena kao na nekim drugim temama gde postoje kao neki indeksi. Znaci u prvom postu teme bi trebalo da budu imena clanova koji su voljni da pomazu drugima i reputacija. Ime bi trebalo da bude linkovano za post u toj temi, koji bi pravio i uredjivao neki od moderatora, a u kome bi se nalazili citati 'quote-ovi' gde ljudi daju plus ili minus za konkretog clana. To bi bio spas za ovakve teme kada bi neko preko TeamViewera bacio pogled na sistem, da bi se izbeglo 1000 pitanja, 1000 predloga i 1000 provala. A sistem reputacije bi trebalo da omoguci onima koji ne znaju da TeamViewer nije virus, ne jede malu (ili veliku) decu i da moze u mnogome da pomogne i to na najlaksi moguci nacin.

Ideja je ok, razmislicemo o tako necemu, mada je sasvim jasno da oni clanovi koji se javljaju za pomoc nisu toiliko samostalni u resavanju svojih problema, pa cak i da im neko da predlog koji se granici sa budalastinom....oni to obicno neznaju sami da urade, pa se takvi predlozi i ne primene...

Zna se koji su clanovi od poverenja.
Trud sam po sebi se ceni, i mislim da je to dovoljna mera clana.

Sa druge strane...  Jedan, recimo, diarno ne pomaze cesto i samim tim ne bi imao puno poverenja na toj listi, iako je jedan od retkih cije postove i ne citam radi kontrole, tu se nema sta kontrolisati, vec ih citam da bih nesto novo video ili cuo...


Za sada cemo nastaviti ovako kako smo i radili do sada, a porazgovaracu sa ostatkom ekipe o tome da li da ideju uvodimo u praksu...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Ne znam da li je o ovako necemu bilo reci ranije, ne pratim bas dugo ovu temu. Zbog ovakvih slucajeva bi trebalo napraviti jednu zatvorenu temu gde bi moderatori na predlog clanova dodavali 'reputaciju' drugim clanovima koji su voljni da pomognu. Ogranizacija bi trebalo da bude mozda uradjena kao na nekim drugim temama gde postoje kao neki indeksi. Znaci u prvom postu teme bi trebalo da budu imena clanova koji su voljni da pomazu drugima i reputacija. Ime bi trebalo da bude linkovano za post u toj temi, koji bi pravio i uredjivao neki od moderatora, a u kome bi se nalazili citati 'quote-ovi' gde ljudi daju plus ili minus za konkretog clana. To bi bio spas za ovakve teme kada bi neko preko TeamViewera bacio pogled na sistem, da bi se izbeglo 1000 pitanja, 1000 predloga i 1000 provala. A sistem reputacije bi trebalo da omoguci onima koji ne znaju da TeamViewer nije virus, ne jede malu (ili veliku) decu i da moze u mnogome da pomogne i to na najlaksi moguci nacin.

Ideja je ok, razmislicemo o tako necemu, mada je sasvim jasno da oni clanovi koji se javljaju za pomoc nisu toiliko samostalni u resavanju svojih problema, pa cak i da im neko da predlog koji se granici sa budalastinom....oni to obicno neznaju sami da urade, pa se takvi predlozi i ne primene...

Zna se koji su clanovi od poverenja.
Trud sam po sebi se ceni, i mislim da je to dovoljna mera clana.

Sa druge strane...  Jedan, recimo, diarno ne pomaze cesto i samim tim ne bi imao puno poverenja na toj listi, iako je jedan od retkih cije postove i ne citam radi kontrole, tu se nema sta kontrolisati, vec ih citam da bih nesto novo video ili cuo...


Za sada cemo nastaviti ovako kako smo i radili do sada, a porazgovaracu sa ostatkom ekipe o tome da li da ideju uvodimo u praksu...

Nekako sam mislio na reputaciju ne kao nivo znanja, vec vise da ulije malo poverenja ljudima. Ipak se radi o tome da bi trebalo nekome 'upasti' na komp. Velika vecina ljudi su skepticni po tom pitanju. Javljaju se pitanja: 'sta moze da vidi', 'da uradi', 'da pokvari', 'da ukrade'... A ako bi videli da drugi pozitivno komentarisu mozda bi onda i sami bili voljni da nekome daju ID i pass. Sa tim u vezi mislim da je svaka pozitivna reputacija dobra, pa bila ona +5 ili +50. Kao sto si i sam rekao, ne oslikava znanje i umece, vec eto da opravda poverenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Razumem, ali oni koji su paranoici podjednako paranoicno gledaju kako na tvoj zahtev da mu das TV podatke, tako i na reputaciju koju neko ima negde...viruelno...

U svakom slucaju da ne nastavljamo dalje o tome ovde, videcemo sta cemo sa tom idejom...

Keep you posted  Smile
« Poslednja izmena: 12. Okt 2011, 00:07:59 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia c6
ne znam bilo bi lepo ali sto celavi rece diarno ili masa drugih  kad nesto napisu mozes samo da naucis ja sam malo duze na forumu   tj  pc  klinici i  vec znam ko je ko, ovde je mala druzina entuzijasta mozda nam i ne treba rangiranje , daj nam problem da resavamo zajedno pokvarili  bi  to sa tim rangiranjem i  nekim zvezdicama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
ne znam bilo bi lepo ali sto celavi rece diarno ili masa drugih  kad nesto napisu mozes samo da naucis ja sam malo duze na forumu   tj  pc  klinici i  vec znam ko je ko, ovde je mala druzina entuzijasta mozda nam i ne treba rangiranje , daj nam problem da resavamo zajedno pokvarili  bi  to sa tim rangiranjem i  nekim zvezdicama

Nisam ja to ni mislio kao rangiranje. Mozda su malo glupi oni citati koje sam nalupetao u Photoshopu Smiley. Osnovna ideja je bila da se formiraju liste ljudi za koje se preporucuje da pomognu drugima preko TV-a. Znaci vise pouzdanost i dobra volja. Takodje bi bio podrzan teamwork. Jedan udje i vidi. Ako ume da resi - resi, ako ne bar bi lakse odgovarao na pitanja drugih. Ta reputacija bi odrazavala vise aktivnost nego znanje samo, sto vam se nije dopalo. Moze da se broje preporuke u intervalu [-5..5]. A za preko da stoji 5+. Onda ne bi bilo onoga 'e ja imam vise od tebe'. Ili mozda 'preporuceni' i 'ne bas preporuceni' Smiley
Sve u svemu, ideja je bila lakse i brze pomoci ljudima. A ne sada mi tu da se lazno uzdizemo jedni iznad drugih.
Ali, sto rece celavi' savet glavesina ce doneti odluku. Moja je bila samo ideja, nemam patent, open source je Smile. Mozda ce oni da je dorade. Cekamo, pa kako odluce Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 567
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson k800
ja sam za Smiley
-na kraju krajeva,to bi bila samo opcija,ko zeli koristi,ko ne zeli,i ne mora
...a za pitanje iz teme,(mene sad bas interesuje)zar nije 512mb ram,najvjerovatniji problem..  Smile
IP sačuvana
social share
....U prevelikom zanosu, zbog mrve savršenstva događalo se da počinim obilje neoprostivih grešaka.
Najveća od njih je bila sto sam se bavio znacima, umesto da pazim na predznak....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Bas iz razloga sto se nekome "upada" u komp, sumnjam da ce burek ikada nesto takvo dozvoliti i primenjivati. Virtuelno poverenje ne znaci nista. Sa 50 otvorenih naloga preko proksija, mogu sebi da nabijem finu reputaciju. Otvaraju se mnogi nacini za zloupotrebu. Dozvola za "upad"u komp treba uvek da bude i da ostane licni rizik korisnika. Teamviewer je odlican program za pomoc ljudima koji imaju problem ali isto tako treba izbegavati takvu odgovornost na nivou celog foruma.

Svako ko zeli da mu neko popravi racunar putem remote-a, to radi na svoju odgovornost. Zadnjih par godina postoji na ovom delu foruma dovoljan broj ljudi koji poseduju odlicno znanje, a imaju i dobrog iskustva u resavanju ovakvih problema. Kada vidim nekoga od njih online, gotovo i da ne ulazim na pc-kliniku.

Buduci da se kupus ne javlja vise na temi, il je popravio il mu je eksplodirala masina. Predlazem da sve predloge i sugestije iznostite na Predlozite ~ Pitajte ~ Prijavite gresku.

Tamo mozemo da malo bolje razradimo celu problematiku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
moze crowz na sve pristajem  Smile Smile Smile Smile ahahah....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
Kao sto rece koleza crowz preporuka od strane Bureka da u nekog clana imamo toliko poverenja da ga preporucujemo, i stojimo iza toga, da koristi TeamViewer nece zaziveti.
Ideja da se napravi tema gde bi se vodila evidencija o bilo cijoj reputaciji..OK, moze da se realizuje, donekle ima smisla.
Sa tim sto ni takva tema nije validna, posto postoji opcija da neko iscima sve svoje drugare da mi se jave i da nekoga hvale, zahvaljuju se, dizu mu reputaciju.
I tu bi smo morali smisliti neki filter, neku proveru...

Suma sumarum:

Burek forum kao takav ne podrzava ideju da se odredjenim clanovima, na dogovoreni nacin, dize reputacija i time uliva poverenje kod drugih clanova za koristenje alata za remote konekciju.
To su stvari koje se rade strogo na sopstvenu odgovornost.
Sto se tice toga da se nevezano za TV program i remote resavanje problema napravi tema za reputaciju, koja bi opet clanovima govorila koliko su oni ljudi koji pomazu prethodno dokazani...to ok, to mozemo da implementiramo.

Ukoliko se slazete sa ovim, javite mi, otvoricemo temu gde cemo prvo prodiskutovati o tome. Kada se dogovorimo, sve to predociti gazdi na odluku, videti da li se on slaze sa svim tim, i onda raditi dalje...

Odgovara?
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:04:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.