Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:14:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uspeh  (Pročitano 7601 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Nokia 
Uspeh to je tako subjektivna stvar koja zavisi od tvoje lične faze u životu. Za malo dete uspeh je kad prohoda, za tinejdžera kad vidi lepotu u vlastitim detinjim crtežima a za starca može biti i jedan seks u pola godine. Bitnije je sebe nagraditi posle uspeha
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
jedan poznanik je jednom izjavio je8es uspeh ako ga ne natrljavas na nos ljudimai izmisljas kako te mrze ili izbegavaju zbog istog



Ljudi to obilato rade i bez ikakvog postignutog uspeha, tripuju da imaju neprijatelje, da su toliko posebni da neko o njima razmišlja ceo dan, jedan od fenomena koji mi nikad neće do kraja biti jasan - odakle tolika količina neopravdane narcisoidne paranoje...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 23.0.1271.97
....neopravdana narcisoidna paranoja (ebote koje sveto trojstvo rijeci)
Za rijec neopravdano postoji opravdano,
za rijec narcisoidna postoji normalna,
za rijec paranoja postoji java,
ko stvara ove rijeci,ko stvara rijecnik?

Mozda...uspjeh je ipak nesto sto pise u rijecniku
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11

Ljudi to obilato rade i bez ikakvog postignutog uspeha, tripuju da imaju neprijatelje, da su toliko posebni da neko o njima razmišlja ceo dan, jedan od fenomena koji mi nikad neće do kraja biti jasan - odakle tolika količina neopravdane narcisoidne paranoje...
Pa, hteli mi to da priznamo ili ne, stvarno postoje i ljudi koji nam misle lose. A kada se jednom "opeces" tako, onda mislis da ti neko stalno misli lose i imas problem sa poverenjem. Mislim, ja se generalno ne tripujem za to(okruzen sam generalno dobrim ljudima), samo sto, sto Sandra jednom rece, bio bih budala da zaista mislim da svi ljudi misle dobro meni i mojoj porodici i da nema ljubomornih i zavidnih ljudi oko mene. Tako da, neki put volim da "natrljam"(kada mi se nesto dobro desi) kako sam super i kako mi je super, bas zbog nekih ljudi za koje znam da im to nece lepo pasti kada cuju. Bas zbog toga sto stvarno i jesu ljubomorni i zavidni.  Smile Ali sam daleko od neke narcisoidne paranoje. Mislim, nije da ne volim sebe, al nisam narcis i nikako ne mislim da se svet vrti oko mene i da su svi ostali ljubomorni na mene. Al eto, smatram da neki jesu, zato sto su stvarno pokazali da jesu.  Smile Ali imas stvarno ljude koji preteruju sa tim. Udari im ego i onda su oni najbolji i svi ostali im nisu ni do kolena i zele da budu oni. A nimalo realnosti u tome...

Inace, uspeh jeste dosta subjektivna stvar. Mada je meni dosta interesantno to preplitanje individualnog i socijalnog uspeha gde upravo taj neki socijalni postaje individualni. Juris za nekim socijalnim prihvatanjem pa ti socijalni ciljevi postaju licni i tako menjas prioritete. Ali dobro, covek je drustveno bice pa generalno tezi ka tome, samo sto i tu ima katastrofa primera gde ljudi zarad tog socijalnog potpune izgube to neko svoje individualno...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
Uspjeh je kad znaš kad ti je nečeg  dosta
« Poslednja izmena: 16. Dec 2012, 18:14:28 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
jedan poznanik je jednom izjavio je8es uspeh ako ga ne natrljavas na nos ljudimai izmisljas kako te mrze ili izbegavaju zbog istog
Ljudi to obilato rade i bez ikakvog postignutog uspeha, tripuju da imaju neprijatelje, da su toliko posebni da neko o njima razmišlja ceo dan, jedan od fenomena koji mi nikad neće do kraja biti jasan - odakle tolika količina neopravdane narcisoidne paranoje...

tako je i prosto je

oni koji su zadovoljni svojim zivotom i sobom, nemaju potrebu za dramatizacijom, paranojom i raznim ugrozenostima

milijardu puta do sad potvrdjena stvar
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
успех не постоји.
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
uspjeh za mene je jedino ono sto mi moja porodica i moji prijatelji priznaju..
a za ostale me zaboli....
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97

Ljudi to obilato rade i bez ikakvog postignutog uspeha, tripuju da imaju neprijatelje, da su toliko posebni da neko o njima razmišlja ceo dan, jedan od fenomena koji mi nikad neće do kraja biti jasan - odakle tolika količina neopravdane narcisoidne paranoje...
Pa, hteli mi to da priznamo ili ne, stvarno postoje i ljudi koji nam misle lose.
Odgovorno tvrdim da na svetu postoje dve kategorije ljudi: ljudi kojima je stalo do mene (na dobar način) i ljudi koje zabole za mene patka. I to je apsolutno sve.

Tako da, neki put volim da "natrljam"(kada mi se nesto dobro desi) kako sam super i kako mi je super, bas zbog nekih ljudi za koje znam da im to nece lepo pasti kada cuju.
Ja na to gledam potpuno drugačije. Ako i postoji neko ko mi želi zlo (evo odma' se osećam kao Ilija Čvorović Smile), ta osoba nije zaslužila da od mene dobije niti jedno slovce, kamoli da joj indirektno šaljem poruke kako je meni super. Nikakva komunikacija, nikakva pažnja, ništa. Možda zato i živim u uverenju da takvi ljudi ne postoje. Za mene oni zaista i ne postoje.

Nekako sve više verujem da je ta priča o paranoji i zlim, zlim ljudima koji nas mrze zapravo projekcija nas samih. Ako ja nikog ne mrzim i ne želim mu zlo, onda je prirodno da živim u uverenju da ni mene niko ne mrzi i ne želi mi zlo. Ako neko veruje da se na svakom koraku nalaze zli, zli ljudi, pre će biti da on u svemu tome zapravo vidi sebe, ne te ljude.

A razlozi tome mogu biti razni... Od toga da smo se nekome stvarno zamerili da strahujemo od realnih posledica ili samo loše karme (ili zovite to kako vam drago), do stare dobre narcisoidne paranoje koju već spomenuh.

To što kaže Munka - onaj ko zna gde je i gde hoće da bude, pritom ne želi da gazi ni po kome da bi sve to i dostigao - takav čovek stvarno i nema neprijatelje. Ako ih i ima, ne mogu mu apsolutno ništa.
« Poslednja izmena: 17. Dec 2012, 21:48:22 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
imam jednu u familiji.. sve zna.
Sve ume, svi je vole, ona voli samo grupicu koja zasluzuje njenu ljubav  Smile

niko nije dovoljno dobar, ona ima puno prijatelja, svaki dan joj je lep, uvek je raspolozena, srecna, osim kad je umorna, onda je samo umorna ili malo slomljena, ali to traje kratko.. ona je zadovoljna sobom jer je strasno samosvesna..  ona sve zna kako treba u zivotu i zna sve kako drugi treba da se ponasaju i zna sve sta se desava sa svima na osnovu jedne njihove reci ili grimase u podne, sve zna da popravi, skuva, sasije, samo sto cipele ne pravi, svima deli mudre savete ali se ne pridrzava skoro ni jednog tog saveta.. ne dozvoljava da iko prica o njoj u bilo kojem kontekstu, njenoj porodici, a ispira usta sa pola grada i sve zna sta se kod koga desava u zivotu i kakav je ko na osnovu licnog utiska koji je nikad ne vara.. ne dao ti bog da cuje da si je spomenuo u bilo kom kontekstu ili njenu decu ili muza.. tu si ugasio karijeru, to je atak na njen zivot i privatnost i ti njoj spletkaris. Jednom se izdrala na mene sto sam pomenula njenog sina u razgovoru o dozvoljavanju deci da igraju igrice na kompjuteru. Pravi neprijatelje svakog dana na sto nacina i onda se pita zasto ljudi nemaju dobro misljenje o njoj i sto je izbegavaju. Na to pitanje odgovara time da su svi zavidni i nezadovoljni svojim zivotima ili glupi ili nesposobni ili se nisu ostvarili itd..

Naravno sa njom su prekinuli odnose svi iz familije, jer sa takvom osobom nema poente ni sresti se na ulici, cak i to je gubljenje vremena  Smile

vrhunac je bio prosle godine kad se srela sa mojom mamom na jednoj slavi i izjavila : "od kad smo kupili stan, vise nam se niko ne javlja, svi ljubomorni i zavidni. A bili smo svima dobri kad smo pozajmljivali pare."

Dileja.. jednom.  Smile  Smile

tako da kod mene licno ta predstava "mi smo strasno srecni u uspesni u svemu" ne igra nikakvu ulogu, osim sto me upozorava da je osoba nestabilna i verovatno jako duboko nesrecna ili nezadovoljna
« Poslednja izmena: 17. Dec 2012, 22:32:34 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:14:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.