Posli Srbin, Crnogorac i Slovenac na Himalaje da uhvate Jetija sneznog coveka. Posle mnogo tumaranja naidju na tragove koji ih odvedose do jedne pecine. Kad su dosli do pecine stadose da se dogovaraju ko ce da udje prvi. Crnogorac se pozva na cojstvo i junastvo i naravno on prvi udje u pecinu, kad u pecini sedi ogromni Jeti na steni pored njega kantica sa uljem, a on drka i maze onu stvar dugu jedno metar tim uljem. Crnogorac kad to vide krene da bezi a Jeti skoci uhvati ga i navuce na onu stvar. Izlazi Crnogorac i ova dvojica ga pitaju sta je bilo. -ma odvalio sam ga od batina polomio sam mu ruku! rece Crnogorac! To ohrabri Srbina i on udje u pecinu i ugleda Jetija kako podmazuje onu stvar i Jeti naguzi i njega. Izlazi Srbin i pitaju ga ova dvojica kako je bilo? -prebio sam ga i ja polomio sam mu nogu! Sad se i Slovenac ohrabri u udje u pecinu. Samo sto je usao zacu se urlik iz pecine! Na to rece Crnogorac: -znas sta, ja mu nisam polomio ruku! A Srbin ce: -ma nisam mu ni ja polomio nogu niti sam ga prebio, al sam mu zato drpio kanticu sa uljem!
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI! GNP! 2pac R.I.P. Pile,brate,pocivaj u miru!
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"
„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."