Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 53 54 56 57 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uredjenje zivotnog prostora(saveti)  (Pročitano 532526 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Potrebna mi je mala pomoc.  
Naime, cula sam da postoji program pomocu kojeg moze da se osmisli celokupan izgled jedne prostorije.   Da li neko zna o cemu se radi, s'obzirom da sam u toku renoviranja pa bi mi takva pomoc bila dobrodosla?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Sony xperia
@Tuzna1713

Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG 4X HD
Potrebna mi je mala pomoc. 
Naime, cula sam da postoji program pomocu kojeg moze da se osmisli celokupan izgled jedne prostorije.   Da li neko zna o cemu se radi, s'obzirom da sam u toku renoviranja pa bi mi takva pomoc bila dobrodosla?

probaj ovo , nije komplikovano, ali ni rezultati nisu spektakularni.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2010, 01:19:38 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.223.16
mob
Samsung J6
mislimda ti je najbolje da uzmesh drvene bojice i da na osnovu izgleda prostorije skicirash svoje zelje
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Samsung J6


SweetHome3D-1.2-windows.exe

tebi to treba...lako se nalazi po netu ako se ne snadjesh cimni me na p m dam ti lik za download
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG 4X HD
Citat
tebi to treba...lako se nalazi po netu ako se ne snadjesh cimni me na p m dam ti lik za download

eno ga link u mom prethodnom postu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 4970
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0


SweetHome3D-1.2-windows.exe

tebi to treba...lako se nalazi po netu ako se ne snadjesh cimni me na p m dam ti lik za download

ovo je jako dobra stvar.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Samsung J6
jeste ... Smile Smile
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Savet arhitekte - 6 sjajnih rešenja za odlaganje odeće

U nedostatku dovoljno velikog stambenog prostora, najvažnije je da za odlaganje odeće praktično iskoristite svaki kutak, savetuje Ana Popović, arhitekta.



 Osim klasičnih ormara, omiljene krpice možete držati na još nekim mestima, koja su veoma funkcionalna. Evo nekoliko njenih predloga.

ORMARI

Ormar u stanu vrlo često zauzima poziciju od jednog zida do drugog. Tako postavljen podseća na ugradni plakar, s tim što u tom slučaju prostor do plafona ostaje prazan i neiskorišćen. Zato razmislite o rešenju da umesto njega napravite ugradni plakar i tako bolje iskoristite prostor.

UGRADNI PLAKARI

Ugradni plakar je idealan za niše u zidu ili za dublje prostorije, gde ih možete smestiti na mestu koje je najudaljenije od prirodnog svetla. Dovoljno je da na delu zida od poda do plafona napravite horizontalnu i vertikalnu podelu prema vašim potrebama, i da taj prostor zatvorite kliznim vratima. Pregrade i bočne strane u ugradnom plakaru mogu da budu od drvenih panela koje unutar plakara možete pomerati i menjati. Takođe mogu biti i nepomične, ukoliko police i pregrade napravite od gips-kartonskih ploča.

TABUREI

Ispod poklopca taburea možete odlagati tašne, kape, šalove... Taburei mogu biti i u vidu ukrasnih kutija od drveta, na čijim poklopcima može da se sedi. Kutije mogu da budu naslagane jedna na drugu, kako bi zauzimale što manje prostra, a po potrebi mogu da posluže i kao taburei za sedenje.

FIOKE U KREVETU

Krevet može imati jednu veću ili više ugradnih fioka u koje se odlaže garderoba. Kod francuskih kreveta fioke se nalaze sa obe bočne strane, a kod običnog kreveta samo sa jedne. Često je visina takvih kreveta veća od standardne, ali je prostor maksimalno i praktično iskorišćen.



ŠKRINJE

Ukoliko imate staru škrinju vaše bake, nemojte je zanemariti. Prelakirajte je ili ofarbajte u neku boju i iskoristite je za držanje vansezonske garderobe. Stavite je ispod prozora ili u neki kutak, gde će doći do izražaja i dobićete zanimljiv detalj u sobi. 

PROZORSKE KLUPE

Idealno mesto za odlaganje stvari može biti prostor ispod prozora. Ukoliko imate prozor u niši, ispod njega napravite drvenu kutiju. Vrata ove kutije mogu biti dvokrilna ili klizna s prednje strane ili se može otvarati poklopac kutije. Na poklopac prozorske klupe možete staviti jastuk, pa će to biti zgodno mesto za sedenje.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Samsung J6
Idejno resenje:



 Dvosoban stan...

Mladi bračni par iz Beograda se useljava u dvosoban stan specificne funkcije i rasporeda prostorija. Potrebno je rasporediti namestaj na adekvatan način da bi se funkcija stana i njegova kvadratura maksimalno mogla iskoristiti.

Specificnost ovog stana jesu dugačak a uzak hodnik, pozicije soba i prostrana terasa tako da ove karakteristike u vecoj meri odredjuju samu organizaciju i ne daju previše slobode u organizovanju svakodnevnih aktivnosti u ovom stanu pod uslovom da ne želimo radikalnije intervencije u naknadnoj organizaciji prostorija jer one zahtevaju značajnije investicije.
Da bi kretanje u stanu učinili da bude što jednostavnije i praktičnije, neophodno je promeniti poziciju vrata od kupatila i ostave ( kao na skici ). Takođe, vrlo je važno povećati intimnost spavaće sobe i ograničiti vizuelni kontakt sa terase pa se predlaže povećanje visine parapetnog zida u toj sobi ( na 1m visine min. ) ili , kao poželjnije ali skuplje rešenje, ugraditi vitražno staklo na prozoru po punoj visini svetlog otvora ili do polovine visine. U slučaju da se ugađuje vitraž, treba voditi računa da se on uklopi sa ostatkom enterijera i predlaže se konsultovanje sa  stručnjakom koji će izaći na lice mesta.
Još jedna ograničavajuća okolnost ovog stana je nedostatak prostora za smeštanje garderobera pa treba preispitati ponuđeno rešenje i ukoliko se javi potreba za dodatnim smeštanjem garderobe, predlaže se uvođenje još jednog garderobera na mesto gde je sada komoda za tv u spavaćoj sobi.
Takođe, veliki nedostatak stana je nemogućnost organizovanja trpezarije optimalnih dimenzija. U ponuđenom rešenju, svakodnevno ručavanje je organizovano u kuhinji na radnoj površini koja je rasklopiva čime se dobija pult za ručavanje minimalnih ali dovoljnih dimenzija. U letnjim mesecima moguće je ručavanje i na terasi. Međutim, javlja se problem ukoliko je potrebno organizovati obedovanje kada u stanu borave gosti. Moguće rešenje ovog problema možemo naći u promeni mesta spavaće sobe i kuhinje gde bi ove dve prostorije zamenile svoje funkcije i tom prilikom bi bilo moguće organizovati kuhinju i trpezariju optimalnih dimenzija ali bi se javio problem spavaće sobe zbog malih dimenzija. Takođe, ova intervencija za sobom vuče i brojne druge probleme o kojima treba voditi računa.
Pri izboru nameštaja predlaže se kupovina nameštaja svedenih linija i manjih dimenzija. U hodniku su postavljene dve komode ( cipelarnici ) na kojima se može sedeti i jedan garderober. Još jedan garderober je smešten u spavaćoj sobi kao i komoda za LCD TV. U dnevnoj sobi se predlaže smeštanje kožne garniture ( crna ), staklenog stočića, police  za LCD TV, visoke police za knjige i radnog stola sa računarom. Nameštaj je u prirodnoj boji drveta sa metalnim detaljima i u kombinaciji sa panelima od mutnog stakla u boji.
Terasa je zavidnih dimenzija i tu je prisutna potpuna sloboda korišćenja. U predlogu rešenja se daje varijanta organizovanja sedenja sa ručavanjem i sedenje-odmor. Na terasi ima dosta slobodnih površina koje su pogodne za gajenje biljaka i sezonskog cveća.
Zidove svih prostorija bojiti u svetlim, pastelnim tonovima sa manjim varijacijama u tonovima. Plafoni, beli…

Autor:
ARHITEKTA: GORAN KARALIĆ
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 53 54 56 57 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.