Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uredjenje Bgda  (Pročitano 8288 puta)
26. Dec 2003, 09:33:39
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Mislim da je ovo za ovu temu, a ne za Beograd, jer moze za svaki grad da se primeni.

Da se ja pitam, ja bih svuda po gradu, a vecinom oko Slavije izgradio ogromne kipove nasih poznatih junaka iz istorije. To jeste kic, ali je do jaja!

Npr, ako se ulica zove Kneza Milosa, onda ogromna statua njegova...
Znaci oko slavije bi na ulazu iz svake ulice stajali kipovi, redom Kralja Milana, Stefana Nemanje, Kralja Milutina (ako stane), srpskog vojnika iz WWI (na ulazu u bulevar jna, koji bi promenio ime), Svetog Save, a na centru jos nisam siguran.

Mislicete da sam lud, ali takve stvari u zaostalom narodu kakav je ovaj podizu moral, nacionalno jedinstvo bolje nego bilo sta...
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Well, za to sam da se na slaviji nesto tako napravi u svakom slucaju. Isto tako na trgu republike ne bi bilo lose da imamo spomenike nasim najvecim umetnicima jer tu je muzej i narodno pozoriste, trebalo bi malo dovesti u red gomilu bisti sa kalemegdana.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Tu bi morali da se nađu i junaci drugih nacija inače će nam Karla popovati   Smile

Npr. pored Kraljevića Marka da se nađe čuveni albanski junak Musa Kesedžija, jer šta bi bio Marko da nije imao s kime da se ugleda i da pogubi boljega od sebe.

Pored Zmaja Ognjenog Vuka ima da ide Đerzelez Alija bošnjački Kraljević Marko, koji se pominje u pesmi Zmaj Ognjeni Vuk i Porča od Avale. Đerzelez je po legendi Smederevac, opisan je u knjizi Na Drini ćuprija, a kao i Marko ostavljao je tragove, pa postoje Đerzelezovi izvori na Pešteru i njegove stope kod Višegrada. Đerzelez je imao konja koji je bio brz ko vetar.

Pored spomenika Jevrosimi majci treba da stoji spomenik Turkinjama. Jer one su vazda spašavale naše junake. Ajša, sestra Đerzelezova, je nastradala kad je bratu rekla da Vuk Jajčanin liči na njega ali da mu je bolje srce. Zmaja Ognjenog, Malog Radojicu i kralja Vukašina su Turkinje spašavale.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Lepa ideja nema sta ali ja bih pre svega OPRALA Beges, uzasno je prljav. Secam se kad sam isla u IL ambasadu pa sam od zeleznicke stanice isla nekom ulicom ubrdo i sa leve i desne strane su stajale (to je ulica u kojoj je i Generalstab VJ tj kako se sad zovu??) prelepe gradjevine verovatno neka ministarstva ili slicno ali toliko garava i crna da je to sramota. A skontala sam da su prljave tek kada sam na jednoj od tih gradjevina uocila jedan cist cosak. E to prvo treba izribati dobro pa ako treba okreciti, doterati i onda osvetliti i tada graditi novo, kao spomenike i slicno mislim da tada nebi bilo lepseg i uredjenijeg grada u Evropi. E da i da nezaboravim posto sam veliki ljubitelj cveca da kazem da treba ne samo ubaciti zardinjere i pobacati cvece vec lepo "umetnicki" odratiti sadjenje cvece gde god je to moguce. Smiley Ma bio bi BG previse dobar kada bi mene neko pitao.
Pa onda pitati narod sta vise vole nasu arhikteturu ili ovu, kako ja kazem, kockastu modernizaciju i shodno tome graditi novo.
Ma nema ovaj svet toliko para koliko bih ja na uredjivanje lepote potrosila Smiley
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I obijasni mi svrhu krecenja zgrade preko puta koje je ogromna rusevina? Mislim ta zgrada ce biti lepa, ali... ne cini jedna zgrada ulicu
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


My job is my family. It's fuckin' job, Sonny boy!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6409
Zastava Kada saznam, javicu...
mob
HTC Touch
Leggy, ma nabacaj spomenike u svoj deo grada, a ne u moj... Cccc, kako ljudi imaju ideje za ono sto nije njihovo Smile
Mislim da nije dobra ideja. Kosta masu para, ali ne donosi nista. Trenutno je pametnije da grad zarada nesto para (npr. od turizma), a onda ostvaruje neke ideje koje nisu toliko profitabilne. Sto se tice krecenja, pa i to je pocelo in the hood. Veoma pohvalno, ali nedovoljno brzo. Trebalo bi aktivirati stara, dobra proverena mesta, podici cene do usijanja, a onda sacekati svetsko prvenstvo u kosarci. Tako se sticu pare. Posle toga dati popust za nas i to je to...
IP sačuvana
social share
- 420 miles to Chicago, full tank of gas, half box of cigarettes, it's night and we are wearing sunglasses.
- Let's go!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Sergio kad si vec pomenuo turizam,od toga BGD ima slabe vajde,pre skoro 3 godine su meni bili 4 Jevreja u gostima u YU,jedan dan smo bili u BGD-u znas li da su ljudi tamo potrosili vise nego za 3 dana u NS!!!
Vidi ovo,meni su uzeli 50 DM (tad su jos bile marke) za sobu,dvokrevetnu,a njima zato sto su stranci 100 DM!!! Pa gde to ima covece??? Inace u pitanju je hotel Prag (ako se dobro secam) U rent-a-car su im uzeli 500 DM za nedelju dana jer su stranci!!! Kradu bre na sve strane,sramota ziva! U normalnim zemljama postoji cena i ista je ko god ti bio,dal si milioner ili prosecan gradjanin isto ti je...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Citat: SerbianFighter
I obijasni mi svrhu krecenja zgrade preko puta koje je ogromna rusevina? Mislim ta zgrada ce biti lepa, ali... ne cini jedna zgrada ulicu


Jednu zgradu sam pomenula samo kao primer za sve ostale, nisam imala nameru da sredjujem samo jednu Smiley
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
el imas ti i najmanju predstavu koliko kosta dovesti u red samo kneza milosa? za te pare moze novi grad da se sazida...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


My job is my family. It's fuckin' job, Sonny boy!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6409
Zastava Kada saznam, javicu...
mob
HTC Touch
Citat: sanjica_021
Sergio kad si vec pomenuo turizam,od toga BGD ima slabe vajde,pre skoro 3 godine su meni bili 4 Jevreja u gostima u YU,jedan dan smo bili u BGD-u znas li da su ljudi tamo potrosili vise nego za 3 dana u NS!!!
Vidi ovo,meni su uzeli 50 DM (tad su jos bile marke) za sobu,dvokrevetnu,a njima zato sto su stranci 100 DM!!! Pa gde to ima covece??? Inace u pitanju je hotel Prag (ako se dobro secam) U rent-a-car su im uzeli 500 DM za nedelju dana jer su stranci!!! Kradu bre na sve strane,sramota ziva! U normalnim zemljama postoji cena i ista je ko god ti bio,dal si milioner ili prosecan gradjanin isto ti je...

Znam, ja sam imao isti problem pre 2 god. Dolazili su mi neki iz Nemacke, ali sam nasao hotel (privatni) gde su cene bile razumne. Moram priznati, hotel je u Zemunu, ali ako uzimaju rent - a - car, to je irelevantno... Medjutim, samo tako mozemo da dodjemo do para. Prvenstvo u kosarci je idealna prilika, pa sto ne biti malo bezobrazan, ako se vec moze. Mene su odrali u Grckoj '95, i to ne samo za vreme prvenstva, vec i posle njega. Znaci, ideja nije nova, samo je treba primeniti i kod nas. A fazoni da je kod nas skuplje nego u NS, pa dajte ljudi, NS je obicno selo naprema Bgd - u! Smile Ne mozete porediti ova 2 grada, nema svrhe...
P.S. Dobro, NS nije selo, malo sam preterao, ali...
IP sačuvana
social share
- 420 miles to Chicago, full tank of gas, half box of cigarettes, it's night and we are wearing sunglasses.
- Let's go!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.