Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ''Uradićeš kako ti kažem ili...'' ~ Pretnje  (Pročitano 1935 puta)
30. Sep 2008, 22:37:52
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Pretnje

Jesu li (kontra)produktivne? Ako navode nekoga da učini nešto što ne bi da nije pod pretnjom, imamo li efekat, ili kontarefekat?
Koliko i da li se pretnjom ostvaruje nešto? ili ona negativno utice na resavanje problema? Može li, pak, biti produktivna?
Ako da, u kojim slučajevima?

Uzmimo za primer one najobicnije - pretnje u vaspitnom smislu, najava kazne ukoliko se dete ne ponasa na neki određeni način.
Koliko često se roditelji služe time? Da li su ove pretnje, s obzirom da su za detetovo dobro, produktivne ili ne? Može li se isti problem rešiti i nekim drugim putem?

Da li ste vi ikada ikome pretili? Ako jeste, zašto?
I da li su vama pretili, uslovljavali vas? Kako ste postupili?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Uvek treba pokušati druge metode objašnjavanja i uveravanja pre pretnje. Iza svake pretnje mora stajati nadmoć i spremnost da se ta nadmoć koristi. A onda neizostavno bivaju pokrenuti mehanizmi samoodbrane ličnosti i osećaj poniženosti.

E sad nije baš ni svaki slučaj isti. Dete koje majka peti put zove da ruča pa mu zapreti da će sići po njega u dvorište i da mu neće dati da izađe opet napolje posle ručka zna da je ono krivo za neposlušnost. Pretnja nije tako strašna pa se ni gnev neće tako snažno iskazati.  Međutim čak i dete koje je pod pretnjom nepravedno osetiće užasnu ljutnju i animozitet.

Kod nekih odraslih pretnja čak pobudi daleko veći osećaj otpora i spremnost da se iracionalnom silinom suprotstave. Naročito je to očigledno kod ljudi koji su u detinjstvu naučili da se suprotstavljaju pritisku iracionalnog autoriteta (recimo nasilnog i nepravednog roditelja ili vaspitača).

Retko sam u vaspitavanju dece koristila pretnju i samo onda kad sam bila sigurna da su deca svesna da teraju inat uprkos objašnjenju koje su razumela. Prema odraslima ne koristim pretnju jer mislim da je kontraproduktivna. Kada mi neko preti (ozbiljno) zauvek je dobio neprijatelja. Postupiću racionalno, što zavisi od moje procene situacije, ali ću mu se kad tad stostruko naplatiti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Jedina prijetnja u djetinjstvu koje se sjecam je bila 'ako ne pojedes to, neces dobiti zivotinjsko carstvo'. I da znate da je bila kontraproduktivna jer ni dan danas ja nista ne jedem. Iz inata  Smile

Mislim da u odraslijem dobu moras bas biti budala da trpis necije prijetnje i uslovljavanja.
E da .. prijetim kucetu stalno, ali me ni ono ne slusa, tako da je konacni zakljucak da se s prijetnjama nista ne postize  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Pretnje, ne...
Pretnje su precenjene, njih koriste samo oni koji nemaju nameru da ih sprovedu u delo.

Generalno te... "or else!" varijante ne sluze nicemu...

Skrenuti paznju, lepo i smireno, upozoriti da ce postupci imati posledice, naravno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
SonyEricsson W800i
Pretnje, ne...
Pretnje su precenjene, njih koriste samo oni koji nemaju nameru da ih sprovedu u delo.

Generalno te... "or else!" varijante ne sluze nicemu...

Skrenuti paznju, lepo i smireno, upozoriti da ce postupci imati posledice, naravno...
Ili odmah zabosti u glavu,i ukazati da ako se nesto ponovi da ce biti jos gore Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pretnje su bezopasne ...
Samo kod slabih i nestabilnih osoba prolaze.
Osoba sa stavom moze odstupiti samo iz strahopostovanja, cak i to samo po nekad.
Kod mladjih osoba, a ne retko i kod starijih su kontraproduktivne.
Cak i sada, da ne govorim o periodu dok sam bila mladja volela sam da "isteram svoje", ali nikako pretnjom i ucenom. Bar kad sam ja u pitanjiu, a mislim i kod vecine ljudi... Prolazi diplomatija .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Samo kod slabih i nestabilnih osoba prolaze.

Pa, ne bas... svako od nas ima tacku pucanja...
Cak i najsposobniji ljudi mogu biti zaplaseni...
U tome je i velicina onih koji prete - znaju da prepoznaju tu tacku...

Klasican primer za to je nasilje u braku - nasilnik preti zrtvi i ucenjuje je raznim stvarima.. Zrtva ne moze da ode tek tako jer je ulog mnogo veci od izgubljene ljubavne srece...

Pretnje nisu ni bezopasne. Da je tako, ne bi se smatrala ozbiljnim krivicnim delom.


Sto se tice mene... pretnjama i ucenama niko nikad nista nije postigao...
Moj prvi instinkt je da zastitim sebe, bez obzira da li cu sve ostalo izgubiti...
Ako treba, spremna sam da se fizicki obracunam sa tom osobom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Samo kod slabih i nestabilnih osoba prolaze.

Pa, ne bas... svako od nas ima tacku pucanja...
Cak i najsposobniji ljudi mogu biti zaplaseni...
U tome je i velicina onih koji prete - znaju da prepoznaju tu tacku...

Klasican primer za to je nasilje u braku - nasilnik preti zrtvi i ucenjuje je raznim stvarima.. Zrtva ne moze da ode tek tako jer je ulog mnogo veci od izgubljene ljubavne srece...

Pretnje nisu ni bezopasne. Da je tako, ne bi se smatrala ozbiljnim krivicnim delom.


Sto se tice mene... pretnjama i ucenama niko nikad nista nije postigao...
Moj prvi instinkt je da zastitim sebe, bez obzira da li cu sve ostalo izgubiti...
Ako treba, spremna sam da se fizicki obracunam sa tom osobom...

Naravno Anea, ali sigurno neces se skloniti bez suprotstavljanja osobi koja ti preti. Ne delujes mi kao takva osoba. Koliko god se emotivno bice krilo u tebi, po nekoj mojoj slobodnoj proceni si vrlo hrabra i borbena ... Tako da me malo iznenadjuje ovaj tvoj stav .
A sto se tice pretnji ... Zna se cije pretnje mogu biti ozbiljne ... I kome se upucuju ozbiljne pretnje...
Sto se tice pretnji u braku ... Hrabra zena nece posustati ... Uvek ce se izboriti za sebe ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Zivot ima previse nepoznanica...
Sa ove pozicije ne bih se sklonila, ali... mozda postoji nesto zbog cega bih cutala il ce se pojaviti neko ili nesto zbog koga bi cutala...
Prvi impuls je zastita, drugi izlaz iz problema...
Najbolje je da taj period bude sto kraci, ali u zivotu ne mozes za sve imati gotova resenja...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5493
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
HTC trophy
. pretnja .. cesta rec na sudskim parnicama ... uvek neko nekom preti ... muz - zeni ... komsija - komsiji ... investitor - izvodjacu ...
... pretnja je sastavni deo zivota ... kao kad pas rezi kada mu se neko priblizi, a ovaj jede ..
.. jedino je pitanje ... koja to osoba preti ... pretnje ludaka . mogu biti fatalne .. ali mislim da ovde nije rec o njima ..
... oni koji prete ... a pri tome mozemo reci da su normalne ... to rade iz nemoci ili da bi na sebe skrenuli paznju ... takve pretnje su najcesce .. kratkog daha ... i bezopasne su ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.