Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Unsere Mütter, unsere Väter / Generation War (2013)  (Pročitano 2621 puta)
04. Jun 2013, 21:06:44
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 21.0


Unsere Mütter, unsere Väter / Generation War (2013)

>> IMDb <<



Opis Filma:

Mini serija „Naše majke, naši očevi“, koja ništa ne ulepšava, treba da uvede u novu fazu filmsko-istorijskog sučeljavanja s nacionalsocijalizmom. Filip Kadelbah, reditelj filma, šalje 1941. petoro mladih ljudi u borbu. Svi imaju po 20-ak godina, puni su života i ideja. Nalazimo se pred kraj druge godine rata, napad na Sovjetski savez tek predstoji. Šarlote se javlja da radi dobrovoljno kao medicinska sestra i odlazi na Istok. Greta ostaje u Berlinu, gde radi na svojoj karijeri pevačice i uživa pažnju visokorangiranog NS-oficira. Posle kratkog vremena, od naivnih mladih ljudi, postaju oni koji izvršavaju naredbe, oni koji moraju da ubijaju vojnike, stare, žene i decu.

 


Žanr:  Drama | War

Glavne uloge: Volker Bruch, Tom Schilling, Katharina Schüttler

Izvor teksta
prijevodi online
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
  Morao sam da sačekam i da saberem utiske pre bilo kakvog pisanija o ovoj seriji koja je sasvim opravdano podigla veliku prašinu u Rusiji. Uostalom, nemcima ovo nije prvi put da u poslednjih par decenija pokušaju da na bilo koji način (u ovom slučaju žrtva je film) falsifikuju istoriju i krivicu bace na nekog drugog. To prosto izvire iz svakog kadra ove serije koja prati živote pet prijatelja tokom ratnih zbivanja. Vide se, na primer, samo pobede ali ne i porazi. O tome kako su bili u početku dobri prema civilima (ženama i deci daju konzerve o hranu a deca ih pozdravljaju podignutom rukom) da i ne govorim. Istina, prikazali su delić onog što su radili, što se zna i što se ne može sakriti, ali za to imaju opravdanje. Ruske zarobljenike treba streljati jer Staljin nije potisao ženevsku konvenciju dok je za masakr prema civilima u početku ipak bila zasluga ukrajinske milicije (nešto kao ruske ustaše) koja je radila u sastavu Gestapoa. O engleskom izumu zvanom konclager nema ni slova iako se vidi jedan transport logoraša koje je, u slučaju da su Jevreji, ubijao pokret otpora. Ubijeni civili i Jevreji znači nisu samo nemačka krivica već krivica svih strana u ratu dok su zarobljeniici Staljinova krivica. Vijnici su samo vršili svoju dužnost, niko nije kriv a Đura treba da oprosti što je tukao do sledeće prilike jer se sve na to ipak svodi.
  Zanimljivo je da je odbrana fon lera i njegovih potčinjenih koji su prvi bombardovali Beograd (posle su to radili saveznici) bila zasnovana baš na tome. Oni su izvršavali naređenja a ubistva svega što se miče nisu pravdali ženevskom konvencijom već uredbom po kojoj su svi stanovnici Srbije smatrani za bandu a za bandu zakona nema.
  Treba videti ovu seriju ili, još bolje, nemački projekat, koji servira i kreira nemcima i onom što se zove EU i što nije ništa drugo nego američko Potemkinovo selo, neku novu istoriju. Istoriju koju su im u amanet ostavili dedovi a u kojoj je sasvim normalno i opravdanao lako umarširati (kako prikazuju), pobiti i porobiti sve koji im se nađu na putu.
 
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 27.0.1453.94
као што рекох већ неколико пута...једина грешка црвене армије је што их није скроз сравнила са земљом и све побила...требали су и животиње и биљке на немачкој територији побити Smile

иначе...стоји ми серија већ месец дана на харду и никако да се наканим да је погледам
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
  Nemci hitleru ne zameraju ništa osim poraza. Ne svi, ali bar 80 %.




 

 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Prema opisu koji je dat serije, ja ovo necu gledati, iako je Zoranova preporuka - ekstra bih se samo nervirala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Linux
Browser
Opera 12.10
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 06. Jun 2013, 00:12:44
  Nemci hitleru ne zameraju ništa osim poraza. Ne svi, ali bar 80 %.

Па увек је тако. А и тих 20 посто би прежалило методе да је циљ достигнут па да је успео оправдати средства...

иначе кад сам видео да је Мргец постовао на теми био сам убеђен да је написао пост типа "јбга неки не могу да се помире са чињеницом да им је деда био кољач и убица"

... ил сам помешао, може бити и да није Мргец то писао по Политикама...

елем... још један глас за "неће се гледа" Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
  Nemački filmovi koji su snimani u poslednje vreme i koji imaju za temu II svetski rat su urađeni isto kao i ova serija. Koliko sam prometio, rado su gledani, zašto bi ovo bio izuzetak ?
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Naletela sam na ovaj clanak Klik pa sam mislila da bih mogla da stavim link ovde - Zorane, nadam se da je to ok  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Naletela sam na ovaj clanak Klik pa sam mislila da bih mogla da stavim link ovde - Zorane, nadam se da je to ok  Smile

  Podrazumeva se da je u redu.  Smile
  I ja sam nešto našao pa hoće da sazna nešto više neka čita u ovoj temi ako već ne želi da gleda seriju.

http://ruskarec.ru/arts/2013/05/07/plemeniti_nacisti_i_stepski_sljam_21845.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
Medju rusima je ono...uobicajeno misljenje da rusi nikada nisu trebali da izadju iz Nemacke...

Inace uopste ih ne gotivim...nisam ni nacionalista...ni bilo sta...

Da su nemci bili na mestu rusa...oni bi sve sto se mrda pretvorili u robove...ne bi ni trepnuli...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.