Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:37:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umrlicama do istine!  (Pročitano 895 puta)
11. Jan 2009, 01:43:00
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19


Dve godine nakon smrti Dragana Milosavljevića (34), Lajkovac je osvanuo oblepljen njegovim umrlicama. Otac mladića Živorad Milosavljević kaže da je nove umrlice štampao očajan što ni posle dve godine nisu zvanično rasvetljene okolnosti pod kojima je njegov sin na radnom mestu nastradao, kao i zbog toga što nadležni sudski i istražni organi beskrajno dugo odlažu suđenja.

- Moj sin Dragan je radio kao monter u „Kolubari-Metal", poslovnoj jedinici „Elmont" u Lajkovcu, a nastradao je od strujnog udara u decembru 2006. godine prilikom pokušaja menjanja izolatora na dalekovodu od 35.000 volti u selu Čibutkovica kod Lazarevca. Postoji gomila dokaza da je do teških povreda kojima je podlegao dve nedelje kasnije došlo zbog toga što je neko uključio napon na dalekovodu dok je moj sin bio na stubu. Niko zbog toga pune dve godine nije uhapšen. Od devet krivičnih prijava, od kojih je većina po mojoj privatnoj tužbi, pokrenut je postupak protiv tri radnika, i to najnižeg ranga, dok je obustavljen postupak protiv direktora, šefova i njihovih zamenika - kaže Živorad Milosavljević, navodeći da smrt njegovog sina nije nesrećan slučaj, već posledica nečije grube greške i nemarnosti na poslu.
On je pokazao izveštaj inspektora za rad u kojem stoji da je Dragan nastradao na stubu od 35.000 volti, iako u ugovoru između njegovog preduzeća i Elektrodistribucije Lazarevac stoji da se elektromontažni i drugi predviđeni poslovi mogu obavljati na niskonaponskoj i visokonaponskoj mreži do 10.000 volti.

- Inspekcija rada podnela je Opštinskom javnom tužilaštvu u Lazarevcu krivičnu prijavu protiv nadležnih u lajkovačkom „Elmontu" i lazarevačkoj EDB, koji su bili nadležni za radove na dalekovodu. Inspekcija je utvrdila da dalekovod nije bio pravilno isključen, već je stub na kojem je bio Dragan ostao pod naponom, a da on to nije znao - kaže Milosavljević, zaposlen kao portir u Opštini Lajkovac.

Kao dokaz on navodi i transkript razgovora koji je imao sa sinom 29. decembra 2006. godine u bolnici za plastičnu hirurgiju u Tiršovoj ulici u Beogradu, neposredno pre njegovog prebacivanja na VMA.

- Iako je zbog teških opekotina bio u lošem stanju, kazao mi je da nije tačno da stub na koji se sa kolegom popeo nije bio uzemljen, kao i da se navodno popeo na pogrešan, koji je bio pod naponom. Na kraju, kada sam mu kazao da bude hrabar i da će se sve dobro završiti, odgovorio mi je rečima: „Sve ću ih pobiti što su uključili dalekovod." Ovo su pored mene čuli dve medicinske sestre i dva lekara - ističe Živorad, dodajući da istražni sudija nije izvršio uviđaj na mestu nesreće, niti je uzeo iskaz od njegovog sina, koji je do poslednjeg dana bio u svesnom stanju.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:37:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.