Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:36:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umrezavanje....moze li to ovako?  (Pročitano 2935 puta)
14. Dec 2006, 12:24:48
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
u firmi smo do danas imali jedan komp i na njemu je prikljucen ADSL 512/128.danas smo dobili jos 2 kompa i jedan lap top koji ima ugradjen wireless.od ranije smo imali (sad nadjoh u skladistu) D-Link AirPlus Wireless AP DWL 900AP+.e sada, mogu li ja sa ovim D-Link AP-om da sharujem internet konekciju pa da je "hvata" i lap-top ili moram kupiti router sa antenom?mogu li npr. da nabavim switch pa u njega ustekam adsl kabel, moj komp i AP i da konfigurisem onda preko ovog mog kompa AP da salje signal?ja ga ovako bez switcha spojim i radi, lap top ga vidi i mogu da razmjenjujem fajlove, printam itd..itd... al naravno ne mogu da koristim internet na svom kompu jer je kabel od AP a ustekan tamo gdje je ADSL bio.
ajd neku preporuku neka da neko.pozdrav
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Srbija sa 'J' ko Nokia :)

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 4017
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla BonEcho 2.0.0.1
mob
Nokia n80 i MyPal A639
Gde si uzeo adsl?Ja imam ptt net,ako si kod njih mozes pozvati onu firmu koja ti je dala modem i da zamenis svoj modem za modem sa ruterom.Ili da im objasnis sta imas i sta ti treba i oni ce naci najbolje resenje.
IP sačuvana
social share
Kada sve ko za inat krene po zlu, dignem glavu visoko najvise- ko da su najlepse pesme za mene pevane. Ne dam se stisnem zube ko da je sva, snaga sveta u mojim rukama, od srca smejem se kad je najteze. Jer ja se gorih ne bojim jos mogu svetove lomiti i sve dok postojim jos mogu ponovo krenuti...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
Ja sam u RS, Doboj.
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Srbija sa 'J' ko Nokia :)

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 4017
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla BonEcho 2.0.0.1
mob
Nokia n80 i MyPal A639
Pazi ja se ne razumem nista posebno ali znam kako su meni objasnili da povezem.Moj modem ima 1usb i 4 lan ulaza.
Imam dva kompa,jedan nema mreznu karticu a drugi ima,tako da mi je taj sto nema povezan usb-om direktno na modem,a drugi je mreznim kablom direktno na modem.
Tako smo izbegli umrezavanje i obbavezno paljenje jednog koji je server da bi drugi imao net.Nadam se da sam ti bar malo pomogla.pozzzzz
IP sačuvana
social share
Kada sve ko za inat krene po zlu, dignem glavu visoko najvise- ko da su najlepse pesme za mene pevane. Ne dam se stisnem zube ko da je sva, snaga sveta u mojim rukama, od srca smejem se kad je najteze. Jer ja se gorih ne bojim jos mogu svetove lomiti i sve dok postojim jos mogu ponovo krenuti...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
ako uzmes svic,  da bi delio konekciju mora ti uvek biti upaljen komp koji je direktno prikljucen na net. Prvo na tom desktop racunaru podesi da sharuje konekciju ides  control panel pa network setup wizard pa odaberes this computerconnects directly to the internet. Pa na lapu odes isto na network setup wizard pa odabers this  computerconnects to the internet through...
Moras podesiti i gateway
« Poslednja izmena: 14. Dec 2006, 13:39:49 od zamlata »
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Ericsson GA628
ako uzmes svic,  da bi delio konekciju mora ti uvek biti upaljen komp koji je direktno prikljucen na net. Prvo na tom desktop racunaru podesi da sharuje konekciju ides  control panel pa network setup wizard pa odaberes this computerconnects directly to the internet. Pa na lapu odes isto na network setup wizard pa odabers this  computerconnects to the internet through...
Moras podesiti i gateway

A sto wizard kad moze odmah na konekciji da ide na ICS

Ali glavno pitanje je kako se povezuje na adsl(nije napisao)
s obziorm da je firma u pitanju pretpostavljam da su dobili rutercic i onda moze u AP u bilo koji ethernet port! A odatle se salje svima

A ako je USB onda ICS
IP sačuvana
social share
<Sabdo> on one of those speech-to-text programs my friend ripped ass onto the mic.
<Sabdo> and it typed out "France"
<Sabdo> we were like, wtf?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
iz ISDN kutije ide kabel u ovaj ADSL modem (speedtouch) i iz njega ide kabel u komp i to je to.

evo link ka tom modemu:          http://www.speedtouchdsl.com/prod516.htm

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

images.jpg
(1.45 KB, 149x92)
« Poslednja izmena: 14. Dec 2006, 14:44:26 od calypso »
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Ericsson GA628
Pa sta te buni
iz modema ustekaj u AP ali u Ethernet port
ne znam koliko ih ima verovatno 4,a ostale u preostal 3 ili wireless
i to je to

A ako ima samo 1 ethernet port onda moras da kupis switch da bi povezao jos desktopova
znaci sve u switch i modem i ap i kompove

Samo jos ovo :na jednom enable dhcp i dns a na drugom disable
NPR na modemu enable a na AP disable
« Poslednja izmena: 14. Dec 2006, 14:54:45 od jackal2006 »
IP sačuvana
social share
<Sabdo> on one of those speech-to-text programs my friend ripped ass onto the mic.
<Sabdo> and it typed out "France"
<Sabdo> we were like, wtf?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
da, AP ima samo 1 port.,... :-(
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
a da li sada trebam cross over kabel?ranije sam morao spojiti AP sa kompom preko cross over-a, a sada kad imam switch jeli idu svi "normalni" kablovi?
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:36:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.