Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:00:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umeće raspravljanja  (Pročitano 2780 puta)
18. Nov 2007, 22:56:42
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 

Da li ste u stanju da otvoreno priznate svojoj partnerki da prilikom poslednje svađe koju ste imali niste bili u pravu? A sve vreme ste tvrdili da jeste, dok se nije ispostavilo da vi grešite, a da je ona ta koja je u pravu! Da li ste oboje spremni za kompromis? Umete li da budete nežni jedno prema drugom odmah posle svađe? Koristite li humor kako biste umanjili tenziju? Ukoliko ste na sva pitanja odgovorili potvrdno, ima šanse da vaša veza bude duga i lepa.

Uspeh jedne veze može da se sagledava iz mnogo uglova, ali je najtačniji onaj kada se utvrdi da dve osobe koje su u vezi umeju da razgovaraju i zajednički rešavaju probleme koji isplivavaju pred njima. A vi se tako često svađate i baš zavidite svojim prijateljima koji su već dugo u vezi, a nijednom se nisu posvađali! Međutim, najčešće su parovi koji nikada ne prasnu jedno na drugo oni koji imaju problem, jer se ne bore za svoje stavove, što dovodi do nagomilavanja nezadovoljstva. Naravno, to nije strogo pravilo - ima i parova koji se nikada ne posvađaju, pa opet imaju lepu, dugu i stabilnu vezu.

Sledeći put kada osetite da je svađa na pomolu i da je nikako ne možete izbeći, umirite se malo i ostavite vremena za razmišljanje, jer za svađu nikad nije kasno. Uzmite u obzir svoja i partnerkina osećanja i pre nego što počnete da se svađate uočite gde je tačno problem koji vas muči i koji izaziva svađu. Možda vas je neko naljutio na poslu, a vi se sada istresate kod kuće; možda eksplozivno reagujete zbog toga što ste previše umorni ili zbog toga što ste previše izloženi stresu? Važno je da saznate da li je svađa racionalno nastala ili je posledica neke krize, zbog čega ste preterano osetljivi i razdražljivi. Ako je tako, možda i vaša partnerka slično reaguje zbog istih osećanja...

A. P. 18.11.2007.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 
Umeće raspravljanja (2)


Kada dođe do svađe, jer je to nešto što se na kraju krajeva nekada i ne da izbeći (nije stvar u tome da se nikada ne posvađate s nekim, a posebno s voljenom osobom), važan je način na koji se svađate. U dobroj vezi nijednom partneru nije bitno "ko će da pobedi", već oboje žele da postignu dogovor i pronađu najbolje rešenje. Nije bitno ko je kriv, ko je počeo sukob i ko je šta skrivio. Važan je razlog zbog kojeg je do svađe uopšte i došlo.

Pre nego što se prepustite svađi, proverite da li je ono što vas muči deo nečega zbog čega ste joj već ranije prigovarali, ili nešto za šta osećate da spada u domen onih stvari preko kojih se jednostavno nikada ne prelazi. Ukoliko ustanovite da je o tome reč, ne bi bilo loše da preispitate da li vam problem koji se ukazao zaista toliko smeta da niste u stanju da pređete preko njega. Kada racionalizujete stvari, problem ne nestane, ali se u trenutku učini znatno manjim. Još jedna toliko česta greška prilikom svađa jeste korišćenje neke vrste emotivne ucene - to može, nakratko, doneti "pobedu" jednom od partnera, ali na duge staze, koje su u krajnjem slučaju i jedino važne, emotivna ucena samo pogoršava stvari i doprinosi tome da se jedna veza pre ili kasnije ipak okonča.

Kada se strasti smire, odnosno ako se strasti smire nakon bure, uradite nešto što vas zbližava i nešto što doprinosi smirivanju emocija uopšte, i to na obe strane. Možete zajedno odgledati film koji volite ili ruku pod ruku krenuti u šetnju kako biste "ohladili" glavu posle turbulentnih časova rasprave. Ukoliko ste u stanju da pronađete zajednički jezik, sve su šanse da ćete još dugo vremena provesti u toj vezi. Ako oboje imate "kratak fitilj", možda je za oboje bolje da se raziđete i potražite osobu koja će sasvim drugačije pristupati rešavanju problema.

A. P. 19.11.2007.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 


U skoro svakoj vezi bar ponekad dođe do svađe, što ne mora da bude loše - u toku svađe se mnogo toga može raščistiti. Svađe mogu i da vas samo iznerviraju, ali postoji nešto što može da iznervira još više: kad vaš dečko odbije da se svađa i samo se okrene i ode.

A taman ste se "naoštrile" da mu svašta kažete... Volite vi njega i mnogo toga vam se kod njega dopada, ali on radi i neke stvari koje vam baš smetaju, ili ne uradi ono što je vama normalno da uradi dečko koji je u vezi. Sad još i to! Umesto da vas sasluša, on se samo okrene i ode. Kukavica. I kakva mu je to uopšte fora?

Ima dečaka koji na ovakav način izbegavaju svađu. To najčešće rade zato što ne žele da se svađaju. Ne žele da se svađaju na sličan način na koji devojka ne bi želela da sukob rešava tako što će obarati ruku sa svojim momkom, pa ko pobedi, dokazao je da je u pravu. Kakvo je to poređenje? Devojka bi odbila da na taj način reši sukob jer zna da joj obaranje ruke ne ide, barem ne protiv dečaka, i da bi shodno tome izgubila. Tako i momci znaju da su devojke rečitije od njih i da bi u svađi najverovatnije izgubili, te da bi ishod sukoba bio taj da zbog nečeg moraju da se izvinjavaju, čak i ako su i dalje uvereni da su oni u pravu (a uglavnom ostanu uvereni da su u pravu, čak i ako, da bi okončali sukob, "prihvate" da je devojka ta koja je u pravu). Često se završi i time što moraju da se izvinjavaju za nešto za šta nisu ni znali da je pogrešno, na primer, za to što devojci tri dana nisu poslali SMS poruku jer su se zaneli igrajući novu kompjutersku igru.

Postoji još jedan mogući razlog zbog koga dečko izbegava svađu: zna da je uradio nešto loše. Radije nego da bude prinuđen da prizna grešku i da se izvini, on pobegne. Momci se često, iako se trude da deluju kao jaki i opasni, boje otvorenog sukoba i radije će ga izbeći. A i mnogi od njih ne vole da razgovaraju o problemima, radije bi zaboravili na njih i čekali da prođu sami od sebe.

Generalno uzev, momci ne vole da se svađaju sa svojim devojkama. Zašto da se svađaju, kad postoji toliko mnogo lepših i zabavnijih stvari koje s njima mogu da rade? Zato će neki od njih, ako vide da je svađa ono što devojka u tom trenutku želi, da se okrenu i odu, a vratiće se onda kad pomisle da se devojka smirila i da želi da radi nešto zabavnije. Nezrelo? Jeste. Ali, dešava se da upali, bar na kraće staze, a nezreli momci ne umeju da razmišljaju na duge staze, niti imaju običaj da planiraju mnogo unapred.

I, šta vi s takvim momkom da radite, ako vam se suviše dopada da biste raskinule s njim? Moglo bi da se pokaže efikasnim da nađete drugi način da mu saopštite šta vam smeta i šta želite od njega - tako što ćete mu poslati poruku, recimo.

A možete pokušati i da obarate ruku s njim. Tada bar neće biti u poziciji da se okrene i ode, a vi ćete imati nešto vremena da mu kažete ono što želite.

Ivana Milaković 20.11.2007.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Dobar Los Zao

Zodijak Leo
Pol
Poruke 597
Zastava Affoltern Zh
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
SonyEricsson X1 Nokia N97
...ima li jos,zabavno je ovo citati! Smile
IP sačuvana
social share
    

                     
Ajkula može da preživi samo dok neprestalno pliva. Konj koji legne i ne može da ustane je gotov. Bezubi lav nece docekati sledeci mesec. Coveka cini um i zato onog casa kad um prestane da ga podstice pada u depresiju i polako umire.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Gone To SOON....!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 118
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson K810i
Pa bre treba biti rojen da se raspravljas i da kads nisi, budes u pravu. Meni to dobro ide ali znam ljude koji samo ponavljaju tvoje reci......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ostala bez texta

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 297
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia N95
 Ja sam umetnica raspravljanja, rodjena sam da se posvadjm sa nekim tako iz cista mira (Sta cu takav mi je horoskop),
Pre nisam nikad mogla da kazem da nisam u pravu, raspravljala sam se i ako sam gresila, samo da bi se raspravljala, a sada hvala dragom Bogu nije vise tako sad kad se posvadjm sa muzem ako nisam u pravu kazem mu sutra "Izvini, znam da nisam u pravu", da sam ostala onakva ne znam kako bih izasla na kraj sa tim, ali jos uvek volim slatko da se prepirem sa bilo kim!!!!!
Nije mi strano nista, mogu otici do prodavnice i tamo se posvadjti sa prodavacicom, na sred ulice, u posti....    Ludnica, sad dok pisem ovo jos sam vise shvatila kakva sam, a da mi to sad neko rekao da sam ja takva posvadjala bih se sa njim i rekla da to nije istina!!!!!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Sledeći put kada ga sretneš, kada ti se krv sledi u žilama, kada ti se svi udovi potpuno parališu, moraćeš da pomisliš: "On nije strašan. On samo strašno želi da to bude". Metoda koju sprovodi poznata je i tebi, a zove se "napad je najbolja odbrana". Zapamti! On napada da ne bi bio napadnut. Ne nasedaj, ne napadaj, ne brani se. Uostalom, šta te briga! Pa ti i ne treba da ga napadneš. Treba samo da ga navedeš da on zavede tebe. Mačeve u korice! Ako već moraš da imaš neprijatelja, onda je najbolje da to bude škorpija....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Volim da se, iz hobija, raspravljam s muzem, oko nekih nebitnih stvari, znam da nisam u pravu, zna i on, ali nam je to beskrajno zabavno.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
najteze je raspravljati s partnerom, a ne upasti u zamku preganjanja 'ko je i koliko u pravu' ili 'ko je kriv' 
svhra rasprave treba da bude neko razresenje...a ne vestina poentiranja i navlacenja vode na svoju vodenicu Smile
to je i najteze, u celoj prici o raspravljanju s partnerom Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N97
Kako reche jedan americhki voditelj: "Zhene ne zhele da chuju mushko mishljenjem, vec svoje dubljim glasom. " ... car. Smile

Toliko o raspravljanju.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Treba znati kada se povučeš, ali je gadno kada ne konta da si namerno "skočio sam sebi u usta", da bi bio kraj rasprave, nego nastavi dalje...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:00:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.