Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:50:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Um žene  (Pročitano 4912 puta)
02. Nov 2007, 00:58:03
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ženski kontekstualni pogled

I bog je stvori ženu i dosada je zaista od tog nestala. Fridrih Niče nije bio feminista, ali je on očigledno cenio ženski um. On nije bio prvi u tome. Žene su unosile želju za životom, duh, inteligenciju i saosećanje u ženski život jer su naši preci razgoreli vatru u Africi pre milion godina.
Sada su žene spremne da promene svet. Zašto? Zato što su tokom miliona godina kada su naši preci putovali u malim lovačkim i skupljačkim grupama, polovi radili različite poslove. Ovi poslovi su različite veštine. Kako su vreme i priroda neumorno rađali uspešne radnike, prirodna selekcija je usadila različite sposobnosti u muški i ženski um. Ne postoje dva ista čoveka. Ali u proseku, žene i muškarci poseduju izvesan broj ourođenih veština. A trenutni trendovi sugerišu da će mnogi sektori ekonomske zajednice dvadese prvog veka imati potrebe za prirodnim nadarenostima žena.
Molim vas da me ne shvatite pogrešno. Muškarci imaju posebne sposobnosti koje će biti od suštinske važnosti predstojećem globalnom tržištu. Niti su muškarci bili lenjivci u prošlosti. oni su istraživali i iscrtali kartu sveta, proizveli veći deo naše književnosti, umetnosti i nauke, od štamparske prese do sijalice, patika čokolade i interneta. Muškarci će nastaviti da prave ogromne doprinose u našem high - tech društvu. Ali žene su počele da ulaze u svet plaćene radne snage u rekordnom broju, gotovo svuda usvetu. Kako žene budu prodirale, čak i prezasitile globalno tržište u predstojećoj deceniji, mislim da će uvesti značajno inovativne ideje i navike.
Koje su prirode nadarenosti žena? Kako će žene promeniti svet? Počinjemo time kako žene misle. Verujem da postoje tanane razlike u tome kako miškarci i žene uopšteno govoreći organizuju svoje misli - varijacije koje izgleda da vuku korene iz moždane strukture. Štaviše, ženski pogled na svet je već počeo da prožima novine, TV emisije, učionice, bolnice, glasačke boksove i spavaće sobe. Ženska mišljenja čak ugrožava naša osnovna uverenja o pravdi, zdravlju, mislosrđu, razonodi, intimnosti, romansi i porodici. Stoga ću početi s tim aspektom ženstvenosti za koji verijem da će imati sveprožimajući uticaj na sutrašnjicu. U ovom poglavlju držim da žene, u proseku, poseduju širi uvid od muškaraca - po bilo kom pitanju. Žene misle kontekstualno, holistički. One takođe pokazuju više mentalne fleksibilnosti, češće primenjuju intuitivne i imaginativne sudove, i imaju veću sklonost da planiraju dugoročno - jošjedan aspekt njihovog kontekstualnog uvida. Ja raspravljam o naučnim ove ženske karakteristike i verovatno moždane mrežer povezane s tim. Zatim, ulazim u trag izuzetnom prodoru žena u svet plaćene radne snage i zaključujem da će ženski, široki, kontekstualni način posmatranja prožeti svaki aspekat privrednog i društvenog života dvadesetog veka.

Helen Fišer
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ženski um

" Kada um misli, razgovara sam sa sobom ", rakao je Platon. Svako od nas se prevtao po krevetu noću mudrujući nad poslovnim problemom ili nad nesretnom ljubavnom vezom. Slike se pojavljuju a onda nestaju. Scene se odvijaju. Delići razgovora iskrsavaju niotkuda, rastapaju se, a onda se ponavljaju. Obuzima vas bes. A onda saosećanje. Pa očaj. Onda razumnost nadvaladava za trenutak, zatim, rešite da rešite da učinite jedno, pa onda drugo. Rasprava napreduje kako se kazaljke na časovniku kreću od tri ka četiri. Sastanak komiteta traje u vašoj glavi.
" Um je čudna mašina koja može da kombinuje ponušđene mu materije na najčudnije načine ", pisao je britanki filozof Bertrad Rasel. I muškarci u žene apsorbuju velike količine podataka i gotovo istovremeno, na vagu stavljaju ogroman niz promenljivih.
Međutim, psiholozi izvštavaju da žene češće misle kontekstualno, one poseduju u većem stupnju holistički pogled na probleme kojim se suočavaju.
To jest, one objedinjujuzapažanjem više detalja u svetu oko sebe, detalje koji idu od nijansi položaja predmeta u sobi.
Ženska sposobnost integracije mnoštva činjenica nigde nije očiglednija nego u kancelariji. Žene menadžeri, primećiju analitičari biznisa, sklone su da pristupe poslovnim problemima iz šire perpektive nego njihove kolege muškarci. Žene su sklone da prikupe više podataka koje se tiču teme i povezuju ove detalje brzo. Kad žene donose odluke, one vagaju više varijanti, razmatraju više opcija i ishoda, prizivaju više gledišta, i uviđaju više načina da nastave. One ignorišu, generalizuju i sintetizuju. U proseku, žene dvosmislenost tolerišu bolje nego muškarci verovatno zato što više vizuelno sagledavaju faktore uključenja u bilo koji problem.
Ukoliko, žene su sklone da misle o mreži srodnih faktora, a ne pravoliniski.
aj ženski način mišljenja zovemo mrežno mišljenje ( web thinking, od: web, mreža, prim.prev )

Helen Fišer
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Muški um

Po nekom opštem pravilu, muškarci su skloni da se usresređuju samo na jednu stranu u datom periodu - muška je karakteristika koju sam prvo primetila u mojim dvadesetim. U to vreme sam imala dečka koji je voleo da gleda vesti na televiziji, sluša rok muziku na stereu i čita knjigu - verovatno sve istovremeno. U stvarnosti, samo je prebacivao kanale u glavi. Kada bi ga opio jedan model on bi isključio drge. A ja ne. Treperenje televiziskog ekrana, glasna muzika, štampane reči, svi ti stimulansi su mi zatrpavali misli poput močvare.
Muškarci su dobri kada kada treba da kompartmentalizuju svoju pažnju. Samo upitajte muškarca koji čita novine jedno jednostavno pitanje. Često vas i ne čuje. Kada vas čuje izgleda kao da se budi i kao da se vraća sa druge planete. Muškarci su skloni isljučivanju eksternih stimulansa. Njihov proces mišljenja je u proseku više kanalisan.
Suočeni sa poslovnim problemom, muškarci će se usresrediti na neposrednu dilemu radije nego da postave problem u širi kontekst. Osim ako činjenice nisu očigledno direktno povezane sa problemom, muškarci su skloni da ih prenebregnu i da ih smatraju nebitnim. Zatim oni se kreću pravo, napred, linearno uzročnom putanjom, ka određenom cilju, a to je - rešenje. Kao rezultat, muškarci generalno, manje tolerišu dvosmislenost. Oni vole da iskoriste ono što se čini kao ekstreni pogodak koji nije u tesnoj vezi sa zadatkom koji rešavaju.
Ova sposobnost usresređivanja pažnje je naročito očigledna u muškom stavu prema poslu. Psiholog Žaklin Ekles to formuliše ovako:
" Mnogi muškarci pokazuju usmerenu posvećenost svome pozivu. "
Čarls hempden - Tarner, biznis konsultant i član Globalne biznis mreže u Emervilu, Kalifornija, veruje da su američki biznis manadžeri primer za ovu mušku perspektivu.
On i njegov kolega Alfons Trompenars sproveli su istraživanje na temu vrednosti i poslovnih praksi američkih muškaraca i žena menadžera. Muškarci, izveštava Hampden - Tarner, skloni su da analiziraju poslovne probleme u prepoznatljivim sekcijama/delovima kao što su činjenice, stavke, poslovi, jedinice, i ostali konkretni segmenti. Oni često posmatraju kompaniju kao niz zadataka, mašina, isplata, i radnih mesta - a to je zbirka disparitetnih komponenti. Žene menadžeri, veruje on, shvataju kompaniju kao integrisanu i višeslojnu celinu.
Ja nazivam muški, fokusirani, parcijalizovani proces razonovanja " stepenasto razmišljanje ".

Helen Fišer
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
10 stvari koje trebate znati o ženama

Kao muškarac u srednjim tridesetim proveo sam zadnjih dvadeset godina pokušavajući razumjeti žene. Naravno nekad uspješno, nekad neuspješno… Sve dok nisam, prije šest mjeseci, počeo čuvati svoju dvogodišnju nećakinju. Ja sam nju naučio brojati, a ona mene sve što trebam znati o ženama.

I evo što sam naučio, osim da su žene individualci i da ne vole generaliziranje, a posebno ne na temelju druženja s dvogodišnjom djevojčicom. No, ipak:
 - Ignorirajte ih

Kada bih došao u sobu odjeven poput klauna pokušavajući impresionirati i zabaviti nećakinju, ne bi mi pošlo za rukom. Potpuno bih joj bio nezanimljivi i ignorirala bi me. Ali kada bih prošao mirno pokraj nje, kao da je ne primjećujem, vukla bi me za rukav i tražila da se igramo.
-         Podmićujte ih

Darovi uvijek pale. Posebno oni šareni i bučni. Ako je upalilo kod djevojčice vjerujem da pali i kod odraslih žena.
-         Komplimentirajte im

Uvijek sam griješio jer sam komplimente smatrao vrijednima poput dijamanata. Ako ih ima previše gube na vrijednosti. Ali ne. Svaki kompliment uspije razveseliti djevojčicu, svaki put iznova. Odrastanjem se na tom polju, vjerujem, ne mijenjaju.
-         Slušajte ih

Proveo sam život razmišljajući o tome što žene žele. Nisam se trebao zamarati. Nećakinja bi mi svaki put točno rekla što želi: plesati, skakati, lutku, pjevati, trčati, auto, čitati... Ako obratite pažnju vaš život će biti jednostavniji jer nećete morati pogađati što žene žele.
-         Ispričajte se

Nije važno što ste učinili, čak i ako ne znate što ste učinili. Najbolja politika je oboružati sebe nježnošću i isprikama. Ali morate zvučati uvjerljivo. Ovaj je savjet nužan i nemojte ga ignorirati.
-         Neka sama uradi

Nevažno koliko vam bilo smiješan ili glup način izvedbe dopustite joj da sama napravi što hoće i kako hoće. Zavalite se u naslonjač i nadajte se da će sama otkriti kako je nešto glupa ideja.
-         Nemojte im govoriti što da rade

Najbolji način da uradi nešto što ja želim je da joj kažem da to ne uradi. Neka pomisli kako je nešto njena ideja, a ne vaša.
-         Nemojte se žaliti

Ovo je dosta zanimljivo. Kada bi se žalio nećakinji kako me bole leđa nije baš pokazivala zanimanje, ali ako bi prešutio ona bi instinktivno prepoznala kako nešto nije u redu i potrudila bi se olakšati mi situaciju.
-         Nemojte se prepirati

Prepirke jednostavno nemaju smisla. Nećete nikada pobijediti, a i ako pobijedite bit će to jalova pobjeda jer ćete dobiti loše raspoloženje za nagradu.
-         Nemojte ih rasplakivati

Niša mi nije donosilo toliko stresa kao vidjeti nećakinju kako plače. A kada se jednom rasplače ništa na pomaže. Ne možete je ničim potkupiti i ničim se iskupiti.
Izvor: Covermagazin
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N97
Samo sam chekao kad ce neka pedofilija, ali dobro se zavrshilo ...  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia ????
xexexexexexe  Smile Smile Smile Smile
jedino me iznervirala ova feministkinja gore(helen fiser) Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Zašto baš moramo biti lijepe?


Ljepota je prolazna...

ZAGREB - Nekada davno iza sedam gora na kraljevskom dvoru živjela je prelijepa djevojka... I zbog njene ljepote zavidjele su joj djeve iz cijelog kraljevstva. Poznata vam je ova priča? Vjerojatno zato što sve bajke koje su nam pričali u djetinjstvu počinju nekako ovako.

Odmalena nas teroriziraju ljepotom. Sjetite se samo Snjeguljice i Pepeljuge, vječne pobjede ljepote nad ružnoćom. Pepeljugine zle sestre su naravno ružne, dok je jadna dobra Pepeljuga ljepotica. Snjeguljicu zla maćeha istjera iz kraljevstva zato što ne može podnijeti da je ona ljepša od nje.

Sokrat je davno rekao 'Ljepota je tiranija kratkog vijeka'.
Iako je živio u vremenima kada modna industrija nije još postojala, najpoznatiji mudrac svih vremena imao je pravo.

Odrastamo, ali ljepota nas i dalje proganja i ne možemo se nigdje sakriti. Vrišti iz reklama, plakata, televizije, časopisa... Morate biti lijepi, mladi i savršeni, inače jednostavno ne postojite.

Žene zbog ljepote pate, troše pravo bogatstvo na skupocjene kreme i ubrizgavaju botox koji obećaje vječnu mladost. Podvrgavaju se raznim tretmanima, čak i na operacijskom stolu, samo kako bi što duže ostale mlade i lijepe.

Zašto se zapravo bojimo starosti? Postoji li danas uopće dostojanstveno starenje? Bore bismo trebale nositi ponosno, jer one su te koje pričaju priče o našim životima.


Nekada najljepša žena na svijetu Brigette Bardot ne boji se bora

Nekada najljepša žena svijeta Brigitte Bardot ne boji se bora. Za njom je uzdisao cijeli svijet, a ni danas, kada je ostarila, ne skriva se iza velikih naočala i plastičnih operacija. Ona voli svoje bore i s ponosom ih nosi. Postala je velik borac za zaštitu životinja i našla svoj mir. Što možemo naučiti od nje?

Oscar Wilde u romanu 'Slika Doriana Graya' piše o mladiću koji prodaje dušu kako bi sačuvao mladost i ljepotu. Među ostalim piše: 'Gospodine Gray, bogovi su vam bili naklonjeni. Ali što nam bogovi daju, brzo opet uzimaju. Kad mine mladost, napustit će vas i ljepota i onda ćete osjetiti da je kraj vašim pobjedonosnim slavljima. Strašno ćete patiti, neizrecivo patiti. Ah, uživajte dok ste mladi...'.

I mi patimo zbog prolaznosti ljepote i mladosti. Vrijeme je ljubomorno na nas i ratuje protiv naše ljepote. A ljudima je to oduvijek smetalo, pa su tragali i uvijek će tragati za eliksirima vječne mladosti.


U Pepeljugi lijepa sestra pobjeđuje ružne sestre

Bitka protiv vremena je bitka koja je unaprijed izgubljena. To međutim ne znači da vam savjetujemo da sjednete i plačete. Starenje donosi neku drugu ljepotu koja može jednako očaravati kao i ljepota mladosti.

I to nisu puke priče. Najbitnije od svega je na vrijeme pronaći ljepotu u sebi. Zanimljiva i lijepa duša ne stari nikada. Ne tugujte što svaki novi dan urezuje nove bore na vašem licu. Svaki osmijeh vrijedan je toga, zar ne? Zapravo, razmislite: ne čini li vam se da su zanimljiviji ljudi koji imaju puno bora? Kao da nam imaju puno toga za ispričati.

A vanjska ljepota? Ona je ionako u oku promatrača. Promjenjiva, subjektivna, relativna i prije svega - prolazna...

'(TotalPortal/M.Medverec)
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N97
Osoba koja je lepa iznutra ne mozhe biti ruzhna spolja.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Потпуно тачно...с тим што споља лепа жена може бити изнутра јако ружна особа.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N97
Mislim da ne ... mozhe da glumi neko vreme, ali to je sve. Ljudi koji su ruzhni iznutra da bi bili lepi spolja moraju da naprave grimasu, ali to je samo grch i kad tad izazove umor. Kad se mishici lica opuste i legnu na svoje mesto sve se vidi.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:50:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.