Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 02. Maj 2024, 12:53:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uloga patrijarha i crkve u politici  (Pročitano 14076 puta)
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
"Гов_а , све су то гов_а"..... Радован 3
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Citat
Otkud to pravoslavna vecina...
Da to nije sprovedena neka tajna anketa...
pa nije bas tajna,vise je transparentna
...nego se slabo posecuju druge teme na Bureku Smile Smile Smile
...pocelo je da se zabusava na radnom mestu Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Zasto sam ovo napisao? Pa mislim da je lustracija crkve izuzetno potrebna.

Koliko sam imao prilike da vidim ti ljudi izuzetno dobro zive. Cak koliko sam imao priliku da vidim voze i luksuzne automobile. Da bilo je to jedno letnje popodne. Prolazio sam centrom. Nigde nikoga. Kada sam bio negde kod vladikinog dvora, video zacula se glasna muzika. Okrenuo sam se i video dva popa u luksuznom mercedesu. jedan od njih je izasao, i pritisnuo dugme na interfonu. Posto niko nije odgovorio, ovaj je izvadio mobilni ( u to vreme skupu igracku ) i oklrenuo broj. Posle nekoliko sekundi cuo sam glas sa interfona: Nisam vas  video na monitoru (???), uđite.

A da jos jednan primer je, proterivanje Darvina iz udžbenika ( od tada aktuelne ministarke obrazovanja), čiji se pokušaj verovatno odigrao pod pritiskom ili uz "prijateljsko ubeđivanje" SPC

IP sačuvana
social share
"Cogito, ergo sum"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
CR
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Zasto sam ovo napisao? Pa mislim da je lustracija crkve izuzetno potrebna.

А ниси променио своје мишљење пошто сам те три пута демантовао?

Citat
Koliko sam imao prilike da vidim ti ljudi izuzetno dobro zive.

Значи, злочин је добро живети. А шта си ти за либерални капитализам? Smile

Citat
Cak koliko sam imao priliku da vidim voze i luksuzne automobile.


А шта вози Чеда и одакле му превозно средство? Да лустрирамо њега првог Smile

Citat
Da bilo je to jedno letnje popodne. Prolazio sam centrom. Nigde nikoga. Kada sam bio negde kod vladikinog dvora, video zacula se glasna muzika. Okrenuo sam se i video dva popa u luksuznom mercedesu. jedan od njih je izasao, i pritisnuo dugme na interfonu. Posto niko nije odgovorio, ovaj je izvadio mobilni ( u to vreme skupu igracku ) i oklrenuo broj. Posle nekoliko sekundi cuo sam glas sa interfona: Nisam vas  video na monitoru (???), uđite.


Ма ја мислим да је патријарх само параван. Ни "пуковник" Амфилохије није тамо главни.
Српском православном црквом руководи лично Пабло Ескобар icon_2gun icon_2gun Smile Smile Smile Smile

Citat
A da jos jednan primer je, proterivanje Darvina iz udžbenika


Дарвин није протеран из уџбеника. Та министарка је приморана да поднесе оставку.,
Стицајем околности тада сам блејао по форуму ДО (јесте то су они што сам им све лепо рекао на растанку, како Руфус вели). Било ми је веома смешно гледати - чедисти и тадићевци су се препуцавали око тога како организовати протест против "Дарвинке". Док су се они договорили "троми" Коштуница је већ макао. Једино је извесни Срђан Лукић, познат као Тирана Срђан, стигао да изведе неки перформанс са глобусом. Друштво му је правио велики Пикси Столе. Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Nisam protiv crkve ali sam protiv gresnika koji trebaju da propovedaju skromnost a nose kajle, mobilne, voze BMW 2005.god. itd.
Inace scena vidjena kod patrijarsije!

To nema veze sa crkvom. I ne razumem ljude koji napadaju crkvu zbog toga, niti ljude koji brane doticne popove uprkos svemu.

Inace mi se uopste ne svidja ideja da neko zivi od toga sto je pop.
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Citat
Zasto sam ovo napisao? Pa mislim da je lustracija crkve izuzetno potrebna.

Koliko sam imao prilike da vidim ti ljudi izuzetno dobro zive. Cak koliko sam imao priliku da vidim voze i luksuzne automobile. Da bilo je to jedno letnje popodne. Prolazio sam centrom. Nigde nikoga. Kada sam bio negde kod vladikinog dvora, video zacula se glasna muzika. Okrenuo sam se i video dva popa u luksuznom mercedesu. jedan od njih je izasao, i pritisnuo dugme na interfonu. Posto niko nije odgovorio, ovaj je izvadio mobilni ( u to vreme skupu igracku ) i oklrenuo broj. Posle nekoliko sekundi cuo sam glas sa interfona: Nisam vas  video na monitoru (???), uđite.

A da jos jednan primer je, proterivanje Darvina iz udžbenika ( od tada aktuelne ministarke obrazovanja), čiji se pokušaj verovatno odigrao pod pritiskom ili uz "prijateljsko ubeđivanje" SPC

значи то је грех!!!

а то што твој шеф Чедомир Јовановић је са 27 година и незавршеним факултетом отворио пекару у центру града Београда (Еуропан, угао Душанове и Француске улице), што је са 27 година имао десет горила у обезбеђењу чије одржавање кошта 1000 еура дан, што има 6 луксузних станова (које је "разделио" фамилији), то што има 3 џипа у сопственој флоти.... и то само зато што је био 6 месеци потпредседник владе....
то онда није злочин, већ способан млади бизнисмен....

ма дај молим те.....не се&и више леба ти
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Pa shta treba da umiru od gladi ili ne koriste telefone zato shto su popovi?  Smile

Ovi shto najvishe pljuju crkvu garantujem da su prvi kad treba uzeti slobodan dan na poslu kad im je slava, a prvi su i kad treba kod rodbine i prijatelja ici na slavu da se jede i pije. Klasichne komunjare. Lustracija crkve zato shto popovi voze kola i koriste telefone, a shta je sa onom vashom narkomanchinom Chedom, shto njega ne lustrirate zbog dzipova i ostalim "jeftinih automobila" , bagro neradnichka?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Otkud to pravoslavna vecina...
Da to nije sprovedena neka tajna anketa...
pa nije bas tajna,vise je transparentna
...nego se slabo posecuju druge teme na Bureku Smile Smile Smile
...pocelo je da se zabusava na radnom mestu Smile


Haha... ala ti je anketa.. na temi u forumu Religija ...
Ako je verovati takvim anketama,  LDP je trebalo da pobedi na izborima  Smile
Takodje... moje je ustavno pravo da ne odgovorim na to pitanje... mislim da ga veliki broj ljudi koristi...

I dalje tvrdim da drzava, tj. vladajuca garnitura ima daleko veci uticaj na SPC, nego obrnuto... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Patriotizam je utočište za šljam

Zodijak
Pol
Poruke 1252
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Crkva ne treba da se petlja u politiku, ali crkva jeste deo društva.
Dakle kada patrijarha izvedu na referendum to je zloupotreba, ali kada crkva kaže da je protiv brakova homoseksualaca to je validan stav slagao se ja sa njim ili ne.

Ipak treba razlikovati veru(pravoslavlje) i crkvu (spc). Crkva koja štiti pedofile i ratne zločince ima mnogo unutrašnjih problema i sami vernici bi trebalo da je menjaju.
IP sačuvana
social share
Margaret Mead : Never doubt that a small group of thoughtful, committed citizens can change the world. Indeed, it is the only thing that ever has.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 02. Maj 2024, 12:53:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.