Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:29:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ukrala iz groba telo muža  (Pročitano 584 puta)
08. Nov 2014, 13:52:38
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 38.0.2125.111
mob
Apple iPhone SE 2020
Ukrala iz groba telo muža

Blic Crna Gora   | 08. 11. 2014. - 06:53h

Supruga preminulog Nikšićanina izvadila je njegovo tijelo iz groba u selu Jelenak kod Danilovgrada i nezakonito ga odnijela u Bosnu i Hercegovinu.


Prazan kovčeg uz put, tik uz kamenu ogradu groblja, u četvrtak ujutro prvi je primijetio mještanin Zoran Brajović, koji kaže da mu se zaledila krv u žilama
Supruga Nikšićanina koji je u junu sahranjen na mjesnom groblju u selu Jelenak ukrala je muževljev leš iz kovčega, a ne članovi neke sekte, kako su u četvrtak ujutro zaključili mještani kada su zatekli prazan sanduk pored groblja.

Mještani kažu da im je koliko-toliko laknulo kada je policija juče saopštila da je tijelo M. Ž. odnijela njegova supruga. No, bez obzira na to, zaprepašćeni su kako je neko mogao da dozvoli da se noću iskopava grob i odnosi leš.

“Blic Crna Gora” saznaje da je žena, u noći između četvrtka i petka, oko ponoći, sa lešom svog muža, prešla granicu Crne Gore i odnijela ga u Bosnu i Hercegovinu. Sumnja se da je to uradila nezakonito, odnosno da se domogla lažnih papira, te da joj je u tome morao pomoći neko iz komunalnih službi. Do zaključenja “Blica Crna Gora” u policiji je trajalo saslušanje jednog grobara iz Nikšića.


Mještani strahovali od sekte: Groblje u Jelenku

Prema našim informacijama ona je tijelo pokojnog muža odnijela u Doboj, odakle je rodom. Zašto je to uradila, za sada se ne zna.

Saznajemo da je nakon smrti njenog muža, u junu, njegova porodica tražila obdukciju, zbog sumnje da ga je možda ona otrovala, ali je nalaz pokazao da je umro prirodnom smrću. Navodno su njegovi opet prijetili obdukcijom, pa se vjeruje da je ona, ljuta zbog toga, odlučila da muža sahrani u Doboju.

Roditelji M. Ž. žive u Nikšiću i juče nijesu bili voljni da govore za novine.
- Imam 80 godina i vidi šta nas je našlo. Nas dvoje staraca samo se nadamo da će nam vratiti tijelo sina – kazala je majka M. Ž. u telefonskom razgovoru sa našom reporterkom. Saznajemo da su M. Ž. i njegova supruga bili u braku pet-šest godina. Nijesu imali djecu. Njemu je to drugi brak, a iz prvog on ima troje djece. M. Ž. je sa drugom suprugom živio u Nikšiću, a sahranjen je u Jelenku, gdje njegov otac ima porodičnu grobnicu, jer je porijeklom iz tog sela.

Prazan kovčeg uz put, tik uz kamenu ogradu groblja, u četvrtak ujutro prvi je primijetio mještanin Zoran Brajović, koji kaže da mu se zaledila krv u žilama, kada je ugledao sanduk. Ostaci smrtovnice bili su na njemu, pa je pogledao o kome se radi i odmah pozvao komunalce. U Jelenku kažu da ne pamte da se ikada desilo nešto ovako strašno. Sigurni su da je sanduk iskopan noću, u tajnosti, što ih dovodi u sumnju da žena nije imala legalne papire za preuzimanje tijela.

- Pao nam je kamen sa srca samo kad nije kakva sekta. Najviše smo se toga plašili i dogovarali da organizujemo straže na groblju – kažu mještani.
 
Tijelo završilo u Doboju, saslušan pogrebnik
Tužilaštvo je događaj u Jelenku kvalifikovalo kao krivično djelo povreda leša. Na informativni razgovor, kako je “Blicu Crna Gora” potvrđeno u policiji, priveden je R. L., radnik jednog pogrebnog preduzeća. On je policiji ispričao da je ekshumaciju leša uradio 5. novembra na zahtjev supruge pokojnika - J. T. Ž. Po njenom nalogu on je, kako tvrdi, prethodno pribavio i potrebnu dokumentaciju i nakon toga je leš transportovao preko graničnog prelaza Šćepan Polje u Bosnu i Hercegovinu. Rekao je i da tijelo predao na jednom groblju u Doboju radi ukopa.
 
Nije mi bilo prijatno kad sam vidio sanduk
Kada sam vidio sanduk nije mi bilo prijatno. Ovuda prolazim svaki dan, moja djeca, familija. Tjerao sam krave tuda i vidio sam sanduk, da je kompletan, sa pokrovom, poklopcem, čak i plakata na sanduku je bila. Vidio sam da je čovjek freško umro. Nijesam znao da li je leš unutra. Svezao sam krave, tražio telefon inspekcije i zvao Komunalnu inspekciju – ispričao je mještanin Zoran Brajović, koji je našao sanduk.
Komunalni inspektori nijesu otvarali kovčeg već su odmah pozvali policiju, jer niko nije znao o čemu se radi. Kada je sanduk otvoren shvatili su da je neko oskrnavio groblje i ukrao leš.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Vampiri
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.111
mob
Sony 
Ja mislio Vlasi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10
Browser
Safari 600.1.25
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:29:26
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Ukrala groba telo

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.