Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:43:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ухвати сан у замку  (Pročitano 1237 puta)
06. Nov 2005, 00:14:52
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
mob
Samsung 
Пред одлазак на спавање...
Ухвати сан у замку
Задатак „хватача снова” америчких Индијанаца био је да ухвате лоше снове и тако спрече да доспеју до особе коју они чувају...


Познати италијански психотерапеут Лучо дела Сета у свом најновијем истраживању тврди да трајна потиштеност, између осталог, може да се победи и сном. На основу дугогодишњег искуства, Дела Сета је дошао до закључка да снови понекад доносе неочекивана решења за невоље које нам се на јави чине нерешивим. Стога можемо да се упитамо: ако су лепи снови толико моћни, како се борити против ружних? Професор тврди да не постоје лепи и ружни снови, тачније, да треба само наћи шифру за тумачење и тих снова који се указују као ноћне море.
Амерички Индијанци о сновима су мислили другачије. Веровали су да постоје они добри, као и лоши. Припадници многих племена америчких Индијанаца од давнина су, а чине то и данас, правили такозване хватаче за снове. Задатак тих украсних предмета био је да ухвате лоше снове и тако спрече да доспеју до особе коју они чувају. Истовремено, до спавача пропуштају лепе снове који су благотворни...
Није потребно да се родите као Индијанац да бисте имали, односно, сами направили, свој хватач снова. То је једноставан посао. Потребна је савитљива гранчица – као што је некада био обичај – или комадић жице дугачак двадесетак центиметара, исто толико тање жице, конопац или дебљи конац у боји, пробушене перлице и неколико шарених птичјих пера. Може да послужи и перје које је отпало са вашег кућног љубимца папагаја...
Најпре се помоћу танке жице завеже гранчица претходно савијена у обруч. Морате, дакле, да обмотате танку жицу око преклопљених крајева гранчице и тако је причврстите. Затим исеците неколико трака конопца (можда можете и сами да га обојите?), завежите један крај конопца за обруч који сте направили, окачите неколико перли на конопац и гурните их ка завезаном крају. Обмотајте други конопац на другу страну обруча. Закачите још неколико перли на конопац и онда га обмотајте око супротне стране обруча. Наставите да обмотавате са стране на страну све док не добијете занимљиву мрежу... Ко зна, можда ће се у њу уплести нека ноћна мора?
Онда завежите кратак конопац за обруч. Окачите га на обруч и ставите на тај канап неколико перли и на крају вежите чворић како перла не би спала. На самом крају тог висуљка окачите перо птице која лети (живина не долази у обзир!). Јер, Индијанци верују да снови долећу и одлећу до нас као птице.
И, на крају, не заборавите да окачите замку за снове тачно изнад свог узглавља. Да ли ће уследити слатки снови, вероватно ћете се брзо уверити. Под условом да своје снове не заборављате.

М. О

Извор Политика
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
 Smile Ja imam hvatač snova Smile , doduše kupljen u Indian shop - u  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
JA uvek imam slatke snove Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
 Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


thanks for making me fighter

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 106
Zastava novi sad
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
fighterka
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Wollt ihr den totalen Krieg?

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 15294
Zastava Beograd, Srbija
mob
Nokia N73
Ja sam uvek toliko umoran da spavam kao beba!
IP sačuvana
social share
-Will I ever see you again?
-Who knows, Highlander; who knows...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
meni to pravi divnu muziku :|

... a nikako da kupim jedan komad..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
mob
Alcatel 258
Ja retko kad sanjam ustvari secam se toga ujutro, ali kad nesto ostane u mozgu to su takve gluposti za neverovati uglavnom imam neke tripove sa patuljcima stalno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2716
Zastava bermudski trougao
mob
Samsung S 9 +
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Zivot je stari kuckin sin, stalno se raspravljam sa njim,          
zivot je ofucani holivudski film. Igram bez dublera, sve sam,
sto nije prakticno to znam pomalo sniram, po malo briljiram
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:43:25
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: snova indian

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.143 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.