Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ухапшен хашки оптуженик Стојан Жупљанин  (Pročitano 35607 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Пре него што наставиш да лупеташ требало би да се упознаш са неким основама права и правне науке. Свако је невин док се не докаже супротно.  Smile

ako ces o pravnoj nauci to se zove prezumpcija nevinosti.

drugo ovo su navodi iz optuznice, a mene bas briga sto ti nisi video kako se optuznice pisu i one za uvredu i one za ratne zlocine


Знам ја одлично и шта је презумпција невиности и како се пишу оптужнице, то ми је струка. Али оптужница се не зове ''ево мало података'', ово није форум правника па да свако од учесника мора да зна како изгледа оптужница, нити је твој пост случајно такав какав јесте.  Smile


brate, jesmo rekli da bojkotujemo budale, smorice se pa ce otici na b92forum, medju stoku, medju svoje... a ako ih isamaras pride... extra  Smile


Извињавам се, нећу више.  Smile
« Poslednja izmena: 11. Jun 2008, 13:28:45 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Citat
Знам ја одлично и шта је презумпција невиности и како се пишу оптужнице, то ми је струка. Али оптужница се не зове ''ево мало података'', ово није форум правника па да свако од учесника мора да зна како изгледа оптужница, нити је твој пост случајно такав какав јесте.  Smile

ne moraju da znaju kako izgleda optuznica, ali ih sigurno zanima za sta je optuzen. zbog cega je optuzen stojan zupljanin? to se valda svako zapita kada cuje da je uhapsen. drugo ta dela su izvrsena (koja se navode), samo je pitanje da li je zbog svega toga kriv stojan zupljanin ili samo zbog necega.

prezumpcija nevinosti vazi u sudskom postupku, a to znaci da se krivica mora dokazati u skladu sa zakonom. to ne znaci da mi ne mozemo imati jedno ili drugo misljenje. a moje uverenje je da je svakako odgovoran za dobar deo toga sto pise.

ili da kao sormaz ne komentarisemo postupak dok je u toku Smiley 1. podsecam, dragan sormaz iz dss-a kada su ga pitali sta mislis o postupku protiv sadama huseina izjavio je da nece da komentarise postupak dok je u toku  Smile eto to su dss-ovi pravnici isti oni koji su uradili analizu SSP-a
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
twice, jesi video zutog negde nema ga da napise nesto....  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2342
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Samsung SGH-I560
Ajooj koja su to ciganska cijenkanja
Hag- Hoću sve
Srbija- ajoj nemoj burazeru, ne mogu sve da ti dam, što će deca da mi jedu
Hag- sve
Srbija- Ajd dobro, daću ti sve ...jedino neću njih devet, to ne mogu života mi
Hag- Baš sve-
Srbija- Ajd dobro, sve, evo daću ovog jednog jel to sve?
Hag- Nije to je samo jedan, hoću sve
Srbija- E ne može sve pa daj malo popusti, evo ti još jednog i to je to. Dogovoreno?
Hag- Nije, hoću sve
Srbija- Eto i onda kažu da ne surađujemo, a dao sam ti dvojicu. ne može tako budi kooperativan
Hag- Sve.
Srbija- OK onda sve kad nemaš milosti, nek mi deca umru od gladi. Evo tu je još jedan i to su sve
Hag- Nisu svi, hoću sve
Srbija- Demostracije s parolama- DOKLE TEROR HAGA NAD SRBIJOM?
Hag- Sve
Srbija - dabome, evo dati ćemo sve osim ove četvorice...jel može? Evo ruka...
...
...
...

Smile
« Poslednja izmena: 11. Jun 2008, 13:41:58 od murinhoo »
IP sačuvana
social share
You better watch out, You better not cry, You better not pout, I'm telling you why...

Bad Blue Boys are coming to town...

"Ja sam veliki prijatelj Hrvatske, to se nikada neće promijeniti." - Jorg Haider RIP
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
LG Nexus 5
Dakle tako vi to vidite?

Jel ono bese: "Danke Dojcland, ljubimo u guze"?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Ima svuda stoke ali sto srbin imade nema niko.
da vidimno koga ce sve jos pokusati da prodaju samo da se umile nekome??

tek sada ih mrzim i smatram ih najgorim olosem.
Ako treba da samo dajemo svoje gradjane Hagu da se oni umile a oni nas i dalje *ebu onda su oni koji ih predaju STOKA
neovejana.
Mislim da ce u mudima naci Karadzica i Mladica -pizda im svim amaterina .
I prica da smo svi taoci KAradzica i Mladica odavno ne pije vodu ali malo ko to hoce stvarno da vidi.
Magarcima je ipak sragarepa najsladja a ne njihiov narod.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
evo primera zlocina za koje je optuzen stojan zupljanin, naravno spisak je mnogo duzi:

*Ubistvo više muškaraca u kući Duje Banovića ili blizu nje u zaseoku Blaževići, selo Kevljani      27. juna 1992. ili oko tog datuma
*Smrt gušenjem više muškaraca dok su prevoženi iz zatočeničkog objekta "Betonirka" u logor Manjača      7. jula 1992. ili oko tog datuma
*razaranje gradova i sela:  Bosanska Krupa      Muslimanski dio grada Bosanske Krupe
* unistavanje verskih objekata: Donji Agići      Džamija
.
.
.
Citat
I prica da smo svi taoci KAradzica i Mladica odavno ne pije vodu ali malo ko to hoce stvarno da vidi.

pije vodu zato sto je to uslov da se mi oslobodimo svake odgovornosti za ono sto se izdesavalo. kada se krivica individualizuje, onda se vise ne moze govoriti o srbima zlocincima i o albancima zlocincima itd. vec o stojanu zupljaninu ili o haradinu bali ili o nekom trecem
« Poslednja izmena: 11. Jun 2008, 13:55:26 od munlajt »
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2342
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Samsung SGH-I560
Dakle tako vi to vidite?

Jel ono bese: "Danke Dojcland, ljubimo u guze"?

sutra bude deutschland, deutschland aufwiedersehen  Smile
IP sačuvana
social share
You better watch out, You better not cry, You better not pout, I'm telling you why...

Bad Blue Boys are coming to town...

"Ja sam veliki prijatelj Hrvatske, to se nikada neće promijeniti." - Jorg Haider RIP
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Вукчевић: Жупљанин није пружао отпор


БЕОГРАД, 11. јуна 2008. (Бета) - Тужилац за ратне злочине Владимир Вукчевић изјавио је данас да се оптужени пред Трибуналом у Хагу Стојан Жупљанин протеклих месеци крио у Србији, и да приликом данашњег хапшења није пружао отпор.

"Жупљанин је био у Србији од оног последњег покушаја хапшења у Нишу (26. марта 2008), када нам је за длаку избегао. Од тог момента били смо стално на терену и то је резултовало данашњим хапшењем", рекао је Вукчевић за Телевизију Б92.

Вукчевић, који је и координатор Акционог тима за завршетак сарадње са Трибуналом у Хагу, навео је да је хапшење протекло у најбољем реду и да су га извеле специјализоване екипе Министратсва унутрашњих послова (МУП) Србије и радници Безбедносно информативне агенције (БИА).

Вукчевић је додао да је лично, путем радио везе, координирао рад полиције и БИА-а.

Он је оценио да је данашње хапшење Жупљанина од великог значаја за Србију.

"Ово хапшење значи да озбиљно радимо посао и да постоји политичка воља да се то (завршетак сарадње са Хагом) уради", казао је Вукчевић.


Драгишић: Хапшење показало да се Србија уозбиљила


БЕОГРАД, 11. јуна 2008. (Бета) - Војни аналитичар Зоран Драгишић изјавио је данас да је хапшење хашког оптуженика Стојана Жупљанина показало да се Србија "уозбиљила", и да држава функционише без обзира на то ко је премијер или министар унутрашњих послова.

"Хапшењем Жупљанина послате су две добре поруке - да постоји политичка воља и да Србија жели да сарађује са Хашким трибуналом, а да су остала хапшења техничка ствар, као и да државни органи функционишу без обзира на политичку ситуацију у Србији", рекао је Драгишић агенцији Бета.

Он је додао да је хапшење Жупљанина политички значајно јер се то догодило током трајања техничке владе, па се не може говорити о политичкој пресији на полицију и Безбедносно-информативну агенцију.

Драгишић је рекао да је хапшење Жупљанина "било једно од тежих хапшења", јер је то човек о којем се није много знало.

"Ухапшен је у тренутку када је Србији, нарочито из Холандије, прећено да Споразум о стабилизацији и придруживању неће бити ратификован због несарадње са Хашким трибуналом", рекао је Драгишић.

Жупљанин је ухапшен данас у 12.30 у околини Београда.

Жупљанин је током рата у БиХ био начелник Центра јевне безбедности Бањалука, а Хашки трибунал оптужио га је за ратне злочине почињене над несрпским становништвом на подручју Босанске Крајине.

Хашки трибунал још тражи оптужене за ратне злочине Ратка Младића, Радована Караџића и Горана Хаџића.

Хашко Тужилаштво поздравља хапшење Жупљанина

ХАГ/БЕОГРАД, 11.јуна (Тањуг) - Портпарол главног тужиоца Хашког трибунала Олга Кавран поздравила је данас хапшење Стојанина Ззупљанина и изразила наду да ће и преостали бегунци бити ухваћени.

"Тужилаштво поздравља хапшење Ззупљанина и чињеницу да се после овога број бегунаца са четири спушта на три лица", рекла је Каваранова у телефонској изјави Тањугу.

Он је рекла да још не зна када ће Ззупљанин бити пребачен у Хаг али да очекује да то буде ускоро.

кавранова је истовремено оценила да то што је Ззупљанин ухапшен у околини Београда уједно показује да је он био доступан властима Србије, као што је то, како је истакла, недавно указао и главни тужилац трибунала Серж Брамерц.

"Треба подсетити да је Стојан Жупљанин је већ дуже време био у бекству и да је оптужен за злочине против човечности и кршења закона и обичаја ратовања, што укључује и прогоне и убиства, и мучења и злостављања почињена на територији која се зове Босанска Крајина у Босни и Херцеговин", рекла је Кавранова.

Босански Србин Стојан Жупљанин (57) ухапшен је данас око 12.30 сати у околини Београда и приведен истражном судији Већа за ратне злочине Окружног суда у Београду, саопштило је Тужилаштво за ратне злочине.

Хашко тужилаштво оптужило је Жупљанина за злочине против човечности, кршења закона о обичаја ратовања.

Оптужница Жупљанина терети да је планирао, подстицао, наредио, починио, као учесник у удруженом злочиначком подухвату, помогао и подржавао њихово планирање, припрему и извршење.

IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
LG Nexus 5
Dakle tako vi to vidite?

Jel ono bese: "Danke Dojcland, ljubimo u guze"?

sutra bude deutschland, deutschland aufwiedersehen  Smile

Naravno, slazem se ja s'tim.
Sisate sisu dok ima mleka, posle odete drugome. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.