Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso ~ Diskovima „lečio“ obolele od raka  (Pročitano 14598 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Uz vest o "doktoru" reklama za lecenje magnetima :

[img=http://img529.imageshack.us/img529/1650/wtfp.jpg]

Pa, ovo drugo cak i nema neku svrhu (magneti), ali nije cudotvorno... bar kao placebo, ali ovaj cika je prava varalica...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1874
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia 6233
Na jednom domacem forumu sam nasao jedan dobar text koji napisao neki korisnik o ovome prevarantu:

Bilo bi veoma dobro da se prica o bivsem bodybuilder-u Nenadu Brkicu a sada samozvanom doktoru sto vise razjasni a radi mnogih obolelih od raka koji su pohrlili k njemu kao cudotvorcu koji sve objasnjava vrlo jednostavno i predstavlja izlecenje kao nesto sto moze svako samo ako hoce.
Verujem da su mnogi gledali nekoliko TV emisija u kojima je Nenad (sada) Roso gostovao. I sam sam jedan od tih i evo mojih zapazanja i zakljucaka:

Stupio sam jedva preko silnih 'veza' u kontakt s Radetom Radovanovicem (voditeljem emisije "Kroz ogledalo" ). Pre toga sam snimio njegovu emisiju u kojoj je gost bio Nenad Roso i u kojoj Rade Radovanovic potpuno jasno i glasno pred silnim auditorijumom kaze:

'Pouzdano znam da Dr.Roso svojom metodom leci 7 od 10 pacijenata obolelih od raka'.

Zeleo sam da nekako dodjem do vise informacija o tome na osnovu kojih cinjenica Rade 'pouzdano zna' da Roso leci 70% pacijenata. Elem pitam ja Radeta Radovanovica telefonom da mi na neki nacin objasni sta mu znaci to 'pouzdano znam' a on ni da trepne kaze kako on to nije izjavio u emisiji. Ja mu onda kazem kako sam snimio emisiju i da on 100% sigurno kaze to sto ga pitam a on opet svoje da nije to rekao da bi se brze bolje izvukao na taj nacin sto mi je dao mobilni telefon od Nenada Rosa te da njega o svemu pitam.

Ne budem lenj pa dobijem jedva nekako i Rosa te ga pitam da mi da bilo koji kontakt s osobom koju je izlecio. On je onda vrdao kako eto nema pri sebi ni jedan telefon ali da ima preko 500 izlecenih... Na moje cudjenje da nije na web stranici dao bar neki komentar nekoga ko se izlecio on kao i Rade prica svoju pricu kako eto nema pri sebi telefon - pri tome ne kaze zovnite kasnije pa cu vam dati ili na bilo koji nacin dokazati te svoje tvrdnje. Onda ja nakon sveg tog vrdanja mu kazem da ako on ne moze ni na koji nacin da da kontakt bar jedne osobe od tako velikog broja koji se izlecio, da je on onda obican prevarant. Na taj moj komentar mi je zalupio slusalicu. Sta na sve ovo covek da kaze?

Da podsetim da su pre emisija o Rosu gosce u Radetovoj emisiji bile dve lekarke koje su na sav glas propagirale magnete kao oblik lecenja i preventive. Slucajno dodjem u kontakt s osobom koja radi u lancu za prodaju tih magnetnih 'pomagala' koja uzgred budi receno nisu za obicnog coveka jer su veoma skupa. Od te zene dobijem reklamni materijal a izmedju ostalog i neki izvestaj valjda sa skupstine prodavaca ili tako nesto kad ono gospodja doktorka glavni menadzer za prodaju u celom lancu. Naravno u emisiji kod Radeta Radovanovica nije pomenula da ona ima veze s tim lancom...

Eto na osnovu svega ovoga neka svako izvuce svoj zakljucak o kakvoj se ovde druzini radi.
Najgore od svega je sto se manipulise s veoma teskim bolesnicima. Da se ovo desilo negde na zapadu verovatno bi covek mogao da preko suda trazi zabranu emisije i javno izvinjenje, a kod nas...

Evo jos par mojih zapazanja vezanih za Nenada Rosa. Otisao sam u Zagreb da vidim tu njegovu ordinaciju te da procenim celu pricu iz emisije Kroz ogledalo Radeta Radovanovica.
Ordinacija se nalazi u istocnom delu Zagreba, u kuci je i to ceo jedan sprat. Nije nista posebno luksuzna ali je prijatno uredjena. Roso ima kancelariju u kojoj prima 'pacijente' i posto sam ja zakazao razgovor bio je prilicno tacan u prijemu. Pre mene su bili neki ljudi iz Novog Sada. Neko od njih ima kancer pa su u ocajanju dosli eto i kod njega.
Cim sam usao primetio sam da na zidu nema nikakve diplome ili bar sertifikata koja bi potvrdno govorila o 'Dr.' tituli ovog coveka.
Sta god sam u prici s njim pokrenuo on je nastojao da nabrzinu omalovazi i pokaze kako eto on nema sad vremena da samnom prica duze o tome ali da zapadna medicina ne leci uopste i da je jedino dobra hirurgija i to u nekim delovima. Usput mi je skoro me ne gledajuci tokom price odstampao gomilu nekih s interneta skinutih saplemenata koji navodno lece od raka uz naravno nezaobilazni Rajfov generator koji proizvodi inzinjer Jelakovic i koji kosta 1250 eura. Dobro ste procitali cifru. Cim mi je sve to odstampao i usput se nasprdao mom 'neznanju i slepilu kod ociju' razgovor je bio zavrsen i ja tako poprilicno iznenadjen napustih njegovu ordinaciju. Iza mene dodjose jos neki ljudi iz Srbije takodje s rakom kao problemom i vidim da svi kupuju taj generator.
Da li sve ovo ima smisla ne znam, ali bi zaista voleo da se bar neko javi kome terapija Nenada Rosa uspeva da resi problem raka. To bi bilo od izuzetne vaznosti za ostale obolele jer bi im vratilo nadu. U protivnom sve ovo ostaje da visi u vazduhu kao 'rekla kazala' a jadni bolesnici upadaju u novu zamku trosenja dragocenog vremena za lecenje.

Da napomenem da kad bi se ja licno izlecio od raka njegovom ili bilo cijom metodom, da bi svoja iskustva preneo na sve moguce forume i tako dao drugima nadu. Prosto je neverovatno da niko od izlecenih nema bar neku zelju da svoja "pozitivna" iskustva podeli s drugima.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lik sa takvom sigurnoscu i  uverljivoscu laze da bi trebao da osnuje politicku stranku kada izadje iz zatvora  Smile
« Poslednja izmena: 16. Avg 2009, 18:08:25 od MeXoRiuS_92 »
IP sačuvana
social share


[/img]





Our generation will have to repent not only for the words and acts of the Children of Darkness, but also for the fear and apathy of the Children of Light." Dr. Martin Luther King, Jr
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Sony xperia
 NENAD ROSO OSLOBOĐEN OPTUŽBI Lažni lekar i dalje „leči” obolele!

Lažni lekar Nenad Roso (62) oslobođen je optužbe da je pomoću aparata koji je nazvao “rajf generator” lečio teško obolele građane od karcinoma i leukemije i na taj način stekao gromno bogatsvo.



Prvi sud u Beogradu nije našao dokaze da je nekadašnji šampion SFRJ u bodi-bildingu naplaćivao “lečenje” građanima po 200-300 evra i da je napravu “rajf generator” prodavao za 1.200 evra, pa i više. On se teretio da je na nekoliko televizijskih stanica reklamirao “nultu terapiju“ i ručno izrađenu napravu “rajf generator” kao metode alternativne medicine za lečenje karcinoma.

Afera je izbila 12. avgusta 2009. kada je MUP saopštio da je policija privela Rosa zbog sumnje za prevaru većeg broja ljudi, a uhapšen je u svojoj “ordinaciji” u Beogradu. Bez obzira na suđenje, Nenad Roso je nakon izlaska iz pritovra nastavio da se bavi svojom kvazinaukom i da lakoverenima prodaje maglu o lečenju raznih bolesti njegovim metodama, a sebe predstavlja “naturopatom”. Tužilaštvo je najavilo žalbu na presudu.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.