Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: UEFA U-17 Prvenstvo Evrope, Srbija 3. - 11. Maj 2011  (Pročitano 11730 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Nokia 3310
Citat
Braćo, sestre, radnici i radnice, navijači i domaćice, ajmo tri puta ura za Milovana Đorića, aka Bata Đoru.
Ura, ura, ura.
Čovek nas je opet sve oduševio. On je kralj i tačka. Legenda. Kad porastem voleo bih da budem on. Keve mi Nevenke.
Držiš kafanu na Zlatiboru, siva si eminencija prilikom izdavanja trenerskih licenci u zemlji, a o fudbalu pri tome ne znaš ama baš ništa.

Ko je verovao da u Milovanu Đoriću leži skriveni trenerski talenat, sad definitivno shvata da se zajeb’o. I to debelo!

Kadetska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Engleske u poslednjem kolu grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu, koje se održava u našoj zemlji – 0:3. Zauzeli smo poslednje mesto i obrukali se pred svima.
Mi se obrukali! Hm, možda i nije baš najsrećnija formulacija. Nismo se mi obrukali, nego nas je obrukao Bata Đora. Lično i personalno, ali na to smo navikli.

E ljudi, ali ima i jedna lepa vest. Posle utakmice održana je uobičajena konferencija za medije, a Đora je izjavio nešto najbolje što sam čuo u svom životu. Obratite pažnju:
“Konačan rezultat jeste neuspeh i svu odgovornost preuzimam na sebe. Ja sam na kraju karijere, a momci na početku i ubeđen sam da će generacija ’94 trajati još dugo“, rekao je Đora.
Ej, bre ljudi, on je na kraju karijere. Znači nema više. Gotovo. Završenoooooo!

Za one koji su zaboravili, samo ću spomenuti njegovu briljantnu taktiku dok je bio selektor mlade reprezentacije Jugoslavije kada smo na stadionu Partizana pregaženi od Hrvata 2:6.

Pored toga, ne zaboravite trenersku minijaturu kad je u susretu seniorskih ekipa protiv Rusije pri rezultatu 0:1 izveo jedinog preostalog napadča Gorana Drulića i uveo Dejana Stankovića.

Ta formacija 4-6-0 ostala je zlatnim slovima upisana u svim fudbalskim udžbenicima. I to pod naslovom - “Samoubistvo by Milovan Đorić“
I taj čovek je glavni za davanje trenerskih licenci u Srbiji. E u ovoj zemlji je sve moguće, zar ne?
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


NHL MAN

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8290
Zastava Panama
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
LG L9
 Smile
IP sačuvana
social share


 




Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 9210
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
SonyEricsson k 850i
Najbolje po nas je sto se u tom uzrastu igra 40 min,nasi su jedva trcali,onaj crnac sto ima "cudnu" frizuru,nzm kako da obj,je odlican igrac,igra na svim pozicijama,predvidjam mu sjajnu karijeru na Farskim ostrvima Smile Smile Smile Bez zeanja,jednog dana ce on u Mancester..

Blair Turgott,nasao sam,trenutno igra za West Ham..
« Poslednja izmena: 10. Maj 2011, 09:48:48 od shke crew »
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Zahtevam da mi se vrati potpis,pa pogledajte druge. Imaju duplo veci potpis! ! !!
Edit by kokota: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7279
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Kadeti Srbije loše selektorani

Neuspeh „orlića“ na Evropskom prvenstvu koje se održava u našoj zemlji prema mišljenju i iz ugla direktora klubskih omladinskih škola

LOŠE igre srpske reprezentacije i poslednje mesto u grupi na kadetskom EP u našoj zemlji nikoga nisu ostavili ravnodušnim. Čak 15 meseci priprema, ogromna odricanja, silno utrošeno vreme i novac, propuštena nastava u školi, a kao rezultat - jedan bod! Prema mišljenju sportskih radnika koji vode omladinske škole domaćih klubova, osnovni problem je loše selektiranje ekipe od strane Milovana Đorića i stručnog štaba.

- Ovo je neuspeh i sad je kasno da se priča o tome šta je trebalo da se radi. Reprezentacija je morala mnogo bolje da prođe, pošto se radi o zaista talentovanoj generaciji 1994. Međutim, tim je loše selektiran. Dosta momaka za koje je bilo mesta nije se našlo na spisku - kaže Nedeljko Kostić, direktor Partizanove škole.


Posle poraza od Engleske selektor Đorić je prihvatio odgovornost za neuspeh, ali šta to vredi kad „orlići“ nisu iskoristili domaći teren čak ni za plasman na SP u Meksiku.


- Mnogo više se očekivalo, smatrali smo da imamo izuzetno dobre igrače, ali izgleda da nije tako. Tim nije kvalitetno selektiran, a posebno me čudi da naš Pavlovski kao najbolji u generaciji nije bio među 18. Istina, načuo sam da se povredio... Takođe, bilo je mesta i za Nenadovića i golmana Čupića - kaže direktor škole OFK Beograda Dragan Mrvaljević.


Iz Crvene zvezde poručuju da je EP pokazalo da se u Srbiji hitno mora početi s ulaganjem u mlađe kategorije.


- Niko ne može biti zadovoljan epilogom. Deca su izgorela u želji i ne treba ih kriviti, već mnogo više ulagati u rad s mladima - kaže Zvezdin direktor Ratko Dostanić.

ANALIZA, PA ONDA PROMENE

DIREKTOR mlađih selekcija FSS Mitar Mrkela najavio je analizu EP, ali nije konkretno odgovorio da li će Đorić ostati selektor.

- Svi selektori potpisuju ugovore do kraja takmičenja, posle čega se pravi analiza. Stručni odbor će kao savetodavno telo dati mišljenje, kao i u slučaju imenovanja trenera. Videćemo koji su uzroci neuspeha, pa tek onda odlučiti - rekao je Mrkela.


BEZ TAKMIČARSKIH MEČEVA?!

NA zahtev selektora Milovana Đorića nijedan reprezentativac zbog priprema za EP nije igrao ligaške mečeve cele sezone! Zato apsurdno zvuči izjava selektora da je Srbija „imala hendikep što nije igrala kvalifikacije, pa tim nije imao takmičarske utakmice“!
- Mislim da je bilo bolje da su deca igrala ligu. Ali, mi smo samo ispoštovali ono što je od nas traženo - kaže Nedeljko Kostić.


http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:329960-Kadeti-Srbije-lose-selektorani

Evo posto je neko pricao kako su klubovi krivi zbog fizicke spreme i ostalog...  Ljudi su celu sezonu radili sa onim covekom...



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7279
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
MILOVAN ĐORIĆ MR. NEUSPEH

Milovan Đorić nije se sakrio posle tri poraza, već je hrabro prihvatio krivicu za debakl kadetske reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu

Nemoj više, Đoro!
Najduže i najskuplje pripreme u istoriji fudbalskog saveza na Terazijama 35 završile su se krahom kadetske reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu u našoj zemlji. „Orlići“ su poslednji u grupi, nadigrani od vršnjaka iz Danske, Engleske i Francuske.

Za to što je propuštena još jedna šansa, izgubljeno veliko takmičenje, krivac je Milovan Đorić. Iskusni trener odlazi u penziju, omraženiji nego što je bio pre EP u Srbiji, ali, za razliku od nekih svojih kolega, nije se krio od novinara dan posle neuspeha.

- Ja sam na kraju karijere, a deca koja su igrala za Srbiju nastavljaju da se bore za svoje mesto pod suncem. Ima tu dosta kvalitetnih igrača, vreme će to pokazati. Moramo da ih sačuvamo od neosnovanih kritika, jer ja sam kriv za sve što nam se dogodilo na prvenstvu. Moja je odgovornost što nismo ostvarili rezultat koji smo želeli - rekao je Đorić za Kurir.

U traženju izgovora za neuspehe srpski treneri obavezno navode nedostatak sreće, ali Bata Đora i tu pravi presedan:
- Ma, kakva nesreća! Englezi su bolji, tu nema priče. Deca su juče plakala u svlačionici, a ja mislim da je trebalo da plaču odmah posle poraza od Danske. Ostajem pri stavu da su Danci najlošija reprezentacija jer su se i kroz kvalifikacije provlačili, a da nismo mogli da se vadimo protiv Francuza i Engleza.

Selektor kadeta poriče da su se njegovi igrači predugo pripremali i da su „pregoreli“ u velikoj želji da što bolje predstavljaju Srbiju u Evropi.

- Naš glavni nedostatak je to što nismo imali takmičarske utakmice kao ostali timovi.

Drugi problem je što nam konkurencija u u tom uzrastu nije velika, pa ni takmičenje nije kvalitetno. Srpski fudbal, generalno, ima veliki problem kada treba da stvori odbrambene igrače. Na sreću, u seniorskoj konkurenciji to nije slučaj
- zaključio je Đorić.


Svi Đorini kiksevi

Milovan Đorić jedini je srpski stručnjak koji je u trenerskoj karijeri radio samostalno kao selektor u tri konkurencije, a u omladinskoj reprezentaciji pomagao je legendarnom Stevanu Vilotiću. Zajednička karakteristika svih njegovih selektorskih poduhvata je neuspeh.

1. kvalifikacije za EP mladih reprezentacija 2000. godine - eliminacija u baraž meču s Engleskom - 3:0 na neutralnom terenu u Barseloni.

2. kvalifikacije za SP 2002. u Japanu i Južnoj Koreji - poraz od Rusije u Beogradu 1:0 i ostavka posle trećeg meča na klupi reprezentacije SR Jugoslavije.

3. Neuspeh kadeta Srbije na EP 2011.

4. kvalifikacije sa reprezentacijom El Salvadora za SP 1998. godine


http://www.kurir-info.rs/sport/fudbal/milovan-djoric-mr.-neuspeh-89724.php

Dovoljno je procitati boldovano da se shvati o kakvom se coveku radi... Inace Danska je dobila sve tri utakmice u grupi... Cak je i Mile Belodedic pre pocetka turnira(koji je sa Rumunskom reprezentacijom) rekao kako je to jedna sjajna ekipa posto su oni igrali sa njima...


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ekipa koja je pobedila na sve tri utakmice je najlosija. Hahaha...  Smile
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 9210
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
SonyEricsson k 850i
NA zahtev selektora Milovana Đorića nijedan reprezentativac zbog priprema za EP nije igrao ligaške mečeve cele sezone!

On ce unistiti ove klince Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Zahtevam da mi se vrati potpis,pa pogledajte druge. Imaju duplo veci potpis! ! !!
Edit by kokota: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Đoriću, vreme je za šah i domine!

Milovan Đorić, na radost svih koji vole fudbal u ovoj zemlji, konačno neće više biti selektor. Ali, pre penzije morao je da upropasti i generaciju U17.



Milovan Đorić je decenijama u srpskom fudbalu. Nekadašnji bek Crvene zvezde uspeo je svih ovih godina da preživi, bude u raznoraznim fudbalskim forumima u kojima se donese odluke, bio je selektor raznih selekcija - i gotovo po pravilu bio je neuspešan.

Neuspeh izuzetno talentovane generacije srpskih fudbalera, odnosno kadetske selekcije (igrači do 17 godina) na Evropskom prvenstvu čiji smo domaćin, postavlja logično pitanje: kome je uopšte palo na pamet da čoveka koji je u ozbiljnim godinama postavi da bude selektor igračima čiji može da bude deda!?

Nije samo stvaru shvatanju fudfbalske igre, već i psihologije tih momaka. Teško da bi jedan Đorić sa svojih 66 godina mogao uopšte da razume rečnik koji koji koriste tinejdžeri koji imaju po 15, 16 godina.

Posle debakla od Engleza (0:3), Đorić je izjavio: "Ja sam odgovoran, dečaci nisu ništa krivi, nemojte njih da žigošete. Neki su dali maksimum, neki ne mogu više...".

Verujemo da nijednom sportskom novinaru u Srbiji nije palo na pamet da žigoše i okrivljuje igrače. Naprotiv. Zna se ko je kriv.

Nije stvar ni u rezultatima. Normalno je u sportu i izgubiti. Ali, od ovih momaka bi trebalo napraviti nove Vidiće, Ivanoviće...A već na početku svojih karijera "ubijeni su u pojam", jer su ih isprašili vršnjaci iz Engleske, Danske...

Naravno da je kriv selektor, ali i onaj ko je odlučio da ga postavi na to mesto.

Pojedini naslovi u današnjoj beogradskoj sportskoj štampi glase: "Đoriću, idi igraj šah!" (list "Sport"),
"Mr. Neuspeh" ("Kurir").

"Blic" je preneo Đorićevu izjavu da mu je ugovor sa FSS istekao i da "sigurno više neće biti selektor".

"Do sada sam imao ugovor o delu, međutim sada više neću biti na platnom spisku. Ostaću uz ljude iz Saveza, više neću imati nikakvu funkciju, ali tu sam, u našem fudbalu. Žao mi je sebe što završavam na ovakav način, ali žao mi je i momaka koji počinju karijere na ovakav način", rekao je Đorić.

"Kurir" podseća da su pripreme kadetske selekcije za EP bile najskuplje i najduže u istoriji FSS!

Tu je i lista najvećih Đorićevih neuspeha: kvalifikacije za EP mladih 2000. godine (eliminacija u baraž meču od Engleza), potom kvalifikacije za SP u Japanu i Južnoj Koreji 2002. - poraz od Rusije u Beogradu (0:1) i ostavka posle trećeg meča na klupi reprezentacije SR Jugoslavije, neuspeh kadeta na EP 2011. godine.

List "Sport" decidirano traži od Đorića da se više ne meša u fudbal. Ima i drugih razonoda, poput šaha, recimo.

"Doveli smo Evropu u svoju kuću, a onda se posuli pepelomzbog jednog čoveka. Da li smo iznenađeni? Nismo! Da li smo razočarani? Jesmo! Milovanom Đorićem! I nije prvi put", piše u uvodnom delu članka u "Sportu" i konstatuje: "Ima li neka nova igračka kojom bi se bavio Milovan Đorić? Ne, trener koji iza sebe ostavlja pustoš, najavio je kraj trenerske karijere. Okreće se Kalemegdanu i šahu. Dosta mu je 'izazova'".

Đorić na mestu selekora kadetske reprezentacije je bio izbor direktora Trenerske škole FSS Dušana Savića.

I on je shvatio da se zeznuo.

"Ostvarili smo rezultat koji nismo očekivali. Moramo izvući pouke iz svega ovoga", rekao je Savić za "Sport".

Upitan kolika je odgovornost selektora u celoj priči, Savić je odgovorio kontrapitanjem: "A šta vi mislite?".

Novinar mu je odgovorio: "Nema dileme, velika je odgovornost selektora. Ali, kakvo je vaše mišljenje?".

"Slažem se sa vašim odgovorom...Samo, pitanje je malo lično", rekao je Dušan Savić, koji je inače veliki prijatelj sa Đorićem.

(P. Vujić - MONDO)
IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia N95
Citat
Milovan Đorić, na radost svih koji vole fudbal u ovoj zemlji, konačno neće više biti selektor. Ali, pre penzije morao je da upropasti i generaciju U17.

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Citat
NA zahtev selektora Milovana Đorića nijedan reprezentativac zbog priprema za EP nije igrao ligaške mečeve cele sezone!

Која дрога јбт... Smile
IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Citat
Zajednička karakteristika svih njegovih selektorskih poduhvata je neuspeh.

 Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.