Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Učiteljica se izvinila učenicima što ih je savetovala da uče  (Pročitano 4728 puta)
04. Feb 2011, 14:39:31
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 208
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
SonyEricsson 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/233515/Uciteljica-se-izvinila-ucenicima-sto-ih-je-savetovala-da-uce

Jeste da je ovo u Hrvatskoj, ali se može primeniti i na naše prilike.
IP sačuvana
social share
"some people never go crazy. what truly horrible lives they must lead."
Charles Bukowski
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
No Comment Smile
« Poslednja izmena: 04. Feb 2011, 15:14:57 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
pa da...dala je sopstveni primer.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Apple iPhone SE 2020
OTVORENO PISMO HRVATSKE PROFESORKE ANKICE BENČEK
Učiteljica se izvinila učenicima što ih je savetovala da uče

B.S.    | 04. 02. 2011. - 12:46h | Komentara: 1
Na portalu "Večernjeg lista" objavljeno je pismo hrvatske učiteljice koje je pročitano više od 100.000 puta, a u kome se ona izvinjava učenicima što ih je savetovala da je najbitnije da uče, jer ju je demonatovala surova svakodnevnica.

Svim svojim sadašnjim i nekadašnjim đacima, mojoj deci i mojim unucima! Kao vaša učiteljica, nekadašnja razredna, majka i baka, pred penzijom, javno vam se svima izvinjavam sto sam vas krivo usmeravala u život i krivo odgajala.

Dugo mi je trebalo da konačno shvatim da sam bila u krivu. Oduvek sam vam svima govorila da treba učiti, učiti i samo učiti! Znanje je najveće bogatstvo. Ne može nestati ni u kakvim neprilikama ili katastrofama. Kud god ideš, nosiš ga sa sobom. Učila sam vas i odgovornosti, postavljanju i ostvarivanju realnih ciljeva, poštenju, uvažavanju multikulturalnosti i bogatstvu različitosti.
 
Pokušavala sam kod vas da razvijem osećaj pripadnosti svom narodu, toleranciji prema drugim narodima, njihovoj kulturi, konfesiji i svjetonazoru. Pokušavala sam probuditi i razvijati ponos i svest o ljudskoj veličini svakog čovjeka. Svakodnevni me život malo pomalo demantovao u malim i velikim stvarima, događanjima i pojavama. Najviše me demantovao u nastojanjima i filozofiji kako treba učiti i samo učiti. Danas smo svedoci da oni koji nisu hteli da uče zauzimaju zavidna radna mesta i funkcije u našem društvu. Oni nam kroje sudbinu i odlučuju sto ćemo, kako ćemo, kada ćemo i gde ćemo.
 
Čovek se zapita kako neko sa završenom srednjom školom može biti na čelu čitavoga jednoga regionalnog područja i odlučivati o svemu, pa i onomu o čemu pojma nema, dok u isto vreme postoje stručnjaci za područje koje on pokriva?
 
Kako može učiteljica s dopisnim doškolavanjem tamo negde u nekom malom mestu bivše države odlučivati o važnim pitanjima ove države? Kako može osoba u sukobu više interesa deliti pravdu drugima i usmeravati diskusije i dijaloge u smislu opštee pravednosti i poštenja. Kako može seoski dečarac očaran asfaltom velegrada poštovati urbanu ekologiju? Kako se može studentkinja sa samim dvojkama zaposliti u znanstvenoj ustanovi te magistrirati i doktorirati u kratkom roku? Kako se može neko u ratno vreme besramno obogatiti i temeljem tog i takvog bogatstva postati nedodirljiva osoba u našem društvu?
 
Zar se zaista sve može kupiti? Ja na ova i slična pitanja ne znam odgovor. To su činjenice koje se vide i znaju. To su činjenice koje me demantuju u mom nastojanju da decu motivišem na učenje, da u njima pobuđujem veru i istinu kako se samo samostalnim radom i zalaganjem može dosegnuti potpuni osobni razvoj,
samopouzdanje, sreća i radost postojanja i življenja. Neću im govoriti niišta drugo.
 
Bilo bi nepedagoški i neprofesionalno objašnjavati im kako o mom statusu i mojoj plati odlučuju nekompetentni ljudi koji su čak i tu priliku iskoristili za međusobna prepucavanja i obračune, i to javno pred širokim auditorijem. Verujem da će mojih mizernih 700 kuna mesečno, kao i oduzeti deo primanja mojih kolega pomoći državi da se uspravi na noge i barem uspravno stoji, ako već ne može hodati, makar i polako.
 
Verujem da učitelji i profesori neće ni pomišljati na štrajk. Iako nas svi omalovažavaju i obezvređuju nas rad i delovanje, mi smo svesni naše uloge u današnjem društvu i društvenoj stvarnosti, kao i činjenice da nikome nije stalo do nas, pa čak i onima koji se tobože brinu o nama. I oni kao i njihovi pregovarački partneri isključivo i prvenstveno misle na sebe. Sećam se jedne visoke državne dužnosnice iz naših redova koja je na prigovor o njenom radu svom čelniku uzviknula: Šta ti je? Šta hoćeš? Ja se više ne vraćam u razred!”
 
Puno je njih pobeglo iz razreda i danas odlučuju o našim radnim obvezama i našoj plati. Sve čovek može razumeti i shvatiti, ali toliko preobražaja i potpuno oprečnih odluka i dela u vrlo kratkom vremenu ne može se razumjeti niti shvatiti, osim kao osobnu borbu za položaj i opstanak, bez obzira na stranačku pripadnost i funkciju.
 
Na kraju ovog mog uzaludnog monologa i nabrajanja, koje će mi barem na tren olakšati dušu, umanjiti brigu o skoroj penziji, zaseniti očaj i neizbežni sram zbog narušavanja ugleda i omalovažavanja profesije kojoj pripadam, a time i mene lično, još se jednom svima koje sam nesvesno vise od 30 godina obmanjivala kako su učenje, poštenje i odgovornost jedini pravi i ispravni put u životu svakog pojedinca, javno izvinjavam.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Recimo ovako: momentalni otkaz

Razlog: Cak i da je tako, ona mora biti iznad toga i raditi posao za koji je placena a ne da prica deci kako nece nista postici ucenjem
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
e kad bi svi radili svoj posao korektno  Smile
ne bi juce ujutro onaj smarac sa megatrenda palamudio o strajkovima i platama
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 208
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
SonyEricsson 
Ali morate da priznate da je žena u pravu,  Smile , verovatno joj je dozlogrdilo, i shvatila  je pod stare dane da njen posao nema smisla ni svrhe. Tužno ali istinito.
IP sačuvana
social share
"some people never go crazy. what truly horrible lives they must lead."
Charles Bukowski
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
Zar se zaista sve može kupiti?

наравно да може ...и људи....њихова је цена још и јефтина Smile
« Poslednja izmena: 04. Feb 2011, 21:21:10 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Sad but true ... shit always floats to top
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 1100
Има једна лепа кинеска пословица (искрено заболе ме што је великим словима, сигурно нећу да губим 5 минута док то исправљам)

новцем можеш
да купиш кућу

али не можеш мир у њој.


с новцем можеш

да купиш сат

али не можеш време.


с новцем можеш
да
купиш кревет

али не можеш сан.


с новцем можеш

да купиш књигу

али не можеш знање.



с новцем можеш

да купиш доктора,

али не можеш здравље.


с новцем можеш

да купиш положај

али не можеш углед.



с новцем можеш

да купиш крв

али не можеш живот


с новцем можеш

да купиш човјека

али не можеш љубав


[Edit by Anea: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 05. Feb 2011, 12:09:40 od Anea »
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.