Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Učili smo 40 godina matematiku iz zbirke sa 15.000 grešaka!  (Pročitano 5088 puta)
24. Apr 2012, 13:42:46
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Apple iPhone SE 2020
VENE BRUKA: Učili smo 40 godina matematiku iz zbirke sa 15.000 grešaka!

Profesor ETF-a Dobrilo Đ. Tošić uočio greške kada je njegova unuka dobila četvorku iz matematike

Više od 40 godina srednjoškolci u Srbiji učili su matematiku iz čuvenih zbirki koje je napisao srpski matematičar Vene T. Bogoslavov, ali u kojima je bilo čak 15.000 grešaka.

Za to vreme nijedan nastavnik nije primetio propuste. Dešavalo se, kako kažu upućeni, tu i tamo da se neki učenik drznuo da profesoru skrene pažnju na grešku koju bi uočio u zbirci, ali je umesto pohvale dobijao ukor ili ćušku.

Greške su primećene, i to slučajno, tek pre nešto više od godinu dana, pa sada konačno đaci uče iz ispravnih zbirki.

Naime, unuka Dobrila Đ. Tošića, profesora Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu koji je napisao 18 knjiga iz matematike, dobila je četvorku na pismenom zadatku, ali je profesor uradivši zadatak dobio identičan rezultat kao i ona.

- Profesor Tošić je proverio zadatke sa još pedesetak strana iz Veneove zbirke i otkrio mnogo grešaka. Rešenja nekih zadataka nisu bila tačna, dok je kod drugih postupak bio pogrešno postavljen. Najstrašnije je što nastavnici nisu primetili ove greške i što su decu pogrešno učili tolike godine – kaže izvor lista blizak prosvetnim krugovima.

Pošto su greške ustanovljene, Zavod za udžbenike je zamolio profesora Tošića da proveri sve zadatke iz zbirke i da pripremi novo, ispravljeno izdanje, koje je štampano u septembru.

- Po mojoj skromnoj proceni utvrdio sam da je u sve četiri knjige bilo oko desetak ispravki po stranici, dakle ukupno oko 15.000 grešaka – napisao je profesor Tošić u izveštaju izdavaču.

(Izvor: Press)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
mob
Apple 5
A mene non stop u zivotu jebe nesto  Smile
Aaaa sad mi je jasno  Smile
Sad kad im zalepim tuzbu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
HTC One
Ono sto je cudno jeste to sto je Vene preziveo ovoliko godina.  Smile

Oduvek se znalo da je zbirka puna gresaka, koliko puta je na samim casovima bilo rasprave oko zadataka, nacina rada, resenja. Ono sto je mene iskreno iznenadilo je cinjenica da je broj gresaka enormno veliki.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Citat
Greške su primećene, i to slučajno, tek pre nešto više od godinu dana

gluposti i lazi  Smile

Veneov zbirke su oduvek bile pune gresaka, profesori su upozoravali na njih ucenike kada su zadavali domace, a svaki profa je imao na strani sa resenjima upisana ispravna resenja..

Svaku tu zbirku sam presla od prvog do poslednjeg zadatka i ispravljala neke greske i sama, pa smo posle na casovima o tome pricali i resavali ispravno..

tako da ovo je naravno - jos jedno senzacionalisticko sranje koje lansiraju oni koji na sve moguce nacine upiru da dokazu kako nam je skolski sistem najgori na planeti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Profesor Tošić je računao i zareze, slovne greške i ostalo, ali ne verujem da ima toliko. Dok je dobijala petice, zbirka je bila savršena...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
naravno da je racunao slovne greske u tekstualnom delu zadatka, numeraciju stranica koja je takodje pogresna, secam se da je zbirka za treci razred imala ponovljenu numeraciju od recimo 155. strane do recimo 255. strane su sve stranice pocinjale na 1 i tako ti fazoni.. ali ja mislim da se to posle ispravljalo u narednim izdanjima..

i recimo grafici funkcija su imali svi isprekidane krive, prosto tako je ruzno stampano, pa je ispadalo da funkcija nestaje pa se ponovo pojavljuje u svom maksimumu itd  Smile

ali ovaj cika je bas resio da pomuze mrava  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
mob
Apple 5
baba i deda blizanci su tu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
Sad znam zasto sam ja bio los u matematici...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
ма битно да смо ми упознати са свим овим јер је нечија унука добила четворку ...  Smile

Citat
- Po mojoj skromnoj proceni utvrdio sam da je u sve četiri knjige bilo oko desetak ispravki po stranici, dakle ukupno oko 15.000 grešaka – napisao je profesor Tošić u izveštaju izdavaču.

прочитах ово чет'р колезе у глас ... ''ма будалетина'' ... један дода и ''сензационалистичко срање'' Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
mob
Apple 5
@ Sone Sta mislis da bi bio pametniji da nema gresaka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.