Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: UBPOK ispitivao podelu 6.000 stanova  (Pročitano 1092 puta)
26. Avg 2008, 23:58:00
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Vlada raspolaže samo sa 26 službenih stanova, a ne zna se ni šta je nasleđeno od SCG

JOSIP BOGIĆ: Istraga protiv članova Miloševićevog režima zaustavljena kako bi se zaštitio Branislav Ivković l VERICA BARAĆ: Napadi na Bubala zbog marketinških razloga

Beograd
- Kako je došlo do toga da Vlada Srbije raspolaže sa samo 26 stanova pitanje je na koje se odgovor još ne nazire, kao ni na to šta je sa nepokretnostima koje su nasleđene od nekadašnje državne zajednice. U jeku "afere Bubalo", predsednica vladine Stambene komisije Verica Kalanović saopštila je da članovi i funkcioneri Vlade imaju na raspolaganju 26 državnih stanova, od čega je 16 neraspoređeno, dok se u preostalih deset još nalaze funkcioneri bivše vlade koji ih još nisu vratili. Od njih je zatraženo da do 1. septembra napuste stanove, a sa prekjučerašnje sednice Stambena komisija uputila je zahtev Republičkoj direkciji za imovinu da im dostave podatake o tačnom broju i lokaciji stanova koje je Srbija preuzela od državne zajednice SCG. Na slična novinarska pitanja Republička direkcija na čijem čelu je Milan Tomić (DSS) nije ovih dana odgovarala, pravdajući se godišnjim odmorima. Brojne su spekulacije da pojedine stanove SCG u Beogradu nezakonito koriste bivši funkcioneri zajedničke države iz Crne Gore i njihova rodbina.

Verica Kalanović je rekla za B92 da, osim bivšeg ministra Predraga Bubala, i neki drugi članovi bivše vlade još uvek nisu vratili službene stanove. Na pitanje ko je sve koristio državne stanove, Kalanovićeva je odgovorila da su među njima ministri Velimir Ilić i Saša Dragin, "koji se obratio stambenoj komisiji sa zahtevom da će se iseliti s obzirom da je na drugi način rešio pitanje svog stana. Tu su bili državni sekretari, nadamo se da će do prvog septembra to pitanje biti zatvoreno i da više neće biti problema". Ona je dodala da će "svi stanovi, koji su vlasništvo Vlade Republike Srbije i spadaju u kategoriju službenih stanova, biti stavljeni na raspolaganje". U te stanove će se useliti ministri i funkcioneri nove vlade. Ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje Oliver Dulić demantovao je juče pisanje pojedinih medija da je tražio službeni stan.

Avioni, automobili
Premijer Mirko Cvetković naložio je juče Generalnom sekretarijatu Vlade da hitno dostavi predlog pravilnika kojim će biti određeni kriterijumi po kojima državni funkcioneri stiču pravo na korišćenje službenih vozila, kao i načini i svrhe njihovog korišćenja u republičkim organima. Cvetković je naložio i ministrima da se u ministarstvima u kojima do sada nije regulisana ova oblast hitno donesu pravilnici o korišćenju službenih vozila, kao i u pripadajućim upravama i službama, saopšteno je iz Vlade.
Verica Barać primećuje za Danas da Cvetkovićev nalog znači da do sada nije bilo nikakvog pravilnika o korišćenju službenih vozila. "Kako je onda raspolagano državnim vozilima, ko ih je i kako dobijao na korišćenje, javnost mora da zna. Šta je sa pričama da je više od 200 automobila podeljeno rođacima državnih funkcionera na korišćenje? Šta je sa avionima? Da li je tačno da je jedan ministar nedavno dobio službeni avion za povratak sa letovanja", pita Verica Barać.

U podatak da Srbija raspolaže sa samo sa 26 službenih stanova sumnjaju Verica Barać, predsednica Saveta za borbu protiv korupcije i Josip Bogić, nekadašnji načelnik Odeljenja za suzbijanje finansijskog organizovanog kriminala. Bogić je bio na čelu ekipe UBPOK koja je tokom 2001. i 2002. istraživala zloupotrebe u dodeli službenih stanova.

- Dobili smo zadatak da ispitamo 6.000 stanova sumnjivo dodeljenih tokom Miloševićevog režima. Istragom smo došli do podataka o brojnim malverzacijama i zloupotrebama. Na hiljade stanova je dodeljeno protivzakonito, naročito dok je na čelu stambene komisije bio Branislav Ivković. Naša istraga je brzo zaustavljena, a tadašnji ministar policije Dušan Mihajlović naložio je da prekinemo i sve dokaze prosledimo Upravi kriminalističke policije. To smo i učinili, ali Uprava ništa nije uradila - priseća se Bogić za Danas. Istraga nije nastavljena, navodi, iz političkih razloga. "Bio im je potreban Bane Ivković, on je podržao vladu i istraga je stala", dodaje Bogić u izjavi za naš list.

Verica Barać ubeđena je da "afera Bubalo" i pokretanje priče o državnim stanovima predstavlja marketinško podizanje prašine.
- Kad god dođe nova vlast, obećavaju da će se obračunati sa korupcijom i mahinacijama prethodnika, ali sve brzo stane. Tako će i ova priča o državnim stanovima brzo biti zaboravljena i zataškana. Bitno je da se uspostave pravila, jasna i javna procedura za dodelu stanova, a ne da se, s vremena na vreme, po potrebi prozivaju bivši ministri - kaže Baraćeva u izjavi za Danas. Ona naglašava da je važnije da vlada podnese izveštaj o tome šta radi i kako troši državne pare.

Zbog malverzacija pri dodeli službenih stanova, Okružno javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je 2002. optužnicu protiv Mirjane Marković i još deset osoba, među kojima su i Živka-Cica Knežević, bivši sekretar Vlade Srbije i član njene komisije za stambena pitanja, kao i Mihalj Kertes, Branislav Ivković, Bratislava Morina, Milutin Milošević, Miloš Batina, Zoran Perić, Petar Zeković, Miloš Lončar i Danilo Pantović. Među onima koji su dobili stan uz njihovu pomoć su nekadašnja dadilja Miloševićevog unuka Ilona Pešić, Vladimir Stojiljković, sin pokojnog ministra unutrašnjih poslova Vlajka Stojiljkovića, Kohan Morina, a Kertes je dobio kuću u Ulici Beogradskog bataljona, površine 290 kvadratnih metara. Suđenje je počelo marta 2003. godine i to je za sada jedini javnosti poznat i nezavršen slučaj u ovoj oblasti.

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.