Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Берлински зид, само за цигане  (Pročitano 814 puta)
12. Nov 2016, 11:23:43
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
Browser
Chrome 54.0.2840.71
mob
Qtek 小米
КШ: Зазидано цело насеље; "Берлински зид, само за цигане"

Крушевац -- Бетонским зидом високим два метра ограђено је ромско насеље "Марко Орловић“ у Улици Благоја Паровића у Крушевцу.

ИЗВОР: Б92 ПЕТАК, 11.11.2016. | 21:02
   


Док у локалној управи тврде да је зид заправо звучна баријера насеља од буке, други кажу да је бетонски зид постављен да би се насеље оградило од погледа иностраног инвеститора који у непосредној близини треба да гради тржни центар и станове.

Ни ни Кинески, ни Берлински, ни Кипарски, а не личи ни на заштитне ограде које од буке чувају насеља. Бетонски зид висок два метра и дебео 25 центиметара ромско насеље штити од улице или улицу од ромског насеља.

„То је Берлински зид, само за цигане. Тако је, тако смо заслужили. Како да вам кажем, ово насеље је стварно другачије мало од циганмале унутра, они то сматрају сиротињским“, наводи једна од житељки ромског насеља.

„Из своје куће немам излаз, 30 метара ми је са једне стране, 30 са друге. Не само ја, многе породице“, додаје један мушкарац.

Шта још кажу житељи ромског насеља:

„Ако би се нека кућа упалила... Они на то нису мислили. Како би пришли ватрогасци да гасе ватру? А санитет? Како да приђе санитет? Ми цигани можемо да умремо, не мари нико за нас“.

„Ја мислим да није уреду овај зид уопште. Испада као затвор“.

Пројектант зида није предвидео ванредне догађаје. У једном делу насеље између кућа и зида има мање од једног метра па је у случају ванредних околности долазак Хитне помоћи или ватрогасаца онемогућен.

Осим тога, појединим породицама уредно регирстрована возила остала су зазидана унутар зида.

Ипак, и поред свега тога, поједини грађани немају ништа против зида.

„Изградња овог зида, шта знам... Украс је леп. Лепо и чисто“, каже грађанка Крушевца, док један мушкарац додаје: „Доле је доста кућа било незаштићено од ругла. Све у свему, ја као житељ овог насеља ја се сасвим слажем са овом оградом што је подигнута“.

Интересантно је да се зазидано ромско насеље налази прекопута будућег насеља Аеродром где ће ускоро почети изградња тржних центара и станова.

Зид око ромског насеља дугачак је 120 метара, иза њега налази се 200 кућа и 2.500 људи, а предвиђено је само четири улаза за аутомобиле.

У локалној самоуправи кажу да са зидом немају ништа, направљен је на магистралном путу и за одговарају Путеви Србије. Са друге стране, из Путева Србије кажу да они јесу финансирали и извели пројекат, али да је елаборат за изградњу зида платила локална самоуправа.

видео овде
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=11&dd=11&nav_category=12&nav_id=1198427
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
mob
Qtek 小米
U tekstu piše da naselje ima oko 200 kuća i oko 2500 stanovnika, što znači da u svakoj kući živi prosečnomalo više od 12 osoba. To naselje je idealno za istraživanje - pa da saznamo koliko svaka porodica ima dece, koliko je onih koji primaju penziju, koliko ih je i gde zaposleno, koliko njih prima socijalnu pomoć, koliko ih je završilo osmogodišnju a koliko srednju školu, koliko godina su imalikada su prvi put stupili u (zvaničan ili u nezvaničan) brak, da li je naselje legalno izgrađeno i zašto nije rušena svaka kuća koja je (ako je) ilegalno sagrađena?
Ako je naselje ilegalno ili kuće nisu legalizovane, zašto umesto stavljanja ograde nelegalne kuće nisu porušene? Da li su (i) u Kruševcu svi stanovnici jednaki a neki jednakiji?
(Samosvesna građanka, 12. novembar 2016 04:49)
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Citat
Пројектант зида није предвидео ванредне догађаје. У једном делу насеље између кућа и зида има мање од једног метра па је у случају ванредних околности долазак Хитне помоћи или ватрогасаца онемогућен.
А као до сад су залазили тамо.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Ja već danima ne spavam zbog ovoga.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 489
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 537.75.14
Citat
„То је Берлински зид, само за цигане. Тако је, тако смо заслужили. Како да вам кажем, ово насеље је стварно другачије мало од циганмале унутра, они то сматрају сиротињским“, наводи једна од житељки ромског насеља.

„Из своје куће немам излаз, 30 метара ми је са једне стране, 30 са друге. Не само ја, многе породице“, додаје један мушкарац.
А где другде да напреве толики зид?

Citat
Ми цигани можемо да умремо, не мари нико за нас“.
Ево, ни за мене нико не мари, осим пар особа, па шта да се ради...
Судећи по броју деце и надокнадама које примате, ви живите боље од 80% Србије.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2016, 15:38:36 od 8112kristal »
IP sačuvana
social share
"Како је дивно у нашој породици. Како се лепо дружимо. Ко нема велику породицу не зна шта пропушта. Правите децу!" др Андреј Фајгељ, отац четворо деце
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.12.1
Browser
Safari 602.2.14
mob
Apple iPhone SE 2020
Postoji vec vest o ovome.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.151 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.