Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ubio dečaka, sakrio telo u šumi, pa tešio njegovu majku  (Pročitano 9669 puta)
27. Maj 2008, 15:18:09
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC 
Ubijen iz osvete
Miroslava Bogdanovića (13) iz Arilja svirepo usmrtio Milinko Kušić (61) iz Ivanjice, bivši ljubavnik dečakove majke

UŽICE - Beživotno telo Miroslava Bogdanovića (13) iz Arilja pronađeno je juče, posle 40 sati potrage, u šumi u selu Trešnjevici. Dečaka je mučki, motkom po glavi, do smrti udarao Milinko Kušić (61), mehaničar iz Ivanjice, da bi se osvetio Miroslavljevoj majci. Ubica je dečaka u subotu namamio u šumu obećavši mu da ga tamo čeka poklon - skuter. Kušić, koji je juče uhapšen, kako saznajemo, priznao je zločin.

Zločin nezapamćen u ovom delu Srbije potresao je juče čitav užički kraj. Meštani sela Trešnjevice, šokirani monstruoznošću ubice, od nedelje uveče oplakuju dečaka, a muk je i u školi u kojoj je mali Miroslav pohađao šesti razred. Oni koji su bili na licu mesta svedočili su juče da je dečakovo telo bilo sakriveno u šumi, prekriveno granjem, a glava bukvalno razbijena.

- Nema tu posla za sud, ubici je trebalo suditi na licu mesta, šta mu je dete krivo - prve su reči koje smo juče u zoru čuli od gnevnih i uplakanih meštana sela.
I istražni organi u Arilju i Užicu i meštani sela na magistrali Arilje-Ivanjica pored same Moravice juče su slagali detalje jezivog, i verovatno unapred isplaniranog, zločina. Po onome što se u selu juče moglo čuti, ubica je u petak po podne telefonom pozvao Miroslava da biciklom dođe do šume Gradina na kraju sela, rekavši dečaku da će mu doneti ranije obećani skuter.

- Bilo je prošlo šest po podne kad je mali Miroslav biciklom žurno prošao pored naše kuće. Odmah mi je bilo čudno, uvek bi zastao, sada je samo mahnuo rukom, viknuo - kako ste, i proleteo... - prisećao se juče Milan Todorović (53), komšija dečaka i njegove majke Dragice Milivojević (40).
Dečak se te večeri nije vratio, a s prvim mrakom njegova majka Dragica, koja to popodne nije bila kod kuće i koja se vratila iz Arilja, videla je da malog Miroslava nema. Pozvala je komšije i policiju, pa je započeta potraga.

- Krenuli smo uz Moravicu i niz reku, tražili smo ga pod farovima traktora, odmah je stigla i policija, okupilo se više od 200 ljudi, pretraživali smo rastinje pored puta, ali dečaka nije bilo - ispričao je Dragan Bogdanović.
U potragu se te večeri posle deset uveče uključio i - ubica.

- Oko deset uveče, dok smo naveliko tražili Mikija, došao je u kuću kod mene, popio kafu, kasnije se priključio ljudima koji su pretraživali selo - priseća se komšija Bogdanović.

U subotu su pretreseni svi šibljaci, grupa meštana gazila je reku i uzvodno i nizvodno tražeći bilo kakav trag, a na prvi trag koji su pronašli naveo ih je sam ubica. Na oko šest kilometara od sela, u niskom rastinju pored magistrale Arilje-Ivanjica, blizu manastira Klisura, nađen je dečakov bicikl iskrivljenog prednjeg točka.
- Dečakov stric Raco pitao je to jutro Kušića zna li šta o dečaku. Ubica ga je odveo na pedesetak metara od mesta gde je bio bicikl i rekao mu da bi trebalo pogledati okolo po rastinju, jer ispod je Moravica, a između puta i reke visoka obala. Nije prošlo mnogo, u koprivama pored puta našli smo Mikijev bicikl sa iskrivljenim prednjim točkom, kako bi izgledalo da je dečaka udario automobil - prepričavao je juče jedan od komšija.
Tek u nedelju starica iz usamljene kuće koja se nalazi u rastinju preko puta brda Gradine poverila se jednom komšiji da je u petak kasno po podne iz šume preko puta kuće začula ženski ili dečji glas koji je vikao: „Nemoj me više tući, ubićeš me’’... Informacija je brzo stigla do policije, a nekako u isto vreme od dvojice dečaka iz sela saznalo se da im se Miki poverio da ide na Gradinu kako bi preuzeo obećani skuter. Istraga je iz Klisure brzo preusmerena četiri kilometra bliže selu, na šumu u Gradini.

- Pretraživali smo šibljak ispod seoskog puta kad sam ispod jedne grane prvo ugledao dečakove noge i zavrnutu trenerku... Pogledao sam bolje, video se i deo dečakove glave i malo kosice... Podigao sam grane, ležao je u udubljenju u zemlji razbijene glave - svedočio nam je komšija Milan Todorović.

Na licu mesta policija i meštani brzo su našli i druge tragove.
- Prema tragovima, ubica je malog Mikija dokrajčio na seoskom putu, onda ga je odvukao na već pripremljeno mesto i tu sakrio telo... Potom se vratio na put, na kojem smo našli opuške cigareta i praznu flašu od pola litra stomaklije.

Oprostajno pismo

Policija je, prema nezvaničnim informacijama, u kući Milinka Kušića u Ivanjici pronašla njegovo oproštajno pismo, ostavljeno porodici jer se, prema njemu, ubica spremao da posle zločina izvrši samoubistvo. U naselju Kušićani, u kojem je ubica živeo, komšije su s nevericom primile vest o ubistvu jer, kako kažu, ne mogu da poveruju da je Kušić ubio dete.

Pretio da ce se ubiti

U selu potvrđuju da su dečakova majka Dragica Milivojević i ubica Milinko Kušić bili u emotivnoj vezi i da je ona pre godinu dana odlučila da prekine tu vezu. Milinko to, međutim, nije prihvatio, pa je nastavio da dolazi u kuću u Trešnjevici u kojoj su živeli dečak i njegova majka.
- Nije mi pretio, pretio je da će se on ubiti, da neće više da živi zato što sam ga ostavila... Zvao me je telefonom, slao poruke. Godinu dana sam pokušavala da ga izbacim iz kuće - kratko nam je juče rekla dečakova majka Dragica kukajući u dvorištu ispred prazne kuće.
Dečakov otac Radmilo Bogdanović već osam godina živi u Kanadi i nije venčan s Dragicom.



Izvor:Kurir
« Poslednja izmena: 27. Maj 2008, 15:49:25 od Anea »
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Monstruozan zločin zbog ljubomore
Ubio dečaka, sakrio telo u šumi, pa tešio njegovu majku
Autor: V. Lojanica | 27.05.2008 - 07:14



ARILJE - Milinko Kušić (61) iz Ivanjice ubio je u petak u selu Trešnjevica trinaestogodišnjeg Miroslava Bogdanovića da bi se osvetio njegovoj majci, koja je sa njim pre godinu dana raskinula ljubavnu vezu. Svirepi ubica udarao je ašovom žrtvu po glavi sve do smrti, a zatim telo sakrio u šumu i sa meštanima i policijom krenuo, navodno, u potragu za dečakom.

Ubica je očito isplanirao zločin do detalja i u petak uveče pozvao telefonom Miroslava, koji je bio sam kod kuće. Dečakova majka Dragica Milivojević bila je u Arilju, a to je znao i njen bivši ljubavnik Kušić. Kako „Blic“ saznaje iz izvora bliskih istrazi, Kušić je dečaku rekao da mu je kupio skuter, poklon koji treba da preuzme na brdu Gradina.
- U petak između 18 i 19 sati Miki je protutnjao na biciklu kraj našeg dvorišta. Ranije je znao da zastane kraj naše kapije, ali ovoga puta vozio je neobično brzo i samo kratko dobacio: „ Šta radite“ - ispričao je juče Milan Todorović (55), prvi komšija Miroslava Bogdanovića i njegove majke, koji je dva dana kasnije i pronašao telo dečaka.
Na dva i po kilometra od kuće, kraj seoskog puta na brdu Gradina, Milinko Kušić čekao je dečaka. Nakon što je Miroslavu bukvalno smrskao glavu ašovom, njegovo telo je odvukao u šumarak nekoliko metara iznad potoka i prekrio ga granjem.
Da bi zavarao trag, ubica je dečakov bicikl stavio u automobil, a zatim se dovezao do mesta zvanog Klisura, šest kilometara udaljenog od mesta zločina. Na obali reke Moravice, uz magistralni put, ostavio je bicikl u nameri da zavara trag. Njegova namera je bila da policija posumnja da se dečak utopio u reci. Da bi sve izgledalo kao da je Miroslava odnela reka posle saobraćajne nesreće, Kušić je slomio prednji točak na biciklu i na braniku ostavio plavi trag kako bi delovalo da je dečaka udario automobil.
Kako se Miroslav do mraka nije pojavio kući, majka Dragica alarmirala je policiju i komšije, koji su pokušavali da otkriju bilo kakav trag nestalog dečaka.
Dok su Trešnjevčani prevrtali svaki kamen tražeći Miroslava, ubica je hladnokrvno sedeo u njegovoj kući. Pio je kafu sa Dragicom i davao joj lažnu nadu da je dete živo i zdravo.
- On je, u stvari, došao da vidi da li drži stvari pod kontrolom. Pričao je kao da se ništa nije dogodilo - prisećao se dečakov stric Dragan Bogdanović.
U subotu ujutro potraga je nastavljena. Oko dvesta meštana Trešnjevice i policija pristigla iz Arilja, Užica, Požege i Ivanjice uzaludno su pretraživali teren. Sa grupom očajnih ljudi tragao je i ubica - Milinko Kušić.
- Stigla je vest da je bicikl pronađen u Klisuri, na obali Moravice, što je potragu navelo da dete tražimo duž korita reke. Svi smo nagrnuli u tom pravcu, ali bez rezultata. U nedelju ujutro pridružila nam se i ronilačka ekipa, ali ni tada nije bilo vajde. Kušić je sve vreme bio sa nama i ništa nije ukazivalo na to da je on ubica - pričali su juče meštani Trešnjevice.
Jedna starija žena koja živi na Gradini izjavila je da je i u petak, dok je zalivala plastenik, čula zapomaganje „deteta ili žene: nemoj više da me udaraš, ubićeš me“. Policija je saznala od dečaka iz sela da im se Miroslav poverio kako će dobiti skuter i krug oko ubice je tada počeo da se sužava.
Crne slutnje su se obistinile kada je u nedelju ispod lokalnog puta u šumarku pronađen leš Miroslava Bogdanovića.
- Isto veče, Kušić je priznao da je to učinio kako bi se osvetio Dragici Milivojević. U njegovoj kući pronađeno je oproštajno pismo u kome on obaveštava suprugu da će dići ruku na sebe. To pismo pronašla je policija, ali ne i njegova supruga - kaže izvor „ Blica“.
Trešnjevicom se juče prolamao lelek majke Dragice. Padala je po dvorištu oplakujući sina Miroslava i klela zločinca.
- Godinu dana nisam mogla iz kuće da ga isteram. Dolazio je, pisao poruke i tražio da mu se vratim. Ubi mi dete, životinja - jecala je žalosna majka.
Pokojni Miroslav bio je odličan đak i primeran dečak. Živeo je sam sa majkom, dok mu se otac Radmilo Bogdanović pre osam godina odselio u Kanadu. Sahrana Miroslava Bogdanovića zakazana je za sredu na lokalnom groblju.

Poznanici ubice u šoku
Milinko Kušić je izrazito visokog stasa i u Ivanjici poznat pod nadimkom Milinko Mali. Njegovi poznanici još su u šoku, skoro niko ne može da poveruje da je Milinko svirepi ubica. Kažu da je u pojedinim situacijama bio prek, ali da je ubio dete - u to niko ne može da poveruje. Komšije pričaju da voli bicikle i motore, te da je radio u „Industriji tepiha Ivanjica“, gde je važio za dobrog majstora.
- Nema decu i dugo je u braku sa Gordanom. Imao je neki svoj svet, pričalo se da je namćorast, ali prema nama komšijama bio je dobar. Nikada nisam doživela neprijatnost od njega - priča komšinica Kušićevih. B. B.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Ubistvo dečaka iz Trešnjevice uslovljeno poremećajem i agresivnošću
Autor: Tanjug | 27.05.2008 - 14:04

Svirepo ubistvo trinaestogodišnjeg dečaka iz osvete prema njegovoj majci govori o ozbiljnom psihijatrijskom poremećaju počinioca, a emocionalna neuravnoteženost i nagomilana agresija, stečena tokom godina teškog života ispunjenog traumama i ugroženom egzistencijom, svakako doprinose takvom duševnom stanju, smatraju stručnjaci.

Teške životne okolnosti i nemaština, kao i poremećen sistem vrednosti u društvu, doprinose tome da nestabilne i agresivne ličnosti ne budu na vreme primećene, slažu se stručnjaci, govoreći o mogućim uzrocima ubistva Miroslava Bogdanovića (13) iz sela Trešnjevica kod Arilja, koga je iz osvete prema njegovoj majci, udarajući ga ašovom po glavi, usmrtio Milinko Kušić ( 61).
Direktor Instituta za kriminiološka i sociološka istraživanja Dobrivoje Radovanović izjavio je Tanjugu da je reč o ljubomori i osveti koja je iz toga proizišla, što je posebno izraženo kada se radi o labilnim ličnostima.
Prema njegom mišljenju, emocionalno odbacivanje muškarca u zrelim godinama uvek može predstavljati potencijalnu opasnost za ženu, ali ono što se nije moglo očekivati, jeste da osveta bude usmerena prema detetu, što znači da je reč o teškom psihološkom i psihijatrijskom poremećaju.
Pošto je počinilac bio majčin prijatelj, možemo konstatovati da se radi o ubistvu u okviru porodičnog nasilja koje je, nažalost, sve više rasprostranjeno kod nas, rekao je Tanjugu upravnik Instituta za sudsku medicinu Medicinskog fakulteta u Beogradu prof. dr Branimir Aleksandrić.
On je dodao da je poznato da su, u okviru porodičnog nasilja, najčešće žrtve nasilja pastorci, bez obzira na to da li je očuh deteta u bračnoj ili vanbračnoj zajednici sa njihovom majkom.
"Takvi slučajevi su poznati u kriminološkoj literaturi i svedoče o takozvanim psihotičnim ljubomornim scenama koje su izazvane teškim duševnim poremećajima", dodao je Radovanović.

Prema rečima profesora sociologije Čedomir Čupića, takvih slučajeva ima svuda u svetu, ali kod nas je u poslednje vreme povećan i to govori o prisustvu velike količine agresivnosti u društvu, što je posledica nenormalnog stanja koje je trajalo skoro 15 godina.
"To je jedno stanje militantnosti, u kome su se vodili ratovi, gde su mnogi ljudi na razne načine oštećeni post-ratnim sindromom, a oni su tu agresivnost preneli i na one koji nisu učestvovali u ratovima", ocenio je Čupić.
Radovanović je ubeđen da je taj svirepi čin uslovljen određenim psihotičnim stanjem, jer je, kako je ocenio, manje verovatno da čovek sa običnim poremećajem ličnosti ubije sina žene u koju je zaljubljen. Prema mišljenju Aleksandrovića, činjenica da je počinilac zakopao telo ukazuje da je zločin učinjen s predumišljajem, na šta ukazuje čin prikrivanja tragova zločina.
"Pretpostavka je da se takav zločin nije dogodio prvi put i da je dečak verovatno i ranije trpeo nasilje, ali da niko nije tome pridavao značaj na odgovarajući način", kazao je Aleksandrić, apelujući na okolinu da kad god primeti nasilje nad detetom blagovremeno prijavi slučaj policiji da bi se reagovalo i da bi se takve tragedije izbegle.
Društvo je, prema mišljenju Čupica, u stanju napetosti i agresije, sa čime idu i drugi problemi - siromaštvo i druge nedaće koje iz toga proizilaze, kao i neke ljudske veze i kontakti koji takođe mogu postati nenormalni i patološki.
"U nekom normalnijem stanju ljudi su oprezni u kontaktima i tačno se zna ko nije u redu i vidljiviji su ljudi koji su konfliktni ili pokazuju patološka stanja. U nenormalnoj situaciji ta vidljivost je smanjena zato što je sve okolo do te mere naelektrisano", istakao je Čupić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
 Smile Smile Smile

Само омча и .... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Jebem ti zivot u Srbiji Zona Sumraka  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Milinko Kušić priznao zločin
Dečak molio monstruma da ga ne ubije

Autor: V. Lojanica | 28.05.2008 - 07:00




UŽICE - „Znam da o meni već govore i pišu da sam monstrum. I s pravom me tako zovu kad sam mogao da ubijem dete. I jesam monstrum“, izjavio je juče prilikom saslušanja Milinko Kušić (61) iz Ivanjice, koji je u petak zverski ubio Miroslava Mikija Bogdanovića (13) iz Trešnjevice kod Arilja, udarajući ga ašovom po glavi sve do smrti.

Kušić je kazao istražnim organima da je iz gepeka automobila izvadio vojnički ašov i da je udario dečaka nekoliko puta po glavi sve dok nije pao, a da je zatim nastavio da udara dete dok je ležalo i zapomagalo u šumarku. Kada je smrskao glavu dečaku, Kušić je njegovo telo gurnuo u nepristupačnu jarugu obraslu bagrenjem i niskim rastinjem.
Pred istražnim sudijom Okružnog suda u Užicu, koji mu je odredio pritvor, kako „Blic“ nezvanično saznaje, Milinko Kušić je juče ponovio iskaz dat policiji u nedelju uveče neposredno posle hapšenja. Kušić je priznao da je nesrećnog dečaka ubio kako bi se osvetio njegovoj majci Dragici Milivojević, sa kojom je ranije bio u intimnoj vezi. On je kazao da je teško podneo rastanak sa ljubavnicom koja ga je ostavila pre godinu dana, i da je odlučio da dete plati životom majčine „grehe“.
Za razliku od nedelje uveče, kada je hladnokrvno pričao o ubistvu, kako saznaje „Blic“, Kušić se juče pokajao zbog ubistva Miroslava Bogdanovića, pokazavši izvesnu dozu emocija.
Pri davanja iskaza sve vreme je bio zagledan u jednu tačku, ispričao je da je malog Mikija, koga je, kako kaže, voleo, namamio u šumu na brdo Gradina, u ataru sela Trešnjevica, sa pričom da će mu pokloniti skuter, a kada je dečak stigao na dogovoreno mesto, Kušić je, po svom priznanju, iz gepeka automobila izvadio vojnički ašov. On je kazao istražnim organima da je udario dečaka nekoliko puta ovom alatkom po glavi sve dok nije pao, a da je zatim nastavio da udara dete dok je ležalo i zapomagalo u šumarku. Kada je smrskao glavu dečaku, Kušić je njegovo telo gurnuo u nepristupačnu jarugu obraslu bagrenjem i niskim rastinjem.
Kušićev podli plan da potragu za nestalim dečakom, u kojoj je i sam učestvovao, odvede u suprotnom pravcu kako bi prikrio mesto gde je sakrio leš, odvijao se po njegovoj zamisli sve do nedelje po podne. Tada se pojavila žena koja je ispričala da je u petak, dok je zalivala plastenik, čula „dete ili ženu kako zapomaže sa Gradine i viče - nemoj više da me tučeš, ubićeš me“. Nešto kasnije pronađeno je dečakovo beživotno telo, a nedugo zatim uhapšen je ubica koga je komšiluk Miroslava Bogdanovića i njegove majke još od subote ujutro bojažljivo sumnjičio za dečakov nestanak.

Pronađen ašov
Prekjuče po podne Milinko Kušić je izveden na obalu reke Moravice, nedaleko od Trešnjevice, gde je, po sopstvenom priznanju, posle zločina bacio ašov koji je policija pronašla posle kraće pretrage terena.
Iako je detaljno opisao ubistvo, Milinko Kušić, navodno, nije mogao da se seti „da li je dečaka ubio pošto je isplanirao zločin“.


Neverica i u porodici dečakovog ubice

IVANJICA - U porodici Milinka Kušića, koji je u petak ubio trinaestogodišnjeg dečaka, juče je vladao muk, koji je povremeno prekidala kuknjava Radovanke Kušić, koja još ne veruje da je stravičan zločin počinio njen sin.
- Ne mogu da verujem. Ništa nismo primetili. Bio je nervozan, ali on je uvek takav, ništa neobično što bi privuklo pažnju. Radio je po čitav dan u privatnoj firmi. U subotu smo sedeli, pili kafu. U nedelju odem kod Milinka, mislila sam da je i snaja tu, da ih pozovem na ručak. Zateknem Milinka vezanih ruku, tu neki ljudi pretresaju kuću - jeca majka Radovanka.
Komšije kažu da su Milinka videle u petak, da je kupio flašu rakije i otišao negde. Nije pokazivao znake agresije. Pozdravljao se sa svima koje je sretao. Gordana je sa Milinkom u braku duže od dvadeset godina. Nikada je nije maltretirao, a komšije kažu da se dobro slagao sa braćom i sa sestrama.
-Nisam znala da je imao ljubavnicu. Primetila sam da je u poslednje vreme uzimao tablete za smirenje - rekla je Gordana Kušić. E. B.


Ratko Kovačević
Nezapamćen zločin

Neuropsihijatar Ratko Kovačević kaže za „Blic“ da se u svojoj 30-godišnjoj praksi nije susreo sa zločinom kao u Užicu.
- Veoma retka su i ubistva dece van porodice - kaže neuropsihijatar Kovačević.
Zamoljen da opiše kakav je to čovek koji može da ubije dete da bi se osvetio majci, Kovačević navodi da je neophodno tu osobu ispitati, ali i analizirati njegove odnose s okolinom.
- Nesumnjivo da se iza krije neka psihopatologija, ali treba utrditi šta tačno. Jer njegovo ponašanje je kontradiktorno. Prema okolini je bio dobar, pa tim više čudi to što je uradio - kaže neuropsihijatar.


Dobrivoje Radovanović
Psihijatrijski poremećaj

Direktor Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja Dobrivoje Radovanović smatra da je reč o ljubomori i osveti koja je iz toga proizašla, što je posebno izraženo kada se radi o labilnim ličnostima.
Prema njegovom mišljenju, emocionalno odbacivanje muškarca u zrelim godinama uvek može predstavljati potencijalnu opasnost za ženu, ali ono što se nije moglo očekivati, jeste da osveta bude usmerena prema detetu, što znači da je reč o teškom psihološkom i psihijatrijskom poremećaju.


Branimir Aleksandrić
Žrtva porodičnog nasilja

Pošto je počinilac bio majčin prijatelj, možemo konstatovati da se radi o ubistvu u okviru porodičnog nasilja koje je, nažalost, sve više rasprostranjeno kod nas, rekao je Tanjugu upravnik Instituta za sudsku medicinu Medicinskog fakulteta u Beogradu prof. dr Branimir Aleksandrić.
On je dodao da je poznato da su, u okviru porodičnog nasilja, najčešće žrtve nasilja pastorci, bez obzira na to da li je očuh deteta u bračnoj ili vanbračnoj zajednici sa njihovom majkom.


Čedomir Čupić
Nagomilana agresija

Prema rečima profesora sociologije Čedomir Čupića, takvih slučajeva ima svuda u svetu, ali kod nas je u poslednje vreme povećan i to govori o prisustvu velike količine agresivnosti u društvu, što je posledica nenormalnog stanja koje je trajalo skoro 15 godina.
„To je jedno stanje militantnosti, u kome su se vodili ratovi, gde su mnogi ljudi na razne načine oštećeni postratnim sindromom, a oni su tu agresivnost preneli i na one koji nisu učestvovali u ratovima“, ocenio je Čupić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
  Nema tu posla za sud, ubici je trebalo suditi na licu mesta, šta mu je dete krivo - prve su reči koje smo juče u zoru čuli od gnevnih i uplakanih meštana sela.

Ma odmah na licu mjesta da mu glava padne dole u prasinu picka mu materina ali dobice on svoje kad dodje na robiju takve tamo zesce muce kako samo mrze te ubice dijece i sta im sve rade bolje da ne znate
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Bez teksta....Kolika je u srbiji maksimalna kazna?
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1
mob
Nokia Neka stara nokia
koji bolesnik...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Wildfire S
Ooo Boze...
Samo vezati za drvo i komad po komad
Stoka matora... necu vise ni da komentarisem, ogorchen sam.

Bez teksta....Kolika je u srbiji maksimalna kazna?

Srbija se pise velikim slovom.
40 godina. Ali verovatno ce da se vodi kao ludak ili da glumi ludaka pa ce da zavrsi na psihijatriji par godina.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.