Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:36:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U velikoj sam nevolji  (Pročitano 13678 puta)
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pa eto...ja sam imao tu nesrecu da spoznam dobro sta je vojnicki zivot...
I za desetak godina sluzbe i 6 godna  skolovanja... Smile
Nisam nikada cuo da je neki oficir ili podoficiir . na poligonu ili bilo gdje za vrijeme radnih aktivnosti..
nekom vojniku opsovao majku...sestru... ili bilo sta , sto ima veze sa njegovom porodicom... Smile
Desavalo se, ali u licnom obracunu i u slobodno vrijeme...kao i u kafani...
A skoro svaki moj kolega je meni bar nekoliko puta rekao je*em ti staru...
u zafrkanciji ili kad mu nesto uradim ...slucajno ili namjerno...i sta sad... Smile
Trebao sam uzeti neki tup predmet  i udarati ga s njim... Smile
Eh...da se tako skace na svaku...i obracunava sa ljudima...al' bi se i nazivio... Smile
Ali i u nekim situacijama je normalno da ne presutisi nekom majmunu, koji ti psuje najmilije iz neke namjere...
Normalno da ces reagovati...  Smile a i u vecini slucajeva, pametni ljudi i to iskuliraju... Smile
Vojska ima daleko efikasnije metode za ispitivanje zivaca i dizanje adrenalina - od psovanja majke... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
Ako je cela ova priča istinita...dečko verovatno ima niz problema, od zapuštenosti od strane roditelja, alkoholizma i do neke mere antisocijalnog ponašanja. Sve su to stvari koje se mogu popraviti, dečko je mlad i može se vratiti na pravi put, naravno uz neku vrstu terapije.
Samoubistvo i Legija stranaca svakako nisu dobra rešenja, to je samo bežanje problema koji je u njemu, a ne u okolnostima koje su dovele do potencijalne kazne.
On mora da se sabere, prihvati odgovornost za svoje postupke, ako ode u zatvor-da izdrži, kako god..pa kad izađe da okrene novi list.
Sve je do njega i njegove rešenosti da promeni svoj život na bolje.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Naravno Brano... i u pravu si... Smile
Ali djecko prvo treba da shvatii da je kriv...i da shvati sta je uradio... Smile
A on to nije jos shvatio...Jer cim trazi neke nacine i opcije... kako da uzvrda pravdu i kaznu...
to govori da ce on ako mu to podje za rukom...da ga oslobode...ponovo isto da uradi..
I upravo iz tog razloga ce i biti osudjen i zatvoren...Mislim realno...gledano...
davno je zasluzio da ga sklone sa ulice..I da postoji neka ustanova za maloljetnie delikvente...
on bi davno svoje odsluzio...i vjerovatno bi i neki zanat izucio...mislim na pravi zanat... Smile
a ne na lopovluke... Smile
A ovako sumnjam...da ce nesto biti od njega i njemu slicnih..
Znam...nekoliko ovakvih...koji su poceli kao on...
I znam kako su zavrsili...Sve je u redu...odsluze svoje...nadju zaposlenje...
smire se...neki se i ozene i zasnuju porodice...I nakon nekog vremena...kad se pocnu opijati...
isto urade ...ili jos gore..

Slabo je od koga zatvor napravio covjeka... Smile
Roditelje ne treba kriviti... Smile Ni moji nisu imali bas vremena da se petljaju oko mene nesto previse...
Sem toga ja sam otisao od njih sa 16 godina...Kada je osoba u najgorim tj. najzafrkanijim godinama...
Sam na svijetu...u tudjini... Smile
Iako sam i ja  volio da popijem i da radim svasta...
Opet nisam nikad uradio nista kao on...niti mi je tako nesto palo na pamet...
Niti sam kad volio da budem u blizini takvih ljudi...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
Čekaj lagao je pred murijom u izjavama a ovde je rekao celu ružnu istinu? Ma taj je narkoman, zato krade, zato pada i zato priznaje sve šta je slagao kad uleti u krizu posle noćenja u stanici. I zato bi se radije ubio nego hladna ćurka Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ako je cela ova priča istinita...

Dal` je istinita ne znam, ali svi moji poznanici koji su trebali da idu na višegodišnji odmor, su mi pričali manje više takvu priču.

Samoubistvo i Legija stranaca svakako nisu dobra rešenja.

Legija stranaca je ekstra rešenje. (Cenim da ne bi izdržao više od sedam dana.)
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Kad vam neko opsuje majku, sigurno necete u glavi da pustate filozofiju "sta on misli o vasoj mami", nego cete ili reagovati odmah, ili cete iskulirati. Ukoliko reagujete, to je u 99% slucajeva impulsivna reakcija, a one u vojsci nisu pozeljne, bez obzira da li su opravdane ili ne.

Slazem se. Otiso si dobrovoljno tamo i moras prihvatiti pa makar te i tukli svaki dan.
Kao sto rekoh, misljenja sam da se to koristi za neku vrstu motivacije... ali, moze se to zavrsiti i na licnim uvredama... ne mora bas mama da se pominje.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia 6120
...mali laze ko nezdrav...Izgleda da uziva da bude u centru paznje, pa izmislio pricu, pustio na forum i sad gleda sta mu pisete.... Smile Smile Da si upola takav ko sto si pricao, ne bi ti palo na pamet da se obratis na bureku za savet  Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80

On mora da se sabere, prihvati odgovornost za svoje postupke, ako ode u zatvor-da izdrži, kako god..pa kad izađe da okrene novi list.
Sve je do njega i njegove rešenosti da promeni svoj život na bolje.
Upravo to. Nema nista od samosazaljenja.

Naravno, ako je sve ovo istina a ne trol-tema.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.19
Citat
Sada imam 20 godina,dok sam bio maloletan 16-17 godina sa drugom smo obili radnju sa racunarima,prodavnicu,tukli se po gradu i td. Za sve to smo imali kaznu nadzor roditelja i uslovnu kaznu.

Pojacani nadzori se ne unose u kaznene evidencije, uslovne kazne se unose ali se brisu posle proteka vremena proveravanja ili navrsetka punoletstva (sta god pre padne od to dvoje). Dakle, na dan kad si navrsio 18 godina si mogao da izvadis uverenje da si, kao bilo koji drugi gradjanin koji nije imao kontakta sa policijom, neosudjivan.

Citat
Navrsio sam 18 godina,znaci postao punoletan,opet poceli problemi nasilje u porodici 3-4puta do januara ove godine. Pa sam isao na sud zbog toga i dao lazne izjave a nisam smeo to nikako da uradim,bilo me je strah u nadi da sam se u medjuvremenu popravio,poceo da radim sa caletom i sve bude ok.
Kakvo nasilje u porodici? Ti si vrsio nasilje? Ako jesi, prema kome, i na koji nacin? Na koji nacin je to doslo do policije?

Citat
Medjutim,iz suda posalju uput ili ne znam ja sta za psihijatrijsku bolnicu,zbog davanja laznih izjava i td. Odem ja tamo,provere me sve ok,i rekose mi da ne zezam vise i jos jednom ako odem bice kraj.
Iz suda nikako ne mogu da ti posalju uput za psih. bolnicu, pogotovo ne zbog davanja laznih izjava. Lazno svedocenje je krivicno delo koje se goni po sluzbenoj duznosti, i ako je sud ustanovio da si lagao, protiv toga moze jedino da preduzme pokretanje novog postupka (mada se to u praksi obicno ne desava). Uput u formi naredbe moze da bude za psih. vestacenje (opet, to se ne izdaje zbog laznog svedocenja... vec rutinski u svakom postupku sa elementima nasilja), ili uput na lecenje, kao vrsta prevencije ili kazne.

Citat
Medjutim pre neki dan,sa drugom popijemo malo vise i obijemo obliznje stovariste,znaci teska kradja. Dodje policija,odemo mi i opet ja dam laznu izjavu i potpisem se. Sutradan opet dajem izjavu ali kazem i priznam sve kako je bilo i na njoj se potpisem.
Naravoucenije: nikada nista u vezi sa policijom ne potpisuj bez prisustva advokata i roditelja. Pritom ne mislim na adv. po sluzbenoj duznosti koji obicno ne radi nista i tu je da uzme crkavicu, vec uvek u telefonu imaj zapisan broj nekog dobrog, pa kad za gusti pozovi i trazi da dodje. Kako ces da platis.. da l' ces da mu robujes 3 meseca, da placas na rate, ili da prodas racunar... misli o tome kasnije.

Citat
Sad ne spavam nekoliko noci,ne jedem skoro nista. Molim vas posavetujte me sta da uradim,da li mi robija ne gine?
To vec zavisi od toga kakav ti sudija i u kakvom raspolozenju zapadne. Svakako da ce od lokalne PU da trazi izvod iz kaznene evidencije, ali obicaj je da se taj zahtev ogranicava na dela koja su u vezi sa delom za koje se trenutno sumnjicis. Posto je u tvom konkretnom slucaju u pitanju kradja... pretpostavljam da ce traziti informacije da li kaznjavan za dela protiv imovine, dakle kradje, obijanja, provale... i sl. Mada policija ponekad na sopstvenu inicijativu (i suprotno zakonu, doduse), uz kriv. prijavu tuzilastvu dostavi podatke o tvojim ranijim gresima.. pa ih tuzilastvo predoci sudu, kako bi sud stekao negativan utisak o pociniocu.
Da li ces otici na robiju (u ovo ubrajam svaku kaznu institucionalnog tipa - vaspitne ustanove i sl.), to niko ne zna...
Ocigledno da dosadasnja iskustva koja si imao sa nasim sistemom nisu uticala na tebe da promenis ponasanje...
Kradja je kriminal. Ma u kolikom stanju potrebe da si... ne smes ukrasti. Ocigledno nisi dovoljno pametan da nadmudris nasu (takodje nedovoljno pametnu) policiju, tako da ti je najbolje, ako ne zelis u buducnosti da najebes jos vise, da se ostavis coravog posla.
Ako zelis da se izvuces, angazuj dobrog advokata, ispricaj istinu, na sudu nemoj da si tvrdoglav vec ponizan, kazi da ti je zao, da je to sto si morao da dajes izjave i odgovras pred sudom dovoljno uticalo na tebe da se uplasis i vise nikada ne pomislis da ucinis nesto slicno... i verovatno ces proci sa nekom uslovnom kaznicom..


A za ubuduce...
Trgni se malo covece...
Ako imas nekog, ili znas nekog ko ima nekog u zatvoru... otidiji u posetu... cisto da osetis atmosferu i dodje ti iz dupeta u glavu da li tu zelis da provedes dobar deo zivota.
Za mesec dana pocinje upisni rok na fakultete/visoke skole. Sto ne bi probao da izadjes na prijemni? Zagrejes stolicu mesec dana... pa ako upadnes na budzet.. upadnes. Novo (bolje)okruzenje, novi (bolji) ljudi... svi uslovi da tvoja socializacija ide u pravom smeru. Razmisli o tome.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Pojacani nadzori se ne unose u kaznene evidencije, uslovne kazne se unose ali se brisu posle proteka vremena proveravanja ili navrsetka punoletstva (sta god pre padne od to dvoje). Dakle, na dan kad si navrsio 18 godina si mogao da izvadis uverenje da si, kao bilo koji drugi gradjanin koji nije imao kontakta sa policijom, neosudjivan.

Veoma Vjerovatno... Smile da nije prekrsio uslov i kao maloljetnik ...
i kao punoljetnik...izvrsio jos teze krivicno djelo... Smile

-
...ako neko kao maloljetno lice pocini niz kivicnih djela... Smile
I Bude kaznjen nadzorom ustanove za socijalni rad..._
Sto mora da se desi, jer je maloljetno lice...i da nije tako, ne bi ga imao tko polati kod psihijatra na posmatranje...
Jer ne moze mup da donese takvu kaznu na svoju ruku kad je u pitanju maloljetno lice...
Nego da postavi zahtjev socijalnom radniku..
A socijalni radnik..tj psiholog...ga posalje na psihijatrisko vjestacenje...
Da utvrde njegovu sposobnost rasudjivanja... Smile
A sud za maloljetnu delikvenciju, ako mu izrekne zatvorsku presudu...uslovljenu nekim drugim pokusajem ili izvrsenjem krivicnog djela...njegoova djela ostaju aktivna dok uslov ne istekne...
A ako on u medjuvremenu  prekrsi uslov...sto je i uradio... Smile
Njegov dosije i djela i njegova presuda stupaju na snagu...Obicno je praksa da  se saceka  punoljetstvo... osudjenog Smile
I  stavljaju mu se na teret sva djela zbog kojih je bio uslovljen...
i  kao prikolica  mu se kace na djelo koje je izvrsio......kao punoljetno lice Smile
A on je izvrsio djelo teske kradje...kao punoljetno lice... Smile
Tako da njemu ne gine robija... Smile
Plus to nasilje u porodici...ti ako si izvrsio nasilje nad osobama koje su te stvorile...
sta ces tek nekome drugom da uradis... Smile
Tako da sudija njega moze osloboditi...samo ako se grune heroinom...ili zvekne lsd...
-a posto se sudije ne drogiraju...popusice godinu do dve zatvorske kazne... Smile


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:36:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.