Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: u svedskoj 18-godishnji regruti voze leoparda 2-jku ...  (Pročitano 9683 puta)
03. Mar 2007, 02:02:53
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
evo gledam sad na discovery-ju ,u svedskoj vojsci momci koji su doshli na odsluzenje vojnog roka (18,19 godina ne 21 kao kod nas) chine celokupnu posadu (komandir,vozach,nishandzija,punilac) leopard 2 tenkova. o tenku nema shta mnogo da se pricha ,svi znate da je jedan od najboljih i najskupljih na svetu. medjutim, fora je u tome shto ljudi tamo posle 6 meseci obuke idu na regularne manevre sa tim grdosijama . pomislim onda na nashu jad i bedu ,na civilno sluzenje i na priche kako je potreban profesionalac da bi znao da koristi pushku ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
Opet se vracamo na istu pricu.
Ti momci bi u ratu bili unisteni sa sve tenkom, a da toga ne bi bili ni svesni kada bi se sa druge strane nasla neka iskusna i uvezbana posada tenka. Posto sam i sam bio tenkista, tvrdim i dalje da je za dobru posadu tenka, koja ce u potpunosti iskoristiti njegovu vatrenu moc, potrebno mnogo vise vremena od 6 meseci. Leopard 2 je odlican tenk, ali treba tu puno bojevih gadjanja i vezbe da bi se njime ovladalo. Dok sam bio u vojsci, vidjao sam neke podoficire komandire tenkova (a kamoli redovne vojnike) koji rade neke potpuno pogresne stvari, pa se jos hvale kako to tako moze i da su majstori koji su rekli ta to ne sme da se radi, ludi. Tenk za cas postane borbeno neupotrebljiv ili samo delimicno upotrebljiv ako se njime rukuje nestrucno i bahato.
Jednostavno regrutima i polu obucenim staresinama tu nije mesto. Tenkom moraju da upravljaju dobro obuceni profesionalci. Svako ko misli da nije tako, grdno se vara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Колико се сећам,имају Рекарова седишта...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Opet se vracamo na istu pricu.
Ti momci bi u ratu bili unisteni sa sve tenkom, a da toga ne bi bili ni svesni kada bi se sa druge strane nasla neka iskusna i uvezbana posada tenka. Posto sam i sam bio tenkista, tvrdim i dalje da je za dobru posadu tenka, koja ce u potpunosti iskoristiti njegovu vatrenu moc, potrebno mnogo vise vremena od 6 meseci. Leopard 2 je odlican tenk, ali treba tu puno bojevih gadjanja i vezbe da bi se njime ovladalo. Dok sam bio u vojsci, vidjao sam neke podoficire komandire tenkova (a kamoli redovne vojnike) koji rade neke potpuno pogresne stvari, pa se jos hvale kako to tako moze i da su majstori koji su rekli ta to ne sme da se radi, ludi. Tenk za cas postane borbeno neupotrebljiv ili samo delimicno upotrebljiv ako se njime rukuje nestrucno i bahato.
Jednostavno regrutima i polu obucenim staresinama tu nije mesto. Tenkom moraju da upravljaju dobro obuceni profesionalci. Svako ko misli da nije tako, grdno se vara.
Slazem se, to su visokosofisticirane masine i ne moze svako da se igra sa njima. Moze svako od nas da nauci da vozi bolid formule 1 za 6 meseci, ali nema sanse da da moze da se takmici sa profesionalcima. Mozda je neadekvatno poredjenje, ali mislim da je dovoljno blizu realnosti.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
aha ,a svedjani su totalne budale Smile razlika izmedju nashe i svedske vojske je u tome shto u svedskoj ljudi stvarno rade sa orudjem koje im je dodeljeno ,a ne ko kod nas da se zajebavaju kroz vojni rok iduci na milion pozarstava,dezurstava ,straza Smile svedjani imaju jedinice koje su profesionalne (npr spec.jedinice koje ratuju po afganistanu) ali su svesni da im je i pored toga shto ne ratuju preko 150 godina potrebno da i obichan gradjanin poznaje oruzje da ne bi morali da ratuju ni sledecih 150 godina. oni ,fala bogu imaju para i mogli bi da zaposle profesionalne tenkiste ,ali ne cine to jer shvataju da je 6 meseci dovoljno za obuku - a da je sve ostalo stvar talenta i uvezbavanja .
  uostalom ako su pogledaju ratna iskustva : niti je najbolji pilot,ni najbolji snajperista ni najbolji tenkista bio profesionalac Smile Smile chak je inajbolji podmornichar bio chovek koji je skoro zavrshio pomorsku akademiju Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Koja ratna iskustva? Ako pogledas malo dalje u proslost, recimo rimske legionare, oni su bili profesionalci i harali su tadasnjim svetom... Smile
« Poslednja izmena: 04. Mar 2007, 04:49:16 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
rimski legionari nisu bili profesionalci ,naime postojala je vojna obaveza od chini mi se 16 godina Smile tek kasnije su pocheli da iznajmljuju placenike,kad je carstvo pochelo da se raspada.ali pogledaj malo u blizu proshlost pa i u sadashnjost pa objasni zashto americhki profesionalci ne mogu da izadju na kraj sa pobunom u iraku ili afganistanu ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
rimski legionari nisu bili profesionalci ,naime postojala je vojna obaveza od chini mi se 16 godina Smile tek kasnije su pocheli da iznajmljuju placenike,kad je carstvo pochelo da se raspada.ali pogledaj malo u blizu proshlost pa i u sadashnjost pa objasni zashto americhki profesionalci ne mogu da izadju na kraj sa pobunom u iraku ili afganistanu ...
Tekila gerila. Nemas jasnog protivnika a ne mozes bas svakoga ubiti koji nosi arapsku odjecu jer takvih je dosta po ulicama, tj. vecina. Na nasim ratovima se to zvalo "Humano preseljenje" a u svijetu "enticko ciscenje", mislim da je taj izraz i nastao iz sukoba na tlu bivse SFRJ. A ti US porfesionalci su skrkali Iracane u ratu kao na traci ili u video igricama. Mislim da dobar dio njih i ne zna sto ih je snaslo. Profesionalcima je to struka, posao za koji je svaki dan obucavaju i po sustavu bodovanja dobivaju placu. Tu obican redov nema sanse.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
poenta i jeste u tome shto ti americhki profesionalci ne mogu ili ne umeju da pobede ljude koji nisu chak ni regruti . s druge strane ,pogledajmo checheniju . ruska vojska je pochela gore od amerikanaca ali se danas moze reci da je rat ipak dobila (a ruska vojska je vecinom regrutna) .

zakljuchak: profesionalac ima odredjenu "zanatsku" prednost ali ona postoji samo na pochetku rata .ako se rat oduzi ,ta prednost se gubi .u igru onda ulaze druge stvari - recimo motivisanost za borbu ,inteligencija i.t.d.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Mi smo posle tri meseca isli na manevre a posle pet do sest na manevre u bojeva gadjanja. Ja sam posle prekomande za kratko vreme nabio par meseci terena i to sve na oklopnjacima.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.