Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Srbiji oko 24.000 intravenskih zavisnika od heroina  (Pročitano 13290 puta)
24. Jun 2011, 17:45:43
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5



BEOGRAD – U Srbiji ima oko 24.000 intravenskih zavisnika od heroina, a pretpostavljamo da je nekoliko stotina hiljada mladih zavisno od neke vrste droge, rekao je danas državni sekretar Ministarstva zdravlja Periša Simonović, povodom obeležavanja 26. juna, Svetskog dana borbe protiv zloupotrebe droge koji se obeležava pod motom „Globalna akcija - zdravo okruženje bez droga”.

On je dodao da, prema podacima iz marta ove godine, neku ilegalnu vrstu droge tokom života konzumiralo 16,5 odsto učenka prvih razreda srednjih škola, pri čemu je sedam odsto učenika prvih razreda srednjih škola u Srbiji navelo da su bar jednom u životu koristili marihuanu.

Simonović je naglasio da zloupotreba i posledice zloupotrebe psihoaktivnih supstanci pogađaju sve društvene slojeve u svim zemljama sveta, direktno se odražavaju na zdravlje i život ljudi i podstiču kriminal.

„U svetu oko 200 miliona ljudi najmanje jednom godišnje uzme neku drogu, a svake godine 200.000 osoba umre od posledica korišćenja droga”, kazao je Simonović.

Predstavnik UNICEF-a za Srbiju Judita Rajhenberg je kazala da je u Srbiji prošle godine oko 15 odsto učenika srednjih škola koristilo drogu, ako i da u Evropi ima oko dva miliona zavisnika od droge.

Zamenik direktora policije Ministarstva unutrašnjih poslova Branislav Mitrović je istakao da policijski organi imaju za cilj da se prevashodno spreči ulazak droge u školska dvorišta što je moguće ostvariti preko većeg broja školskih policajaca.

Mitrović je ukazao na poražavajuću činjenicu da u Srbiji nema opštine u kojoj nema droge i da će MUP zbog toga angažovati više policijskih radnika na suzbijanju te pošasti i u edukaciju mladih da bi se narkomanija sprečila koliko god je to moguće.

Direktorka Instituta za javno zdravlje Srbije „Batut” Tanja Knežević je navela da je u četiri regionalna centra za lečenje zavisnika od droge od marta prošle do juna ove godine lečeno oko 1.057 pacijenata.

Kneževićeva je dodala da eksperimentisanje sa drogom najčešće počinje sa 17 godina i da veliki problem predstavlja što se oni na lečenje javljaju tek sa 30 godina, što predstavlja dug period konzumiranja droge.

------------------------------------------

U Beogradu pet narkomana na hiljadu stanovnika

BEOGRAD – Gradski zavod za javno zdravlje ukazao je danas da u Beogradu na svakih hiljadu stanovnika živi pet registrovanih narkomana, odnosno ukupno 7.805 osoba.

Stopa ukupnog broja registrovanih obolelih je 495,2 na 100.000 stanovnika i u stalnom je porastu, jer je 1997. bila 85,8, 2005. 312,5, a 2009. 470,4, saopštio je Gradski zavod povodom sutrašnjeg Svetskog dana borbe protiv zloupotrebe i krijumčarenja droga koji se obeležava pod motom „Globalna akcija - zdravo okruženje bez droga”.

Od droga je 2009. umrlo 37 Beograđana za razliku od 2008. kada je umrlo 45, a sa narkomanijom kao pratećim oboljenjem umire 25 do 50 ljudi godišnje, što je 0,2 do 0,4 odsto svih umrlih.

Prosečna starost u trenutku smrti je oko 35 godina, a 30 odsto umrlih je mlađe od 30, dok su 75 odsto lica mlađa od 40 godina.

Pre 15 godina prosečna starost registrovanog narkomana je bila oko 33 godine, dok je u protekloj godini prosečna starost novoregistrovanih iznosila oko 30 godina, podsetio je Gradski zavod za zaštitu zdravlja.

Među registrovanima su stanovnici svih beogradskih opština, a najviše obolelih živi na opštinama Stari grad, Vračar, Savski venac, Palilula i Zvezdara, a najmanje u Surčinu, Barajevu i Sopotu.

Ujedinjene nacije svake godine obeležavaju Svetski dan borbe protiv zloupotrebe i krijumčarenja droge, s ciljem da mobilišu i inspirišu ljude da daju podršku u borbi protiv zloupotrebe droga.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.100
Nešto mislim da je ovaj broj nerealno mali.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Za sledbenike akcije "drogom protiv trojke", znam da je prema specijalnom naucnom istrazivanju no name naucnika dokazano da je heroin zdraviji od duvana i alkohola, prema njihovim navodima je i koka kola stetnija, ipak mislim da je ovo veliki broj kretena od kojih je dosta njih na teretu drzave.

A zna se i da je realan broj ovih zavisnika bar 2 puta veci.
« Poslednja izmena: 24. Jun 2011, 17:51:17 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
Koka kola kad je prvi put upotrebljena,koriscena je kao medikament....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.100
I imala je drugačiji sastav nego sada. Uostalom, morfijum je takođe lek pa opet ne znači da je heroin zdrav.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Broj je mnogo veci, ovo su samo registrovani.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7967
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Apple iPhone 4
dobri smo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
I imala je drugačiji sastav nego sada. Uostalom, morfijum je takođe lek pa opet ne znači da je heroin zdrav.

Sto samo znaci da je sve moguce zloupotebiti....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
I ako sam ja veoma liberalan povodom droga, mislim da država nema pravo da ikom kaže šta ne sme da unosi u svoj organizam, da je nemoguće regulisati moral (sama pomisao treba da se ismejava), da prohibicija samo daje novac kriminalcima koji inače nebi ni postojali...

2 moja bliska drugara i još jedan poznanik su se navukla na heroin i video sam šta im je uradio. Strogo vas savetujem da ne probate, svi tvrde da oni imaju disciplinu koju milioni drugih narkomana nisu imali, da samo uzimaju "ponekad", ali navukli su se  Smile Mnogi koji se navuku se plaše da potraže pomoć jer zakon nema mnogo simpatije prema njima, a mnogo bi bilo isplativije i po državu da odma potraže pomoć čim je problem vidljiv, nego kad stvari odmaknu kontrolom i još budu zatvoreni (što opet košta).

Inače ja sam bio FIZIČKI navučen na koka-kolu. Zvuči smešno i sramotno, ali priznajem. Jedno vreme sam pio 2l dnevno, ali sam odlučio da prestanem preko noći, skroz na suvo. Imao sam teške glavobolje, povraćao sam više puta dnenvno, jedva sam bio budan, osećao pritisak u očima, osećao se depresivno, ništa nije moglo da mi utoli žeđ... Da li treba koka kolu zabraniti? (ne, naravno da ne, ko voli nek izvoli).
« Poslednja izmena: 24. Jun 2011, 18:18:52 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Dakle, svi imaju slobodu da probaju sve, a kad se navuku, onda: drzavo, pomazi, idupickumaterinu? Ili: drzavo, pomozi mi da se ne navucem?

Zaista dobra logika, nema sta.

A liberalnom logikom se dolazi do zakljucka da su to sve bili mocni mozgovi, moralne gromade, al eto, malo se zajebali pa se navukli i onda se trazi "razumevanje".

Djecace, imao si sve u svojim rukama, hteo si da probas, to je tvoj zivot, tvoja stvar, e pa u tom slucaju drzava takodje treba da bude liberalna i da kaze ako hoces da crknes, crkni, to je tvoje pravo.


Koka kola nije narkotik, pij svaki dan po casu i nista ti se nece desiti. Svaki dan popij casu piva ili vina, nista ti se nece desiti. A to za heroin ne vazi.
« Poslednja izmena: 24. Jun 2011, 18:24:37 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.