Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Srbiji oko 24.000 intravenskih zavisnika od heroina  (Pročitano 13286 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ja sam 100% za ličnu odgovornost, slažem se da ako ti zajebeš da ti treba da sebe vadiš iz govana, ali govorim samo da je ipak mnogo logičniji stav lečenja u početku, koliko god država preti batinama, stotine hiljade se opet drogiraju. Kada bi se regulisao kvalitet (nešto što se ne radi na ulici) trvrdim da bi mnogo manje ljudi i tražilo zdravstvenu pomoć.  Takođe pravo lečenje uvek košta toga koji želi da se leči, nije ko da postoji osiguranje za ovo.

Narkotik je koliko sam ja čuo bilo šta što deluje na hemiju mozga, prema tome i kiseonik može da se nazove narkotik.

Inače nemaš ti pojma kakvi su oni bili, samo zato što si vaspitan da mrziš narkome, ne znači da oni nisu više ljudi, da nemaju više snove, ljubivi i sva ostala hipi sranja. Ima, i te kako mnogo dobrih ljudi koji su precenili svoju sposobnost, i jeste, emotoivno je retardiranotm odbaciti ih odma kao šljam.

Inače pitaj Mrgeca kako bi njemu prijala čaša kole na dan. I te kako može svašta da bude.
« Poslednja izmena: 24. Jun 2011, 18:34:53 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Nokia 
Citat
Inače ja sam bio FIZIČKI navučen na koka-kolu. Zvuči smešno i sramotno, ali priznajem. Jedno vreme sam pio 2l dnevno, ali sam odlučio da prestanem preko noći, skroz na suvo. Imao sam teške glavobolje, povraćao sam više puta dnenvno, jedva sam bio budan, osećao pritisak u očima, osećao se depresivno, ništa nije moglo da mi utoli žeđ... Da li treba koka kolu zabraniti? (ne, naravno da ne, ko voli nek izvoli).

Poznato je, ili nije (?) da koka kola sadrzi kokain....
A sada ...mozda si ga ti muckao , ko ce ga znati.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Broj je mnogo veci, ovo su samo registrovani.

Naravno, Cedu nijesu odje racunali,on ima imunitet Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Samsung SGH-E590
Ako se trava racuna u drogu onda minimum 35% ljudi od 18-25 godina su narkomani. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Od jedne case koka-kole nece biti nista, ali velike kolicine nikako nisu zdrave za jetru. Drug je dobio blazi oblik ciroze zbog toga...  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Ja sam 100% za ličnu odgovornost, slažem se da ako ti zajebeš da ti treba da sebe vadiš iz govana, ali govorim samo da je ipak mnogo logičniji stav lečenja u početku, koliko god država preti batinama, stotine hiljade se opet drogiraju. Kada bi se regulisao kvalitet (nešto što se ne radi na ulici) trvrdim da bi mnogo manje ljudi i tražilo zdravstvenu pomoć.  Takođe pravo lečenje uvek košta toga koji želi da se leči, nije ko da postoji osiguranje za ovo.

Mnogo je logicnije da ne uzimas heroin i da se ne navlacis na njega. Drzava ne treba da preti ni batinama niti bilo cim. Imao sam u zgradi narkosa koji je svakog meseca pravio sranja, padao, sekao se i tako svaki mesec po 5 dana u bolnici, a roditelji socijalni slucajevi. Da, sigurno su mu oni placali lecenje, sve u full-u. E tu ja vidim problem, ta jajara svakog meseca nekom bolesniku zauzima krevet, a veoma je retardirano reci da nije znao sta je droga pa uzeo samo malo cisto fore radi. Da, zaboravih da navedem da se ozenio nekom nesretnicom koja se takodje drogira, imaju malo dete koje ima epilepsiju.

Citat
Narkotik je koliko sam ja čuo bilo šta što deluje na hemiju mozga, prema tome i kiseonik može da se nazove narkotik.

Pa iskreno, prvi put sada cujem za ovu nebulozu. Onda je i voda narkotik, svi sastojci vazduha izazivaju kod coveka tesku zavisnost i ako ostane bez vazduha duze od nekoliko minuta to moze izazvati trajne posledice.

Citat
Inače nemaš ti pojma kakvi su oni bili, samo zato što si vaspitan da mrziš narkome, ne znači da oni nisu više ljudi, da nemaju više snove, ljubivi i sva ostala hipi sranja. Ima, i te kako mnogo dobrih ljudi koji su precenili svoju sposobnost, i jeste, emotoivno je retardiranotm odbaciti ih odma kao šljam.

Ne, ne mrzim ja nikoga. Rastao sam u sredinama gde je sve bilo na dohvat ruke i niko nije mogao da me spreci da se drogiram.A to sto u stotinu miliona narkica u svetu postoji odredjeni broj genija, ne znaci nista. Ti ljudi su odlucili da zamene svoju stvarnost zbog ovoga ili onoga, ok, nemam nista protiv. Ali kad krene da crkava sigurno mu necu pruziti ruku, jer je on to tako odabrao, necu ja da stanem na put njegovoj sreci ili njegovom iner fajeru.

Citat
Inače pitaj Mrgeca kako bi njemu prijala čaša kole na dan. I te kako može svašta da bude.

Nisam ukapirao ovo ali nema veze, napusta me inteligencija, moram u kafanu da se puknem pivom, a i nikotinski fix mi treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
SVAKO ima pravo da mu se ukaze medicinka pomoc.
To ne odredjuje Pera, ne odredjuje Mika, vec odredjuje sistem po kome lekara, nakon sto je polozio svoju zakletvu, nije briga kako, zasto i koliko puta neko dolazi po pomoc. Lekar se obavezao da pomaze i to ce uciniti bez obzira ko je u pitanju.

Dalje, lecenje od narkomanije ne podrazumeva samo medikamentozu, vec uglavnom i rad sa psihologom i resavanje mnogo vecih i ozbiljnijih problema od samog konumiranja opijata. Vrlo cesto te ljude treba provesti kroz ozbiljan krug psiholoskih testova i sa njima raditi da prevazidju svoje slabosti i pokusaju da sami sebe izvedu na pravi put.

Ako podjemo logikom pojedinaca... lekari ne bi trebalo da lece, niti drzava da pokriva troskove zdravstvenog osiguranja svih onih koji se bave ekstremnim sportovima recimo... zelis da treniras parkur, jbg, svesno izazivas sudbinu. Kad izadje potkolenica napolje, izvoli idi kod Radeta limara da te operise i rehabilituje.

Sta hocu da kazem. Rehabilitacija je sastavni deo lecenja bolesti zavisnosti i na nju svaki pojedinac ima pravo. Bolest zavisnosti nije samo konzumacija heroina, kokaina i njihovih otpadnih produkata. Bolesti zavisnosti idu od analgetika, preko narkoleptika, lekova za lecenje depresije, sintetickih heroinskih produkata, raznih blokatora, do konzumacije svih ovih ili pojedinacnih droga sa alkoholom, sto takodje spada u jednu od najozbiljnijih bolesti zavisnosti.

Nisu svi ljudi isti i ne navlace se svi na zuto zato sto su budale. Sta da radimo sa decom koja u osmogodisnjoj skoli prvi put probaju heroin jer na cosku "iza skolskog" radi lokalni diler svega sto moze da ti padne na pamet...

Sa narkomanima treba raditi. Treba pokusati ih rehabilitovati. Postoje razni hriscanski i ne-religijski centri za odvikavanje od droga i alkohola sirom nase i susednih zemalja, gde ljudi rade za hranu i prenociste. Mnogi ostaju po nekoliko godina. Neki ostaju zauvek i na taj nacin se prenosi i siri ovaj vid komunikacije i socijalizacije zavisnika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Mnogo je logicnije da ne uzimas heroin i da se ne navlacis na njega.
Tačno.
Citat
Drzava ne treba da preti ni batinama niti bilo cim.
Ali to radi. Narkomani i tekako dobijaju po bubrezima, česte su vreće za udaranje "van dosijea". 
Citat
Imao sam u zgradi narkosa koji je svakog meseca pravio sranja, padao, sekao se i tako svaki mesec po 5 dana u bolnici, a roditelji socijalni slucajevi. Da, sigurno su mu oni placali lecenje, sve u full-u. E tu ja vidim problem, ta jajara svakog meseca nekom bolesniku zauzima krevet, a veoma je retardirano reci da nije znao sta je droga pa uzeo samo malo cisto fore radi. Da, zaboravih da navedem da se ozenio nekom nesretnicom koja se takodje drogira, imaju malo dete koje ima epilepsiju.
A što taj nije informisan o štetonstima toga? Zašto je to samo privilegija srednje i više klase? Zašto znanje mora da se prodaje? To je mnogo dublji problem. Takođe zašto taj jedan seronja mora da kvari svima drugima zabavu? Ništa nije savršeno, uvek će neko da nađe način da iskorišćava sistem, ali da li je to razlog da se oduzme lična sloboda svih ostalih?
Citat
Pa iskreno, prvi put sada cujem za ovu nebulozu. Onda je i voda narkotik, svi sastojci vazduha izazivaju kod coveka tesku zavisnost i ako ostane bez vazduha duze od nekoliko minuta to moze izazvati trajne posledice.
Nisam ja to smislio.
"Дрога је природна или синтетичка хемијска супстанца која утиче на промене у физиолошким и психичким (интелектуалним, емоционалним и мотивационим) функцијама, битно мења понашање", prema ovome i tvoj primer je tačan, nedostatak kiseonika i te kako utiče na sve te funkcije i ponašanje Smile
Iskreno, gde bi ti povukao liniju? Pri fizičkoj zavisnosti? Pa onda tu mora da se metne i kofein i alkohol i gomile legalnih lekova...

Citat
Ne, ne mrzim ja nikoga. Rastao sam u sredinama gde je sve bilo na dohvat ruke i niko nije mogao da me spreci da se drogiram.A to sto u stotinu miliona narkica u svetu postoji odredjeni broj genija, ne znaci nista. Ti ljudi su odlucili da zamene svoju stvarnost zbog ovoga ili onoga, ok, nemam nista protiv. Ali kad krene da crkava sigurno mu necu pruziti ruku, jer je on to tako odabrao, necu ja da stanem na put njegovoj sreci ili njegovom iner fajeru.
Barem se ovde slažemo. Takođe izvini za generalizaciju, ali znam da je tačna za većinu, da si odma niže biće ako se navučeš.

Citat
Nisam ukapirao ovo ali nema veze, napusta me inteligencija, moram u kafanu da se puknem pivom, a i nikotinski fix mi treba.

Kažeš da jedna čaša kole ili piva ne može da škodi, e pa njemu koliko sam pročitao i gusti sok može da škodi, mada on je specijalni slučaj (možda sam ga pomešao sa nekim).
« Poslednja izmena: 24. Jun 2011, 19:27:58 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Od jedne case koka-kole nece biti nista, ali velike kolicine nikako nisu zdrave za jetru. Drug je dobio blazi oblik ciroze zbog toga...  Smile





Covjek je sve objasnio. Na tebi je da li ces u raj ili pakao. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ja cu vala u pakao u svim religijama  Smile

When I die, fuck it I wanna go to hell
Cause I'm a piece of shit, it ain't hard to fuckin' tell
It don't make sense, goin' to heaven wit the goodie-goodies
Dressed in white, I like black Tims and black hoodies
God will probably have me on some real strict shit
No sleepin' all day, no gettin my dick licked
Hangin' with the goodie-goodies loungin' in paradise
Fuck that shit, I wanna tote guns and shoot dice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.149 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.