Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U sina ispalio ceo šaržer  (Pročitano 2062 puta)
22. Maj 2006, 00:38:03
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
U sina ispalio ceo šaržer

PETROVAC NA MLAVI - Sava Nikolić (72) iz sela Šetonje kod Petrovca na Mlavi ubio je svog sina Miroslava (56) ispalivši mu u grudi ceo šaržer iz pištolja.

Ubistvu je prethodila svađa oko male bašte.

- Tu baštu sam okopala i pripremila za sadnju paradajza i drugog povrća. Moj svekar, koji nije živeo sa nama, uzeo je to parče zemlje i ogradio sa namerom da ga da drugom. To se nije dopadalo mom suprugu i znam da mi je rekao: ‘’Otac mora prvo meni da ponudi, pa tek onda nekom drugom.’’ Šta se preksinoć događalo, ne znam. Samo su mi javili da mi je muž ubijen. U dvorište svekra još nisam ušla, jer ne smem - kaže Dušica, supruga ubijenog Miroslava.

Ispred kapije Save Nikolića, koji je već u pritvoru, okupilo se juče mnoštvo komšija i meštana koji čekaju da istražni organi obave uviđaj. U sobi, na podu, još je u lokvi krvi ležao Miroslav. Njegova majka Milica nariče i pokušava da uđe unutra, ali joj policija ne dozvoljava.

- Za njega sam se udala u 15. godini i rodila mu jedinca sina kojeg je on ubio. To je bio strašan čovek. Njemu niko nije bio dobar. Sa mnom nije pričao sedam godina i ja sam ga napustila, vratila se kod roditelja i sa sobom povela i dete - kazuje Milica.

Komšinica Milijada Jovanović priča da je videla kada je Miroslav, po svemu sudeći pod uticajem alkohola, ušao kod oca u dvorište.

- Čula sam kako Miroslav kaže Savi: „Gde si, gazda, da vidimo koliko je čije.“ Malo posle toga čula su se četiri-pet pucnja. Pomislila sam da je Miroslav ubio oca. Kapija se zatim otvorila i na njoj se pojavio Sava. „Zar ti nisi mrtav od onolike pucnjave?“, pitam ja njega. A on mi odgovori: „Ja nisam, ali on jeste. To sam učinio u odbrani, jer me je Miroslav prvo ošamario, a potom pesnicom udario u čelo“ - priča Milijada Jovanović.

Za Savu, koji je živeo sam, meštani kažu da je bio prek čovek i da se posle razvoda sa Milicom još tri puta ženio. Retki su bili oni koji su kod njega navraćali.

U Savino dvorište, posle ubistva Miroslava, niko nije smeo da uđe dok nije došla policija. Jedna mlađa meštanka kaže da se posle ubistva Sava ponašao kao da se ništa nije dogodilo.

- Išao je po dvorištu, sakupljao jaja koja su mu snele kokoške, pa je čak i konja nahranio pre nego što je došla policija koju su pozvale komšije - priča ova meštanka.

Iza Miroslava ostala su dva sina blizanca Goran i Zoran koje je vest o očevoj smrti zatekla u Italiji gde žive i rade već 12 godina.

Istražni sudija Okružnog suda u Požarevcu Dragan Vučićević, koji je obavio uviđaj, nije želeo da saopšti nikakve detalje.



Izvor: Blic \ S. Mirković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Nezapamćen zločin u selu Šetonju kod Petrovca na Mlavi

Ubio sina zbog svađe oko bašte

Sava Nikolić usmrtio sina s nekoliko hitaca iz pištolja a onda izašao u dvorište da nahrani konja

PETROVAC NA MLAVI - U selu Šetonju kod Petrovca na Mlavi juče je sahranjen Miroslav Nikolić (56), koga je u subotu uveče ubio njegov otac Sava Nikolić (72). Do tragedije je došlo posle žučne svađe između oca i sina, koji su već 30 godina bili u lošim odnosima. Prema kazivanju komšija, iz Savine kuće se oko 19 sati čula glasna rasprava, posle koje je usledilo nekoliko pucnjeva. Pošto su ga ubrzo videli kako izlazi u dvorište, pretpostavili su da je ubio svog sina. Komšije tvrde da je Sava Miroslava ubio pištoljem, a niko od njih nije znao da ga Sava poseduje. Kao da se ništa nije desilo, mirno je nahranio konja i radio po dvorištu sve dok nije došla policija i uhapsila ga.

- U subotu uveče, oko 19 sati, moj suprug je traktorom krenuo kod svog oca jer tamo ima pravo na polovinu kuće. Razlog njihove svađe je bašta koju smo obrađivali, a koju je moj svekar želeo da ustupi drugome. To je ljutilo Miroslava jer je smatrao da ima pravo korišćenja - priča Dušica. - Deda je naše roditelje maltretirao još dok su bili u zajednici s njim, zbog čega su i otišli od njega i u susednoj ulici podigli sebi kuću. Međusobni odnosi nisu nikad popravljeni, zbog čega ni mi nismo kontaktirali s njim - rekli su nam sinovi pokojnog Miroslava tridesettrogodišnji blizanci Zoran i Goran. Vest o očevoj smrti njih dvojicu je zatekla u Italiji, gde žive i rade već 12 godina.

- Upravo sam se vratila iz policije, u koju sam pozvana da bih dala izjavu. Ništa ne znam konkretno o toj svađi, samo znam da je bašta već dugo bila glavni razlog njihove netrpeljivosti. Moj suprug je likvidiran u kući u koju još nisam ušla jer mi je mučno da vidim krv po patosu - kaže Dušica. Ona radi kao kuvarica u osnovnoj školi u Šetonju a za svog supruga kaže da nije bio u radnom odnosu, već se celog života bavio poljoprivredom. Na imanju svoje majke Milke, koja je Savu odavno napustila, on je napravio kolibu i na njoj se bavio uzgojem ovaca. Za njegovog oca, koji se ženio četiri puta, meštani tvrde da je bio nezgodne naravi, zbog čega je ostao bez ijednog prijatelja.


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto: Dušanka Novković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ubio sina
Sava Nikolić (72) iz sela Šetonja sa nekoliko hitaca iz pištolja likvidirao svog sina Miroslava (56)

PETROVAC NA MLAVI - Miroslav Nikolić (56), iz sela Šetonja, kod Petrovca na Mlavi, koga je u subotu uveče ubio njegov otac Sava Nikolić (72), sahranjen je juče na mesnom groblju. Sava je svog sina likvidirao sa nekoliko hitaca iz pištolja u porodičnoj kući. Kako se pretpostavlja, razlog za ovo svirepo ubistvo je svađa oko zemlje. Nakon što je ubio sina, Sava je mirno izašao iz kuće i počeo da hrani konje.

Do tragedije koja je zapanjila sve stanovnike Šetonje, najverovatnije je došlo posle žučne svađe između oca i sina, koji su već 30 godina bili u lošim odnosima. Prema rečima komšija, iz Savine kuće se oko 19 sati čula glasna rasprava, posle koje je usledilo nekoliko pucnjeva. Pošto su ga ubrzo videli kako izlazi u dvorište, pretpostavili su da je likvidirao svog sina.

Komšije tvrde da je Sava ubio Miroslava pištoljem, koji je krio od svih. Kao da se ništa nije desilo, mirno je nahranio konja i poslovao po dvorištu, sve dok nije došla policija i uhapsila ga. Dušica Nikolić, Miroslavljeva udovica, kaže za Kurir da je njen suprug otišao u subotu uveče traktorom kod oca.

- U subotu uveče, oko 19 sati, moj suprug je traktorom krenuo kod svog oca, jer tamo ima pravo na polovinu kuće. Razlog njihove svađe je bašta koju smo obrađivali, a koju je moj svekar želeo da ustupi drugome. To je ljutilo Miroslava, jer je smatrao da ima pravo prečeg korišćenja - priča Dušica.

Miroslavljevi sinovi, blizanci Goran i Zoran, kažu da ih je deda oduvek maltretirao.
- Deda je naše roditelje maltretirao još dok su bili u zajednici sa njim, zbog čega su otišli od njega i u susednoj ulici podigli sebi kuću. Međusobni odnosi nisu nikad popravljeni, zbog čega ni mi nismo kontaktirali sa njim - pričaju sinovi pokojnog Miroslava, koje je vest o očevoj smrti njih dvojicu zatekla u Italiji, gde žive i rade već 12 godina.

Njihova majka Dušica kaže da ne zna konkretan razlog dugogodišnje svađe između njenog supruga i svekra.
- Samo znam da je bašta već dugo bila glavni razlog njihove netrpeljivosti. Moj suprug je likvidiran u kući, u koju još uvek nisam ušla, jer mi je mučno da vidim krv po patosu - kroz plač priča Dušica.

Inače, Miroslav Nikolić nije bio u radnom odnosu, već se celog života bavio poljoprivredom. Na imanju svoje majke Milke, koja je Savu odavno napustila, on je napravio kolibu, a bavio se uzgojem ovaca. Komšije kažu da je njegov otac bio nezgodne naravi. Ženio se četiri puta, a zbog svog bahatog ponašanja ostao je bez prijatelja.


Izvor: Kurir / D. NOVKOVIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.