Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U ledenu vodu po Časni krst  (Pročitano 11885 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Sony xperia
Ajmo bez prozivki. Ako se ima sta reci, recite sa odredjenom dozom uctivosti i kulture.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Ajmo bez prozivki. Ako se ima sta reci, recite sa odredjenom dozom uctivosti i kulture.
Isuse...daj mi lavlje srceeeee, da prezivim dane buduceeeee
Jel moze? Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Hvala za taj epitet, osećam se počastvovanom. Godi lep kompliment.

Ne, ja nisam zbunjena, samo sam prosto oduševljena verom ovih ljudi. Čovek bez nade je polumrtav, bez vere, sigurno mrtav. Ono što čoveka čini živim su njegove emocije koje su čudo ako su iskrene.

Ja sve ovo doživljavam kao prelep gest duboke vere u nešto što je lepo, u nešto što obećava i što je najbolje od svega, u nešto što pobedjuje. Vera pobedjuje. I naša ubedjenja i naše strahove. Ovi mladi ljudi su to dokazali i to je skup koji se, na žalost, samo jednom godišnje može gledati.

Borba za Isusovu ideju je večna, dok ne dodje do pobede. Ta ideja je ukorenjena ma kako da se zvala, ona je jaka i nepobediva. Ona je prosto jedinstvena. Ono što je on dao kao reper ponašanja i razmišljanja je orginalno, nevezano za njegovu ličnost i biografiju. Prosto ideja iskače iz konteksta ljudskog gubitnišva u svakom smislu, pa ako hoćeš, u socijalnom najviše.

Vera je smisao života. Postoje oblici koji su je dokazali. Njihovo ignorisanje je ravno ubistvu kosmosa. Sve ostalo je za diskusiju uz čaj ili kafu, bit je opravdano veličanstvena.  Smile
Ti si toliko zbunjena da je nemoguce da ti se objasni razlika izmedju vere i verovanja, ali ja nastavljam, cisto da drugi vide o cemu se radi.
Vera je znanje, i kod nas, gde se rec vera zloupotrebljava moze se primetiti da kada neko kaze " imam veru u nesto/nekoga " to dolazi iz znanja da je to nesto/neko sposobno da dovede do ocekivanog rezultata.

Vera u Boga je znanje da je Bog - Kreator svega, ako covek ima to znanje, onda nema potrebu da nekakvim "svojim delima" ocekuje ostvarenje ocekivanih rezultata.

Covek ne mora da ima nadu i veru da bi bio ziv i neizmerno zadovoljan svojim zivotom. Ono sto coveka cini zivim je energija koja ulazi u covekovo telo, a emocije su nuspojava emotivnog razmisljanja.

Znam ( a ne "dozivljavam" ) da je " Plivanje za casni krst " slepo verovanje u SPC i njihovu bajku/nebulozu o "povezanoscu sa Isusom Hristom", bas kao sto je to stvar sa svakom drugom sektom koja zloupotrebljava ime pokojnog Sina Bozijeg, ( koji je morao da umre za iskup ljudskog greha ) i svoje vernike obmanjuje lazima " da moraju da rade ovo ili ono da bi dosli do onoga ".

Ne postoji "Isusova ideja" posto je on kristalno jasno objasnio da su reci koje je on izgovarao vlasnistvo njegovog i naseg Oca a sva dela koja su se navodno desila su Volja njegovog i naseg Oca.

Potpuno neartikulisano bauljas po terminologiji koja ti je potpuno strana i nema nikakvog smisla da ti navodim stihove iz svetog pisma posto ces ih ignorisati.

Vera nije smisao zivota i ne postoje nikakvi nacini, oblici i forme koji mogu da dokazu da je vera dovela do bilo kakvog rezultata. Ili nevera.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Yes, Jesus loves me. Jel ti krivo?  Smile



Ti si toliko zbunjena da je nemoguce da ti se objasni razlika izmedju vere i verovanja, ali ja nastavljam, cisto da drugi vide o cemu se radi.
Vera je znanje, i kod nas, gde se rec vera zloupotrebljava moze se primetiti da kada neko kaze " imam veru u nesto/nekoga " to dolazi iz znanja da je to nesto/neko sposobno da dovede do ocekivanog rezultata.

Vera u Boga je znanje da je Bog - Kreator svega, ako covek ima to znanje, onda nema potrebu da nekakvim "svojim delima" ocekuje ostvarenje ocekivanih rezultata.

Covek ne mora da ima nadu i veru da bi bio ziv i neizmerno zadovoljan svojim zivotom. Ono sto coveka cini zivim je energija koja ulazi u covekovo telo, a emocije su nuspojava emotivnog razmisljanja.

Znam ( a ne "dozivljavam" ) da je " Plivanje za casni krst " slepo verovanje u SPC i njihovu bajku/nebulozu o "povezanoscu sa Isusom Hristom", bas kao sto je to stvar sa svakom drugom sektom koja zloupotrebljava ime pokojnog Sina Bozijeg, ( koji je morao da umre za iskup ljudskog greha ) i svoje vernike obmanjuje lazima " da moraju da rade ovo ili ono da bi dosli do onoga ".

Potpuno neartikulisano bauljas po terminologiji koja ti je potpuno strana i nema nikakvog smisla da ti navodim stihove iz svetog pisma posto ces ih ignorisati.


Da si proučavao bilo šta drugo osim Biblije, ne bi ti ovako "bauljao". Ako te nešto zanima i interesuje, potrebno je mnogo truda da se dodje do odredjenih saznanja. Znanje ne prestaje onog momenta kada misliš da si ga objedinio. Čak naprotiv. Tada počinje još veća žedj za njim.

Citat
Ne postoji "Isusova ideja" posto je on kristalno jasno objasnio da su reci koje je on izgovarao vlasnistvo njegovog i naseg Oca a sva dela koja su se navodno desila su Volja njegovog i naseg Oca.

O da, naravno da postoji. To je ono što je on pokušao da dokaže i dobrim delom uspeo u tome.

Omg, zar nisi čuo da Bog govori kroz ljude?  Smile


Citat
Vera nije smisao zivota i ne postoje nikakvi nacini, oblici i forme koji mogu da dokazu da je vera dovela do bilo kakvog rezultata. Ili nevera.

Vera JE smisao života. I da, o još kako postoje oblici i forme koji dokazuju da je dovela do ogromnih rezultata. Na žalost, nije svako spreman da ih vidi, prepozna i doživi.
Moja iskrena "sućut" za takve prazne duše.

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung d600
Citat
" Plivanje za casni krst " slepo verovanje u SPC i njihovu bajku/nebulozu o "povezanoscu sa Isusom Hristom", bas kao sto je to stvar sa svakom drugom sektom koja zloupotrebljava ime pokojnog Sina Bozijeg, ( koji je morao da umre za iskup ljudskog greha ) i svoje vernike obmanjuje lazima " da moraju da rade ovo ili ono da bi dosli do onoga ".

Amin Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung S8 Plus
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
i koja je svrha teme ? bilo, prošlo, gotovo.

sve se svelo na "nemam ja malu pišu, al neću u ladnu vodu zato što popovi oće da me tuču i jebedu".
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini

Isuse...daj mi lavlje srceeeee, da prezivim dane buduceeeee
Jel moze? Smile

[/img]

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Tema zatvorena zbog idiotluka

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.