Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U ledenu vodu po Časni krst  (Pročitano 11942 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Никад ми није било јасно како да те привуче да скочиш у ледену воду у сред јануара.
Tako sto ces verovati da ce ti taj skok u ledenu vodu i plivanje za nekim simbolom doneti nesto u cega verujes, i da to u cega verujes prevazilazi mogucu smrt koju ti to i skok u ledenu vodu i plivanje mogu doneti.

Slicna prica privlaci pojedince da izvode skok u vis koristeci plasticni eksploziv oko struka.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Tako je, vera nas je održala, njojzi hvala.

Da su pod Turcima naši preci podlegli, danas bismo imali žešću krizu identiteta. Hvala Bogu pa su izdržali. Vredelo je, ako ništa drugo, bar zbog vere u one koji su posle njih došli.
Slave su slavili krišom, sastajali se krišom pod stalnim pritiskom neprijatelja koji je hteo da ih od vere odvrati i asimiluje u svoje redove.

A danas kada neko zapliva za Časni Krst (što je pre svega društvena a potom verska pojava) neki uporedjuju sa vezivanjem exploziva. Alal vera.

I ovi što krišom škilje, šatro slučajno prolaze ne bi li bar lupom videli tragove nezadovoljstva.... Jeste, izgleda su prethodno dobro išibani i silom naterani da plivaju. Omg čime se sve neki ne služe ne bi li obezvredeli plemenito-takmičarski duh jakih, mladih, zdravih, verujućih ljudi c c c.

Tačno je, vera se nosi u sebi i nije je potrebno transparentno isticati što nije slučaj sa ovom temom koja prati simbole te iste vere o kojima sam pisala u prvom delu posta i koji su nas održali do dana današnjeg, te se istih nismo odrekli.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Tako je, vera nas je održala, njojzi hvala.
Kao sto rekoh i objasnih u "hriscanstvu" ( ili bilo kom drugom sistemu verovanja ) vera ne postoji. Postoji potreba da se usta ispiraju sa tom reci da bi ljudi imali placebo efekat licnog znacaja i vrednosti.
Citat
Da su pod Turcima naši preci podlegli, danas bismo imali žešću krizu identiteta. Hvala Bogu pa su izdržali. Vredelo je, ako ništa drugo, bar zbog vere u one koji su posle njih došli.
Slave su slavili krišom, sastajali se krišom pod stalnim pritiskom neprijatelja koji je hteo da ih od vere odvrati i asimiluje u svoje redove.

A danas kada neko zapliva za Časni Krst (što je pre svega društvena a potom verska pojava) neki uporedjuju sa vezivanjem exploziva. Alal vera.

I ovi što krišom škilje, šatro slučajno prolaze ne bi li bar lupom videli tragove nezadovoljstva.... Jeste, izgleda su prethodno dobro išibani i silom naterani da plivaju. Omg čime se sve neki ne služe ne bi li obezvredeli plemenito-takmičarski duh jakih, mladih, zdravih, verujućih ljudi c c c.

Tačno je, vera se nosi u sebi i nije je potrebno transparentno isticati što nije slučaj sa ovom temom koja prati simbole te iste vere o kojima sam pisala u prvom delu posta i koji su nas održali do dana današnjeg, te se istih nismo odrekli.
Ili mozda da turci nisu ni dosli u Srbiju bila bi to neka druga prica, ali uvek se desava ono sto mora da se desi.
Turci nisu hteli da mi izgubimo identitet, da su hteli mi bi ga izgubili, posto nismo mogli da im se suprostavimo, da smo mogli ne bi oni tako dugo bili tu.
Slepo verovanje u bajke je identicno u svakom sistemu verovanja. Nisam uporedjivao plivanje za krstom sa samoubilackim napadima nego sam rekao da je verovanje u nesto jace od straha od smrti bez obzira da li nju prouzrokuje pucanje srca od hladne vode ili raznosenje tela pucanjem eksploziva.
Da li mislis da postoji sansa da ti shvatis razliku izmedju vere i verovanja ili ne, posto nemam nameru da ti to objasnjavam ? Niti je svrsishodno da slusam komentare koji sa onim sto sam rekao nemaju nikakve veze.

OMG, sta pricas, gde sam ja bilo koga obezvredio ili kritikovao ili optuzivao zato sto radi to sto radi ?!?

Kazes " tacno je " a blage veze nemas o cemu pricas posto nastavljas o onome sto nije tacno.
Nemas mogucnost da primetis da nikoga ne napadam i ne optuzujem a imas potrebu da branis to sto nije napadnuto.....
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Hriscanstvo tesko da je deo srpskog identieta... mislim.. hriscanstvo u najcistijem obliku...
Ova himera je nesto drugo...

Stari bogovi i dalje zive... neovisno o semitskim haljinama koje danas nose...
Ta, eto... danas je slava... a slava bas nema veze sa hriscanstvom... vise sa starom pravom verom... Smiley

Tako da... oni su mozda skakali za simbol neke vere, ali ne bas autohtono srpske... a ni hriscanske... jer Jahva rece da za njega nema simbola...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
Никад ми није било јасно како да те привуче да скочиш у ледену воду у сред јануара.
Tako sto ces verovati da ce ti taj skok u ledenu vodu i plivanje za nekim simbolom doneti nesto u cega verujes, i da to u cega verujes prevazilazi mogucu smrt koju ti to i skok u ledenu vodu i plivanje mogu doneti.

Slicna prica privlaci pojedince da izvode skok u vis koristeci plasticni eksploziv oko struka.

lupaš. drž se sektaškog dela foruma.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Hriscanstvo tesko da je deo srpskog identieta... mislim.. hriscanstvo u najcistijem obliku...
Ova himera je nesto drugo...

Stari bogovi i dalje zive... neovisno o semitskim haljinama koje danas nose...
Ta, eto... danas je slava... a slava bas nema veze sa hriscanstvom... vise sa starom pravom verom... Smiley

Tako da... oni su mozda skakali za simbol neke vere, ali ne bas autohtono srpske... a ni hriscanske... jer Jahva rece da za njega nema simbola...  Smile

Tako je Anea, tacnije srpski identitet je deo "hriscanstva". Kada bi postojao samo jedan Srbin koji nije "hriscanin"
ne bi mogli da kazemo da je "hriscanstvo" deo srpskog identiteta.
Nema veze sa Hristom, ne "hriscanstvom", posto u svim oblicima "hriscanstva" postoje ceremonije i rituali sto je slucaj sa ovim dogadjajem i svim drugim koji se obavljaju javno.
Citat: gottago
lupaš. drž se sektaškog dela foruma.
Cim argumentovano objasnis tvrdnju da lupam, odlazim sa teme.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Videh ih juce dok su prolazili... Izgledali su poprilicno nevoljno i smrznuto...
A i nije bilo puno ljudi... i ako je subota... Smile

Sto se tice samog cina... a, ono... sto jes', jes... lepo kaze druga zapovest:

Citat
Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.

баш тако...зли фашисти попови су их под претњом оружја натерали да пливају у леденој води Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
баш тако...зли фашисти попови су их под претњом оружја натерали да пливају у леденој води Smile
Nisu ih naterali ali je cinjenica da nema njih ne bi moglo ni da bude plivaca u ledenoj vodi koji se takmice da sto pre dodju do glorifikovanog simbola.
Niko ne tera dzankija da se radi sa zutim, ali sigurno ne bi mogao da se uradi da nema proizvodjaca/prodavaca tog djubreta.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Citat
SRPSKA pravoslavna crkva proslavila je u subotu Bogojavljenje, praznik krštenja Isusa Hrista, koji je tradicionalno obeležen plivanjem za časni krst u mnogim gradovima u Srbiji.
Ok, tradicija....ali....moze li neko da mi objasni u cemu je simbolika plivanja da bi se doplivalo do drugog simbola u vidu krsta? Zasto se, recimo, ne roni do krsta? Da li je Isus krsten u polu-ledenoj vodi ili ne? Zasto je krst casni?
Zbog cega crkva ne digne glas protiv takmicenja (u ovom slucaju za krst casni) medju ljudima i ne podstice saradnju?

"Mnogi Hriscani nose krstove oko vrata. Da li mislite da kada se Isus bude vratio, da ce pozeleti da vidi j.beni krst? To je kao kada bi isli prema Dzeki Onasis (supruga ubijenog americkog predsenika Dz.F.K.-a) sa puskom u ruci." Bil Hiks
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Tako je, vera nas je održala, njojzi hvala.
Kao sto rekoh i objasnih u "hriscanstvu" ( ili bilo kom drugom sistemu verovanja ) vera ne postoji.

Kao što rekoh, vera postoji, itekako postoji. Tvoje objašnjenje hrišćanstva je tvoje objašnjenje, za mene neprihvatljivo. Šta tu dalje ima da se raspreda?
I kao što rekoh na jednoj temi, za mene je Hristos način života, ne lik, već odraz vere. Ne postoji materijalizovano biće koje će me od toga odvratiti.

Citat
Ili mozda da turci nisu ni dosli u Srbiju bila bi to neka druga prica, ali uvek se desava ono sto mora da se desi.
Turci nisu hteli da mi izgubimo identitet, da su hteli mi bi ga izgubili, posto nismo mogli da im se suprostavimo, da smo mogli ne bi oni tako dugo bili tu.

Po meni jako loše tumačenje istorije. Moji su preci, recimo, morali da menjaju mesto boravka da se ne bi poturčili pa su odlazili u krševite krajeve sa plodnog zemljišta ali su veru sačuvali. E to je uspeh e to se zove  pobeda.

Citat
Kazes " tacno je " a blage veze nemas o cemu pricas posto nastavljas o onome sto nije tacno.

A koja si ti ispostava vrednosti da meni odredjuješ šta je tačno a šta nije? Po meni, recimo, tvoje tvrdenje su skroz netačne i zasnovane su na prašini. Bez činjenica i dokaza.

Citat
Tako sto ces verovati da ce ti taj skok u ledenu vodu i plivanje za nekim simbolom doneti nesto u cega verujes, i da to u cega verujes prevazilazi mogucu smrt koju ti to i skok u ledenu vodu i plivanje mogu doneti.

Da, prevazilazi smrt jer je Hristos dokazao da smrt ne postoji. I naravno, pi*kice nikad neće skočiti u hladnu vodu.  Smile


Citat
SRPSKA pravoslavna crkva proslavila je u subotu Bogojavljenje, praznik krštenja Isusa Hrista, koji je tradicionalno obeležen plivanjem za časni krst u mnogim gradovima u Srbiji.
Ok, tradicija....ali....moze li neko da mi objasni u cemu je simbolika plivanja da bi se doplivalo do drugog simbola u vidu krsta? Zasto se, recimo, ne roni do krsta? Da li je Isus krsten u polu-ledenoj vodi ili ne? Zasto je krst casni?
Zbog cega crkva ne digne glas protiv takmicenja (u ovom slucaju za krst casni) medju ljudima i ne podstice saradnju?

"Mnogi Hriscani nose krstove oko vrata. Da li mislite da kada se Isus bude vratio, da ce pozeleti da vidi j.beni krst? To je kao kada bi isli prema Dzeki Onasis (supruga ubijenog americkog predsenika Dz.F.K.-a) sa puskom u ruci." Bil Hiks

Da se ponovim još jednom, Hristos je način života i..o, da, na moju, i na sreću sličnih meni, neće mu biti važni krstići oko vrata.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.