Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Francuskoj usvojena rezolucija o zabrani burki  (Pročitano 17709 puta)
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0
mob
Alcatel 
katolici u Vojvodini uredno krstevali svoju decu,isli u crkve

Па кад их нико није диро.

A tebe neko dirao Smile

Srbi u Sremu su tajno krštavali svoju decu.Nije bilo baš preporučeno od strane komunista. Mnogi nisu ni znali da li su kršteni sve dok nisu odrasli. I pored toga slavili su se Božić , Uskrs i krsne slave što javno, što tajno. Naročito je bilo masovno slavljenje crkvenih slava, po selima. Tada bi se u sela kod rodbine slilo sve što je otišlo u gradove. Đaci su dovodili svoje drugove , koji nisu imali rodbinu u selu. Da bi to nekako izobičajili, komunisti su uveli , takozvanr partizanske slave. Međutim crkvene slave su se više slavile, a održale su se i do dan dans. I dans su to šatori, ringišpili, drangulije i nezaobilazne igranke. Tako se pravoslavlje ipak sačuvalo, koliko toliko. Nakon 1990 godine bilo je grupnih krštavanja, po destak ljudi. Oni nisu bili ranije kršteni jer njihovi roditelji za to nisu imali hrabrosti.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 11:53:07 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1014
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
katolici u Vojvodini uredno krstevali svoju decu,isli u crkve

Па кад их нико није диро.

A tebe neko dirao Smile

Srbi u Sremu su tajno krštavali svoju decu.Nije bilo baš preporučeno od strane komunista. Mnogi nisu ni znali da li su kršteni sve dok nisu odrasli. I pored toga slavili su se Božić , Uskrs i krsne slave što javno, što tajno. Naročito je bilo masovno slavljenje crkvenih slava, po selima. Tada bi se u sela kod rodbine slilo sve što je otišlo u gradove. Đaci su dovodili svoje drugove , koji nisu imali rodbinu u selu. Da bi to nekako izobičajili, komunisti su uveli , takozvanr partizanske slave. Međutim crkvene slave su se više slavile, a održale su se i do dan dans. I dans su to šatori, ringišpili, drangulije i nezaobilazne igranke. Tako se pravoslavlje ipak sačuvalo, koliko toliko. Nakon 1990 godine bilo je grupnih krštavanja, po destak ljudi. Oni nisu bili ranije kršteni jer njihovi roditelji za to nisu imali hrabrosti.

Da,otprilike je tako bilo i u Srbiji, s tim sto ta krstenja nisu bila bas toliko tajna, a ni#
zabranjena. Nisu bila rado vidjena,a li nije bilo nikakvih sankcija zbog krstenja.

Slave su se slavile u jako uskom krugu, nije bio uobicajeno da se zove 20-50 ljudi na
slavu jer je slava nesto sasvim privatno i tice se najuzeg dela porodice.

Kakva bre hrabrost? Roditelji su bili zestoki komunisti,oni su bili caushi koji su javljali
ko je krsten,ko slavi slavu i da takav ne moze da ,recimo, da pravi karijeru ni u firmi,
ali ni na fakultetu,nekom ministarstvu.
IP sačuvana
social share
Srbi  pripovedaju da tice na Cirilovdan traze druga svaka sebi da
gradi gnijezdo i da nose jaja;pa koja koja ga ne nadje,ona se obijesi.

Ciriil,filosof
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Не лупетај кад немаш појма. Да имаш знала би да су се за Божић и Ускрс спуштале шалукатре да жандари и мантилаши не виде случајно кандило ил свећу. Маса људи је наставила да живи по своме упркос комуњарској тортури, сналазили се како су знали. Мој деда је најебао кад је сина оженио у цркви па зато комшија није смео да унуче крсти. Крстио га тек деведес и неке кад је имао 15-16 година ја био клиња играо се с њим на улици. Умеш само да сереш по сопственом народу и врљаш се са етикетама Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1014
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Не лупетај кад немаш појма. Да имаш знала би да су се за Божић и Ускрс спуштале шалукатре да жандари и мантилаши не виде случајно кандило ил свећу. Маса људи је наставила да живи по своме упркос комуњарској тортури, сналазили се како су знали. Мој деда је најебао кад је сина оженио у цркви па зато комшија није смео да унуче крсти. Крстио га тек деведес и неке кад је имао 15-16 година ја био клиња играо се с њим на улици. Умеш само да сереш по сопственом народу и врљаш се са етикетама Smile

Znas, sta?

Ja govorim i pisem ono sto sam videla,dozivela u svojoj okolini,gradu,skoli,crkvi.
Perudji je pisao kako je to bilo u Sremu.

U mojoj,uzoj,sirorj i najsiroj familiji, deca su uvek krstevana, pa sam i  ja krstena,
kao i moj brat,ali i braca, sestre od tetke. Bozic se slavio po nekim starinskim ritualima,
ali je moja porodica ( pa i ja kao dete) uredno isla na bdenje za Bozic u Uskrs.

Ja sam se mnogo kasnije odrodila od crkve jer je danas lako biti i vernik,popovi uzimaju
lovu od bednih pa ne znaju za dosta,imaju neke  tarife i cenovnike,voze prilicno
skupe automobile.vladike neke blindirane dzipove, a imaju i sofere,slave slavu u kafani
i tako. To vise nisu moji popovi pa tako ni crkva.

Ovi su bili pravi vernici i heroji koji su krstili decu,svetili vodicu za slavu i drzali bozju sluzbu
kada to nije bilo bas drzavno i drustvenio prihvatljivo.

Usput, ne dozvoljavam da mi niko propisuje da moram da imam maramu na glavi
ako zelim da udjem u crkvu.
IP sačuvana
social share
Srbi  pripovedaju da tice na Cirilovdan traze druga svaka sebi da
gradi gnijezdo i da nose jaja;pa koja koja ga ne nadje,ona se obijesi.

Ciriil,filosof
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Супер све је то лепо ал мојне упоређујеш ствари са својом околином и својом судбином кад благе везе немаш како је то у другим крајевима било Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy IIs
Не лупетај кад немаш појма. Да имаш знала би да су се за Божић и Ускрс спуштале шалукатре да жандари и мантилаши не виде случајно кандило ил свећу. Маса људи је наставила да живи по своме упркос комуњарској тортури, сналазили се како су знали. Мој деда је најебао кад је сина оженио у цркви па зато комшија није смео да унуче крсти. Крстио га тек деведес и неке кад је имао 15-16 година ја био клиња играо се с њим на улици. Умеш само да сереш по сопственом народу и врљаш се са етикетама Smile

katolici u Vojvodini uredno krstevali svoju decu,isli u crkve

Па кад их нико није диро.

A tebe neko dirao Smile

Srbi u Sremu su tajno krštavali svoju decu.Nije bilo baš preporučeno od strane komunista. Mnogi nisu ni znali da li su kršteni sve dok nisu odrasli. I pored toga slavili su se Božić , Uskrs i krsne slave što javno, što tajno. Naročito je bilo masovno slavljenje crkvenih slava, po selima. Tada bi se u sela kod rodbine slilo sve što je otišlo u gradove. Đaci su dovodili svoje drugove , koji nisu imali rodbinu u selu. Da bi to nekako izobičajili, komunisti su uveli , takozvanr partizanske slave. Međutim crkvene slave su se više slavile, a održale su se i do dan dans. I dans su to šatori, ringišpili, drangulije i nezaobilazne igranke. Tako se pravoslavlje ipak sačuvalo, koliko toliko. Nakon 1990 godine bilo je grupnih krštavanja, po destak ljudi. Oni nisu bili ranije kršteni jer njihovi roditelji za to nisu imali hrabrosti.

Da,otprilike je tako bilo i u Srbiji, s tim sto ta krstenja nisu bila bas toliko tajna, a ni#
zabranjena. Nisu bila rado vidjena,a li nije bilo nikakvih sankcija zbog krstenja.

Slave su se slavile u jako uskom krugu, nije bio uobicajeno da se zove 20-50 ljudi na
slavu jer je slava nesto sasvim privatno i tice se najuzeg dela porodice.

Kakva bre hrabrost? Roditelji su bili zestoki komunisti,oni su bili caushi koji su javljali
ko je krsten,ko slavi slavu i da takav ne moze da ,recimo, da pravi karijeru ni u firmi,
ali ni na fakultetu,nekom ministarstvu.
katolici u Vojvodini uredno krstevali svoju decu,isli u crkve

Па кад их нико није диро.

A tebe neko dirao Smile

Srbi u Sremu su tajno krštavali svoju decu.Nije bilo baš preporučeno od strane komunista. Mnogi nisu ni znali da li su kršteni sve dok nisu odrasli. I pored toga slavili su se Božić , Uskrs i krsne slave što javno, što tajno. Naročito je bilo masovno slavljenje crkvenih slava, po selima. Tada bi se u sela kod rodbine slilo sve što je otišlo u gradove. Đaci su dovodili svoje drugove , koji nisu imali rodbinu u selu. Da bi to nekako izobičajili, komunisti su uveli , takozvanr partizanske slave. Međutim crkvene slave su se više slavile, a održale su se i do dan dans. I dans su to šatori, ringišpili, drangulije i nezaobilazne igranke. Tako se pravoslavlje ipak sačuvalo, koliko toliko. Nakon 1990 godine bilo je grupnih krštavanja, po destak ljudi. Oni nisu bili ranije kršteni jer njihovi roditelji za to nisu imali hrabrosti.


Ma ne lupajte vas dvoje. (greskom sam napisao troje)

Niti je bilo zabranjeno, niti se radilo tajno,....


Nego nije bili IN nije bilo fensi

Pola ljudi se bre u Srbiji setilo da su vernici u 50-toj. Pa kao seru : bilo zabranjeno,
sto u prevodu znaci : jebiga, pratim mooooduuu

Moji iz kragujevca slavu slave godinama, i to javno. To vazi i za krstenja.

To sranje "nije se smelo" prosipaju bivsi veliki komunisti, clanovi raznih CK, crveniji od
Staljina i Lenjina zajedno.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2010, 14:54:54 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ето видиш кад све поредиш са својим чичним примером испаднеш глупа ко овај мамлаз. Лепо се распиташ шта је и како билопа онда изводи закључке о целомо народу Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Moj deda je branio da se ide u crkvu i da se slavi slava, što je potpuni paradoks jer su mu sva deca, rođena pre i u toku II sv. rata bila krštena.
S druge strane, kod majčinih roditelja, koji su s Kosova, normalno se slavila slava i Božić i Uskrs.
Bilo je tu svega, ja bih rekla.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1014
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Супер све је то лепо ал мојне упоређујеш ствари са својом околином и својом судбином кад благе везе немаш како је то у другим крајевима било Smile

Pa sa cijom da ih uporedjujem?

U Srbiji je bilo tako kako ja napisah, a bilo bi zanimljivo da Perudji,posto je ocigledno iz Srema,
napise da li su i katolici i protestanti tako krisom krstili decu ili je bio neki partijski razglas
koji je vazio samo za pravoslavce. I da li su isli u crkvu 25 .decembra?

Za Hrvate iz Hrvatske znam da takve zabrane uopste nisu bila tema. Svi redom su
krsteni. A jel ,bilo i tamo komunista.

IP sačuvana
social share
Srbi  pripovedaju da tice na Cirilovdan traze druga svaka sebi da
gradi gnijezdo i da nose jaja;pa koja koja ga ne nadje,ona se obijesi.

Ciriil,filosof
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Pa sa cijom da ih uporedjujem?

Рекао сам ти већ - информишеш се како је то у другим крајевима било па онда доносиш закључке, а не да другима судиш на основу ситуације у твојој околини.


А што се католика тиче већ сам ти рекао да њих нико није дирао и да су неометано обављали своје, бар по ономе што сам ја чуо. Рецимо знао сам човека коме су оца пребили на светог Ђорђа извукли га са славског ручка и пребили га на улици а он је касније оженио Шокицу променио веру одрадио све у католичкој цркви и после децу васпитао као католике.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.