Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pevajuca fontana na Slaviji  (Pročitano 26172 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Ako sam dobro razumeo ti si mislila na neki nadvožnjak ili podvožnjak kojim bi se napravila direktna veza tako da kad npr iz Nemanjine ideš u Makenzijevu samo pičiš preko tunela ili nadvožnjaka, iznad kružnog toka, i odma ideš direktno u Makenzijevu?

Znaš šta, sad baš gledam prostore na početku tih ulica i što jes jes, kad bi se napravili široki prilazi na uštrb okolnih praznih parcela, imalo bi mesta da se tu uguraju ulazi i izlazi u tunel, kao i trake ka kružnom toku. Dakle Y račvanje, i jedna traka te vodi u tunel a druga u kružni tok. Ali pitanje je koliko bi se time dobilo jer najveći problem, i za pešake, i za vozače i za saobraćaj generalno, predstavljaju Bulevar JNA i Kralja Milana i Beogradska koja mu šalju najviše vozila (i obrnuto). A na tim pravcima je nemoguće napraviti tunel ili nadvožnjak jer nema dovoljno mesta da se uguraju ulazi i izlazi u tunel i trake koje vode ka kružnom toku.

A i opet bi onda ostao problem reka pešaka koje neprekidno teku. Jer Slavija je prosto uvek bila, i biće, tranzit i mesto presedanja za putnike. A pošto GSP ide u 5 od 7 pravaca, i ima mnooogo vozila koja svake sekunde staju na neku stanicu, nemoguće ih je okupiti sve na dva,tri ista pravca odnosno stanice. Tako da obrni okreni, uvek će mnogo ljudi prolaziti peške kroz Slaviju. I jedini način da se taj problem reši je da se nekako razdvoje pešaci i vozila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows
Browser
Chrome 49.0.2623.75


ово неизгледа рђаво Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
LG Nexus 5
Nije mi samo jasno zasto se ne jave primarijusi i ne naprave idejni projekat? Ne valja sada, ne valja ako se promeni, ne valja nikako.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
To je bilo jedno od prvih predloženih rešenja i otprilike sva rešenja koja su praivili ljudi s trunkom pameti i razumevanja su slična njemu. Rešenje koje smo prijatelji i ja imali na umu kad smo hteli da uđemo na taj konkurs je takođe bilo bazirano na istom principu kao to sa slike.

Jedan par podzemnih prolaza (tj. ulaz i izlaz) kod Beogradske i Kralja Milana, jedan kod Meka, jedan kod JNA i jedan kod Makenzijeve. Naravno prelazi preko Deligradske i Svetog Save mogu da ostanu jer nisu prometne a i ulivaju se u Slaviju. Cilj je sprečiti gomilanje vozila unutar samog kružnog toka i reke ljudi preko prometnih ulica.
Ispod trga mreža prolaza u obliku kvadrata sa dijagonalama. Dakle uđeš u prolaz na početku Nemanjine, i odatle možeš direktno i do JNA i do Makenzijeve i do Mitićeve rupe. I milina. Za 30 sekundi si na bilo kom mestu. Takođe se dorade prilazi kružnom toku tako da se napravi mesta za prolaze i za trake i stanice JGP, i da se u kružni tok ulazi pod malo normalnijim uglom. Dakle sve se vrti oko razdvajanja pešaka, JGPa i ostatka saobraćaja. I uobličavanje samog kružnog toka, posebno prilaza. To je neka formula koja je jedina razumna ovde i kojoj bi težilo svako iole normalno rešenje.


Al eto... I urbanizam dobio svoje Nataše Kandić pa umesto da svako ide svojim putem opet ćemo jedne druge da blokiramo i teramo u PM.
« Poslednja izmena: 30. Mar 2016, 12:37:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 45.0
mob
LG Nexus 5
Video sam i ono resenje gde se pravi "kruzni tok" i za pesake na nivou iznad, ali se i to pokazalo neefikasnim, jer, jelte, treba raja da se penje uz stepenice, a gde su invalidi, kako ce oni. Podzemno takodje nije zgodno, navodno zbog dubine.

Najgore je kako je sada. Ogromna guzva se stvara zbog velikog broja pesackih prelaza. Svako resenje gde pesaci mogu nezavisno od saobracaja da prelaze je bolje od ovoga kako je danas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 49.0.2623.91
Skoro sam pricala sa jednim drugarom ciji je brat saobracajac, kaze mi da na Slaviji u proseku budu 2 cukanja dnevno.. pricao mi za jedan dan, samo sam zaboravila koji, nesto smo slavili taj dan, da li sport neki ili tako nesto, uglavnom da je bilo tog dana 31 sudar/cukanje/grebanje i propratna rasprava/tuca/gurkanje i bas je tog dana bio na kruznom taj njegov brat i doslo mu je da se samoubije ili da da otkaz, covek poludeo.. i pritom nekoliko puta je izbego da njega udare kolima  Smile

Ako sam dobro razumeo ti si mislila na neki nadvožnjak ili podvožnjak kojim bi se napravila direktna veza tako da kad npr iz Nemanjine ideš u Makenzijevu samo pičiš preko tunela ili nadvožnjaka, iznad kružnog toka, i odma ideš direktno u Makenzijevu?

Jeste, tako nesto, da se izdvoje linijske trase, to zemljiste oko Slavije sem hotela i mozda jos jedne parcele na cosku je svo u neresenim imovinskim odnosima i tu moze i da se rusi i siri i pravi svasta. Ali ja ne ocekujem nista pametno iskreno.
« Poslednja izmena: 30. Mar 2016, 12:55:08 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
To rešenje sa pasarelom ne bi godilo čak ni gradskoj upravi jer bi naružilo izgled trga a iz novijih priča vidim da i oni žele da ulepšaju i srede ceo trg, da bi obnovili i izgradili okolne blokove ka Beograđanci. A i pitanje je dal bi mogla pasarela lepo da se ugura u Slaviju. I naravno, onda bi opet bila kuknjava zbog stepenica ili što eto, diskriminisani pešaci moraju da se penju dok zli vozači ostaju gde jesu. Tako da to rešenje mislim da nikad nije ozbiljno ni razmatrano.

Ovo sa podzemnim prolazima ima tu jednu slabu tačku što ako se ne uradi dobro biće velikih problema sa podzemnim vodama, pošto je Slavija bila maltene bara do WW2. Ali zato se uloži malo više para, odradi se kako treba da se odradi, i nijedna strana /frakcija) ne bi više imala problem sa Slavijom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 49.0.2623.105
mob
Nokia krntija
Covek se u stvari iznenadi kako broj pokosenih pesaka nije daleko veci. Ljudi prelaze ulice, a da uopste ne gledaju okolo. To ide i boli ga kurac, racuna svako ce uvek da stane.

Apsurdno da vec decenijama nema podzemnih prolaza ili nekih pasarela, sta vec... Ovo izmestanje prelaza je sranje.


Sto se ostalog tice, smatram da Hrvatsku treba razoriti.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.5.17
mob
I-mate 30 Pro
Ovim problemom treba da se pozabave ovi sa cerna...

Ja mislim da je to njihov nivo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
To ti je onaj stav ''nek pazi on''. ''Ja sam pešak i imam svu prednost ovog sveta''.  Smile

Imam prijatelja koji isto tako radi. U svemu ostalom je razumna i tolerantna osoba, al tu stalno isterava neki svoj inat. I onda sam mu reko jednom kad je to uradio u zavejanoj strmoj ulici u Jerkoviću. Jeste bilo na prelazu, ali je izmarširao na kolovoz i naterao ove da naglo ukoče. Rekoh mu alo care, kako ne kapiraš da pored toga što ispadaš smrad, praviš i potencijalnu opasnost? Ne samo po sebe nego po svakoga na ulici. Jer sve i da hoće, ne mogu vozač i mašina u sekundi da stanu, a pogotovu ne ovde po snegu i strmini. Još ako se ovi iza njega zakucaju...
Al ne vredi. Opet on sa tim svojim ''pa jebi ga, nek vozi sporije''. Mislim se ''šta da vozi sporije? Da ide non stop 10 na sat zbog takvih kao ti što po snegu i padini vole da izlete da bi dokazali ne znam ni ja šta...''  Smile Smile A neki drugi kažu ''pa dobro, ako me i klepi, nije to strašno. Bar ću dobiti odštetu''. Uopšte ne kapiraju koliko malo sile i nesrećnih okolnosti tu treba da ti se uništi život u sekundi. Jebo odštetu ako ćeš da šepaš do kraja života.  Smile



Treba uvesti neku najosnovniju obaveznu edukaciju o saobraćaju za sve, čak i za one koji nemaju nameru da voze. Ionako po školama imamo bespotrebnih predmeta na pretek, neće ništa faliti ako se odvoji jedan u jednom razredu osnovne da se to malo prouči i objasni.
« Poslednja izmena: 30. Mar 2016, 13:38:16 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.