Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Twitter ~ Univerzalna tema za pitanja i novosti  (Pročitano 28759 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.11
I papa tweetuje

"Dragi prijatelji, upravo sam lansirao sajt www.news.va. Neka je hvaljen gospod naš Isus Hrist. Neka vas prate moje molitve i blagoslovi, Benedikt XVI", napisao je danas papa u svom prvom tweetu.



Vatikan je definitivno krupnim koracima zakoračio u 21. vek, nakon Facebooka i Youtube kanala, na redu je i Twitter. U prvom tweetu pape Benedikta XVI objavljen je početak rada novog sajta Vatikana i hvaljen Isus Hrist.

 "Dragi prijatelji, upravo sam lansirao sajt www.news.va. Neka je hvaljen gospod naš Isus Hrist. Neka vas prate moje molitve i blagoslovi, Benedikt XVI", napisao je papa u poruci na engleskom jeziku.

 Prvi multimedijalni portal Vatikana www.news.va, biće dostupan na italijanskom i engleskom jeziku, a na jesen će korisnicima biti na raspolaganju i španska verzija sajta.

 Korisnici portala imaju pristup vestima i materijalu vatikanskog radija i televizije, kao i novinama L'Osservatore Romano.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Tviteraši mapiraju udarne rupe na gradskim ulicama

Društvene mreže odavno više nisu samo mesto za zabavu, već i mesto na kojem se razvija građanski aktivizam. Grupa tviteraša pokrenula je akciju kojom pozivaju korisnike ove društvene mreže da prijave gde se nalaze rupe na gradskim ulicama.



UPOZORENJE - Akciju je pokrenuo Zoran Torbica, tviteraš i član Centra za razvoj interneta.

 - Svakodnevno se trudim da zaobiđem rupe po ulicama. Jedno veče sam snimio rupu i objavio je pod haštagom (kanalom) #udarnerupe. Vrlo brzo su me podržali drugi tviteraši koji su počeli da slikaju rupe po gradu i da ih objavljuju na Tviteru u nadi da će nadležni to da primete i da će krenuti da ih krpe. Zanimljivo je da su to prihvatili i tviteraši iz Bora koji su počeli da objavljuju slike rupa iz ovog grada - priča Torbica.

 Ideja je brzo dobila podršku, a Nina Kostić je čak napravila servis za prikupljanje podataka.

 - Na adresi rupanaputu.crowdmap.com napravljena je mapa i tu građani mogu da prijave udarne rupe. Sve što građani prijave, vidljivo je na sajtu. Servis, ako zaživi, može da bude veoma koristan za „Beograd put“, da vide koji delovi grada su najoštećeniji i da na osnovu toga eventualno odrede prioritete popravki - kaže Nina.

 Miloš Đajić, jedan od tviteraša, kaže da je jako važno da građani koriste društvene mreže jer im one omogućavaju da se povežu i predstavljaju veću snagu kada nešto traže.

 - To se zove snaga brojeva. Drugi bitan razlog je što su institucije i kompanije već na društvenim mrežama i sada mogu lakše da rešavaju probleme. I treće, zato što moramo nešto da uradimo i sami, a ne da čekamo da neko drugi to za nas uradi - kaže Đajić.

 I na sajtu JKP „Beograd put” postoji link „Beograd bez rupa” na kojem građani mogu da prijave rupe u asfaltu i da pošalju fotografiju. Međutim, Torbica kaže da bi ovaj servis mogao da bude mnogo bolje urađen.

 - Možete da pošaljete, ali nemate povratnu informaciju kad će ta rupa da bude popravljena i posle da li je popravljena. To bi moglo da se reši postavljanjem galerije prijava i da se vidi odgovor „Beograd puta” kad su i šta planirali da zakrpe. Ovako je servis kao crna rupa, pošalješ i ne znaš ništa - kaže Torbica, i dodaje da su spremni da pomognu „Beograd putu” da poboljša ovu mogućnost.

 

Prijave i SMS-om, mejlom ili telefonom
 HAŠTAG - Na adresi rupanaputu.crowdmap.com možete prijaviti gde su nalaze rupe u gradu, popunjavanjem jednostavne forme, slanjem SMS poruke na telefon 063/896-59-58, mejlom na rupanaputu@gmail.com ili tvitovanjem uz obavezno stavljanje jednog od haštagova #rupanaputu, #udarnerupe, #udarnarupa.

Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Adriana Lima: Hristos se rodi!

Manekenka je svojim čitaocima na Twitteru poželela srećan Božić na srpskom.



Adriana Lima, zvezda revija "Viktorijas sikret" i supruga srpskog košarkaša Marka Jarića, čestitala je na toj društvenoj mreži Božić po julijanskom kalendaru na srpskom jeziku.

 Par koji ima ćerkicu Valentinu odgaja je da poštuje i maminu i tatinu kulturu. Adriana je još pre dve godine zatražila srpsko državljanstvo, a dok Marko ne bude opet doveo brazilsku lepoticu u Beograd, očigledno je da se ona trudi da ispoštuje i srpsku tradiciju.

 "Hristos Se Rodi", napisala je "srpska snajka", a mi joj odgovaramo - vaistinu se rodi!

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Medvedev poželeo srećan Božić i na Twitteru

Predsednik Rusije Dmitrij Medvedev je, posle liturgije u moskovskom Hramu Hrista Spasitelja, čestitao Božić pravoslavnim vernicima i posredstvom internet društvene mreže Twitter.



"Čestitam svima koji danas slave Božić. Srećan vam Božić", napisao je Medvedev u prazničnoj poruci na svom Twitter nalogu.

 Po završetku praznične liturgije, Medvedev je od patrijarha moskovskog i cele Rusije Kirila dobio na poklon ekskluzivno izdanje knjige "Istorija ruske države" Nikolaja Karamzina.

 Božićnoj liturgiji u Hramu prisustvovalo je oko 6.000 vernika, među kojima su bili i poslanici Državne Dume, članovi Saveta Ruske Federacije i druge istaknute javne ličnosti.

 Ruski premijer Vladimir Putin prisustvovao je bogosluženju u crkvi Preobraženja u Sankt Peterburgu, gde je kršten kao dete.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Političari nekad i razmisle pre nego što nešto tvitnu

Poslednje aktivnosti ministra infrastrukture Milutina Mrkonjića na Tviteru, koje su obilovale psovkama, izazvale su veliku pažnju javnosti. Većina političara, korisnika društvenih mreža, smatra da je vulgarno ponašanje nedopustivo i da ne postoji razlika između izgovorenog na mreži i na televiziji ili u novinama.



GRANICA - Mrkonjićev kolega iz Vlade Oliver Dulić kaže da uvek dobro razmisli pre nego što nešto napiše na Tviteru, budući da zna da novinari prate sve što se na toj društvenoj mreži događa.

 - Na Tviteru najmanje pišem o politici, a više o neki drugim i veselijim stvarima. Kao i u realnom životu, izbegavam da se služim psovkama i nepristojnim izrazima, a na takve stvari i ne odgovaram - navodi Dulić za „24 sata”. Mlađan Dinkić, takođe jedan od korisnika Tvitera, kaže da koristi društvene mreže da vidi šta drugi ljudi misle.

 - Od kolega pratim Nenada Čanka zato što je najduhovitiji - kaže Dinkić za „24 sata“.

 Da političari moraju da snose odgovornost za javno izgovorenu reč, čak i kada su u pitanju društvene mreže, smatra Aleksandra Jerkov iz Lige socijaldemokrata Vojvodine.

 - Za mene Tviter nije privatna stvar i spremna sam da snosim odgovornost za sve što napišem. Često tvitujem, odgovaram građanima na pitanja, čak i polemišem, ali u granicama dozvoljenog. Kada je reč o uvredama, a bilo ih je, na njih ne odgovaram - kaže Jerkova za „24 sata”. Kada je reč o tvitovima Milutina Mrkonjića, Jerkova kaže da je to, u kombinaciji s podrškom koju ministar infrastrukture daje pojedinim osuđenicima Miloševićevog režima, za Ligu i nju lično dokaz da je krajnje vreme za lustraciju.

 Članica Predsedništva Ujedinjenih regiona Srbije Suzana Grubješić kaže da je „sigurna da se jedan broj ljudi čak oduševljava time, pod izgovorom da je čovek prirodan i neposredan”.


Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Imam pitanje za iskusne tviterase  Smile

Pratim osobu koja ne prati mene. Ta osoba postavi tvit -> kliknem na taj tvit -> sa desne strane se otvori deo gde pisu odgovori na taj tvit -> nakon par minuta odgovorim i ja na taj tvit (Reply) i taj moj odgovor se nigde ne pojavi  Smile

U cemu je caka  Smile

edit: I zasto se na strani neke osobe koju pratim pojavljuju samo odredjeni tvitovi gde ima mention (@) od strane followera (iako sam siguran da ima daleko vise spominjanja iliti mentiona)


Kazite ako sam zakomplikovao pitanje,  pa cu da slikam primere mog pitanja  Smile
« Poslednja izmena: 31. Jan 2012, 00:04:53 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
Vijesti: Ovako bi Njegoš tvitovao

Posle uspešnih akcija u kojima su za ugrožene na severu Crne Gore prikupili pomoć crnogorski tviteraši se danas opuštaju uz tvitove na temu Njegoševog "Gorskog vijenca".



Podgoričke "Vijesti" prenose najzanimljivije tvitove.

 "Kad pred zoru, i noć je mjesečna, vatra gori nasred sjenokosa, a Tviteraš od nekuda dođe, ukraj vatre sjede da se grije. "

 "A na lajni Mandušića Vuka, biće svaki hash tag ubojit"

 "Ćud je tviteraška smiješna rabota!"

 "Na dobar tvit je lako dobiti retvit, na muci se poznaju tviteraši!"

 "Sve se čovjek bruka sa tvitom: gleda follower tebe u zrcalo!"

 "Smiješna je ova tviteraška ljubav, grdno nam se oči susretaju, ne mogu se bratski pogledati, no tviteraški i nekako divlje."

 "Ne bojim se od tvita stranoga, neka ga je ka na gori lista, no se bojim tvita domaćega."

 "Jedan favorite jošt' niko ne dobi, što ga dobrim linkom ne okiti; favorite ište retweet, smiješani najlakše se piju."

 "Маlo folovera, malena i snaga, jedan folover medju vihorove, sirak tužni bez nigđe nikoga..."

 "Ko ima followera, ak' i malo više ga čuju no onog bez ijednog."

 "Kad je viđu đe tvituje mlada, svijest mi se oko glave vrti."

 "Ćud je twitterska smiješna rabota! Ne zna user ko je kakve vjere; stotinu će promijeniti vjerah da dobije jedan retweet!"

 "Korisnik na followera svoje pravo ima, ka tirjanin na slaba čovjeka!"

 "Spustavah se ja na vaše uže umalo se veza ne pretrže Wink od tada smo viši foloveri, u vezu mi pamet ućeraste."

 Najaktivniji tviteraši oko ove teme su @SrdjanVukcevic i @iMajer. Hashtag preko kojeg se tema može pratiti je #GorskiVijenac. E ako dosad niste razumijeli Gorski vijenac, pokušajte kroz malo zabave Smiley, pišu "Vijesti"

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
Sahranili Mister Bina na Twitteru

Društvenom mrežom se kao munja proširila vest da je glumac Rouan Atkinson umro. Naravno, to nije istina.



Trač je započeo korisnik Twittera sa Filipina Majkl Robert Meras, koji je "tvitovao" da je Mister Bin preminuo.

 "Sveže vesti iz Britanije, glumac Rouan Atkinson umro je večeras", napisao je on, a Internet zajednica počela da širi "vest"...

 Trač je uspešno prevario i urednike sajta Wikipedia, na kojem je nekoliko sati stajalo da je datum smrti slavnog komičara 26. februar 2012. godine.

 Naravno, Mister Bin je živ i zdrav, ali se pridružio gomili slavnih koje je Internet zajednica greškom "sahranila". Na tom spisku su i Edi Marfi, Čarli Šin, Oven Vilson, Adam Sandler i drugi.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
Da li je i vas napao Twitterov unfollow bag?

Ako vam se čini da u poslednje vreme gubite followere na Twitteru, ne brinite. Najverovatnije niste rekli ništa što bi nekoga od njih uvredilo, Twitter priznaje da postoji manji problem sa "unfollow" bugom koji dovodi do nasumičnog brisanja followera.



Korisnici Twittera koji su se možda zabrinuli da gube pratioce na ovoj društvenoj mreži jer su ih nečim uvredili ili smorili, mogu da odahnu. U poslednje vreme tviterašima se dešava da neki ljudi koji su ih pratili jednostavno nestanu sa liste followera.

 Twitter je priznao da postoji izvestan bag koji dovodi do nasumičnog brisanja followera sa nečije liste, ali nije rečeno kada bi moglo da se očekuje da njegovi stručnjaci reše taj problem.
 "U pitanju je bag, i naš tim radi na rešavanju problema", izjavio je portparol Twittera.

 Korisnici su se već neko vreme žalili na ovaj problem, a mnogi od njih odahnuli su pošto se Twitter oglasio, jer to znači da će problem uskoro biti rešen. Ali, ima i onih koji su nezadovoljni jer je društvenoj mreži bilo potrebno toliko vremena da reaguje.

 "Dragi Twitteru, sad kad ste svesni da imate 'unfollow' bag, molimo vas otarasite ga se. Iskreno vaši, korisnici koji konstantno moraju da 'refollowuju'", može se pročitati na forumima.

 "Ako ste obratili pažnju, mogli ste da primetite da Twitter proizvoljno, slučajno i nasumično čini da prestajete da pratite ljude koje želite da pratite", napisao je na TechCrunchu bloger Džeremaja Ojvang. "Možda ste primetili i obrnuto, da vas prestaju da prate vaši prijatelji, što je moglo da dovede do preispitivanja u stilu 'da nisam rekao nešto pogrešno'."

 Ipak, pošto je Twitter priznao postojanje baga, nema razloga da počnete preventivno da se izvinjavate ljudima. Najverovatnije ionako nisu prestali da vas prate svojom voljom, piše "Dejli mejl".

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.64
Tviterašica dobila kuću od Čaveza

Predsednik Venecuele poklonio je kuću osobi koja je na društvenoj mreži "Twitter" postala tromilioniti pratilac njegovih poruka.



Delegacija koju je predvodio član vladajuće stranke posetila je juče Nataliju Valdivijeso (19) na ostrvu Margarita i obavestila je da će uskoro dobiti novu kuću, piše meksički list "Milenio".

 Čavezov dvomilioniti fan na "Twitteru" dobio je od predsednika kompjuter 2011. godine.



Predsednik Venecule, koji se leči od raka, u poslednje vreme retko se pojavljuje u javnosti ili na televiziji, ali i dalje ostavlja poruke na "Twitteru".

 Ako možda želite da jurite nagradu kao četvoromilioniti tviteraš koji prati Čaveza, možete ga naći na ovoj adresi.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.