Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Turska ~ Hoće u Evropu, a ženama bi sekli uši  (Pročitano 4349 puta)
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Uvek si spreman da vređaš kada god neko ima suprotno mišljenje od tvoga što se u civilizovanom svetu ne može smatrati kulturnim i pristojnim, a taj ex katedra fazon koji furaš je potpuno off. Upšte se ne ljutim  što biraš koga god, razlog je prost, ja savete ne delim nikome, pogotovu ne besplatne. Savete dajem samo za novac i to samo iz oblasti telekomunikacija i ničega drugog. Ako ti treba savet tog tipa imaš pravo kod mene na jedan besplatan.Uzgred prihvatam tvoj savet i više neću diskutovati sa tobom sigurno! U razgovoru treba birati pametnije!
Kada smo već kod pomoći stručnjaka koje preporučuješ, prvo kreni od sebe, jer je to prirodan izbor!
Ivan klajn predaje na italijanistici i to je tačno, ali predaje opštu lingvistiku i na ostalim katedrama, a i napisao je onaj čuveni rečnik jezičkih nedoumica kojeg ti toplo preporučujem. Uzgred, gospodina i lično poznajem! Ja uvek biram pametnije od sebe. To šta sam ja završio ne moram da dokazujem bilo kome jer sam to uradio 42 puta na fakultetu i 8 puta na poslediplomskim studijama, a svaki dan dokazujem na poslu i sebi i svojim kolegama, tako da si apsolutno irelevantan, a ovaj forum nije mesto za to. Nešto te orazovanje mnogo žulja, ili ga uopšte nemaš ili si se preobrazovao. Rezultate testiranja mogu i da ti pokažem, ali neću jer je to samo moja stvar.

Što se tiče teksta, šta nije jasno? Da li je stanje ljudskih prava u turskoj na nivom standarda koje je uspostavila EU? Naravno da nije i to je istina ma šta ti mislio. Kad ko dobije neko pravo nije bitno, važno je kada je uspeo da ga ostvari. Turkinje su u mnogo lošijem položaju od žena u EU i to je valjda jasno. Turska nije evropska zemlja i to misle stanovnici EU što podržavam.

Kada si ti u pitanju od mene toliko i nema više, kraj diskusije jer samo vređaš, a ja ti za to neću biti sagovornik.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ehej.. ako ja znam da citam.. ovaj put Tralala nije krenuo prvi da vredja.. A i ono sto je izneo su cinjenice..
A, sad stvarno dosta...
Vredjajte se preko PM  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Nisam bas razumeo ovo sa Vojvodinom i zlatnom viljuskom za svinje.

Hoces da kazes da je car Dusan vladao 1930-tih godina kad su Turkinje dobile pravo glasa ili je to bilo 1970-tih kad su Svajcarkinje dobile pravo glasa?

--------------------------------------------------------------

Uzgred, reci: Srbija, Englezi, Nemci, Turci, Sandzak, Vojvodina, Dusan isl. pisu se sa prvim slovom vecim od ostalih slova -- i u srpskom, i u turskom, i u engleskom, i u nemackom, i u Vojvodini i u Sandzaku...

Odavde je počeo, jel ti misliš da ne znam kada se piše veliko slovo? Sin mi je upravo krenuo u prvi razred i to se tada uči. Izgleda da pročitane stvari različito tumačimo. Reci mi samo da li na forumu postoje likovi koji mogu da pljuju po svima a da budu svete krave? A što se tiče istine, šta nije tačno od onoga što sam rekao. Ja ne sporim ono što je rekao tralala, ali i ono što sam ja rekao je nepobitna istina.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Tralal nije sveta krava.. svaki put mu je skrenuta paznja.. kao i bilo kom clanu..
Mene apsolutno ne zanima sta je istina, a sta nije.. Nisam sudija..
Ja sam samo tu da vodim racuna da ne bude krvi do kolena...
Ako se vec raspravljate, ne spustajte se na nivo trogodisnjeg deteta.. Ako ne mozete.. zakazite okrsaj kod OK korala, pa resite to pesnicama... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ehej.. ako ja znam da citam.. ovaj put Tralala nije krenuo prvi da vredja.. A i ono sto je izneo su cinjenice..
A, sad stvarno dosta...
Vredjajte se preko PM Smile

Anea,

ti to vrlo dobro znas da nijedan jedini put nikoga nisam prvi uvredio, a svakoj svinji sam -- recnikom koji ona razume -- rekao da je svinja kad god me je cackala.


Dakle u ovom kontekstu bih ja za svoje "sagovornike" upotrebio izraz "svinja" a ne "krava", pa makar i "sveta", tj. ako se kod vas zivotinje posvecuju. -- Uzgred, koja ti je to religija?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne pripadam ni jednoj religiji, hvala na pitanju.. Cekam priliku da ostvarim tvoj predlog i osnujem svoju Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
komunikacija se uci od detinjstva još u porodici i zao mi je što se do danas nisi pomerio od svinjskog groktanja.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ono sa cime evrocentricne budaletine odbijaju da se suoce je da je Turska imala pravo glasa za zene vise od 40 godina pre Svajcarske.
« Poslednja izmena: 22. Okt 2005, 17:35:13 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
To što si napisao je sigurno tačno, ali sigurno je tačno da samo deklarativno postojanje nekog prava ne znači i njegovo korišćenje. Mislim da nema potrebe za daljom raspravom što se mene tiče.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Women's Suffrage

(A World Chronology of the Recognition of Women's Rights to Vote and to Stand for Election)

1788   United States of America (to stand for election)
1893   New Zealand (to vote)
1902   Australia*
1906   Finland
1907   Norway (to stand for election)*
1913   Norway**
1915   Denmark, Iceland*
...

1924   Kazakhstan1, Mongolia, Saint Lucia, Tajikistan
1927   Turkmenistan
1928   Ireland**, United Kingdom**
1929   Ecuador*, Romania*
1930   South Africa (Whites), Turkey (to vote)
1931   Chile*, Portugal*, Spain, Sri Lanka
1932   Maldives, Thailand, Uruguay
1934   Brazil, Cuba, Portugal*, Turkey (to stand for election)
1935   Myanmar (to vote)
1937   Philippines
1938   Bolivia*, Uzbekistan
1939   El Salvador (to vote)
1941   Panama*
1942   Dominican Republic
1944   Bulgaria, France, Jamaica
1945   Croatia, Guyana (to stand for election), Indonesia, Italy, Japan1, Senegal, Slovenia, Togo
...

1951   Antigua and Barbuda, Dominica, Grenada, Nepal, Saint Kitts and Nevis, Saint Vincent and the Grenadines
1952    Bolivia**, Côte d'Ivoire, Greece, Lebanon
1953   Bhutan, Guyana (to vote), Mexico (to stand for election), Syrian Arab Republic**

...

1960   Canada (to stand for election)**, Cyprus, Gambia, Tonga
1961   Bahamas*, Burundi, El Salvador (to stand for election), Malawi, Mauritania, Paraguay, Rwanda, Sierra Leone

...

1971   Switzerland
1972   Bangladesh
1973   Andorra (to stand for election), Bahrain3, San Marino (to stand for election)
1974   Jordan, Solomon Islands
1975   Angola, Cape Verde, Mozambique, Sao Tome and Principe, Vanuatu1
1976   Portugal**
1977   Guinea Bissau
1978   Nigeria (North), Republic of Moldova1, Zimbabwe (to stand for election)
1979   Marshall Islands, Micronesia (Fed. States), Palau
1980   Iraq, Vanuatu1
1984   Liechtenstein, South Africa (Coloureds + Indians)
1986   Central African Republic, Djibouti (to stand for election)
1989   Namibia
...

2005   Kuwait

(dakle, u vreme kad je ceo svet ratovao sa Irakom tokom prvog napada na tu zemlju od tsrane oca ovog sadasnjeg maloumnika koji se izdaje za predsednika drzave koja manipulise najjacom vojnom alijanskom u ljudskoj istoriji -- a sve zbog navodnih "prava" toboze "jadnih Kuvajcana" -- Kuvajcanke nisu ustvari imale nikakva prava.

--------------

* Right subject to conditions or restrictions
** Restrictions or conditions lifted

   1. Reference to several dates reflects the stages in the granting of rights. It is not uncommon, in countries previously under colonial rule, for women to have been granted the rights to vote and be elected by the colonial administration and to have had them confirmed at the time of accession to independence. Similarly, it is not uncommon, in countries that were formerly part of a federation and in which women were entitled to vote and be elected under the federal legislation, for women to have had these rights confirmed under the Constitution of the newly independent State.
   2. In November 1955, Eritrea was part of Ethiopia. The Constitution of sovereign Eritrea adopted on 23 May 1997 stipulates that "All Eritrean citizens, of eighteen years of age or more, shall have the right to vote."


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.