Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:00:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Turkish Air Force  (Pročitano 13997 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Svaka cast za fotke. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy S6
Tesko je diskutovati na temu Turske avijacije a da se ne dotakne dnevnapolitka kad autor topica uporedjuje nas i njih???

To sto su oni bili ljubazni samo govori da nema loshih naroda generalno nego kao i svuda dobrih i loshih profesionalnih i neprofesionalnih, ali drzavna politika je ono bitno..
I molim vas kada je ta zemlja ucinila nesto dobro za nashu zemlju da bi velichali njihovo vazduhoplovstvo?

IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Нема овде никаквог величања, ujkaalbert већ дуго отвара теме о разним ваздухопловствима на свету. Прошли пут се бавио Азијским (Кина, Индија, Пактистан...), сада се бави Турском.
« Poslednja izmena: 05. Jan 2010, 15:06:11 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ne radi se o bilo cijem velicanju nego o analizi, ili mislis da Rusi i Ameri okrecu glave od tudjeg dvorista zato sto im je ispod casti, naprotiv, zele da znaju sto vise o onom drugom... da ne bude sutra iznenadili su nas, nismo bili obavesteni itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Нема овде никаквог величања, ujkaalbert већ дуго отвара теме о разним ваздухопловствима на свету. Прошли пут се бавио Азијским (Кина, Индија, Пактистан...), сада се бави Турском.

Ko razume shvatice. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
@bf_109_g_6

Koji MI???

da te ponovo citiram : "Srecom trenutno sa Turcima imamo odlicnu saradnju "   Smile

Citat
Ti brate nemas ni jednog prijatelja, saveznika u tim tvojim besedama, regrutovao bi i poslao milion Srba,

sa takvim saveznicima i prijateljima neprijatelji nam nisu ni potrebni  Smile .  to je kao da ti neko odsece ruku ,ali ti posle kaze - mi treba da budemo prijatelji ... Smile

 
Citat
Nije Srbiju oslobodio Karadjordje vec Milos, a on je znao kada da puca (a ratovao je samo tako) a kada da pregovara (i kako da spreci velmoze da sa medjusobno gloze - sto je pokopalo Karadjordja), vise je srpskih gradova kupio nego osvojio... (za tvoju informaciju moji su se borili protiv Turaka i bili prilicno uspesni u tome, i u godinama pre ustanka).

 milos jeste turke podmicivao i molio , ali nikad nije govorio kako "odlichno saradjujemo" ,a josh manje se tako ponashao . i da se ne lazemo - milos je ceo vek proveo ili ratujuci protiv turaka ,ili spremajuci zemlju za takav rat.

Citat
Taj tvoj senario sa BiH gde bi 17.000 Hrvata (od toga da li i 5-6000 pesadije?)izvrsilo strasnu invaziju na RS koja za relativno kratko vreme moze da regrutuje minimum 200.000 ljudi i nabavi oruzje, a Turci reaguju (valjda se prosetavsi pre toga kroz Grcku), a Srbija samo gleda bi bio smesan da nije krajnji primer tvoje politicke ostrascenosti...

ti sebe predstavljash kao profesionalnog vojnika ,a nije ti poznato chak ni to da srbi u RS vishe ne kontrolishu ni automatske pushke ,dok hrvati imaju daleko vishe vojnika ako se ukljuci i rezervni sastav (mada bi i svega par hiljada bilo dovoljno protiv nenaoruzane RS) . to da li ce grci dozvoliti prelet preko svoje teritorije chak nije ni vazno , ako pogledash mapu bice ti jasno da se do albanije moze stici i preko mora  Smile ...

Citat
Turska je javno podrzala dijalog u BIH, sto tebi ocigledno smeta, ima znas ona i svoje ciljeve koji se lakse ostvare politikom, ili mislis da ce saradnju sa EU, koja je za Tursku od ogromne vaznosti, da ostvaruje oruzanim putem???

taj tzv "dijalog" je postepeno ukidanje RS - a to i jeste politika EU . dakle , njihova eventualna oruzana intervencija bi svakako bila odobrena od tzv medjunarodne zajednice (odnosno od jevrejskog svetskog poretka) .
Citat
Sta po tebi uraditi???

pa prvi korak je jednostavan - prepoznati ko su eventualni saveznici ,a ko protivnici i tako se i postaviti.

Браво. Тачно тако. Мени то наравно никако не може бити јасно да се неко диви Турцима, велича их, прича о доброј сарадњи а та иста Турска је у блиској прошлости бомбардовала Србију, признала независно Косово, ради нам бре о глави интезивно а овде неко тупи да имамо добру сарадњу... Да не идем у мало даљу прошлост...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia N70
Slicke su fenomenalne!! Smile Smile

Citat
I molim vas kada je ta zemlja ucinila nesto dobro za nashu zemlju da bi velichali njihovo vazduhoplovstvo?

Pa gledaj,ja bi velicao i nase,da se ne sastoji od 3 MiG-29,od kojih je jedan dvosed.
Omasio si ti forum.Ovo je vojni,idi na istorijski! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Tesko je diskutovati na temu Turske avijacije a da se ne dotakne dnevnapolitka kad autor topica uporedjuje nas i njih???

To sto su oni bili ljubazni samo govori da nema loshih naroda generalno nego kao i svuda dobrih i loshih profesionalnih i neprofesionalnih, ali drzavna politika je ono bitno..
 I molim vas kada je ta zemlja ucinila nesto dobro za nashu zemlju da bi velichali njihovo vazduhoplovstvo?



Ta zemlja je donela burek, baklavu, sarmu, pilav i ostale stvari. A sto se tice dnevnopolitickih zbivanja, moze o tome svako da otvori temu, svaki clan burek foruma  Smile

Ujka Alberte, svaka cast na temama, samo dalje nastavi  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6

Prvo je neverovatno da do takvog neceg uoste dodje, jer novi rat na Balkanu, pa jos u BiH gde bi to bio nastavak nedavnog gradjanskog ne bi odgovarao nikome, a ponajmanje Turskoj, sta bi time dobila??

ratovi se ne pochinju radi ratova ,vec zbog odredjenog cilja . u ovom sluchaju to bi bilo ukidanje RS . turski interes je jasan - oni su vec rekli da sebe smatraju regionalnom silom na jugoistoku evrope i "zashtitnikom evropskih muslimana"

Citat
Ona ima svoje interese i svoje gradjane o kojima prvo brine (ostalo ce da gura politikom i parama - zasto nije reagovala 90-ih??? tada je mogla bez razmisljanja, sto znaci da to uopste ne funkcionise tako), da ne pominjem da bi to oslabilo NATO iznutra jer bi podbunilo Grcku i ostale zemlje, sve i da Turska tako nesto zeli to bi sprecile SAD.

turska sebe vidi kao veliku silu i jeste 90-ih pomagala vojno i muslimane i albance - naravno onoliko koliko su SAD dozvoljavale . situacija je sada takva da SAD nece direktno intervenisati (jer imaju precha posla) ,ali zato ciljeve ostvaraju preko regionalnih "saveznika" - u ovom slucaju hrvatska i turska pre svega .

 shto se tiche grchke , mislim da se zbog svojih problema ne bi direktno meshali u ovaj sukob . najvishe shto mozemo da ochekujemo od njih je zabrana preleta turskih aviona preko njihove teritorije .

Citat
Jer koliko god mi imali o sebi veliko misljenje, glavna pretnja SAD su Rusi i Kinezi, koji bi takvu neku glupost jedva docekali za svoje ciljeve. Sutradan bi Gruzija prestala da postoji, ili bi Ukrajina naprosto promenila kurs ili bila pocepana, Krim bi izglasao nezavisnost (vecinski Ruski i problematican deo) ili ko zna sta drugo...

mozda bi ,a mozda i ne bi . ukrajinu rusi ne bi napali silom (to ne samo shto je vojno teshko ,vec bi imalo i duboke posledice u odnosima dva bliska naroda ) . shto se tiche gruzije ,tamo su vec uradili ono shto su mogli .SAD bi se verovatno postavile kao strana koja zeli mir (ali sa jakim favoritom na jednoj strani  Smile ) ,dok bi turci bili pozvani od "legitimne" vlasti BiH da spreche "srbijansku agresiju" .


Citat
Ne mozes da takve stvari gledas bez vece slike i interesa velikih sila, a interes Amerike nije da ima bilo koju mocnu drzavu u nasem regionu jer bi morala da je tretira kako zasluzuje

interes jevrejskih krugova koji vladaju SAD je da se sukob evropljana i muslimana pojacha . prema tome , oni ce gledati da shto vishe muslimana udje u evropu ,a s druge strane ce prisiljavati evropske zemlje da se "bore protiv terorizma"  Smile . u tom smislu , jedna jaka turska na granicama evrope je za njih vrlo korisna - inache je ne bi toliko naoruzavali  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Citat
ratovi se ne pochinju radi ratova ,vec zbog odredjenog cilja . u ovom sluchaju to bi bilo ukidanje RS . turski interes je jasan - oni su vec rekli da sebe smatraju regionalnom silom na jugoistoku evrope i "zashtitnikom evropskih muslimana"
mi sebe smatramo regionalnim liderom odnosno nasi vodeci ljudi to ponavljaju non stop da li to znaci da planiramo da sirimo nasu teritoriju i da napadamo okolne drzave Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:00:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.