Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tuča na medicinskom fakultetu: uleteo je kao zver, pa vređao i udarao  (Pročitano 983 puta)
07. Nov 2013, 09:28:13
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Sony xperia
TUČA NA MEDICINSKOM FAKULTETU: Uleteo je kao zver, pa vređao i udarao

Aleksandar Višnjić, sin bivšeg dekana, vikao mi je da sam budala, a onda udario mog službenika, priča dekan Stevan Ilić


U problemu... Stevan Ilić, dekan Medicinskog fakulteta u Nišu

NIŠ - Nedostojni univerziteta.
- Aleksandar Višnjić, sin bivšeg dekana Milana Višnjića, upao je u moj kabinet i ponašao se kao razjarena zver, vređao me, a kad su ga otac i njegov advokat izveli napolje, nasrnuo je na mog službenika Zorana Đorđevića i dvaput ga udario - tvrdi Stevan Ilić, dekan Medicinskog fakulteta. Zbog nasilničkog ponašanja protiv Aleksandra je podneta krivična prijava.

Ilić kaže da bivši dekan i njegov sin, inače docent na Medicinskom fakultetu, pokušavaju da ponovo preuzmu fakultet kako bi radili šta hoće.
- Incidente na fakultetu je izazvao Aleksandar Višnjić. On je upao u moj kabinet dok je trajao sastanak s prodekanima i studentima. Rekao mi je: „Ti si budala, ti si stoka, treba da ideš odavde“ - kaže Ilić.

On dodaje da to nije prvi put da ga mlađi Višnjić maltretira.
- Zvao me je telefonom i govorio mi da mi je njegov otac poručio da dam otkaz. Govorio mi je da sam idiot, da mi nije mesto na fakultetu. Nisam ozbiljno shvatao ove napade sve dok nije usledio studentski protest. Tvrdim da dve trećine učesnika ove pobune nisu studenti, već omladina Reformističke stranke, čiji je Višnjić lider - kaže Ilić.

Aleksandar Višnjić nije odgovarao na novinarske pozive. Međutim, njegov otac Milan tvrdi da je krivična prijava neosnovana.
- Moj sin nije uradio ništa protivzakonito - saopštio je stariji Višnjić.


Nasilnik... Aleksandar Višnjić



Udario me u bubrege

Zoran Đorđević ističe da ga je Višnjić napao bez ikakvog razloga.
- Najpre me je udario u leđa u predelu bubrega, a kad sam ga pitao zbog čega me je napao, udario me je i po ruci. Zato sam ga prijavio policiji - objašnjava Đorđević.

Preuzeto sa ...



« Poslednja izmena: 07. Nov 2013, 09:48:29 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Sony xperia
SUKOB U NIŠU: Sin bivšeg dekana Višnjića na razgovoru u policiji!

Aleksandar Višnjić docent na Medicinskom fakultetu pozvan je u policiju zbog prijave i incidenta sa šefom obezbeđenja za vreme studentskog protesta kada je došlo do tuče

NIŠ - Dekan Medicinskog fakulteta Stevan Ilić rekao je, reagujući na protest studenata tog fakulteta, da uprava želi da radi u skladu sa zakonom. On dodaje da su studenti koji protestuju izmanipulisani.

U dekanatu Medicinskog fakulteta razjasnili su i zbog čega je u utorak tokom protesta pozvana policija.
Kako je rečeno, policija je pozvana zbog incidenta između docenta Aleksandra Višnjića, sina Milana Višnjića koji takođe radi na fakultetu i šefa obezbeđenja tog fakulteta u vreme protesta.

U Policijskoj upravi je rečeno da je Aleksandar pozvan danas u policiju zbog prijave "za fizički kontakt sa službenikom fakulteta i da se ispituju sve okolnosti tog događaja".

"Nismo protiv studenata, ali možemo da uradimo samo ono što je u skladu sa zakonom", naveo je Ilić u razgovoru sa novinarima.

Studenati su nastavili protest započet juče tražeći da svi koji su ostvarili 48 ESPB ostvare pravo na besplatne studije i da budu smanjene dažbine koje su povećane u prethodnih nekoliko meseci.

Studentima koji nastavu prate na engleskom jeziku omogućiti da je prate na srpskom zbog nepostojanja adekvatne literature, da studenti koji su obnovili godinu nastavu i vežbe prate bez novčane nakanade i da na taj način steknu pravo da ispite polažu preko kolokvijuma, kao i da ponovo bude uvedena socijalna kategorija studenata, zahtevi su studenata u protestu.

Oni ukazuju da će zatražiti smenu dekana i uprave ukoliko njihovi zahtevi ne budu ispunjeni.

Studenati su u pismu dekanu Iliću izrazili ogorčenje "što su zahtevi koji se odnose na uslove studiranja zloupotrebljeni u cilju mešanja u unutrašnju organizaciju i strukturu rukovođenja" na fakultetu.

Studentima se juče obratio bivši dekan Milan Višnjić, pa je to povod ocene da su studenti izmanipulisani i da Višnjić na taj način "uzvraća udarac" aktuelnom rukovodstvu zbog njegovog pritvaranja i pokretanja istrage zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj uvećanjem zarada zaposlenih i oslobađanjem jednog broja studenata školarine.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Sony xperia
PROTESTI NA MEDICINSKOM FAKULTETU: Interventna čuvala dekana od studenata

Više od 150 medicinara pobunilo se juče zbog neprestanog uvećavanja troškova studiranja, pa je prvi čovek fakulteta tražio zaštitu od policije, koja je blokirala ulaz u njegovu kancelariju



NIŠ - Rešili da uzmu stvar u svoje ruke.
Više od 150 studenata niškog Medicinskog fakulteta protestovalo je juče ispred kancelarije dekana Stevana Ilića zbog, kako tvrde, neprestanog uvećavanja troškova studiranja. Ilić je odbio da razgovara s gnevnim akademcima, pa je pozvao interventnu brigadu, koja je blokirala ulaz u njegovu kancelariju.

Pljačka

- Meni je ostao samo jedan ispit, ima kolega koji imaju još samo diplomski, a ne možemo da završimo studije dok ne uplatimo 20.000 dinara odmah i još 20.000 ukoliko ne diplomiramo do januara. To je strašno, ovo je prava pljačka - kaže studentkinja S. S. i dodaje da će zbog toga istrajati u svojim zahtevima.

Oni su tražili i da svi koji su ostvarili 48 ESPB imaju pravo na besplatne studije.
Dok je aktuelni dekan odbijao da se pojavi pred medicinarima, to je odlučio da učini njegov prethodnik, profesor Milan Višnjić.

- Studenti su u pravu, fakultet postoji zbog njih, a ne studenti zbog fakulteta. Sramota je da dekan neće da razgovara sa studentima i da poziva policiju. To se nikad nije desilo na ovom fakultetu - istakao je Višnjić, na šta su studenti reagovali gromoglasnim uzvicima: „Ostavka, ostavka“.

Osumnjičen

Protiv bivšeg dekana Milana Višnjića je ranije pokrenuta istraga zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotrebe službenog položaja zbog povećanja plata zaposlenima suprotno propisima i neosnovano donete odluke o oslobađanju studenata školarine.
Višnjić je u pritvoru proveo 82 dana i pušten je 21. oktobra ove godine.

Nastava na srpskom

Studentima koji nastavu prate na engleskom jeziku omogućiti da je prate na srpskom zbog nepostojanja adekvatne literature, zatim da akademci koji su obnovili godinu nastavu i vežbe prate bez novčane naknade i da na taj način steknu pravo da ispite polažu preko kolokvijuma, kao i da ponovo bude uvedena socijalna kategorija studenata, neki su od zahteva studenata.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Lepo, mozda vidimo i operaciju na zivo
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Medicinski u Nisu? Sve prvo pohapsiti, i bivseg dekana sa sve sinom i sadasnjeg dekana. Pa onda tek utvrdjivati ko, kako i zasto.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.