Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:48:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trpi, ćuti i budi srećan!  (Pročitano 6759 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
@Anea
...hm... def... filozofiranje nije za mene   Smile

Svatko ima svoju filozofiju.
I onaj koji tvrdi da nema svoju filozofiju, upravo tom negacijom potvrđuje da ima filozofski stav da nema filozofije.
Čim imaš stav, to je filozofija.
Ne može svatko biti Kjerkegard ili Marcuse, ali filozofija se ne sastoji velikih misaonih građevina, već od bezbroj sitnih
razmišljanja, međum koje pripadaju i ova naša skromna razmišljanja koja razmjenjujemo elektronskom poštom.
Kako filozofirati, u biti znači razmišljati, to bi se odricanjem od filozofije, odrekla i razmišljanja.
Kako bi živjela bez razmišljanja?
No to je nemoguće, zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
E to je vec pravo gubljenje vremena ! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
@budjoni

Veoma je moguce kolega - i tekako je moguce ziveti bez razmisljanja. Tacnije ne BEZ u pravom smislu te reci nego sa svescu o razmisljanjem. I koriscenjem istog samo kada nam je potrebno. Tesko je ali je moguce. To je sustina onog sto odgovorih nasoj omiljenoj zechici  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 460
OS
Linux
Browser
Mozilla pango-text
-Ne zamaraj Boga stvarima koje mozes sam da uradis... Dakle mi krojimo nasu sudbinu, naravno sa predispozicijama koje su nam date. Samo u tom smislu smo uslovljeni. Sve ostalo je na nama.
-Slucaj? Dakle svaka covekova delatnost utice na sledecu akciju, ali nije apsolutno njome odredjena.
-Filozofija nas odvlaci u pitanja sa bezbroj odgovora, pomaze u razvoju logicnog sleda misljenja, ali to ne nipodashtava druge nauke koje su takodje na putu saznanja a mozda i korisnije. Tu bi se slozila sa odgovorom koji je Decky dao kada je spomenuo kreativnost.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ono sto sam ucio na Arhitekturi (propali student!) pojam "genius loci" veoma je bitno GDE je objekat za koji pravis projekt, sumadijski brezuljak, zbijena vojvodjanska varosica, centar Beograda...da bi na pravi nacin odgovorio na prostor koji vec ima svoje uslovljenosti, da ne napravis pingvina u Sahari. Ova logika za gradnju objekata se moze preneti i na ljude, dovesti sebe u sklad sa samim sobom i okruzenjem i biti time bazicno zadovoljan, neophodni fatalizam prihvatanja sebe samog i svog okruzenja. Cak i u slucaju totalne promene sredine u kojoj zivis, opet sustinski dolazis do istog samo u novoj sredini. Bombardovanje koje trpimo putem medija "biti nesto drugo" koje izaziva poremecaje licnosti i patnju, ja to zovem "smicanje" Tu se krije i druga zamka, voleti sebe i svoje okruzenje a da se ne pretvoris u uobrazenog pauna. Treca zamka, sta bi sve ja radio da imam puno para! Ma otisao bi u Kazablanku da hirurzi od mene naprave Angelinu Joli! Pa da!

Toliko o fatumu
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Sudbina miesa karte - mi igramo.(Schopenhauer)
Nemoj reci da su stvari prolazne, jer svaki od nasih trenutaka najavljuje vecnost
Ako zelis da promenis zivot promeni sebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ako zelis da promenis zivot promeni sebe.

bas tako
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Док је човек млад, мисли да све зависи од његове воље. Мислим да је то је отуда што млади људи имају гомилу енергије, па побркају енергију са слободом воље. Због те јаке енергије, и жеље су им јаке, па мисле да ће сасвим сигурно остварити те своје жеље. Понеку и успеју да остваре, али често се покаже да није баш тако једноставно.

Што живот више одмиче, човек све више увиђа (=филозофија) да је много штошта у његовом животу било предодређено. То се боље види кад гледаш уназад. Овде „филозофија“ испадне резимирање животног искуства.
IP sačuvana
social share
Мудрост без доброте, и знање без трезвености, бескорисни су.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Што живот више одмиче, човек све више увиђа (=филозофија) да је много штошта у његовом животу било предодређено. То се боље види кад гледаш уназад. Овде „филозофија“ испадне резимирање животног искуства.
Upravo tako
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
@Anea

Shvatila si veoma lepo ono sto sam pisao - evo citiracu te jer si rekla isto sto i ja samo na lepsi nacin

"Licno smatram da postoji pametniji nacin da se to vreme provede nego da se stalno razmislja o tome sta je bilo, sta jeste i sta ce biti... "

Sve je sazeto u tome - treba da zivimo uvek u sadasnjem trenutku - tada se sve zustavlja - sve nase jurnjave, brige, strahovi, neispunjena i ispunjena ocekivanja, filozofije i razmisljanja - tada ostaje jedino sto je bitno - SAD - i nas zivot u njemu. Tada ga zaista zivimo. Sve ostalo nije bitno.

Misaoni proces kao deo filozofije je veoma bitan alat u nasim zivotima ali to nismo mi i nasa sustina i zato ga treba skoncentrisati i obuzdati u neprestanom skakanju iz onoga sto je bilo u ono sto ce biti. Treba ga skoncentrisati u SAD - kada nam je najpotrebniji. Kada radimo nesto kreativno - to je upravo trenutak kada su nas um i razmisljanje u potpunosti u sadasnjem trenutku a i mi sa njim.
deki, moj brat blizanac  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:48:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.