Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:15:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trougao prijatelja  (Pročitano 4683 puta)
11. Apr 2009, 22:00:30
Clan u razvoju


Johnny vrati se Jajo nas jebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N73
Troje nas je i jedni smo drugima dobri prijatelji. Godinama se znamo.
Jedno od nas pre nekog vremena je uslo u probleme koje pokusava da resi a mi ostali se trudimo da pomognemo.

U nekoliko navrata smo se skupljali odvojeno od trece osobe u pokusaju da smislimo nacin da pomognemo. Problemi koje ima su psihicke prirode. Neki neobjasnjivi strahovi nastali ako posledica nekoliko stresnih situacija u porodici. Posecuje lekara i stvari idu polako na bolje.
Skupljali smo se pricali, pokusali da nadjemo neku zajednicku ideju za pomoc. Bilo je i teskih trenutaka i nas dvoje smo ih delili da nju ne bi dodatno pritiskali.

Onda je do nje doslo to sto sam ja pricao na tim vidjanjima, cesto u afektu, cesto iznerviran zbog svojih problema a nemocan jer sta god probamo ne deluje kod nje.
Mnogo ju je to povredilo. Iskonstruisala je svasta u glavi i situacija je postala nepodnosljiva.
Druga osoba se vadi time sto je morala reci sta pokusavamo, ali joj ova nije dozvolila da kaze sta ima.

Ne znam kako da reagujem i da li da reagujem uopste.
Razumnoj osobi mogao bih mozda i objasniti, ali ona cesto nije razumna i previse je osetljiva otkako je ovo pocelo.
IP sačuvana
social share
Raspolagat' tudjom mukom nije mala zajebancija...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



ne znam da li su u pitanju moji bosanski koreni ali ja nista ne razumem  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Dakle vas dvojica drugara ste se "separatisali" negde i dogovarali ( Smile ) kako pomoći bolesnoj drugarici, ali je ona to pogrešno shvatila.

Citat
Onda je do nje doslo to sto sam ja pricao na tim vidjanjima, cesto u afektu, cesto iznerviran zbog svojih problema a nemocan jer sta god probamo ne deluje kod nje.

Šta si pričao?  Smile



Btw, trojke retko uspevaju!  Smile
« Poslednja izmena: 11. Apr 2009, 22:55:00 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da,dokle si isao u svom afektu? Smile

prijatelji traze odanost...

znas,kada ja krenem,onako jebeno ljudski,da "pletem" po osobi kod zajednickog prijatelja,uvijek izmedju dvije recenice govorim :"ja ga\je beskrajno volim i mislim da je izuzetan\na,ali mislim...",pa krenem sa analizom Smile

zasto to radim?

prvo,zaista tako i mislim.

drugo,da podsjetim sebe da zaista tako i mislim,jer sam previse covjek...pa cu pretjerati i to prenebregnuti Smile

trece,kada to dodje do nje ili njega...doci ce i toliko puno ponovljenja stvar o mojoj iskrenoj ljubavi i vaznosti te osobe kao dijela moga zivota...i samim tim....toliko puno ponovljenja istina,obojice moje rijeci na pravi nacin Smile

kada kudim nekog u njegovom odsustvu,a da mi je i stalo do njega,pored mana koje nabrajam,nikada ne zaboravim ni na vrline,koje ta osoba nesumnjivo ima Smile

eto....probaj sledeci put....a doci ces u situaciju.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2009, 23:01:17 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Johnny vrati se Jajo nas jebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N73
Verujem da odanost, iskreno prijateljstvo, ljubav koju imam za nju kao prijatelja ne bi trebala dovesti u pitanje.

Nas dvojica smo pokusali da pricamo odvojeno od nje. Tesko nam je bilo da razumemo jer je znamo kao izuzetno jaku i stabilnu osobu.
Prosla je kroz rat i izbeglistvo, kroz majcinu borbu sa kancerom. Jako dugu i tesku borbu koja se zavrsila na najbolji moguci nacin. Majka joj je umrla u snu od mozdanog udara i tada je sve pocelo.

Imam i ja svoje probleme. Borim se sa njima i resavam ih ali ipak u par navrata kad smo se vidjali, imao sam neke mozda neprimerene komentare na neke njene reakcije. Nisam ocekivao da ce tako odreagovati u odnosu sa nekim ljudima koji su je povredili i to me je iznerviralo. On je to nakon nekog vremena njoj preneo, i tad je nastao problem.

Prvo joj je rekao da se vidjamo i zasto se vidjamo, to ju je povredilo, iako mislim da ne bi trebalo..
Onda je pocela da propituje i rekao joj je za te slucajeve kada smo obojica bili iznenadjeni njenim reakcijama, ali sam ja to, bez zelje da je uvredim, rekao na ruzan nacin. Nisam znao da ce ikad saznati to. Rekao sam to iz besa i nemoci i da je ona stara razumela bi me i ne bi doslo do problema.

Ali ona vise nije ona stara.
IP sačuvana
social share
Raspolagat' tudjom mukom nije mala zajebancija...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
uvijek se sve sazna...

obozavam recenice koje pocinju sa : "ovo je izmedju mene i tebe...." Smile

nego,
ti si bio grub na rijecima i neprimjereno reagovao i govorio,jer si i bio ubjedjen da to nece doci do nje... Smile

a da si znao...ti bi drugacije govorio?ajde?znaci,sloboda da nekoga masakriramo rijecima,a navodno nam je prijatelj,stecena je cinjenicom da prijatelj to nece saznati....e,jebi ga sad....

i imas svojih problema?

pa dobro...imaju ih svi...i nije neko opravdanje...iskreno Smile

ni meni ne bi bilo dovoljno.

kazem ti,o svojim prijateljima u njihovom odsustvu treba da govoris kao da su tu.
100% neces pogrijesiti,a bices iskren...

kazes da vise nije ona stara?

pa,ljudi se mijenjaju,prijatelji se mijenjaju...pravo prijateljstvo i znaci odoljeti svakom iskusenju i promjenama...koje jesu neminovne...

poslije iskustava koje ona ima...promjene su i dobre i pozeljne i normalne...ne mora nuzno da znaci da su lose Smile...ti kao prijatelj treba da budes uz nju...a ne da kazes da i sam imas probleme...pa sta sa time?
jedan prijatelj to nece navesti kao razlog da ne pomogne,da povrijedi rjecima ili bilo sta slicno....zato se i zove prijatelj Smile

voli nas kada nas rijetko ko voli i podrzava...volim tu iracionalnu dimenziju kod ljubavi Smile

edit:

treba da kazes da je volis...ako je volis....da se izvinis...na pravi nacin,iskreno,bez patetike...da jednostavno pokazes da ti je stalo i da jesi ispao...kreten.

ukoliko ne upali...nije ni bilo vrijedno u tolikoj mjeri u kojoj se tebi sada cini.

jedno od onih vaznih,ali ipak samo usputnih prijateljstava Smile
ona koja imaju rok trajanja.

i da...jako vazno....na racun tvoje prve recenice.

oooo daaaaaaa,sve se,kad tad,dovodi u pitanje Smile
« Poslednja izmena: 11. Apr 2009, 23:30:37 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Johnny vrati se Jajo nas jebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N73
Bio sam grub jer su neki njeni postupci bili potpuno neshvatljivi. Ne toliko grub koliko ostar.

Da li bih rekao to drugacije da je ona bila prisutna?
I da i ne. Da, da je ona ona stara i da je sve ok. Razumela bi to, uvek sam bio takav i to nikad nije bio problem. Ne, jer u trenutnom stanju stvari mislim da to ne treba da cuje jer nece to razumeti na pravi nacin.

Svi se mi menjamo, mi konkretno smo odrastali i formirali se zajedno. Zato je sve ovo teze. To je promena od samouverene i stabilne devojke do nekog ko ne moze da kontrolise svoje strahove i emocije ni sa lekovima.

Slazem se, ja kao prijatelj treba da budem uz nju kad joj je tesko, i jesam. To traje vec godinu dana. Godinu dana je sve podredjeno njenom problemu. Prijatelji treba da budu tu jedni za druge, da razumeju jedni druge.
Ne vidim sta ruzno cinim ako ocekujem da ljudi i za moje probleme imaju razumevanja, ako ja imam za njihove?

Zbog nje sam poceo i da se zanimam za psihologiju, da citam o tome, da pokusam da pomognem na neki nacin.

Ono kroz sta smo prosli zajedno za sve ovo vreme je previse vredno. Iako je u poslednje vreme previse tesko. Mnogo boli kada nekog koga volis gledas u takvim stanjima, narocito ako taj neko nema nikog drugog osim tebe.

Ne znam kako da ovo resim. Njena situacija ne ostavlja mi previse prostora.
IP sačuvana
social share
Raspolagat' tudjom mukom nije mala zajebancija...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
imas li ti psihicke probleme?

da li ti je neko od roditelja bolovao od raka?

da li si sahranio nekoga od roditelja?
nekog od clana porodice?

ukoliko bilo sta od ovoga jesi ili nesto gore od ovoga ti se trenutno desava...onda si u pravu da se ljutis sto i tvoji problemi nisu bili na dnevnom redu i prije njenih.

ja ti rekoh kako da rijesis,ali izgleda da sam ti rekla najgoru mogucu varijantu.

valjda zbog one dvije recenice koje treba da kazes...

volim te.

izvini.

mislim,citas te silne knjige iz psihologije,a nije ti palo na pamet da kazes ove dvije magicne,tople i ljudske recenice i rijeci Smile

ukoliko su iskrene i ukoliko su na mjestu,naravno.

i ukoliko ti je vise stalo do nje ili ti je samo stalo do toga i ko je u pravu.

ne mozemo mi da znamo odavde i na forumu ko je u procentima vise u pravu Smile



« Poslednja izmena: 11. Apr 2009, 23:55:24 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 
Ako sam ja dobro shvatila tvoja prijateljica je posle godina teškoća malo popustila s živcima. Ti i tvoj prijatelj ste pokušali da joj pomognete. Ali ti si neke njene postupke komentarisao sa prijateljem u nepovoljnom svetlu i to je došlo do nje. A ona je to loše primila.

E ovako prvo idi kod nje ko što reče Šeširčić, izvini joj se što si pričao iza njenih leđa, reci da je voliš (kao prijatelja) ali da stvarno misliš kako se prema tom nekom nije ponela kako treba.

Drugo shvati da koliko god u nekom delu svog života bili privrženi nekom od prijatelja to ne mora da traje za uvek. Ako ona ne može da ti bude prijatelj to je njeno pravo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
LG 4X HD
@ ravno do dna

Bolji savet od onoga shto ti je Sheshircic dala ne mozesh dobiti, ako neshto znachi i ja cu ti reci da je to jedino ispravno shto mozesh da uradish.


Edit:
@sesircic

Ne znam tachno zashto,ali ova
Citat
prvo,zaista tako i mislim.
rechenica, u tom kontekstu u kom je bila napisana, je u meni bash izazvala neko pozitivno osecanje.
Razmislicu,pa cu ti javiti zashto je to tako,ako te zanima naravno.
« Poslednja izmena: 12. Apr 2009, 00:42:14 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:15:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.